www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ferrari paraqet hibridin e vet të parë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Agape
Kontributor
Kontributor
avatar

Numri i postimeve : 5540
Data regjis. : 10/11/2009
Age : 27
Location : N'puma

MesazhTitulli: Ferrari paraqet hibridin e vet të parë   Sun Jan 03, 2010 9:59 pm

Ferrari paraqet hibridin e vet të parë
Media të caktuara italiane kanë raportuar se Ferrari në panairin e automjeteve të Gjenevës do të paraqes modelin e vet të parë hibrid.
Informatat e fundit flasin se bëhet fjalë për një automjet i cili është i bazuar në modelin 599 GTB, derisa atë do ta karakterizojë sistemi i ashtuquajtur KERS (Kinetic Energy Recovery System) i cili është përdorur në Formula 1.

Ky sistem përdorë bateritë litium-jon, e siç dëshmon fotografia e paraqitur, instalimi kryesor gjendet prapa. Gjykuar sipas asaj që shishet hibridi i Ferrarit nuk do të ketë opsion të plotë të motorizimit elektrik, derisa mund të pritet edhe deri në 35 për qind shpenzim më i ulët i karburantit në qytet, respektivisht 17 litra për 100 kilometra të kaluara.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Ferrari paraqet hibridin e vet të parë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum