www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fujitsu LifeBook MH380

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agape
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 27
Location : N'puma

MesazhTitulli: Fujitsu LifeBook MH380   Sun Jan 03, 2010 9:57 pm

Fujitsu LifeBook MH380
Edhe kompania Fujitsu ka paraqitur kompjuterin e vet netbook të cilin e karakterizon procesori më i ri Atom nga Intel.
Modeli i cili bart shenjën dalluese LifeBook MH380 shfrytëzon procesorin Atom N450 si dhe çipsetin e ri NM10 Express.

Platformën e re në të cilën është bazuar ky netbook e karakterizojnë procesori, kontrollori grafik dhe ai i memories të cilët janë vendosur në një vend dhe me këtë dimensionet e platformës janë zvogëluar për 60% në krahasim me gjeneratën paraprake. Intel thekson se kjo zgjidhje mund të zvogëlojë shpenzimin e energjisë për 20%.

Modeli i ri LifeBook veç procesorit Atom N450 ka disk të fortë me kapacitet prej 250 GB, 1 GB memorie të sistemit si dhe mbështetje të integruar për lidhjet Bluetooth e WiFi.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Fujitsu LifeBook MH380

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum