www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 POEZI QESHARAKE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: POEZI QESHARAKE   Mon Dec 28, 2009 11:38 pm

First topic message reminder :

erdhi vera piqet gruni
dalin gocat nga katuni,
mushen rruget plot me cuca
e kan ftyren si hardhuca.
vari lesht jan kto goca
s'ja fut n pordh as bretkoca,
era keqe vjen qyteti
dhe me plena mushet deti.
ca me thon mer shoku jem
e ke pa ate golem,
plot me pordha e pislliqe
s'paskan fund kto budalliqe.
EDHE TONAT NGA QYTETI
E MAJN VETEN GOCA MRETI,
VARI LESHT MER SHOK
SEPSE BYTHEN E KAN PERTOK.
VISHEN, LYHEN, ZBUKUROHEN
DHE N'FTYR SUVATOHEN,
ECIN T'GJITHA ME TAKA T'NALTA
MIRPO RRUGVE MBRETRON BALTA.
PUSHTOJN RRUGET GJITH KRENARI
SADOQE RRUGVE S'KA NJERI,
PLOT ME KTO LLOJE MUSHEN BARET
QE MCEFTAS PIN CIGARET,
SE PO I PA XHAXHI TAKU
I THOT BABIT DHE KERCET DAJAKU.
KUR VJEN ORA PER NE SHPI
GOCAT TONA S'KAN FUQI,
MARIN RRUGET ME ATO TAKA
DHE ECIN SI ME QEN PLAKA.
I PRET BABI GJITH MERAK PARA DERES
DHE S'KA FAJ I SHKRETI
QE SHPIA ESHT TE CEZMA FERRES.
PORDHA MODHE MI QYTETARE
SADOQE NGJAN SI KATUNARE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Tue Aug 31, 2010 7:20 pm


euuuu dal kadal dit jan tuj shkue
njanes ditelindja ju ka aferue
edhe po me doket shum esht gzue
ama qe po plaket krejt ka harrue

sot ja nisa me u rregullu
se ne shitore du me shku
oj ti qik a je tuj me tregu
sha po don prej Gjermanie me te pru

nisja vendin me e hidis
se krejt forumi per te ti jena nis
doj me e kall e tymin me ja qit
se nje vit ma shum je rrit

hajdi motra e vellazni
se e kem ba njet me u pi
se si dasem ja kena nis nje jav perpara
dojna me e kris e kendue
krejt kan me kuptue se Ditlindjen njana don me festu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Tue Aug 31, 2010 7:33 pm

Ju lumt juve dyve na knaqet me poezi.Kush e paskja ditlindjen se?

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Fri Sep 24, 2010 10:12 pm

Qohu moj lule Qohu moj bi
sta ka pa hajrin kurr kjo shpi
kurr su qove shpin me fshi

Beso djalo jom tuj pritu
se m'shkon seriali pa e shiku

Qohu moj lule Qohu moj bi
apo ma sjell nje qaj te zi
dreqi ne bark ka me ta pi
s pa mbarue seriali nuk ta bi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   Tue Oct 23, 2012 7:17 am

Kur te pashe nuk di pse te lash
T’u afrova me te puth
Dhe me ze te embel te thashe:
“Sa te dua o moj vashe!”
edhe ne gjunje te rashe,

Tu luta gjersa u lodhe
Po nga zemera psheretita
U treta, u shkriva
Se asnje fjale me se qita,
Gjersa ne kemb une u ngrita
Se u merzita sa te prita,

Aq sa me shkoj edhe dita.
Vetem pastaj une u zgjova
Dhe mendjen time nderrova
Kur zemeren ta kuptova


Nga tere mundimet shpetova
Si dhe shpirtin e qetsova.
Pastaj me erdhe ne mengjes heret
Me vjen rrotull si blet
po asnje fjal nuk ma flet


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: POEZI QESHARAKE   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

POEZI QESHARAKE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum