www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 POEZI QESHARAKE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:38 pm

erdhi vera piqet gruni
dalin gocat nga katuni,
mushen rruget plot me cuca
e kan ftyren si hardhuca.
vari lesht jan kto goca
s'ja fut n pordh as bretkoca,
era keqe vjen qyteti
dhe me plena mushet deti.
ca me thon mer shoku jem
e ke pa ate golem,
plot me pordha e pislliqe
s'paskan fund kto budalliqe.
EDHE TONAT NGA QYTETI
E MAJN VETEN GOCA MRETI,
VARI LESHT MER SHOK
SEPSE BYTHEN E KAN PERTOK.
VISHEN, LYHEN, ZBUKUROHEN
DHE N'FTYR SUVATOHEN,
ECIN T'GJITHA ME TAKA T'NALTA
MIRPO RRUGVE MBRETRON BALTA.
PUSHTOJN RRUGET GJITH KRENARI
SADOQE RRUGVE S'KA NJERI,
PLOT ME KTO LLOJE MUSHEN BARET
QE MCEFTAS PIN CIGARET,
SE PO I PA XHAXHI TAKU
I THOT BABIT DHE KERCET DAJAKU.
KUR VJEN ORA PER NE SHPI
GOCAT TONA S'KAN FUQI,
MARIN RRUGET ME ATO TAKA
DHE ECIN SI ME QEN PLAKA.
I PRET BABI GJITH MERAK PARA DERES
DHE S'KA FAJ I SHKRETI
QE SHPIA ESHT TE CEZMA FERRES.
PORDHA MODHE MI QYTETARE
SADOQE NGJAN SI KATUNARE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:39 pm

dolen cunat me pi kafe
nai cigare dhe dy llafe,
i dor muhabet te kafe qemoli
ene shkun te totogoli,
aty lunte gjermania
s'ka lezet me e pa te shpia.
kur koha e par maroi
njoni n'hale shkoi,
masi ja kputi shurres
i futi dhe nji t krujtme turres.
doli nga halja cuni jon
edhe nezi nji duhon,
kur aty njona kaloi
dhe thell ne sy kjo e veshtroi.
se c'ndjeu nje thik ne zemer
kur e pa ate femer,
donte ta gjemonte
po koha e dyt po fillonte.
t'nesmen po pinte kafe te ali pasha
kur n'ate moment kaoli ajo vasha,
cuni donte ta ndalonte
por ajo po vraponte.
vendosi qe duhet ta takonte
qe ca kishte ndjer at nat ti tregonte,
pastaj pagujti leket e llogaris
edhe ktheu me fund goten e rakis.
kur doli nga ali pasha
kaloi prap ajo vasha,
rastin duhej ta shfrytzonte
dhe filloi ti fishkellente.
i boni dhe ca komplimente
po ajo koken nuk e kthente,
kur i foli sinqerisht
ajo ja boni me gisht. :cyclops:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:39 pm

Shyqyr që shkove
e qafen e thefsh
syt mos ti pafsha
e kurrë mos u kthefsh....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:39 pm

Gjithe naten mbreme pa ty kam qene.....
Pa ty tere naten e kam pasur ftohte........
Asnjehere me keq sjam ndier.........
Ku mbete mbreme o jorgani im.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:39 pm

Ti je ylli im i rene nga qielli!!!!
Sa keq qe re me fytyre.........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:39 pm

si u ndive kur tu ngul,
u merzite kur tu shkul,
se ai leng te kishte hyr
se ai vend te ishte fryr!
kete gje dota provosh
sahere bleten ta ngacmosh..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:40 pm

Dje isha ne kopshtin zoologjik
Dhash 10 eura per te pare krokodolin
Dhash 20 euro per te pare tigrin
Dhash 50 euro per te pare luanin
I jap edhe 100 euro per te pare majmunin qe e lexon ket poezi.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:40 pm

Me kujtohet hala ajo dite kur t'pash,
me sy ngjyre pasuli e me bel te trash,
prej parfemit fallc n'dy guj rash,
numrin e telefonit kur ma lype s'ta dhash,

Moj e keqja neper Prishtine,
se ki vendin as n'vitrine,
kur t'pash ate dite ne kapigjik,
ti e ki vendin ne kopsht zoologjik,

Shminka jote shpejt fshihet,
era e djerses me kilometra t'nihet,
ftyra jote si leter grithse,
kryt si te maqines thithse,

Moj e keqe ne internet,
t'shkojne jarget si sherbet,
vothet e medhaja si tepsi,
floket e bardha si jamboli,

Me begj rreth qafe shkon e kthehesh,
me tesha pembe gjith veshesh,
kepucet e kuqe si patligjon,
kur fol ti kurkush nuk t'ngon,

"Eh kuku" t'pat thone nona,
shko laju oj qike e jona,
neper kmish tu kan lepit shume bombona,
shko bleji nja tri shampona,

Kshilla e jeme per ty ish kone,
ma pak me fol e me nejt ne dhome,
pse s'pe bon nji ndrim,
shko laju me varekin...!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:40 pm

Nje djale theu kemben se ra nga molla,
-Nje makine u shkaterrua se u perplas me nje qershi,
-Nje burre plak u var tek thana e tij,
-...dhe pastaj thone qe frutat bejne mire...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:41 pm

kerkova zotit bar,
dhe me dha nje fushe.
I kerkova zotit uje dhe me dha detin.
I kerkova zotit numrin e nje shtrige te shemtuar,
dhe me dha numrin tend
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:41 pm

Hajde per hajr,per hajr
ne darsem po duka me te ardhe
dhe nese mbiemrin ia nderron
ishalla experte nuk ja bone. [Biggrin] [Tongue]
Ti Me Je Si Rrot Traktori
Prekolicen Kush Ta Mori,
E Prej Lloqit Kush Te Nxori,
Pom Doket Ka Zon Me Tu Blloku MOTORI :
Hajde Tash Dirdhe Prekolicen
Tash Deshe Traktorin
Se Po Du Me Ta Pa Akumulatorin,
Po Du Me Ta Pa E Me Ta Dhez Motorin,
Me Ta Dhez E Me Ta Kall Me Shpejtesin E Par,
Me Shpejtsin E Par E Me Te Dyt Po Du Qe Me Ty Me U Shetit
O ju pruft e mbara oj shoqni
se e hapur eshte dera per miqasi
skam qare pa ju kallzue
se edhe asaj experte
mbiemri ka me iu vnue
bile edhe n'dardani kam me e regjistrue [Tongue]
Shkuam në arë me veturë
Dashuri s’ngopeshim dot,
Kur u humbëm në njëri tjetrin
Ëndrrën na e prishi një tërrnakop!!

Thellë në sy ty të shikoja
Humba aty në brendi
Kur kujtoja se për mua lotoje
Pash se të kishte rënë qerpiku në sy!


Të mora për dore
Shkuam andej nga liqeni
Mu atëherë kur ty të puthja
Të gëlltiti peshkaqeni!
(po ku ka peshkaqen në liqe se??) [Tongue] [Wink]
Dikund eshte me lire nje ore 50-cent
Flasin ndermjet veti deri ne oret e vona
E shef me kamere e i flet me shkronja
Qoft mallku sahati shkreti qe u morrem vesh
Ti ma bone bllok moj zemer une bana refresh

Na u ka kyc lulija ne msn te shpija
Send jolla sherr jolla, open jolla sherr jolla
Cancel jolla sherr jolla, enter jolla sherr jolla

Na u ka kyc lulija ne msn nickname
Me vija don me gjet frajer

Na lulijen e marrim ne shpi se na vllaun e kemi I-P
Hajt lulije sille veturen me printer ta shtypim frizuren

Qaj lulije o me pika loti na qejzin ta rujna ne floppy
Kce lulije fustanin me vllau i jone ty te ka gjet ne google

Na lulijen shum e dojna ne 6 sahati o e ristartojna
Se lulija jone ka shume kulture na i qet cajat me tesature

Po vjen msiti tu qesh me hare na bakshishin ja qesim ne CD-e
Jemi rahat e sun na hyn virusi ne te dyve na bashkojm mausi

Oh moj Vajz je ba Dallavergji,
Zemren tem ti ku e Ki,
Me ma pru pa ardh Terri,
Se pasha Zoten te na´zan Sherri,
Me ma pru sa ma Shpejt,
Se me Thik ti ka´puti Dejt,

Kesh i urt tash u bana i Shtir,
Ta pi Gjakin si Vampir,
Jam Lugat e jam Dragull,
Ti sa´kuqi Faqet Shpull.
Sukur Morr rri tuj Kcy,
Kerkush sa´po ta ma´bush at Sy,

Ne Hund lesh hala sa´ki Has,
Sa´mundesh me lujt si me Shok ne Klass,
Se knej na´llapi kerset Huni e Dajaki,
Te bahet Shpina ma But se Barki,
Duhet me pas bes e jo me Tradhtu,
Un te dua ty,sa me don ti Mu.
Zemra jote pot qet Flak,
Met kap ndor tbaj Sallat,
E ki Kryt si Kupurdh,
Rrin tuj kesh sukur Qyr

Rri mir mos e nguc DJALIN,
Vjen e nflok ta qet Morrin,
Rrin si budallic tuju Kru,
Prej sikletit duhet Flokt mej Rru,

Tkish dal Kryt sukur ***,
Vin Sorrat met Glacit,
Tash po e din se kush jam Un,
Qa pom kqyr si Majmun,
Me kujtohet hala ajo dite kur une ty t'pash,
me sy ngjyre pasuli e me bel te trash,
prej parfemit fallc n'dy gjujte rash,
numrin e telefonit kur ma lype s'ta dhash,

Moj e keqja neper Prishtine,
se ki vendin as n'vitrine,
kur t'pash ate dite ne kapigjik,
ti e ki vendin ne kopsht zoologjik,

Shminka jote shpejt fshihet,
era e djerses me kilometra t'nihet,
fytyra jote si leter grithse,
kryt si te maqines thithse,

Moj e keqe ne internet,
t'shkojne jarget si sherbet,
vathet e medhaja si tepsi,
floket e bardha si jamboli,

Me begj rreth qafe shkon e kthehesh,
me tesha pembe gjith veshesh,
kepucet e kuqe si patligjon,
kur fol ti kurkush nuk t'ngon,

Eh kuku" t'pat thone nona,
shko laju oj qike e jona,
neper kmish tu kan lepit shume bombona,
shko bleji nja tri shampona,

Kshilla e jeme per ty ish kone,
ma pak me fol e me nejt ne dhome,
pse s'pe bon ti moj loqki nje ndrim,
shko bre te lutem laju me varekin.
GURBETI

o gurbet o gurbet
si na prishe ti ket jet
qka na bane mor gurbet
me kto viza na tranove krejt

qyre djali don mu feju
me nje vajz me vizen C
qyre vajza qka po thot
ti mor djal qe po me don mu
a e din se ty nanen edhe baben
ne shtepi un sta du

ndaq ti me mu mu feju
ndaju nga prindit e tu
se valla un smuj mi duru
ndaq ti me ardh ne gurbet
keto kushte un ti qes

edhe nja du me ta than
qe kur te vje ne gurbet
mos mendo qe bahesh mret
shkon ti pun te renda me punu
se pare duhet me fitu
duhet me fitu shum para
se mu me duhen per me dal
te shtunen ti punon un me shok e shoqe
ne muzik shkoj
ne dritare rrija une
ne dritare rrije ti
buke me gjalp haja une
buke me gjiz haje ti
EH Dashuri, dashuri...........
PREJ HOTMAILIT KUR TI LESHOVA SYT
KUR TE PASH PASWORDIN NE FYT
THASH U MYT KUKU PER MU
SHPEJT WINDOWSIN E KAM STARTU

JA PO QELI MESENGJERIN ME SHUM DESHIR
PER ME GJET NJE QIKE TE MIRE
KAM VENDOS EDHE PIKE
U NJOFTOVA ME NJE QIKE

TUNG I THASH QKA PO BAN
UNE JAM BACA SHABAN
TUNG ME THA ME DASHURI
UNE JAM DADA SELVI

UNE E VESE PER DASHURI
KAM DESHIR ME I PAS PES FEMI
AJO ME THA O BABALOK, LARGOHU
SE TA FUTA BLOK

OK I THASH NUK TE LUS
PO TA FUTI NI VIRUS
NUK ESHTE GAJLE THA PER MU
KAM ADRES EDHE NE YAHOO
POLITIKEN KEMI NE GJAK...

Jemi popull
Me tradita
Rrojme pa uje
Edhe pa drita.

Jemi popull i vogel
Me drejtues te nalte
Nuk bindemi aq lehte
Politiken kemi ne gjak.

Jemi popull
Me emer te madh
E gjithe bota
Ne goje na mban.

Na mban ne goje
E na ka zili
Qe ne kemi
Njeqind parti.

Por te gjithe
Te thone c'te dojne
Ne politiken
S'do ta leshojme.

Shume parti
Jane me te vertete
Si kemi per ndonje hall
Por i kemi per qejf.

Qe te gjitha partite
Rrfshin sa malet
Qe na i qajne
Te gjitha hallet...

P.s. e huazuar......... [Tongue] [Tongue]
e kam vendos mos me pas pun me ty...
zdua ta koken me ty...
se ti mu mushknit mi ke nxi
per ty harxhova shum pare...
OJ E POSHTRA CIGARE
Kryetar Suxhuku

Syrgjyn gjallë e syrgjyn vdekur,
ne po hajmë suxhuk të pjekur.

Me bagëti e me bujqësi
krejt n’suxhuk i kemi shti.

Ku e lam e ku na mbeti
Pa suxhuk po kris qameti

Vaj vatani e mjer mileti,
edhe komshive I ka hy lezeti.

Do të shkrihem e venitem,
për një copë po shkaravitem.

Kem lidhe besën me kroatin,
për suxhuk e kem lidhë fatin.

N ilem të madhe ka ra shpija,
për sa kila, t’bëhet porosia?

Ti Fatmir O faqe bardhë,
morre namë O atdhetarë.

Nuk të harron kur shoqnia,
midis gjumi t’përmend fëmija.

Për suxhuk ti s’kurseve gje,
s’të harron komuna me.

O te djeks O të pa djeks,
ke suxhuk për çdo oreks.

Era e tij po na trullon,
edhe atdheun po na kujton.

Jemi ç’mendur ashiqare,
O nuk lodhem për Abetare

Kush po lodhet për atdhe e shqip,
veç suxhuku t’jet me krip.

Jemi popull me tradita,
me suxhuk, O u kalita.

Vetëm ai na bashkon,
lezeti i tij na afron

Atdhetarë a po ndëgjoni,
kryetar SUXHUKUN ta votoni.

Vetëm ky na bashkon,
lezeti i tij na afron.

Syrgjyn gjallë e syrgjyn vdekur,
nuk jetohet pa suxhuk të pjekur……
Ne nje are ne nje lendine
te pashe tek beje pipine
u zgjata me pa ne cik mo mire
po su duk gjo ishte erresire

Nga turpi shpejt e shpejt nxitove
nga hutimi patallonat hap harrove
u munova prap me pa
jo mer vlla su dukte gja

nen hijen e limonit
ti hajshe kajsia
katunari lalit
per ty ka me vdek ija

rruges kur kalojshe
gjith serbes serbes
gomari merte vrull
si me qen mecedez

kur shkonim me lope
kapur dore per dore
shkriej
tamon si akullore

kalun i vit
kalun dy vjet
un po pres
e ti po pret

i dite mo sdurova
afer tu afrova
mo nuk pata
troc ta kerkova

ti embel me shikove
i trrullos e me habi
hape gojen ene fole
Ca osht sexi oj ti??
Une dhe Babi.

Nje dite mua
Babi me gjeti
Paketen me cigare
Te xhepi.

Jo une babi,
Se pi duhanin
Por se zgjati
Kersiti shuplaka
Nga surrati
Une s'durova
Ia futa n'grushta
E fluturova.

Nje dite mua
Babi me gjeti
Letren e dashnores
Te xhepi.

Jo une babi
S'merrem me letra
Por se zgjati
Kersiti shuplaka
Nga surrati
Une s'durova
Ia futa n'grusht
E fluturova...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:41 pm

Nje kalendar i mbushur flete
Qe patjeter do vjetrohet
Ja! Kjo quhet jete
Ndaj njeri te mos gezohet.
Nje nga nje ikin fletet
Ditet jane duke kaluar
Pa pushim ikin vjetet
Fundi, vdekje! ?'ke kuptur?
Asgje per te shenuar
Nje shetitje ne bot
Nje lemsh i ngatruar
Qe s'mund ta zgjidhesh dot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:42 pm

E shoh c'do gje ne praktike
E di qe i-ja do pike
E di qe i forti s'ka
E di sa rahje ka c'do zemer
E di c'do te thote fjala femer
E di qe endra eshte ender
E di qe bukuria eshte e maskuar
E di jeten si eshte ndertuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:42 pm

Fli,i dashur, fli, ndersa dielli ledhaton me rrezet e
> tij agimin,
> Fli, i dashur , fli, ndersa pellumbat e ndrojtur fillojne
> fluturimin,
> Fli, i dashur , fli, ndersa vesa e mengjesit rreshqet
> neper lulet qe lulezojne,
> Fli, i dashur, fli, se trapi qe shkon per te punuar jam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:42 pm

Kur të bije borë në qershor

Qajë para meje dhe vuaj për mua,
Përkulu në gjunjë më thuaj “të dua”
Prejë ato vena ,mëshoj murit me kokë
Betohu se për ty,s’egziston në këtë botë
Nëse don të më bindësh se mua më don
Në mes të dimrit më blëj boston
E sa për ditëlindje dua dhuratë të thjeshtë
Dua helikopter e jo Mercedes
Për dëshirën time duhet të shkosh në hënë
Jo me aeroplan po të ecësh këmbë
Dhe kah të kthehesh të shkruash në qiell
“Ti për mua je I vetmi diell”
Të më vërtetosh se vetëm mua më do në këtë jetë
Duhet pa anije të lundrosh nëpër det ,
E për mua neteve të gjata të këndosh,
Dhe tre muaj në vit të argjërosh,
Kurt ë ecësh rrugës tam bash koken poshtë
Kur ti mshosh shtyllës falje ti kërkosh,
Dhe si i qmendur në rrugë bërtit
“ Vetëm ty të dua o diell o drirë”
E për të dashur unë ty
Duhet t’a vërbosh njërin sy
Ta marrësh litarin ,ta varësh në përmendore
Kur të shohin të thonë ka vdekë për dashnore
E zemra jote për mua kur të dhemb,
Merre revolen të qetson në vend,
Të na shkruash pa shkrojna një leter ,
Të betohesh se s’do ta duash askënd tjetër
Të ja qellojsh a është më e vjetër veja a pula
Dhe nga të eci unë të ma shtrosh rrugën me lula
Nëse mundesh ti bësh të gjitha këto
Ngritu lajmrohu e mos u vono
Se afati I prvimit do të kaloj
Dhe ty s’do të ketë kush të të ndihmoj.
Rezultati I provimit ishte I keq
Ti as s’qenke engjull as s’qenke dreq
As s’qenke I urtë,as s’qenke I vështirë
Më fal po s’mund ta dua një budall të tillë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:42 pm

Unë për ty

Unë për ty e shes traktorin,
me gjith okumllatorin,
oj prepalic,
si ma preve zemren me brusalic,
tu m'shetit naper ulic, me kolic
ma theve komen, me bone për n'bullnic!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Wed Jun 16, 2010 8:11 am

kur shkonin me shkoll
dore për dore
zemra ime shkriej
tamon si akullore

kaluan një vit
kalun edhe dy vjet
un po pres
e ti po pret

një dit me sun u durova
afer tu afrova
turp më nuk pata unë
a me jap atë qe du shum
ti embel me shikove
i trrullose e me habi
hape gojen ene fole ti
tregom a jom sexi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Wed Jun 16, 2010 8:15 am

Po qeli MSN me shum deshir
për me gjet një qik te mir
kom vendos edhe pik
u njoftova me një qik

Tung thash si je moj zoj
Une jom baca malsor
tung me tha me dashuri
une jom Dada Selvi

E veta për dashuri
kom deshir me i pas 5 femij
ajo me tha ik ore malok
se une ty ta baj bllok

Ok i thash nuk te lus
po ta futi një virus
nuk është gajle tha për mu
se me virusa une jom msu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Wed Jun 16, 2010 8:18 am

Syri yt i bukur
vdeksha une për ty
buza jote e kuqe
vdeksha une për ty
faqja jote si pjeshk
vdeksha une për ty
floket e tua te gjata
vdeksha une për ty
Ah aj shoku yt dje
krah për krah me ty
vdesh ti ishalla
vdekshi ju te dy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Poezi Qesharake   Wed Jun 23, 2010 10:54 pm

Besoj Se ju PelqejN Keto Pezi QeSHaRaKe
Prej se ike
me le ne vetmi
me le kafen pa e pi
me le gazeten pa e lexu
televizionin pa e shiku
a e din sa shume jam
duke vuajte per ty
moj e dashura rry


Oh tu turrsha Mirusha,
Sa bukur Kablusha,
Kat njeki si Klyshi,
Qfar Majice qfar Miniqi,

I vetmi nuk Jam,
Edhe dhet mas meje i Kam,
Shqiptarija si Gjaja,
Sta lajn ilaqin si Mushkaja,

Qfar njerz si Tull Nishe,
Veq se nuk t`kapin per Kmishe,
Spo foli per Moral,
Si huni pa Gardh!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Wed Jun 23, 2010 10:55 pm

SHQIPTART


Pissa jan Kan,
Pissa Jan,
Pissa m`besin,
Pissa Vdesin.


hahahahahahhahahahaah

Oh m`plase moj mendje Madhe,
Mendja marres Tane,
Mendjen Syk,
E punt Pyk,

Si me kan Qeveri,
Ha e vjedh e merri n`shpi,
Rrin tuj sha e sha e veten nuk e She,
Kqyre veten qyqe pa sha kand spo e Le,

Te kqyri ne Dokuri,
E di qfar Mendsh Ki,
Shminka i ki 1 Kill,
E dukesh si Debill,

Mend shiti ati se ka koh per Ty,
Se un besom sdu met pa as me Sy,
Budall du me Kan,
Ty Shoqe kurr sdu met n`zan!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Wed Jun 23, 2010 10:55 pm

Me kujtohet hala ajo dite kur t'pash,
me sy ngjyre pasuli e me bel te trash,
prej parfemit fallc n'dy guj rash,
numrin e telefonit kur ma lype s'ta dhash,

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Wed Jun 23, 2010 10:56 pm

Provoje futet apo jo?
Hajde nje here, oh s'me futet.
Shtrengohu pak
Oh s'futet joo
Me fort
Jo se nxe, me jep nje kepuce tjeter agagagaga
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Wed Jun 23, 2010 10:56 pm

Po te sho se u Kalle,
Uff u kallsh me Marre,
Me Sy e Vetulla spom len Qare,
Nuk t`kry pun veq shkel e Shko,
Por me man mend e sem Harro!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Wed Jun 23, 2010 10:56 pm

Eu ju,ju knofshin Korbat,
Aj keni gjet hala Dashnoret/Dashnorat,
Jeni ba veq Numra as nja s`shkrun n`forum,
Oh Zot u bafshit Shkrum,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

POEZI QESHARAKE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com
YlliehanaForum