www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi "Te Dua "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 10:18 pm

First topic message reminder :

DJAL APO ENGJULL


Djal apo engjull
dashuri apo hidherim
shum debate per te folur trishtim
shum e fort per te falur gezim
genjeshtra duke genjyer
vetem per nje dit me te mir
hidheime per gjith atoo
qe prekin nderin tim
lumturi per gjith ato qe kerkojn
ndihmen time
lotet e NESES TIME
krenarija e VLLAUT TIM
E BIJA E NJE NENE JAM AJO QE JAV FALI RESPEKTIN TIM
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:01 pm

Një Çast Malli...

Sa shumë mallë.. sa dëshpërim....sa vuajtje.. sa shumë dashuri ndjej për ty sonte.. në këtë natë i dashuri im... Sonte ëndërrat dhe kujtimet për ty i kam këtu grumbulluar në shpirtin tim në zemrën time të përlotur. Më beso ndihem e vetme në këtë botë të madhe e humbur si një e huaj, ku në errësirën e harruar dhe e hidhur në një qoshe pa skaj.Mes ëndrrash që dikur i pata, që jeta m'i ka afruar njëherë kur isha me ty, e ndjej vetën të dëshiruar për pak çaste, e për pak ngrotësi, e për shumë dashuri, tani në zemrën time mbretëron acari që më ngriu zemrën, e bëri akullë!

Sonte shoh një dorë që s'më bindet, shoh dy sy që të kërkojnë, i dashuri im dhe ndjej një zemër që ndoshta s'më përket mua, ndjej dashuri që më përbin krejt trupin dhe pastaj shpirtin, mendimin, gjakun, nervat dhe çdo qelizë të qenies time. Ti ndoshta imagjinon çdo të thotë të duash dikend në heshtje, në këtë largësi të mallkuar, të mendosh dhe të kalosh ditët përgjysëm.


Të jetosh çdo çast kur një pjesë e qenies tënde jeton larg dhe aq më keqë kur e di që s'të përket aspak. E ç'rëndësi ka për mua, veç ekzistencës tënde. Vetëm njëherë të jem me ty të qëndroja një minutë, atëherë e kisha lutur Zotin që të vjenë dhe le të më merr në atë botën tjetër, sepse asaj bote i takoj pa ty !!!

Eh, sa e sa orë e ditë më ikin duke të menduar ty, netëve përpilitem dhe ndjej shtërngimin në zemër, lotët më rrjedhin pa pushim deri sa bien rrezet e diellit mbi dritaret e dhomës sime, atëherë lotët teren nga ngrohtësia e rrezeve mbi fytyrën time. Fytyra jote trazon çdo gjë në shpirtin tim, më ngacmon fantazinë.

Ngado që po i hedhi sytë më duket se të shoh, shoh atë buzëqeshjen tënde magjepëse ato buzë të ëmbla, ata sy të shkruar. Ngado që e hedh dorën të parfytyroj se të prek. I prek ato flokë tua, atë trup të bukur mendoj se jam e ulur mbi prehërin tënd dhe ngadalë më perkëdhelë...

Vallë ç'ti bëj tani shpirtit që të do pranë dhe s'të ka... Ohhh... ZOT SI NUK ERDHE TË MA MARRËSH KËTË SHPIRT QË TË MOS VUAJ MË? Ç'ti bëj zemrës që brenda saj qëndron vetëm ti? Ti që je e vetmja rrënjë e mbijetesës së saj! Ç'ti bëj syve që ndjejnë mallë e duan të të shohin dhe derdhin vetëm lotë pa ndalë!

Ç'ti bëj vetes sime që është dashuruar marrëzisht pas teje? Jam unë që të thërras me zë te shurdhër dhe vuaj brenda vetës këtë dashuri. TË DUA me shpirt.

E dashuruar si sot do të mbetem pas teje përgjithmonë. Dhe nëse kam lënë diçka tek ti, një ndjenjë të vogël dashurie apo rrespekti, të lutem mbroje, mos e fshij nga kujtesa jote! Unë do të dua deri në përjetësi vetëm ty dhe këtë fjalë do e mbylli brenda në shpirtin tim dhe kurrë s'do ta tradhëtoj veten time. Nësë do të më marrë malli për ty do ta gjej, ta shuaj në skutat e kujtimeve të mia që i ruaj të pastra. Ty, për ty dhe vetëm ty....!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:02 pm

Dashurova një herë në jetë
dhe dashuria ime iku pa më dhënë një ditë të lumtur
Më dhuroi veç vuajtje dhe dhimbje
që lënduan zemrën time

Vëtëm një gjë nuk po kuptoj
pse i lutem Zotit që të urrej kur të dashuroj...
Je gjithçka që dua në këtë jetë
je plumbi, helmi, që zemrën po ma vret ....!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:02 pm

AH AI SYRI YT"


Syri yt i bukur frymën mu ma ndali
nën tingujt e zemrës
jeta më buzëqeshi
netët e pagjumë përgjithmonë m'i fali
në zjarr dashurie
të djegur më deshiroj


Ai shikimi ëmbël do jetë i pavdekshëm
thellë në zemrën time
nga malli e dehur
syri yt i bukur do jetë i perjetshëm
diku në shpirtin tim
përgjithmonë i fshehur...


Bashkë me syrin tënd sot ti më harrove
si lotë lamtumire
në shpirtin tim ngulur
bashkë me syrin tënd frymën ti ma more
më le si të vdekur
veç me kujtime e lumtur...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:02 pm

pER TY

Te jesh i bukur, nuk ka rendesi
se bukurine tuaj e josh nje njeri
Te jesh i zgjuar, sdo te thote gjithcka
se mendjen ta prish dhe nje budalla

Te jesh i pasur, kot sa je
parate sot i ke neser si ke
Te simpatizosh dike,eshte fare kot
se thua eshte engjell e te del idjot

Te jesh i sinqert eshte fatkeqsi
ne kete bote rebele nuk njihet drejtesi
E te dashurosh, thone eshte gje e bukur
nese dashuron vertet ke bere dhe nje tjeter te lumtur.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:03 pm

''PERSE...???''

Perse e braktise buzen
Qe vetem ty te qeshi
Perse e braktise zemren
Qe vetem ty te deshi

Perse e mbushe me lot
Syrin tim te zi
Te lutem, me thuaj
Perse e braktise kete dashuri ...???
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:03 pm

TI....TI


nuk e di cfar ti mendon
nuk e di nga jeta cfar kerkon
nuk e di cfar te pelqen
nuk e di per mua c'ndjen

gjithsesi dy fjale dua te te them
se kete peshe ne zemer nuk dua me ta kem
shume gjera dua te te tregoj
por kam frike se te lendoj.

nuk e di keto fjale si do i interpretosh
ndoshta prej teje do me largosh
reagimi yt ndoshta edhe do me lendoj
por zgjedhjen tende do e pranoj.

nejse, se shume po e zgjas
dhe percart ndoshta po flas
po flas shkurt, cfar zemra ndjen
Ti... ti shume po me pelqen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:03 pm

Sot ne mengjes u ngrita une
heret si qdohere
nga dritarja e dhomes shikoj
me duket qenka bere vere

sa e gezuar jam sot
nuk di sa ta pershkruaj me fjale
se vetetimthi me erdhi ne mendje
ta njoh nje dashuri te pare...

eja te takoi une ty
ti shof syte e magjepsur
te veshtroi me kujdes gjate
te rrijme sa kohe te heshtur

se heshtja flitka sot vete
me mire se sa fjala
me duket vetja si ajo vajza e heshtur
e dashuruar vetem ne prralla

eja sot te pres me padurim
te te perqafoj me mall
te ma jepesh besen mua
se me mua do jesh sate jesh i gjalle

me lejo ti lemoj floket tu te zinj
te te prekte shtrengoj
nuk e kam menduar kurre
se keshtu te dashuroi

eja ti sot ne takim te pare
ma jep mua dashurine
se ma ktheve gezimin mua
ma fale LUMTURINE...

Sa te dua une ty
aq ti me don mua
afrou ma degjo zemren e vogel
te thote embel TE DUA...

do te jesh i imi perjete
e jotja do te jam
edhe bota qudira le te sjell
por ty ne zemer une te kam

mos me thuaj asgje fare
mire une te kuptoj ty
se sa dashuron zemra jote
me tregojne te bukrit sy....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:04 pm

Nga dashuria lindi krijesa qe gjate shekujve hasi pengesa,

nga dashuria lindi njerezimi qe gjate jetes e pushtOi mallkimi,

nga urrejtja lindi dhe xhelOzia qe pasuesi i saj eshte tradhetia,

nga urrejtja lindi mekati qe zOti na e dha si shpagim nga intati,

nga mekati lindi etja qe pasuesi i saj eshte vdekja.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:04 pm

Nese Perseri kthehem pas vdekjes
dashurine zemren dhuroma
por mos qaj qe u ktheva hije
sepse une te du akoma


Shiko lulen si u tha
edhe zemra qenka nda
shikoj buzet si me jane krisur
emrin tend tue peshperituredhe nese me vjen shum afer
ende pa dashuri do te jem i varfer
ende per ty si dikur mendoj
ende ende shum te dashuroj


nese ky eshte fundi
te lutem me thuaj
mos e ler kete zemer
ende per ty te vuaj


nese ky eshte casti
qe me nuk ka kthim
plaget e zemres sime
kurr sdo te kene sherim


TI JE GJUMI UNE JAM ENDRRA TI JE SHPYRTI UNE JAM ZEMRA TI JE DIELLI UNE JAM DRITA TI JE JET E DASHUR QE UNE E PRITA.........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:05 pm

Sikur nje pik shi te perfaqesonte dashurin time ndaj teje..
dhe sikur ti te me pyesje se sa shum te dua?!…
Me beso se vetem shi do te binte.
Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
Naten e mir e gjum te embel,
Me jep nje puthje e me shih ne enderr.
Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje nje vend per mua.
Atehere do te te DUA VERTET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:05 pm

Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj
Mergimtare je ne kete bote
shum larg je pa mua
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je “Te Dua”
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje djale
qe jeton i vetem pa dashuri ne jete
Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje
Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orë pa mua!
Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashurua …
Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…
Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:06 pm

Behu shume i kujdesshem
neqoftese ben per te qare nje femer,
sepse zotin numeron lotet e saj!
Femra ka dale nga brinjet e mashkullit,
jo nga kembet qe te shkelet,
jo nga koka qe te jete superiore,
por nga brinja per te qene te barabarte.
Poshte krahut per tu mbrojtur
dhe afer zemres per tu dashuruar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:06 pm

""SHIQIMI YT""

Shiqimi Yt Me Cudit,
Me Shtjen Ethe,me Merzit
Me Ben Te Lumtur Here-here
Si Arome Trendafili
Ne Pranvere.

Shiqimi Yt S`me Le Rehat,
As Diten ,as Naten...
Ne Krevat.
Me Gezon Kur E Kujtoj
Shiqimin Tend Qe Percellon.

Shiqimi Yt Me Mahnit,
Me Jep Kurajo,me Jep...
Drite.
Me Jep Force Dhe Kenaqesi,
Me Jep Gezim Dhe Lumturi.


Shiqimi Yt Me Mungon,
Me Gezon Dhe
Terbon.
Pa Te, Me Mbyte Dicka Ne Fyt
Ah Ai ...shiqimi Yt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:07 pm

""JA KU JAM""

Porsi Vala E Detit Perpelitem,
Shume Mundime,lodhje,zvarritem
S'arrite Te Me Thuash Une...ne Gji Te Ruaj...
Ketu Te Kam.

Nuk Mendova Se Do Kthehesh
Isha E Bindur Se Do Heshtesh...
Me Kane Lodhur Edhe Mua
Germat E Fjales:

Njerezit Mundohen Te Me Lodhin,
Me Lendonin Dhe Torturonin,
Une E Re Akoma Jam...
Dhe S'dorezohem,
Ja Ku Jam.

Jam Ne Flaken E Se Vertetes,
Te Rinis Dhe Te Mbeshtetjes,
Jam Ne Flladin ...driten Tuaj
Ja Ku Jam,
Se S'jam E Huaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:09 pm

""JA KU JAM""

Porsi Vala E Detit Perpelitem,
Shume Mundime,lodhje,zvarritem
S'arrite Te Me Thuash Une...ne Gji Te Ruaj...
Ketu Te Kam.

Nuk Mendova Se Do Kthehesh
Isha E Bindur Se Do Heshtesh...
Me Kane Lodhur Edhe Mua
Germat E Fjales:

Njerezit Mundohen Te Me Lodhin,
Me Lendonin Dhe Torturonin,
Une E Re Akoma Jam...
Dhe S'dorezohem,
Ja Ku Jam.

Jam Ne Flaken E Se Vertetes,
Te Rinis Dhe Te Mbeshtetjes,
Jam Ne Flladin ...driten Tuaj
Ja Ku Jam,
Se S'jam E Huaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:10 pm

Me Vrave pas Shpine


Ri e zgjuar në këtë natë
Deri sa të tjerët flejn në shtrat,
Unë qaj dhe mendoj në
dashuri që më tradhtoj


Të kërkoj qdo kund
Telefonin e ki të mbyllur,
Pyes njerzit a të kan parë?
Askush smë tregon një fjalë.
Dahurija për ty spaska vlerë
Se sdo të ikje sikur erë
Në stuhi ti mua më le
më vrave pas shpine
Një mij hëre

Gabimet ti fala për hirë të dashuris
Por ti s kuptove, e ske njeri,
Gur paske pas Zemër
Një ditë zoti ka me të vra.
Ti aktrimin e kishe pas profesion
Mi mashtruar vajzat e mi lënë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:10 pm

Me mua dhe qielli qan
Me mua dhe qielli qan.
Bije shiu hiq pa ndal
Edhe qielli eshte duke Qarre.
Ohh Perendi a sheh qka ndodh?

Me mua dhe qielli vajton.
Loti lotin spo e pret
Se ky shpirt prap mu djeg Flak
Ohh Perendi a sheh qka ndodh?

Me mua edhe dielli nuk rrezon.
Zemren ma theu cope,cop
Iku dhe se kthehet dote Tradhtari.
Ohh Perendi a sheh qka ndodh?

Me mua dhe yjet nuk vizullojn.
Syte e mije jan verbu
Si nuk kuptova qe ishe Mashtrus.
Ohh Perendi a sheh se qka ndodh?

Me mua as hena nuk ndriqon.
E tradhtuar e mashtruar
E vrare nga dashurija e plaguar.
Ohh Perendi te lutem une ti Shiko

se q'po ndodh me ne dy.
Jeta me eshte gerdite
Si te besoj une me ndonje Njeri
.Zoti madh te denoft ty Se ki
shembe nje jete tiiii
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:11 pm

Sikur te isha qiri
Qaj me ze e vajtoj
zemren e plaguar ta sheroj,
Klithi me gjithe fuqin qe kam,
ska dhimbjen kush qe ma nal.

C' do dite eshte me e veshtir,
si ta perballoj kete dhimte
Kjo bote eshte kalimtare,
por dikush sedin fare.

Kjo jete e mallkuar
spati qka, per te me ofruar.
E pameshire ndaj meje ke,
c'do gje qe pata renoj menjiher.

Ah sikur te isha qiri
dote me vendosnin mbi tavoline.
Dote me shihnin si digjem,
dhe ngadal si shkrihem.

Dote doja te me kuptojn
pse une vuaj dhe vajtoj?.
Pse perpiqem dhe luftoj
te ndrejten time e kerkoj.

Sdua paragjykime me ndigjue
jeten e tjerve me shkatrue
Sot mua me ndodh,e neser ty,
ku ta dim qka vjen ne ardhmeri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:12 pm

Pse Heshtë
Pse nuk shkruajn gishtrinjet
kur ndjenjat te rrembejn?
Rin e strukur nje qoshe,
me friken qe e ndjen.

Pse buzet nuk livizin
shkrumbi i ka mbuluar?.
Syte e kalter me lote,
sikur liqeni i trubulluar.

Jam bere si nje lise
qe era shkund gjethet.
E zhveshur si pemet,
ne kete stine vjeshte.

Ska me bukuri sikur me pare,
c'do gje ka filluar me u thar.
Edhe une si nje trandafil,
me petalet e saja shkrujaj per ty.

Ne mesin e nates ri pa gjume
mendoj te nesermen si kam me kalu.
Pse rri e heshtuar eshte misteri?..
Kete zemra e ka mbyll me dry.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:12 pm

TREGOJU....

Nëse të tjerët do të pyesin
Se cila është ajo vajzë
E cila të deshti shumë....
Tregoju....
Tregoju shokëve të tu dhe asaj
Se nuk jam e bukur....
Tregoju se sytë e mi nuk janë as të zi
E as të kaltërt....
Tregoju se janë të dhimbshëm....
Të vajtushëm....
E të përlotur....
E prej aty rrjedh e vazhdon
Se të dua përgjithmonë
Tregoju të lutem!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:13 pm

Lotet tane.

I bashkojm lotet
ndoshta dashurija
e jone
dote jete reale dhe e paster.

I bashkojm lotet
e ndoshta
dhembja e jone
dote jete e njejte.

I bashkojm lotet
e ndoshta
lotet tane i falin gabimet
e pranohen pendimet.

I bashkojm lotet
e ndoshta ty
s do te shoh me
se ni gabim na shkatroj.

I bashkojm lotet
e ndoshta
duart s dote lidhen me
ne perqafim si kuror
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:13 pm

E dua syrin tende,
te me shikoj vetem mua.

E dua zemren tende,
te rrahi vetem per mua.

E dua trupin tende,
te bjere vetem mbi mua.

I dua buzet e tua,
te me puthin vetem mua.

I dua fjalet e tua,
te me flasin vetem mua.

I dua te gjitha pjeset
e trupit tende,
te meperkasin vetem mua.

Por mbi te gjitha keto,
vetem " TY Te Dua''
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:14 pm

E shkruaj emrin tend ,

ne nje Lule te thar,

Emri Yt ishte aq i bukur ,

sa Lulja qeli prap.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:14 pm

Kur ti ,me mungon
E kam shumë vështirë.
Sepse thelle ne zemër ,
E ndjej atë zbrazetire.Kur ti ,me mungon
Edhe ne realitet ,
Atëherë jeta ime ,
Behet ferr ,ne te vërtetë
.
Kur me mungon veç ne ëndërr ,
gjithmonë te arsyetoj .
Por ne jetën e përditshme,
Nuk mundem te perballoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   Mon Dec 28, 2009 11:15 pm

Më buzëqeshe në fillim,


T'u afrova dhe të putha pa qëllim!


Të pëlqeva thjeshtësinë,


Ndaj dhe lidha miqësinë.


Në fillim e kuptova,


Se në TY u dashurova...


Mendova se nuk ka kuptim,


Që të ta thosha se TE DUA pambarim!


Për çdo natë në ty kam menduar,


Asnjë moment nga mendja stë kamë larguar,


Erdhi momenti,


E të thashë në Sy,


[size=120]Se TE DUA vetëm TY,[/size]


Këtë Ti e pranove,
Jetën mua ma ndricove!


Unë të thashë që në fillim,


Se TE DUA Pambarim!


[size=120]Dhe tani TI je JETA e shpirtit TIM.[/size]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi "Te Dua "   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi "Te Dua "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 4 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum