www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 iPhone më i popullarizuari në SHBA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agape
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 27
Location : N'puma

MesazhTitulli: iPhone më i popullarizuari në SHBA   Sun Jan 03, 2010 9:56 pm

iPhone më i popullarizuari në SHBA
Sipas rezultateve të hulumtimit të tregjeve të kompanisë Nielsen, Apple iPhone si i vetëm është telefoni më i popullarizuar në tregun e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, mirëpo kompanitë LG e Research In Motion (RIM) me modelet e tyre në mesin e dhjetë telefonave më të popullarizuar janë para Apple.
Në listën e dhjetë modeleve më të shitura në SHBA nga muaji janar deri në muajin tetor të këtij viti Apple është i treti me 4% të tregut, RIM e dyti me gjitshej 6.3%, e kryeson kompania LG modelet e të cilës mbajnë 6.4% të tregut të përgjithshëm të telefonave celularë në SHBA.

Mirëpo tregu i telefonave celularë është fragmentuar së tepërmi, respektivisht në dhjetë modelet udhëheqëse bien diç më shumë sesa 20 për qind e numrit të përgjithshëm të telefonave celularë të shitur. Kështu LG në përgjithësi është vetëm prodhuesi i tretë i telefonave celularë në SHBA, pas Samsung e Nokia.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

iPhone më i popullarizuari në SHBA

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum