www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lexoni gjuhen e pafolur te femrave!!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Lexoni gjuhen e pafolur te femrave!!   Wed Dec 30, 2009 3:55 am

Lexoni gjuhen e pafolur te femrave!!


Nuk ka rëndësi në qoftë se ajo nuk është e interesuar për ty për momentin. Rëndësi ka që është përballë teje. Lexo të dhënat e mëposhtme për të kuptuar në qoftë se do të regjistrosh ndonjë progres. Pastaj fiksoje me sy tek:

Buzët:

1.Buzëqeshje e çiltër, e cila lejon t´i duken dhëmbët e sipërm dhe të poshtëm, ndërsa lëkura e fytyrës e qetë
2.Kafshon buzën dhe nxjerr gjuhën jashtë për t´a njomur. Disa femra e bëjnë këtë gjë me një lëvizje të vetme ose e fillojnë nga buza e sipërme dhe përfundojnë tek ajo e poshtme.
3.Mban midis dhëmbëve ndonjë prej thonjve të gishtave.
4. nxjerr jashtë buzët dhe po ashtu edhe gjokset më në pahSytë:

1.Shikon në thellësi të syve të tu, ndërsa pupilat e saj hapen.
2.Ngre vetullat sipër për disa çaste, ndërsa kjo ndërthuret zakonisht me një buzëqeshje dhe kontakt vizual.
3.Ta bën me sy, ndërkohë që diskuton me ty apo edhe kur ndodheni në distancë
4.Kur flet me ty pulit sytë më shumë se normalja.
5.Kur ti diskuton, ajo zbret vetullat poshtë, ndërsa më pas të jep një buzëqeshje për të nënkuptuar se të kishte kuptuar.Flokët:

Fut gishtat nëpër flokë. Ky mund të jetë një veprim i bërë vetëm një herë ose i përsëritur.
Përdredh fijet e flokut me gishta ndërkohë që të shikon.
Hedh flokët prapa shpatullave.Veshja:

Në qoftë se ajo mban rroba, të cilat të lejojnë të shihen majat e gjokseve, do të shihni se ato erektohen.
Ka tendencën që të tregojë më shumë nga sipërfaqja e këmbëve, duke përdorur si aksesor fustanin që ngrihet paksa.
E rregullon dhe e ledhaton paksa me duar, por jo krejt dukshëmLëvizjet:

Lëviz sipas ritmit të melodisë, ndërsa sytë e saj të shikojnë.
Ulet duke marrë një pozicion të drejtë, ndërsa muskujt e saj shtrëngohen.
Rri paksa me këmbët e hapura.
Qëndron këmbë mbi këmbë në një mënyrë të tillë që mund të duken kofshët e saj.
Fërkon këmbët me njëra-tjetrën.
I fërkon këmbët e saj me një nga këmbët e tavolinës.
Kur rri këmbë mbi këmbë, kofsha e sipërme është e drejtuar nga ty (e lëviz në ritëm, pak para dhe mbrapa).Duart:

Duart i dalin në pah së tepërmi ose tregon shpesh pëllëmbën e dorës nga ty.
Kur flet me ty mban bërrylin me dorë, ndërkohë që dora tjetër orientohen pëllëmbën sipër.
I fërkon kyçet nga sipër dhe poshtë.
Mbështet ose mban një dorë në gjoks.
Fërkon mjekrën apo prek një nga faqet. (Kjo gjë do të nënkuptojë faktin se femra po mendon për ty, si dhe ka filluar të mendojë për krijimin e një çifti…).
Luan me çelësat, ngre gotën nga tavolina dhe e vë sërish atje pa pirë gjë fare, luan me mbajtëset e çelësave si dhe çdo gjë tjetër që gjen mbi tavolinë.
Fillon të luajë me bizhuteritë, veçanërisht duke i tërhequr apo shkundur ato.
Prek krahun, shpatullat, belin e saj ose dorën, ndërkohë që flet me ty (në rastin kur nuk ke filluar ende të bësh flirt me të, more zotëri!).
Bën sikur shikon orën atëherë kur kalon pranë saj.Zëri:

E ngre dhe e zbret në nivelin e zërit tënd për ta harmonizuar.
E ngadalëson apo e përshpejton ritmin e të folurit për t’u harmonizuar sërish me ty.
Buzëqesh njëkohësisht me ty.
Kur ka shumë njerëz, flet vetëm me ty dhe është e vëmendshme ndaj faktit që ti po i drejtohesh vetëm asaj.
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 32
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Lexoni gjuhen e pafolur te femrave!!   Tue Jan 05, 2010 4:26 am

Shum e gjuhen e paska bree ku me ra nfije ksaj :scratch: Megjithat se paska boten e komplikume femra jo haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Lexoni gjuhen e pafolur te femrave!!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Ndryshe-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum