www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 POEZI QESHARAKE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:38 pm

First topic message reminder :

erdhi vera piqet gruni
dalin gocat nga katuni,
mushen rruget plot me cuca
e kan ftyren si hardhuca.
vari lesht jan kto goca
s'ja fut n pordh as bretkoca,
era keqe vjen qyteti
dhe me plena mushet deti.
ca me thon mer shoku jem
e ke pa ate golem,
plot me pordha e pislliqe
s'paskan fund kto budalliqe.
EDHE TONAT NGA QYTETI
E MAJN VETEN GOCA MRETI,
VARI LESHT MER SHOK
SEPSE BYTHEN E KAN PERTOK.
VISHEN, LYHEN, ZBUKUROHEN
DHE N'FTYR SUVATOHEN,
ECIN T'GJITHA ME TAKA T'NALTA
MIRPO RRUGVE MBRETRON BALTA.
PUSHTOJN RRUGET GJITH KRENARI
SADOQE RRUGVE S'KA NJERI,
PLOT ME KTO LLOJE MUSHEN BARET
QE MCEFTAS PIN CIGARET,
SE PO I PA XHAXHI TAKU
I THOT BABIT DHE KERCET DAJAKU.
KUR VJEN ORA PER NE SHPI
GOCAT TONA S'KAN FUQI,
MARIN RRUGET ME ATO TAKA
DHE ECIN SI ME QEN PLAKA.
I PRET BABI GJITH MERAK PARA DERES
DHE S'KA FAJ I SHKRETI
QE SHPIA ESHT TE CEZMA FERRES.
PORDHA MODHE MI QYTETARE
SADOQE NGJAN SI KATUNARE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Thu Jun 24, 2010 7:34 am


Kena pula qe hane gur
kena gur me ba mur
kena pisha qe ner hije te rrim
lum ata qe shetitin gerimn


Kemi lumenj për tu lar
qdo te marte kemi pazar
kemi qeverin kush se din
qe me hajni kurr su ngin


Kemi Pallatin e rinis
Parlament , aeroportin
njerez plot ,pluhur e zhurme
o Prishtin te duam shumë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Thu Jun 24, 2010 9:49 pm

AHAHAHAHAH shum pom pelqen Mergimtar flm shummmmmmm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Fri Jun 25, 2010 6:34 am

Eiiii ku shkoj qaj Tuci,
Yllken qe ma n`guci,
nese e gjej do ta lidhi
Token po ta Dridhi,

Mos thuaj do te vi neser
Dy tri fjal ni Leter,
do ta dha dy shpulla nuk do te veti
Kush e lypi edhe e gjeti

Do te ja thej dy bri
kom me ja tha at Mushkni,
Te raft Gripi i Dhive,
Qe edhe hala ma i keq se i Thive

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Sat Jun 26, 2010 10:51 pm

ahahahha shum te mira Mergimtari flm shummmmmmm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Sun Jun 27, 2010 6:36 am

memedhe quhet toka
ku shpejt te shkon koka
ku kom dashur meme e at
po spate para ste don kush ngat

ku kemi fis edhe ku kem far
rryma 3 here ne dit kan mu nal
ku ke diamant po edhe arë
ku ske uj as pet tu lar

memedhe një pllamb toke
ke qdo here dhimbje koke
djem e vajza lum rinija
veq pluhur po shkojn te shpija
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Sun Jun 27, 2010 6:51 am

A nuk po i sheh shoqet e tua
i kan qorapat si rrjet
Edhe funin kan shkurtu,
*** i kan ngrit perpjete?
A spo sheh si pine cinare,
neper koridor neper klasa
nuk merziten shum nuk qajn drrasa
Kurse ti i ke hap veshet posi
pula kur ban ve
ZaNa e malit, pa me thuj ti, qka keeeeeee?
Hajde pra ti shkulim puplat,
nga merzia asgjë nuk del
Bashke me mue kercen,
sepse une jom nje gjel
ZaNa bukuroshe, qi lulzon ne ferr,
nuk po vi me te keput,
por po vi me te mshtjell

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Sun Jun 27, 2010 7:46 pm

hauahuah Te lumt Mergimtari :) Nje not pozitive e ke nga une

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Tue Jun 29, 2010 6:29 am

Oh moj Nëne ruje Qiken,
Pot del natën po del ditën,
Mjera ajo Shokt qe i Ka,
Po pin Duhan e po lyp a ka Ma.

Sdon me ndegjue as per baba as per Vlla,
Del e se len gja pa Ba,
Nana për ta shum po Vun,
per qdo dit po e trun

Nuk po din se qka po Ban,
Mej fol kush nuk Guzon,
mbuloju pak se ta dojm te miren
Se per ndryshe na more fytyren,

Jo keto vajza nuk po kan kufi
Djemt jan ba edhe ma te Zi,

Ju vet ket e Dini,
sen pa ba nuk po lini
për keto pun te kqija kush jau qeli Deren,
mbajeni Respektin rune Neren,

Ne daq mir ne daq Keq,
Ndaq kupto ndaq dalsh Meq,
Se mua q`ka po bani nuk pom Dhem,
Nuk je Qika as Djali Jem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Wed Jul 07, 2010 5:30 am

Paraja
po më mbytë,
shumë opcione
po na dhemb edhe krytë...

Cila vajz fisnike
te koka ma trime
që ma viziton shtëpinë
kur jom në tretin ndrrim!

Më duhet t’a di
adresën?
Për t’a parandaluar
se me duket qenkam vonuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Wed Jul 07, 2010 6:55 pm

ahahah o sje nermal far poezi ahahhaaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Sun Jul 11, 2010 9:26 pm

Njanes emrin nuk po ja di
per qdo dit po qon Dashni,
kaniher me te bardh e kaniher me te zi,
për askend nuk po ja Ni,
Se e ka Babin Ne Gjermani
veq neper kaffe po rrin tu pi,
Nuk po ju qon pare ne shtepi
I ka hi vetja fort ne begeni,
Me cillen femer qe po njoftohet
po e ban nga nje thmi
Po shkon ne deti ne Greqi
ju thot te shpija spo muj pare me u ngi
punoni edhe ju marone nje shpi
se mu kan ba mue shum thmi
Hjat se nashta v i per vitin e ri

:haha: :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Sun Jul 11, 2010 10:43 pm

i embel dhe i butë
ne goj kur e fut
i bardhe apo i zi
nuk ka rendesi
me dhemb e kafshon
me gjuhë e rrotullon
Sakëzin kur e provon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Sun Jul 11, 2010 11:20 pm

hahahahahah mergimtar t `honkt dreqi hoooo dekaaa ahuahuahuh sidomos em qet t fundit

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Jul 12, 2010 5:33 am

Poeziat për ty po i Thuri,
kur po kesh si mem ra Guri,
Ti me mu veq po Lun,
Sillesh kat sillesh apet po vjen te Un,

me idhnimin me ty se Pata,
Mu ka lodh Zemra e ngrata,
Po rren aq shum spo muj me duru
Se ti nuk po me don mu

Offff ma kalle Shpirtin,
Me ki lan si Qiri i fikun
Por ty do ta kalli malin
Me le ta Puthi vetem Ballin,

Andrren tima ma Zbukuro,
ditën diten kot mos ma qo
Ne qetsi t´nates te Kujtoj,
A ban syt e tu ti shiqojMbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Sun Jul 18, 2010 3:19 am

GURBETI

o gurbet o gurbet
si na prishe ti ket jet
qka na bane mor gurbet
per kto letra na tranove krejt

deshta nje here me u feju
nje vajz kosove me martu
qyre vajza qka po thot
ti mor djal,mir qe po me don mu
a e din se prinderit e tu
ne shtepi une nuk ti du
se valla un smuj mi duru

oj ti qik mos je habit
per gurbet du me te lyp
nese flija din me qit
do te jem une fat yt


me fal o djal tha qka po flet
po vi une sa ma shpejt
shko ti ne pun hiq pa fjet
shkon ti pun te renda me punu
se pare duhet me fitu
duhet me fitu shum para
se mu me duhen per me dal
shoqeve kaffe me ju dhan
edhe do pare per disko me mi lan

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Thu Aug 12, 2010 9:33 am

kur po rrin keshtu nuk po flet...
mua po me vjen nxehtë!
Sa herë ty ketu të shoh...
po bahem sikur nuk te njoh!

asnje here nuk më ke thirrë...
po mendoj se nuk ke deshir
eshte ramazan kete e di
nuk e prishi ramazanin per ty

Sa herë në ëndërr po te shoh
gjumin po ma trazo
E urrej veten qe nuk te njoh
.
pse ti doren nuk po ma zgjat
me te dasht po me duket pak
ma mir qe afer mue nuk me ki
se une rahat nuk mund te rri
:haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Thu Aug 12, 2010 9:44 am

moj ti qik qe ne internet po rrije
me fol me mue qef po kie
por koha nuk po ke për mue
se ne pushim kie me shkue
kurr ma heret nuk ke tregue
kishe harrue qe je tu fol me mue
une te pysja qka po ban
ti me thoje prej meje qka donMbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Thu Aug 12, 2010 9:55 am

Ishim femij të rritur në një stinë
Në lagje te ndryshme në Prishtinë
e donim njeri tjetrin kapak
Gjith ditën luanim bashkë në sokak

Demelic ish kjo sweet
nuk pinte kafe kurr vet
Nuk ja donte hiq me pastru
Veq ne internet lojna tuj

neper endrra shihte veq melaqe
eshte e bukur si manushaqe
shum shetitke neper forume
I ngrehke djemet për hune

Edhe une kom fillue me trathtu
Ne forum ne te jom dashuru
Pasi kurr me te s'jam taku
Krejt kjo punë u harru
:haha: :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Sat Aug 14, 2010 2:11 pm

E KAM DASHUR UNË NJË VAJZË
Qysh ur ishim në të paren klasë
unë e lutja,luajm te sana
jo më thoshte se më rrahë nëna
një mbrëmje u fik elektriku
veq më puthi,edhe iku
të nesërmen unë si lash shteg
i dhash puthje me rrëbesh
kështu me lojëra e mahi
kemi rënë në dashuri........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Mon Aug 16, 2010 9:18 am

O shaban o djal i ri
mir se erdhe ne kete shoqeri
ardhja jote nuk shkruhet ne leter
me poezi do te besh veper

ardhjen tende kur e pash
thash mso vall syri po me rren
nuk ka me te urt se kur flen
me gezim ne ty te pritem
po nuk shkrum per ty Koritem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Tue Aug 17, 2010 11:35 am

unë për juve
ju për mua
edhe unë
gjithëve ju dua
jam një djalë
që nuk dorëzohena
krejt forumet që i ka
kosova
mi kapë syri,e mi mbërrin dora
hmm,besa këtu më solli LOLA
ti mungoje,unë të zëvendsova
Po më thuaj Mërgimtarë
nga Kosova si ke ardhë
kam dëgjuar mirë nuk t´kanë pritë
gjithë me ne këta janë koritë.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MeLi
V.I.P
V.I.P
MeLi

Numri i postimeve : 7069
Data regjis. : 24/11/2009
Location : ne realitet

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Tue Aug 17, 2010 11:39 am

ahahahahahhaha sa te bukura poezit ju lumt...:)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Tue Aug 17, 2010 11:47 am

flm ☀
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Tue Aug 17, 2010 12:41 pm

PREZANTIM

Më dëgjoni
gra e burra
une jam djalë
nga Magura
biografi,nuk pata çka fura
bbai
im ka pasë dy pula
shumë i donte
babai i mjeri
por mjerisht
na i mori skyfteri
pa hesap e ka dasht njanën
sherri i saj,u nda me nanen
tani unë fort kesh trishtue
ndjejsha vetën se jam burrërue
i thash babes mem martue
babai tha jam holl sivjet
po ta blejë nji internet
me këto punë djalo merru vet
çashtu mbet rendi i k´saj pune
ninternet gjithë natën e lume
tuj hulumtue nëpër forume
që kan hapur dhe disa katunde
kam pa hall në rexhistrime
lypshin lloj,pseudonime
për mej gjetë duhej shkri mendjen
ja futa drejt,emer-mbiemer
Nëpër forume femra plot
sidomos ne facebook
ma shume plaka se bërllog
facebookun spo ma ka ana
erdha ketu te yll e hana
mos me e zgjatë me ju thanë drejt
i vizitoj forumet krejt
çika e gra,kah janë e lus
më ndihmoni se ndihem ngusht
tana me shkruajnë unë të dua
mue um shkoj koha pa martua
po smundem të ndahem prej forumeve hiq
n´to ka femra turli-turlish
do krejt t´mbuluara,do gjysmë lakuriq
do shkollare,do baqica
besa ka edhe hoxhonica
mund me gjetë dhe doktorrica
me gjitha kam kuvendue
sivjet duhet me u martue
nu martofsha unë sivjet
e lumja ajo që më ka kysmet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Wed Aug 18, 2010 12:48 am

Shaban Cakolli shkruajti:
unë për juve
ju për mua
edhe unë
gjithëve ju dua
jam një djalë
që nuk dorëzohena
krejt forumet që i ka
kosova
mi kapë syri,e mi mbërrin dora
hmm,besa këtu më solli LOLA
ti mungoje,unë të zëvendsova
Po më thuaj Mërgimtarë
nga Kosova si ke ardhë
kam dëgjuar mirë nuk t´kanë prit
gjithë me ne këta janë koritë.....
==========================
Isha njehere me zemer Kosovar
tash me erdh radha te behem Mergimatar
jetoj ketu ne gjermani ,hala pa shtepi
tash po quhem Mergimtar
kur jom pran jush ndihem krenar

ty Lola te paska sjellur
paske pas fat qe ty te ka zgjedhur
erdha une shpejt me hapa
kishte deshir e Sweet_melaqja
ketu gjeta nje shoqeri te vjeter
pak eshte ti shkruash vetem ne leter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

POEZI QESHARAKE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog
YlliehanaForum