www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kur te jesh merzitur shume!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Kur te jesh merzitur shume!   Wed Jan 13, 2010 10:58 pm

First topic message reminder :

Ketu s'do te jem, do jem larguar;
Nen toke i tretur si te tjeret,
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret.

Dhe neper udhet ku kam ecur,
S'do ndihet kolla ime e thate,
Mbi varrin tim do te rrije i heshtur
Nje qiparis si murg i ngrate.

Ti do trishtohesh atehere,
Se s'do me kesh ne dhome te gjalle,
Dhe, kur ne xham te fryje ere,
Do qash me eren dalengadale.

Po kur te jesh merzitur shume.
Ne raft te librave kerkome,
Atje i fshehur do te jem une,
Ne ndonje varg a ndonje shkronje

Mjafton qee librin pak ta heqesh
Dhe une do zbres, do vij pas teje;
Ti si dikur me mall do qeshesh,
Si nje blerim pas nje rrekeje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:00 am

Te flas per dashurine


Te flas per dashurin e dini ju te gjithe
ajo eshte e bukur por edhe e veshtire
kur eshte e paster dhe nuk ka therime
e ruaj te fresket gjithmone ne zemren time
edhe pse mundohen te tjeret te na e marrin
ato e kane gabim ne kurre nuk jua falim
mesojme ata qe te jene te drejte
dhe te kene per vete dashurine e sinqerte
perndryshe ju te dashur e keni te veshtire
te jeni te paster ju me dashurine
mbajeni ju ngrohte dashurine tuaj
dhe mos lejoni askend qe tju bej te vuaj
mundesine ja dhate vetes qe te dashuroni
atehere nga te tjeret ju mos u mashtroni
mendoni ju per dashurine e pare
se vetem ajo eshte dashuri me zjarre
mos u frikesoni nga vuajtjet ne jete
dashurine tuaj bejeni realitet
mos te mendoni qe dashuri nuk ka
pyesni per kete ate qe dashuri ka pa
dashurise cdo njeri me mall i shkruan
sidomos ata qe ne dashuri shkalluan
ata qe humben njehere ne dashuri
eshte e veshtire ta gjejne perseri
cdo gje qe ekziston flet per dashuri
edhe per kete me shume ka tradheti
mos mendoni se nuk ka sinqeritet
nese e kerkon duhet te jesh i tille vet
pershendetje ju te gjithve qe dashuroni
te jeni te cilter dhe kurr mos tradhetoni
ti falni sa me shume kohe ju dashurise
qe te jeni gjithmone prane lumturise........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:00 am

Dashuria u jep mend
Ayre që s'kanë
Ndërsa u merr mend
Atyre që kanë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:00 am

E pranoj se jam fajtor qe ty zemren ta kam thy
E pranoj se kam gabuar qe ty shpinen ta kam kthy
E pranoj se zemra jote dhimbjet nuk i meriton
E pranoj se n'jeten time me mungon me mungon
Jo s'te harroj kurre s'mundem ty t'mos dashuroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:01 am

E mallkoj diten qe te pash.
E mallkoj shiqimin qe ta dhash.
E mallkoj buzqeshjen qe ta dhurova.
E mallkoj veten qe ne ty u dashurova
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:01 am

Cfare do te jap per kujtim
te jap gjysmen e shpirtit tim
nese kjo ste mjafton
te jap syte qe lotojne
nese syte se shuajne mallin
te fal buzet qe te ndezin ZJARRIN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:01 am

Te DuA

Fjalet u hargjuan
e loti vdiq ne sy,
m'a jep zemren mua,
t'behem bashk me ty...

M'i jep buzet tua,
t'i jap syt e mi,
se ngadal do me mbyt malli per ty...

M'a jep shpirtin mua,
ta jap jeten time ty,
m'a jep jet mua,
t'bej te lumtur ty
dhe te jetojm se bashku deri ne perjetsi...Te Dua....(
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:01 am

--pRiT mOs Ik--

Prit mos ik,mos shko pa mua
ndryshe bota do te shembet
prit ti vete me the "me duaj"
tani qe te dua trembesh?

prit mos ik,mos shko pa mua
ndryshe dielli sdo lind me
ku do shkosh pa me thuaj?
pse po iken?po me le?

prit mos ik,mos shko pa mua
bot e eger me frikeson
me dhemb shpirti gjer ne thua
me dhemb zemra dot sduron.

prit mos ik mos shko pa mua
zemren ma ke mbajtur peng
me thuaj ne sy "te dua apo ste dua"
boten time ti ma shemb.

Prit mos ik,mos shko pa mua
kthema zemren mos ma mbaj
mos me shih si nje te huaj
por eja lotet e mi thaj se per ty dit e nat po
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:01 am

I lumi zot pse me denon
Me atE qE dua smE bashkon
VetEm atE e du nE jet
Zemra pa te me eshte e shkret
Te lutem i lumi zot
Te na bashkosh per jete e mot
Zemra per te gjith mon vajton
Vetem me te do te jetoj
Nese vdekja nga jeta me ndan
Nje zog i shkret tme vajton
Gjith mon mbeta me lot ne sy
Me shkoj jeta ne vetmi
Hens se bukur i perngjan
Zemra ime vetem ty te don
I lumi zot dot na munso
Deri ne vdekje me te te jetoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:02 am

Edhe njeher Zemra po me thehet
Edhe njeher shpirti po me lendohet,
Vuajtjet e dikurshme prap po me kthehen
Plaga e vjeter serish po me trazohet,

Me fal qe jeten me nuk e dua,
Me fal qe vdekjen tani e kerkoj,
Me vjen shum keq qe kshtu qenka shkruar,
Por veq e vdekur mundem T´harroj,

Ne rend te par i besova zotit,
Ne rendin e dyt te besova shum ty...
Se mendova se po me ndjek rruga e Lotit,
Se mendova se zemra keshtu ka me mu thy.!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:02 am

Gjithmone si notare e keqe
ne thellesite e detit
kam te zhytem
por ne syte e tua me kenaqesi pranoj te mbytem"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:02 am

Nder fjolla resh dremitur hecen hena
Dhe muzgu ra, mbeshtolli malin rreth
Te ndiej ty prane, sa fort me rreh zemra
E ndiej dicka qe trupin ma rrenqeth


Askush se di ku jemi ne kete nate
Ku bredhim sdi me asnjeri
Sa bukur eshte kur rrime mbi gjethet thate
Dhe pylli plak zevishet me flori

Ne ndalemi pak mbi gjethet keputur
Kur hena lart noton nder fjolla resh
Sa bukur eshte kur me nje te puthur
Magjine e saj, naten tja rrembesh


O dashuri e pare e mitur e shkuar
Sikur te kthehej dhe njehere ne flladin e embel perseri
Pse erdhe athere kur sdinim te benim dashuri
Dhe ike athere kur u dogjem me zjarr te perveluar

Kur te vi rasti ndonjehere e dashur
Te kesh ne dore se pari kete varg
Do bjer shi, do fryj ndoshta ere
Do jem per ty do jem un aq larg

Ne shtrat do kesh nje tjeter ato net
Qe ste kupton brengen nuk ta di
Do mbyllesh syt do derdhesh me ca lot e Do ta ruash te mos e zgjosh ti ngjallesh zhelozi
Dhe sikur ta zgjosh e di cdo ti thuash
Mos u shqeteso I dashur isha ne enderrim
Do mbyllesh syt qe enderren ta ruash
Ashtu me lot te qet gjer ne agim
O sa te desha ste pata kurr verim se ne cdo varg je dhe vetem ti
Me fal nqs vi ndonjeher te prish qetesine e sjam aty qe lotet te ti fshij.

Dhe se fundi desha te jepja nje urim
Se shpejti nje djale te bukur qe te me thote
Tani mamin sta le ti ta puthesh me
Se mami eshte I imi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:02 am

Ty t'kalon rinia moj ne vetmi
e une si i mjer moj po pres ty
hajt mos mendo e m'dashuro
hajt ti ket zemer ma gezo"

"Ne vend timin une per ty
ne dhe t'huaj une lot po pi
nen nje hije une rri n'qeli
meja s'paku ne anderr ti"

"Shkoj vera ket vit
shkoj pranvera dhe ni vit
meritoj qe te jesh moj
vec e imja shpirt"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:02 am

Femra t'bukra Shqipnia ka
tana anet ke ku me i pa
floket e gjata dhe me onde
si po i don ndac brune ndac bionde.
Sy jeshile e zeshkane
e hund te vogel krejt si thane
t'them te drejten nuk jane portorikane
por mund t'jene si braziliane.
Dora vogel dhe elegante
ftyra e ambel edhe hollcake
nuk jane ma si nji here e pare
as si drane dhe si cobane.
Italine tane kam shetite
vajza t'bukura ka me shumice
si femrat tone jane me pakice.
Se n'dit t'sodit femrat Shqiptare
kane boll shije vec skane pare
percdo dite neper lokale
menden veshtire ia mbushin paret.
E kto femrat tona
krenari jane per viset tona
nuk ia kalon as dhe Europa
namin i tyne e ka marre jehona.
Pra o meshkuj kudo qe t'jeni
femrat tona ne krye ti ngreni
e sa t'mundni ti defreni
se ma teper as rrisk nuk keni."
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu Jan 14, 2010 2:03 am

Shtirem sikur të shoh përballë të ulur
Me shikimin e thellë , diku larg ngulur...
Dhe s'dua ti hap sytë, se frikësohem se prap do ikësh
Si një ndjenjë e bukur që vjen e zhduket
Frikësohem se të gjitha dritat do t'i fikësh

Nuk dua t'i hap sytë se ndalet një përrallë
Të kesh ekzistuar vërtet dikur vallë….
Shtirem sikur të shoh prap duke qeshur
E gëzuar si natyra plot gjelbrim e veshur
Dhe nuk dua t'i hap sytë se mbetet vetëm vegimi
Si gjurma e pikturës së hequr risht nga muri
Më mbetet vetëm trishtimi

Nuk dua t'i hap sytë , ta largoj pak këtë mall
Të kesh ekzistuar vërtet dikur vallë....

Shtirem sikur të shoh prap duke më përqafuar
Me gjithë dashurinë që një nënë mban në duar
Dhe nuk dua t'i hap sytë se frikësohem se më nuk të ndjej
Si dhimbjen e dëshiruar, që të dëshmon jetë
Frikësohem se më s'të gjej

Nuk dua t'i hap sytë se më sdo të jesh e gjallë
Të kesh ekzistuar vërtet dikur vallë....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Thu May 13, 2010 1:39 am

KUR TE JESH MERZITUR SHUME
Ketu s' do te jem, do jem larguar;
Ne toke i tretur si te tjeret,
Ne kafenene e preferuar
Nuk do me shohin kamarieret.

Dhe neper udhet ku kam ecur,
S'do ndihet kolla ime e thate,
Mbi varrin tim do te rrije i heshtur
Nje qiparis si murg i ngrate.

Ti do trishtohesh atehere,
Se s'do me kesh ne dhome gjalle,
Dhe, kur ne xham te fryje ere,
Do qash me eren dalengadale.

Po kur te jesh merzitur shume.
Ne raft te librave kerkome,
Atje do te jem i fshehur une,
Ne ndonje varg a ndonje shkronje

Mjafton qe librin pak ta heqesh
Dhe une do zbres, do vij pas teje;
Ti si dikur me mall do qeshesh,
Si nje blerim pas nje rrekeje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   Sun May 23, 2010 5:43 pm

Në një moment gjatë ditës,
U thellova thellë në kujtime,
I kujtoja ditët e lumtura,
Në vendlindjen time.

Kujtoja ditët e jetës sime,
Kujtoja lumturin time,
Mendoja shoqërin time,
Që sot më rrin në kujtime.


E kuptova se gjithëçka ka ndryshuar,
Vendi ku qëndroja unë ishte i huaj,
Shoqërija krejtsisht tjetër,
Edhe uji i ndryshuar dhe shumë i egër.

Ky kujtim ashtu i pa pritur,
Më bëri të kuptoj se jam në mergim,
Në ndjenjat e mija e ndjeva izolimin,
Mer keq se i Burgosuri qe pret Denim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kur te jesh merzitur shume!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Kur te jesh merzitur shume!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog
YlliehanaForum