www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Juliana Pasha do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong , por kenga doli e vjedhur!! [Video]

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Juliana Pasha do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong , por kenga doli e vjedhur!! [Video]   Wed Dec 30, 2009 6:35 amTë dielën mbrëma ishte nata e fundit e Festivalit të 48-të të këngës në Radiotelevizionin Shqiptar, ku fituese u shpall këngëtarja Juliana Pasha me këngën "Nuk mundem pa ty”.


Kënga fituese është kompozuar nga Ardit Gjebrea, që është edhe autor i tekstit, së bashku me Pirro Çakon, kurse orkestrimi nga Shpëtim Saraçi.

Çmimin e dytë e mori Anjeza Shahini me këngën "Në pasqyrë”, kurse të tretin Kamela Islami me këngën "Gjëra të thjeshta”.Në natën finale u prezantuan 20 këngë. Evenimenti i këngës këtë vit ishte i ndarë në katër net.

Në të parën kënduan profesionistët, në të dytën të rinjtë (ku u përzgjodhën dy për në natën finale), nata e tretë ishte për duetet, kurse e fundit ishte për çmimet e mëdha.

Juria që vlerësoi këngët përbëhej nga producentja Zana Çela, kantautori Luan Zhegu, kompozitori Flamur Shehu, shkrimtari Agron Tufa, violinisti Olen Çezari, mexo-sopranoja Vikena Kamenica dhe këngëtari Saimir Braho.

Juliana Pasha do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin evropian të këngës- Eurosong 2010, që do të zhvillohet në fund të muajit maj të vitit të ardhshëm në kryeqytetin e Norvegjisë, Oslo.

Kënga e Julianës e vjedhur?

Juliana Pasha doli fituese e edicionit të sivjetmë të Festivalit në RTSH, dhe automatikisht do të jetë përfaqësuesja e Shqipërisë ne Eurovision 2010.

Mirëpo, kënga e saj "Nuk mundem pa ty" duke se ngjan me hitin e këngëtarit australian Sam Sparro, nga viti 2008, "Black and Gold".

Më poshtë janë të dyja këngët- kënga e Juliana Pashës, "Nuk mundem pa ty" dhe ajo e Sam Sparros, "Black and Gold".
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Juliana Pasha do ta përfaqësojë Shqipërinë në Eurosong , por kenga doli e vjedhur!! [Video]

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum