www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dy miliardë shkarkime nga Apple AppStore

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Dy miliardë shkarkime nga Apple AppStore   Sat Oct 03, 2009 7:00 amMe rritjen e shitjes së pajisjeve iPhone e iPod rritet edhe numri i aplikacioneve të cilat shfrytëzuesit e tyre marrin aplikacione nga dyqani online App Store i kompanisë.
Pak kohë më parë, në maj të këtij viti, ju kemi informuar për shkarkimin e një miliardët, e tani kjo shifër ka arritur dyfishin e aplikacioneve të shkarkuara.

Shumica e këtyre aplikacioneve janë pa pagesë, mirëpo një përqindje e caktuar edhe paguhet, (kompania AdMob pohon se secili aplikacion i katër për iPhone paguhet), gjersa Apple merr 30 për qind të secilit aplikacion të shitur. Prandaj vlerësimet e bëra kohë më parë se tregu i aplikacioneve të iPhone kushton 2.5 miliardë nuk na çudisin, madje tani për tani duken edhe si nënvlerësuese.

Aktualisht në Apple App Storeu gjenden rreth 85.000 aplikacione në të cilat punojnë mbi 125.000 programues të autorizuar zhvillimor nga mbarë bota.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Dy miliardë shkarkime nga Apple AppStore

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum