www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Cila modë ju përshtatet? Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Cila modë ju përshtatet? Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cila modë ju përshtatet?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Era..
Forum Legend
Forum Legend
Era..

Numri i postimeve : 1263
Data regjis. : 25/12/2009

Cila modë ju përshtatet? Empty
MesazhTitulli: Cila modë ju përshtatet?   Cila modë ju përshtatet? EmptyFri Jan 01, 2010 12:21 am

Etiketat e modës janë në trend kryesisht tek moshat e reja. Por, familja e juaj nuk është aq e pasur për të pasur tesha me etiketë të njohur por megjithatë ka disa principe për modën që duhet t’i mësoni. Më poshtë do i sjellim disa gjëra që duhet t’i zbatoni për modën në tersi.

1. Kurrë mos vishni ngjyrë të bardhë gjatë dimrit. Edhe pse është ngjyrë e përshtatshme gjatë këtij dimrit. Firmave më zë ju ka hakmarrë kjo punë. Çfarë dëshirojmë të themi është se ngjyra e bardhë është material jo i trashë dhe peshon lehtë. Gjatë dimrit ajo është më e rëndë por prapë nuk ia vlen. Fabrikat janë duke u larguar nga kjo ngjyrë.

2. Kurrë mos vishni taka me pantallona – Pantallonat e shkurt janë konsideruar jo të përshtatshëm andaj veshje e tyre dhe përdorja e rregullave të modës nuk duhet kurrë që të përzihet me veshje që blihen në hipermarket dhe ato që blihen në butik. Gjatë viteve të ’50 një grua që vesh taka me pantallona definitivisht është “out”. Gruaja sot me pantallona të shkurtër duket bukur me këpucë të rrafshëta.

3. Fundi i juaj kurrë nuk duhet të jetë më i gjatë se pallta – Kjo ka qenë modë e vitit 1920 kur fundi i shkurt ka qenë amoral për femrën. Duhet që prapë ta praktikoni këtë rregull,0 por, sipas ekspertëve, është në rregull edhe gjatësia e fundit nëse ajo ka të bëj me pamjen apo modelin e palltos.

4. Çantat, këpucët dhe rripi gjithmonë duhet të jenë të përshtatshme- kjo gjë nuk vlen më! Duhet të jeni të sigurt që të mos e përdorni këtë më. Kombinimi i cilësisë dhe ngjyrave që përshtaten me njëra-tjetër nuk krijon më stil interesant, përkundrazi.

Fatmirësisht, rregullat e modës janë të reja por duhet që t’i mësoni, sidomos femrat, me kohë sepse ndiheni mirë vetëm në tesha që ju përshtatet dhe jo ato me të cilat dëshironi që t’i imitoni të tjerët!

Cila modë ju përshtatet? Fermerkat-490x320
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Cila modë ju përshtatet?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Cila logo ju pelqen?
» Cila është skuadra që ju e simpatizoni më së shumti?
» Në modë çizmet sipër gjurit
» Ngjyra roze dhe e zeze eshte ne mode
» Cila eshte arma juaj qe perdorni ne dashuri...?
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Moda Dhe Estetika-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum