www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nokia sërish padit kompaninë Apple

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agape
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 26
Location : N'puma

MesazhTitulli: Nokia sërish padit kompaninë Apple   Sun Jan 03, 2010 9:46 pm

Nokia sërish padit kompaninë Apple
Nokia ka ngritur një varg padish të reja kundër kompanisë Apple për gjoja shkeljen e shtatë patentave të saj në një numër pajisjesh të Apple.
Në padinë e saj të drejtuar tek Komisioni tregtar ndërkombëtar kompania finlandeze ka akuzuar Apple për shkeljen e shtatë patentave në praktikisht ë gjithë telefonat e saj celularë, playerët multimedial dhe kompjuterët. Patentat kontestuese kanë të bëjnë me funksione të ndryshme si me pamjen e përdoruesit, fotoaparatet, antenat dhe teknologjikë për menaxhimin e shpenzimit të energjisë elektrike.

Padinë e parë Nokia e kishte paraqitur në muajin tetor në Gjykatën e Qarkut në Delaware për shkak të shkeljes së 10 patentave që kanë të bëjnë me pajisjet pa tela të dorës të cilat supozohet se Apple ka refuzuar të licencojë.

Më herët gjatë këtij muaji Apple është përgjigjur me kundërpadi në të cilën akuzon Nokian për shkeljen e 13 patentave të saj që lidhen me e popullarizuarin iPhone.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Nokia sërish padit kompaninë Apple

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum