www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi shpirti!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Poezi shpirti!   Sun Jan 03, 2010 11:31 am

First topic message reminder :

PUTHJA!

Puthjen e pare kur me dhe
Me nektarin e krahasova...
Dhe te dyten kur pranova
Fluturoja permbi re...

Ishin puthje ledhatare
Qe vazhdonin per diku...
Vecse une isha e dehur
S'di ku isha s'di se ku...

Lart ne qiell ,a poshte ne toke
Vec nga puthja dot nuk ndahem.
Dhe ne qofshin genjeshtare .
Syte nga lotet do me lagen...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:15 pm

Ngadale lundron ne det
dhe ngritet e fluturon ne qiell
me dy sy qe shkelqejne atje lart
buzeqeshja flet.
Nata kalon…
Buzeqeshja mbledhe krahet
dhe kthehet ne qerdhen e vet…
Serish heshta mbreteron…
dhe syte e vegjel hapen me nxitim
Tani dielli i posalindur ndriqon
” Te kam enderruar,”
nje ze tingellon
dhe… serish heshtja mbreteron
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:16 pm

Po shkoj me the
dhe dy pika loti t’nrine ne sy!
Po shkoj me the
atje ku malli do t’me trete per ty!

Do shkosh te thash
po un cfar te t’jap si kujtim?
Para se t’nisesh
trete n’zemer mallin tim!

Sa here qe shuhet 1 yll ne qiell
2 pika loti m’ndrijn ne sy!
Ne shpirtin tim nuk ka me diell
por ka vec mall, vec mall per ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:17 pm

Mendova se isha drita jote ne erresire
Gezimi jot ne trishtim
Zjarri jot ne grice
mengova gabim e di
me the vet ti,e pash
me fal shum per bezdisjen
nese te thash se je airi im
jeta ime shpirti im
gjysma ime qe sjetoj dot paty
por un jetoj dhe pa ty mos ke frike
crendesi ka nese jeta ime eshte shkretire
nese shpirti sme buzeqesh
nese dhimbja me trete
rendesi ka qe jetoj dhe pa ty
mos ne buzeqeshje ne trishtim.

A thu ndonjehere ti ke menduar,
Edhe sa te tjera ke me i tradhtuar,
Se per te gjitha ke me u penduar,
Pusho nje here dhe ndalu vet,
Mos te duket vetja sikur mbret…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:19 pm

Djemt jan hajna qe ta vjedhin jeten
E me ne fund te thojn tung se e kam tjetren.

Dashurija eshte si temperatura,
Eshte e bukur si natyra,
Sa rritet e sa ulet,
Dikush fiton e dikush ngulet,

Ik , mos me merzit me
Ik , largohu , pergjithmone .
Nuk jam pjese rezerve qe
kur te duash te me rezervosh

Nese e do tjetren shko un nuk te ndal
nese te kam penguar te lutem me fal…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:19 pm

Kurr mos e pyet djalin se sa te dashuron,
Se ai qe te dashuron vet te tregon!

Nese prej meje mendja ste hiqet,
Nese per mu zemra te digjet
Atehere eja dhe me prit pak mua
Qe te vij tet them te dua……
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:20 pm

Lotet e shpirtit tim
E perlotur e fyer me zemren e copetuar
dashuri e paster sonte per ty vuaj
krenare e shqyer shpirt e sakatuar
loti sdo pushoje me dite me muaj

lotet qe un derdhi ty ne shpirt ste prekun
vaji e shpirtit tim per ty eshte nje loje
lulet mbi zemren time te fyer te vdekun
shpirti im i vogel me vrau me thermoj

hapu varri im i ndjenjave te mia
digju shpirti im nga flaket e dashurise
aj kurr sme ka dashte po me vret vetmia
jeta ime e shuar nga hiri i padrejtesise

shkretetire pafund pa ty me duket jeta
qofsh i lumtur shpirt mbi vajin e shpirtit tim
plage e zemres time duke qare une mbeta
vdekja mu afrua jeta ska kuptim…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:20 pm

Vuaj
Kan kaluar dit e net
qe un po jetoi vet
ne ke gurbet
e nga ti ni lajm e pres
para se te ndrroi jet.

shpresoi qe te takohim ne at bot
e qe te tregoi sa sa shum te kam dasht
edhe te tregoi se faj per ndarje un skam pas…
te kam kerku po ste kam gjet
athua athua cila rrug do te na bashkoi
pra ty dhe mu un sjetoi dot pa ty jeta im
kot ekan familja
kot e kan gjdo njeri te dua besom.
kthehu mos me ler
se neser ndoshta mund te vdes
ndoshta qyqja me knon mbi varr
kthehu ktheh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:21 pm

Do te puth
Do të puthi ëmbël
që gjatë të më kujtosh
nëse ndonjë herë largohesh
përsëri të më kërkosh

Lotet
Dy pika loti më rrodhën nga sytë,
e mbi letrën që po shkruaja ranë!
Thellë më tronditën në shpirtë,
e shpejtë nga letra u thanë!

Mbi fjalën ku qe shkruar ” Të dua”,
pikat e lotit tim ranë!
U tretën mbi bojën e shkruar,
ku një shenjë të vogël lanë!

Pra me bojë edhe me lotë,
t’i shkruajta ty këto fjalë!
Nga këtu larg ku s’të shoh dot,
e ku të kujtoj me shumë mall!

U bënë kohë që jam larguar,
e në zemër vazhdoj të të mbajë!
Ndoshta edhe ndjehesh e lënduar,
por të lutem më beso se unë s’kam faj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:23 pm

Jam njeri si gjithë bota
kam një shpirtë kam një lotë
kam dëshir me të taku
Se larg teje jam qëllu
Se në ty djal jam dashuru

Je larg,je larg
larg shpirtit tim
Për ty do të vuaj
Deri në pambarim
Dashuria e vonuar

Kurre nuk e pata dhe me erdhi
Nje gje te bukur dhe me perkedheli

Ma lere te lutem ma lere

Zemeres sime qe kurre s’gezoi
Gjdo gje te bukur i dhuroi

Ma lere te lutem ma lere

Syri im qe kurre s’pushoi
Ne lote dashurie e shenderroi

Ma lere te lutem ma lere

Keto vitet e tera qe jetova
Nje gje te tille kurre nuk shijova

Ma lere te lutem ma lere

Shpirtin tim qe shume lendoi
Me ngadale erdh e sheroi

Ma lere te lutem ma lere
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:23 pm

Heshtja …vetmia qe me shoqeroi
Te gjitha keto mi largoi

Ma lere te lutem ma lere

Dhimbjet qe pata…perjetova
Te gjitha ato i harrova

Malere te lutem ma lere

E vonuar por me dergove
Nje gje te shtrenjet qe me shpetove
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:24 pm

Ma lere te lutem Zot… ma lere.
Kur malli te te kete marre
Dhe une te mos jem me ty
Mbyll syte dhe me thirr
Se une do te vij aty…

Kur buzet te te jen thare
Dhe puthja te mungon
Hap dritaren dhe lutju henes
Se puthjen time ajo ta dergon..

Kur ti te ndihesh ne vetmi
Dhe zemra po te qan
Zhytu ne kujtime
Dhe mua do tme kesh pran..
Ate Qe E Kam Ne Zemer Do Ta Shkruaj”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Egzon`k
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 10882
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 33
Location : N'Rrs

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Feb 05, 2011 11:24 pm

Dikur Larg Ne Rrug Pa Kthim
Do Te Largohem Me Pikllim
Do Te Zhdukem Per Gjithmon
E Kur Zdo Ta Haroj Dashurin Ton
Do Te Pyesish Perse U Largove
Pergjegjen Kur Zdo Ta Kuptosh
Do Te Behesh Dhenderr E Do Dashurosh
Mua Me Gjith Kujtimet Do Te Me Harosh
Kur Te Lind Dielli E Te Perendoj
Xhdo Dit Lule Ty Te Dergoj
Ne Pranver Kur Dallendyshja Fluturon
Ne Dritaren Tende I Leshon
Ate Qe E Kam Ne Zemer Do Ta Shkruaj
Te Tregoj Se Sa Shum Te Dua
Dhe Sa Shum Per Ty Po Vuaj
Do Tme Mer Malli Te Te Shof Me Sy
Do Tme Digjet Zemra
Te Ri Te Bisedoj E Te Shetis Me Ty
Sa vjeshta te vin,per ty kob dot jen.
Se ne asnje vjesht,mua ma sme gjen.
Do ta shikosh murin,mua dot m`kujtosh.
Fotografin time,me lot ta lotosh.
Dhe pse tash dot qash,qe me deshte shum.
Do te jet shum von,se tash nuk jam un.
Kujtimet dot humbin,dhe fjala te du,
Jeto me pikturen,se ma sje per mu….
Si kuptova ata as ty nuk te kuptova
vajtoi zemra ime se shum e lendova
Me ty isha perher e sinqerte
te thash se te dua kjo ish e vertete
vajto zemra ime vajto edhe vuaj
malli qe kam brenda me detyron te shkruaj
do te shkruaj derisa gishtat te me punojne
derisa mallin per ty do te ma largojne
shuhet jeta ime per nje qast te jetes
ska me shprese per mua i kthehem te vertetes
Por ska as te verteta paska vetem genjeshtra
sa shum me le me mall kam mbetur veq ne eshtra!
vlen ende fjala ime vetem ty te dua
dua te jem prane buzve tua,
dua ti shoh dhe nje here syte e tu
dhe te them se shum shum te du
Mesnat E Qet Eresira Ka Mbuluar Cdo Gje Nje Stuhi E Lehte Vjeshte Ledhaton Trupin Tim E Un I Vetmuar Me Keng E Me Fjal E Me Shpresa Ngushlloj Veten Dua Tet Kem Afer Tet Ledhatoj Tet Perqafoj Te Puth Ta Fali Zemren Zdi Se Ku Gjindesh Ku Je Ulur Cka Ben A Je Duke Fjetur Te Vi Te Shtrati Ta Largoj Flokun Nga Balli Te Ledhatoj Ti Puthi Syt.perher Mendoj Ne Ty Se Ti Je Endrra Ime Deshta Te Them Se Nuk Jam Poet Se Kto Fjal Nuk Dalin Nga Mendja Por Nga Zemra.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sun Feb 06, 2011 4:47 am

sahere titujt
une i nisi
veq per ty
mi kerkon shpirti
ne ty rrah kjo zemra ime
mbetesh poezi e arrime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Tue Oct 23, 2012 9:12 am

Me trenin e fundit
Po udhetoja ate nate
Ne nje qosh te vagonit
Dallova dy sy te arte.

Ato ishin te perlotur
E shume te trishtuar
Ne nje pike te vetme
Rrinin te fiksuar.

Qerpiket e saj te gjate
Larte e poshte leviznin
Me driten e tyre te zgjarrte
Zemren fort ma trondosnin.

Me erdhi keq per ato sy
Dhe nuk durova dot
U afrova dhe e pyeta
Perse derdhin lote.

Zerin tim kur e degjuan
Lehte u ngriten larte
Kur mua me veshtruan
Ne shpirt m’u ndez nje flake

Ishin syte e nje vajze
Qe kerkonte pak meshire
Nuk ma tha me fjale
Por i lexova ne fytyre.

Qe doja ta ndihmoja
Menjehere e kuptoi
Ndihme kur i ofrova
Nje buzeqeshje me dhuroi.

Zemra iu ngroh
Fytyra si yll i ndricoi
Dhe nga syte e shkruar
Loti me nuk i pikoi.

Pikat e fundit te loteve
Neper faqe i mbeten
Nga fjalet e mia
Dalngadale iu treten

Kur e pyeta se perse
Nuk donte te me tregonte
Poshti i uli syte
E perseri nisi te lotonte

Eshte e drejta ime personale
Qe shokun e jetes ta zgjedh vete
Nuk dua nje jete banale
Por dua te jetoi ne realitet.

I qendrova prane ate nate
Me shpresa duke e ngushelluar
E zemra e saj e vrare
Nuk reshti duke me falemenderuar.

Kur mengjesi agoi
Ajo u zgjua shpejt
Me tha tani duhet te shkoj
Ty do te jem borxhli perjete.


Me fjale te embla iu luta
Qe te qendronte me mua
Lehte ne faqe e putha
Dhe i thashe “Te Dua“

Kur degjoi fjalen te dua
Ajo u ngroh ne shpirt
S’dinte c’te thoshte nga habija
Dy pika loti i rrodhen mbi syte

Me buzet e sai si zjarr
Me peshperit lehte
Ti me sherove zemren e vrare
Perjete e jotja kam me mbete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Wed Oct 24, 2012 8:03 pm

Syt e tu
==========

Vetën time gjeta
Në syt e tu
i Pash syt e mi

Asgje me shum
Skam kërku nga jeta
Vetëm të më dij
Nje njeri si ti

Në fytyren tënde
Pash bukurin e qiellit
Në lekuren tënde
Ndjeva ngrohtësin e diellit

Ne buzët e tua
i Shijova botës nektarin
Në duart e tua
Pash forcën që ulte dhe malin

u Habita aq shum
Sa e fuqishme qenka dashurija
Sa shum po të mungoka
Sa po të vritka vetmija

Nuk eshte faji im
qe te kam takuar
por cfar ti bej zemres
qe te ka dashuruar


nuk kam asnje faj
qe un te mendoj
zemren time te shkret
s’mundem ta ndaloj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Thu Oct 25, 2012 5:20 am

me ke bere zemren hi
me keto tau poezi
ma bere jeten shkrum
sa po te dua shum
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Thu Oct 25, 2012 6:56 am

për ty

Kur shoh fjalën tënde të shkruar më bëhet se ndjej
tingullin e lëvizjes së gishtërinjeve tuaj në tastatur
më bëhet se paraftyroj hijen tënde në mendjen time
më bëhet se vërej sytë e ty magjik
më bëhet se përjetoj shikimin tënd përkëdheles
më bëhet se nuhas aromën e një lule të freskët dhe
shijoj qeshjet e gojes tënde të ëmbel
më bëhet se ndjej psherëtimen e ëmbel të zërit tënd
e zemrat tona tashmë rrahin me shpejtt dhe vështrojnë
me simpati fytyrat tona të njoma
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Thu Oct 25, 2012 7:36 am

Ty vetem ty

Po un ku jam
Perse? Cfare? dhe.
Ku eshte ajo?
ajo...ajo...ajo...
ajo te cilen un e dua,
ajo qe shpirtin
ma mbush me jet
ajo qe mendjen ma kthjellon
ajo qe zemra kerkon dhe
qe syri deshiron.
Ku eshte ajo...?
po...po...
ate po kerkoj
te lutem a e keni pare?

ajo...ajo...
valle ku eshte ajo...
Dhe befas...
prej gjumit un u zgjova
dhe ajo...
pran meje qendronte
me e bukur...
se kurdohere...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Thu Oct 25, 2012 11:29 am

Kjo nate pa ty
______________


Si erdhi nata, erresira ne syte e mi

si hija e territ kerkon te me perpije

sa keq qe vetem jam ketu pa ty


ne erresiren gllaberuese i kerkoj ata dy sy

ku je i dashur pafuqimisht po te kerkoj

te me japesh doren dhe terrin t’a largosh


eja dhe me merr dhe kurr mos u largo

je drita ne syte e mi kete mos e harro

sa ftohte sa e ftohte kjo nate pa ty

as edhe nje vullkan nuk do te mund t’a shkrij


akullin qe ka mberthyer zemren dhe qenien time

duke pritur ngrohtesine vetem prej teje te vij

eja te lutem sonte vetem edhe nje her

ne kete nat te ftoft e te gjat

mos me te le prisja keshtu si e ngrat.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Oct 27, 2012 5:08 am

Nata e gjatë

Mbi perfytyrimin e endrres shoh syt
lutem per dicka por sikur nuk me ndegjon
e dashur sa do te deshiroja ti te me percillje
cdo cep te jetes sime
por kjo s'eshte emundur se ti jeton larg meje

ne rruget e lagura nga shiu fshihen
edhe hapat e tua ne rrugen e fatit
triunfon dashurija ne kete nat te bukur
ta tregova rrugen per ne shtepin timee

nuk dua te flasesh per te kaluaren
eshte sikur ta vrasesh veten
shpresat se do te bashkohemi se shpejti te dy.
me duket se kam humbur nga largesija jote.

me ka mbetur vetem fotografija jote
une tretur nga vemija veten e shikoj
te marr me vete kudo qe te shkoj
por kot ti je larg meje shum larg.

me larg se cdo her tjeter vetem ne enderr
me afrohesh dhe me thua te dua
kur hap syt nuk je pran meje
sa me ka marr malli te shoh te prek dhe te puth
te kerkoj ne jeten time te pa fundTE KERKOJ TY
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Oct 27, 2012 8:17 pm

Lutje
°°°°°°°

Kurre nuk te pata dhe me erdhe
Nje gje te bukur dhe me perkedhele
Ma lere o Zot te lutem ma lere

Zemeres sime qe kurre s’gezoi
Gjdo gje te bukur i dhuroi
Syri im qe kurre s’pushoi
Ne lote dashurie e shenderroi
Ma lere Zot te lutem ma lere

Keto vitet e tera qe jetova
Nje gje te tille kurre nuk shijova
Shpirtin tim qe shume lendoi
Me ngadale erdh e sheroi


Heshtja …vetmia qe me shoqeroi
Te gjitha keto mi largoi
Dhimbjet qe pata…perjetova
Te gjitha ato i harrova

E vonuar por me dergove
Nje gje te shtrenjet qe me shpetove
Ma lere te lutem Zot… ma lere
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   Sat Oct 27, 2012 11:07 pm

Poezi nga Shpirti

Nje pershendetje ne kete dit na une e ki
nje perqafim te ngroht kur sna sheh njeri
nje puthje ne faqe nje lutje per mua
nje enderr te bukur nje klithme TE DUA


nje dit kur te zgjohesh ne mengjes
shikom ne sy se nje kaffe ta sjell aty
ne ket bot,ti mos pyet si vdiqa
pyet si jetova,pyet si me shkuan
ditet qe pa ty i kalova

dua qe qdokush ta tregoj realitetin
dua qe dhe zemra ta zgjedh te vertetin
dua qe dhe ti te me tregosh mua
me don me te vertet apo ma bene qefin tdu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi shpirti!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi shpirti!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum