www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:22 am

Eja te dashurojme prane dritares

Tash eja e dashur, te dashurojme prane dritares,
qe t’na lakmojne te gjithe kuriozet e mbare lagjes,
ata, qe kohen ma renduan mbi shpatulla çdo nate,
mungesen tende ne trup, ma gllenden porsi plage.

Lakuriq te dashurojme e dashur, pa gajle, deri vone,
te krenohemi me afshin e ndezur ne dhomen tone,
t’na xhelozojne fqinjet e zgurdulluar, si une me pare,
kur s’te kisha prane e kundroja i etur, si lisi i thare.

Te çmallemi mu ketu, perpara perdes gjysmehapur,
per zerat qe sonte heshtin, por shpesh me kane tallur
kur per syçkat e mi tinzar perleshje sensuale aktronin,
duke me shpuar ne gjoks, pa ditur se sa me mundonin.

Ta kuptojne dhe ata, qe sonte, vrojtojne te vetmuar,
se jeta ka dy faqe, ku veç ne njeren jeton i dashuruar,
ne tjetren do jesh e do xhelozosh dashurite ftojake,
qe te pervelojne nga larg me epshet e tyre bubulake.
Komentoni poezine time ekzibicioniste nese deshironi! ...pasi mendoj se koha sot mund te jete vertet e tille. Njerezit xhelozojne prane dritares pa e ditur sa vrasin, por duke ditur se dikush po kuriozon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:23 am

Nuk ta premtoj dashurin por ta dhuroj
Nuk te them te dua por te dashuroj
Kur te them te dua nga vendi lekundem
Sepse te dua me shum se sa mundem.

Kjo nuk eshte thjesht shkrim por eshte e verteta
Eshte diqka qe se dija por ma mesoi jeta
I mesova te gjitha kur mu shfaqe ti
Jam njeriu me i lumtur tjeter asgje nuk di

Rob ne val te oqeanit qe me shpejtesi me rrembeu
Ma mori zemren por nuk ma theu
Per mua ky oqean ishte dhunti
Sepse oqeani ishe ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:23 am

Se do me hysh ne zemer
Kurre jo se mendova
Te njoha thjeshte Ne emer
Dhe emrin sta harrova
Se di sa Te Dua
Se di sa Me Do
Se di sa me njeh mua
Se di sa te njoh
S'di asgje per Ty
Asgje sdua te di
Te Dua sic te shoh
Te Dua sic te njoh
Asgje sdua te di
Cdo gje do bej per Ty
Qe mos te humbase Kjo Dashuri
Mendova te rrime bashke Te Dy .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:24 am

Ndonjeher!!

Ndonjeher ndalem, aty ku jam dhe mendoj..
Shikoj per rreth, po shum gjera si kuptoj..
Mundohem, mundohem sa qe skam fuqi..
Po prap e shoh, s`eshte afer syve te mi..

Pyes veten time, pyes shum..
Po te arri ne pergjigje, se di a ka fund..
Mundohem nga shum miq, e shok te mi..
Po njejt sikur un! nuk e kuptoj, pse asnje nuk e di..

Se di, se di deri kur kshu dot vazhdoj..
Po kam besim se nje dit ket pergjigje diku do ta takoj..
Ndoshta dhe shum dot duhet te pres..
Po me pa durim pres, se per mua kjo dot jet fest..

Dot ndjehem shum mir, ateher kur ket do ta di..
Pasi kjo per mua sjell lumturi..
Dot jet shum me let per mua..
Kur Ndonjeher ket do ta di..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:25 am

Tkam larg..
Prej mallit zemra dridhet,
mezi pres te te shoh
e te puthi fort,
kohen qe e kem te caktuar
mos ta lem te na shkoj kot...
Te dua me shum se jeten
për ty kaloj net pa gjum
pse te kam aq larg
e te dua aq shum...
Cdo dit e Cdo nat
i mungon zemres sime
a thua kur do te vij ajo
dit e bekur,ku do te zgjohem
te perqafuar e sdo te kem
me mall për ty...
(mbi largesi triumfon
dashuria
e ajo është ndjenj e fort
)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:25 am

Kur i mbylli sytë
e ndjej se të kam pranë...
Kur jam në gjumë,
të ëndërroj o xhan...

Zgjohem me ndjenjën
që kam për ty...
Ndjehem shumë mirë
edhe pse s’të shoh me sy...

Bota rrënohet
kur s’ta ndëgjoj zërin!
Bëhem e padurueshme
s’e duroj dot asnjërin...

Kot mundohen
me’m qetësu...
Dashuria
më ka tjetërsu...

Jam komplete
vetëm atëherë,
kur ti o shpirtë
t’më qëndrosh afër përherë.

Të lutem
mos më keqkupto,
edhe shumë
mos më paragjyko.

Ndjehem kështu
sepse të dua...
Dhe në çdo moment
dua t’jesh me mua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:26 am

Ne oret e hershme gjumi me del
Mendja vetem tek ti me shkon
Duke pritur qe sot ty te te takoj
Te shoh ne fotografi duke buzqeshur..
E syri i bukur duke te shendrit…
Oret kalojn e ti nuk dukesh akund
Ne nje cast me shfaqet imazhi yt
Te prita duke buzeqeshur e me plot dashuri
Te thash du qe sa me shpejt te jem i bashkuar me ty
Ma ktheve met mir,
E u lutemi te dy
Qe t`na plotesohet kjo deshir..
Oret kalojn e biseda skishte mbarim
E kujtoj fjalen qe ma the:
Te Dua!! Shpirti Im!!
Zemra me buzqesh e loti me pikon
Nga fjalet e embla te tua, qe zemren pesh ma cojn
Ne mes te dtes, ateher kur gjithcka po leviz..
Ateher kur zerin tend te bukur e imagjinoj..
Dal ne ballkon, ulem e mendoj..
Shoh shiun qe pa ndal po rrjedh
E te njejten koh i shoh lotet qe rrjedhin nga syt e mi..
Marr lapsin dhe filloj per ty te shkruaj
E per ty te mendoj
Shoh qillin dhe shiun,
E zemra per ty me vajton,
A thua dot vij dita qe te te takoj?
A thua dot perkedhel flokun tend te shendritshem??
E dot puth Buzet e tua te embla
Nuk e di, as nuk e kuptoj, pse kshu po ndodh
E tash jam vet, prap ne mendime po tretem
Dal eci neper rrug e shoh mos te takoj diku
Pres qe nje thirrje te me cosh, e zemren te me pushosh..
Se di se kuptoj deri kur keshu dot vazhdoj,
Dot iki dot largohem, dot tretem diku
Po prap dije qe ty dot takoj gjithsesi
Te kam dhen fjal, e te kam dhen bes
Qe nga ti kurr nuk ndahem deri sa te vdes
C`fardo qe te me ndodh, c`fardo qe te me gjej
Po prap ne zemren time vetem ty te ndjej
Ket ta kam then qe ne fillim
Per mua je e vetmja vajz qe ta kam falur dashurin
Dot vazhdoj, i njejti te mbetem, deri ne fund te kesaj bote..
Vete kur dot jemi bashk dot shijoj lumturin e ksaj bote.
Mos harro fjalen qe ta kam treguar. e ta kam then qe ne fillim
Per mua, vetem ti “ Je Jeta Ime “ dhe ket ti shum mir e din.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:26 am

Që nga dita kur jemi taku...
Shumë kohë ka kalu...
Por sa më duket
më pyet mu...

Ai moment
është i freskët edhe tani!
Por as nuk dyshoj
që do zbehët asesi!

Ishe përrallore
me atë fustan të kuq!
As nuk dyshoje
që zemrën ma bëje prush...

Më ke mahnitë
me bukuri!!!!
Por edhe me sjelljen
që e tregoje ti...

Menjëherë zemrën
ma pushtove!
Si magnet
më përvetësove!

Më është dashtë
kohë më t’bindë...
Por s’jam pishman
që t’kom pritë!

Ma bën ditën
një minutë!
Më duket sikur sot
t’kom njoftë!

Shpesh më duket
sikur tërë jetën t’njoh!
Një ditë mos me t’pa ty?
Më kaplon frika
sikur më s’do t’shoh me sy!

Tërë jetën do t’mundohem
me të tregu...
Që jeta ime nuk ka kuptim
nëse ti nuk je me mu...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:27 am

Buzqeshja jote me thot te dua..
Shikimi yt me tregon se smun pa mua..
Si qershi ishin buzet e tua..
i prita e i prita qe tme puthin mua..
Ti me bërë Zemren shkrum..
Dua qe tme thuash Te Dua shum..
Ne boten te humber dhe pa shpres..
Sa shum deshta qe te vdes..
Kur e gjeta ENGJELLUSHEN qe e kerkova..
Vdekjen me një her e harrova..
Perqafimi yt me jep ngrohtesi..
Tash pe sho qe esht dashuri..
Vetem një nga mendja sme hiqet..
Zemra jote për mu a po diqet?
Qfar mendim ke për mua?
Cka ndjen ti me te vertet për mua?
Dua qe tma tregojsh te verteten..
Pe shoh se pa ty nuk mund ta jetoj jeten..
Pa syt e buzet e tua jam i humbur..
Kjo dashuria jon esht shum e bukur..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:27 am

M’ka marrë malli
afër me t’pas...
Dashuria ime
eja tash...

Me sy të përlotur,
pres ardhjën tënde...
T’kam n’zemër
dhe n’mëndje...

Je kuptimi
i jetës sime...
Të dua pranë
Engjëllusha ime...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:28 am

Syri në çdo moment
dëshiron me t’pa...
Dora sms
të shkruan pa nda...

Zemra të ndjen...
Mendja të kujton...
Formulën ”Të dua vetëm ty.”
Gjithnjë e zbaton.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:28 am

s$______________s _ ____Ah kjo Zemra ime
______________.s$$_____________s$______ sa shum që të don
_____________s$$$?______s_____s$³ ______nga malli për ty
___________.s$$$___ __.s$,___s$$³_______ e shef si po eksplodon
__________s$$$$³______.s$___.$$³
_____,____$$$$$.______s$³____³$________Pse kjo Zemra ime
_____$___$$$$$$s_____s$³_____³,______ _kërkon dashuri prej teje?
____s$___³$$$$$$$s___$$$,______..____ _të lutem kthehu përsëri
____$$____³$$$$$$s.__³$$s_____,,_______dhe rri përgjithmon pran meje!
_____³$.____³$$$$$$$s_.s$$$_
____`$$.____³$$$$$$$_$$$$___s³_
_____³$$s____³$$$$$$s$$$³__s$³_________Te dashurova une ty
______³$$s____$$$$$s$$$$`__s$$_________pa të njohur kush ishe
___s.__$$$$___s$$$$$$$$³_.s$$___________kur degjoja zerin tend
___$$_s$$$$..s$$$$$$$$$$$$$$³_________-_gjithe trupin me dridhej,
___s$.s$$$$s$$$$$$$$$$$$$$$$_
__s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$³__________mendoja se me doje
_s$$$ssss$$$$$$$$$$ssss$$$s_________---dhe u zhyta thelle ne mendime
_$s§§§§§§§§§s$$$$s§§§§§§§§§$$________kurre nuk me shkoj mendja
³§§§§§§§§§§§§§s$s§§§§§§§§§§§§§³________po talleshe me zemren time
§§§§§§§§§§§§§§§s§§§§§§§§§§§§§§_
³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_ _________E shikoj hënën
_³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________që bën drit në maje të qiellit,
__³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³___________besom o vajz te lutem
___³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________ti mi more edhe rrezet e diellit.
_____³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_
_______³§§§§§§§§§§§§§§§³______________I kujtoj fjalet ne chat
_________³§§§§§§§§§§§³_______________që ti mi shkrove
____________³§§§§§³_________________e pyes vetveten
______________³§³_____________________pse më harrove?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:29 am

$$$$$$$$$$______$ $$$$$$________Sa zemra i kalova
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$ $$$$$$$$_______asnje se pranova
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______kur ti mu me shkrove
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______magji me leshove
_____$$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$$______
______$$$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$$$_______u munova me ik
________$$$$$$$$$$$$$$$ $$$$$$$$_________ti dole mem prite
___________$$$$$$$$$$$$ $$$$$____________spata ka me shku
_____________$$$$$$$$$$ $$$______________vetem me u dashuruar
________________$$$$$$$ _________________
___$$$___$$$______$$$__ ____$$$___$$$_____Eja po te lutem
__$$$$$_$$$$$__________ ___$$$$$_$$$$$____ mos me le ne vetmi
__$$$$$$$$$$$__________ ___$$$$$$$$$$$____ Se Zemra nuk don
____$$$$$$$____________ _____$$$$$$$______tjeter por vetem TY..
______$$$______________ _______$$$________
_______$_______________ ________$_________ Me thuaj te dua ti
_______________________ __________________ qe te vdes me ate Dashuri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:30 am

______*TE*DUAA*__________*TE*DUAA*_____Të du zemër me gjith shpirt.
.____*DUA*____*TEE*_____*DUA*____*TEE*_____Se pa ty nuk shof drit
.__*TEE*_______*DUA*_*TEE*_________*DUA*____S' shof asgjë me të vërtet
._*DUAA*___________*DUA*___________*TEE*____Pa ty jeta nuk është jet
._*TEE*_____Ty___PËR__GJITHMONË ____*DUA*____Të don zemra të thërret
.__*DUA*________DO_TE_JESH________*TEE*____
.___*TEE*______NE_ZEMRËN________ *DUA*____Paty jeta më ndryshon
._____*DUA*_____TIME___________*TEE*____Paty zemra nuk jeton
._______*TEE*_______________*DUA*____Patu dita më bëhet terr.
._________*DUA*___________*TEE*____Paty jeta nuk ka vler
.___________*TEE*________*DUA*____
._____________*DUA*____*TEE*____Se paty jet nuk kam
._______________*TE**DUA*____E mety të gjitha i'kam
._________________*DUA*_____ Je i imi të kam gjan
._________________.:Loqk..____Brenda nzëmër ty të kam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:30 am

_______t______.kët fjalën Të Dua
______t_______.shum let ësht me e thën
_____t________.Por besnik të kësaj fjale
____t_t_______.Vështir ësht të gjan
___t___t______.
__t_____t_____.aj apo ajo
_t_______t____.kët fjal kur ta thojn
__________t___.deri ne fund te jetës
___________t__.besnik ti qëndrojn
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
______e_______.Ja un po të them
____e_________.kët ae ke dit
__e___________.jo me shkronja
___e__________.po me gjith shpirt
____e_e_______
_____e________.nuk po të them
______e_____e_.veq ashtu me fjal
_______e__e___.po pota thot zemra
________e_____.se për ty ka mall
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

___d_d_d_______dashurin që kam
_d_______d_____ja po të tregoj
__d_______d____se më të vërtet
___d_______d___shum të dashuroj
____d_______d__
_____d______d__ndoshta nuk kam forc
______d_____d__sa të du të tregoj
_______d___d___po me aq forc sa kam
________d_d____dua tët përqafoj
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

_u________u______un dua të them
__u_________u____se vërtet të dashuroj
___u_________u___dhe asnjier nga mendja
____u_________u__nuk dua tët largoj
_____u_________u_
______u________u_un zemër qka pata
_______u_______u_të gjitha ti thash
________u_____u__ta dhash edhe zemrën
__________u__u___ja mere mbaje tash
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__a_a_a____ani merre edhe shpirtin
__a______a___që brënda thell të ka
___a________a___ja merre edhe Jetën
____a__________a___se paty smë duhet asgja
_____a_a_a_a_a_a_a___
______a____________a___nuk të thash të dua
_______a_____________a___ashtu fjal të kota
________a______________a___potë thash të dua
_________a_______________a___leta dij tër bota
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:31 am

E Pyes Zemren
Qka Don Tash
Ajo Pergjigjet !

________$$$$$$$$______$$$$$$$$$_________
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$_______
_____$$$$$$$$DUA$$$$$$$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$$ME$$$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$$$$PLAS$$$$$$$$$$______
______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_______
________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_________
___________$$$$$$$$$$$$$$$$$____________
_____________$$$$$$$$$$$$$______________
________________$$$$$$$_________________
_________________$$$$$__________________
__________________$$$___________________
___________________$____________________
Hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je nje djell,
por e lumtur prap nuk jam,
se TY afer nuk te kam!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:32 am

Naten e mir, shpirti im,
po ta them me zemerim.
naten e mir e fli rehat
un ketu jam vetem ne shtrat..

Ne kte shtrat ku sme ze gjumi
ah kte jet, e marte lumi
se pa ty spo me ze gjumi...

Ah kjo jet, qofte e mallkuar
se ti prap me ke harruar
ah kjo nat si spo kalon
mendja veq tek ti me shkon!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:33 am

lot,, kujtime!!! pishtare i djegur!!ne enderrat rri heshtur,
nje imazh i vdekur nje vuatje e thelle qe nuk ka te sosur
nje zemer qe gjendet gjysem ne jete dhe gjysem e varrosur.
mes vdekjes dhe ferrit sdi ke zgjeth,,
meshires..a...faljes fatin ku ta hedh..
qfare faj bera as vete nuk e di..
qe jeta me denoj te pasuren
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:33 am

SHKO DALLENDYSHE.........

udha e mbare se erdhe pranvera
shko,dallendyshe tu fluturuar,
perj miserit ne dhena tjera.
fusha e male tue kerkue,
n`shqipni shko,pra,fluturim,
shko ne tirane e ne prishtine,
se atje eshte vendi im..

shendet prej meje te ju falesh,
asaje shtepie ku kam lidur
me ata vende te perfalesh
ku kam shkue kohen ere
atje,,shko pra.fluturim..
te fala atedheut dhe vendit tim.........

me ato male me ata toka
me ata fusha me ata kodra
me ata porrej,rreth te perfalshem
tue kullue etje te ndalesh,
tue kendue me embelsim
te fala dhe shendet vendit tim.........

tu mundesha dhe une me fluturue,
ndoshta dhe une me unis me ty
ndoshta ne prishtine me ndalue ne tiran me qendru
eme prap ata vende me syyyy
por.....ty.....shko,,,,,,,atje.........fluturim
dhe atje qajma fatin tim........ se une jam ne mergym.........!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:34 am

MALLI.........

VEND I DASHUR........
ku une leva.........
sa her me malle te kujtoj......
kurr si sot dashni nuk ndjeve 28 29 nentori
shum shqiperi te madhe une ty te deshiroj


shpesh kujtimet me shkojne te shpia
ku me malle e shkush femirine .....
zemren krejt ma ngrin dashuria,,,,,,,
e prej mallit brenda po me zine..


ah,,,,ate voter kure kujtoj,,
ku rreth saje une jam rrethuar........
dy tre pika lot i leshova....
ktu nkete vend ku jam mergu.!!!!


kure me thelle jam ne mendime
e mjerimin kam kujtu,....
trubull trubull qpata gezime..........
zemra fare mu coptuar shpirtin shum kam lenduar ,,,,,,,,,,,,,,!!!!!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:34 am

Te dua shume
Nga thellesia e shpirtit tim
Dhe ndonjehere
Jam e trishtuar
Se di
Se shpejt, shume shpejt
do te shkosh
ne kerkim te fatit tend
Mos e moho
Dhe ti e dije
Gjithmone
Se ajo dite do te vinte
E di qe nuk kam bere asgje
per ta ndalur
Vecse te lash te shkosh
Qe-nje dite
te kthehesh
Ose te pakten
te me ruash
gjithmon
ne ndonje cep te zemres tende
Ne perjetesi
Per dashurine time
Qe na lidhi per nje jete te tere
Te shkurter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:35 am

`````````lot``````````
nga syri lot nuk pikon me
nga zemra gjak nuk po qarkullon

loti trupin ma ka thare
zemra shpirtin e ka ndare,,,

buza kurr nuk arriti kenaqesine
ndjenja kurr se la vetmine

veq kujtimi ........
tash me ka mbet
jeto ty se une ajm me ne jet........

veq nje gje te le porosi......
te mos me ledosh ne shoqeri!!!!!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:35 am

`````VEQ PER TY ZEMER``````

ISHTE DITE E BUKUR........
ISHTE MREKULLI.........
ISHTE GEZIM I MADH....
ISHTE KENAQESI.....

KRIJOVE BESIM...
ME RINGJALLE SHPIRTIN TIM....
ME DHEE SHPRES PER JETEN....
ME LEJO TE THEM TE VERTET.....

ME LOTE NE SY PO ECI NE VAZHDIM...
PERSE MOR ZOT ME MALLKON FATIN TIM...
MOS BEJ SHKELJE NE PREMTIMET E TUA ...
SE VQE `xx`ESHTE JETA PER MUA......

NESE TRADHETON PERMTIMET ETUA..
FAL ``xx`` DHE MEREM MUA....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:36 am

LE TE DIGJET SHPIRTI..
LE TE QAJE KJO ZEMER ..
LE TE SHKRIHET TRUPI..
SE SKKA ME JET TJETER..

ERDHE NE JETEN TIME ,,,,,
DHE TE PRENOVA ,,,,,,,,
ME THE SYNOOOOO,,,
DHE UNE TE DASHUROVA----

ZEMER STE GENJE ,,,
AS NUK JANE PREMTIME ,,,,,,
PO TE FALE DASHURINE ,,
QE NDJENE ZEMRA IME...............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:36 am

E cmendur

Me thane se jam e cmendur
E cmendur se ndjej dashuri
Me thone se jam e cmendur
Se mall ndjej te shkruaj ezi
E cmendur me thone se jam
Se besoj tek ti
Se fjalet e tua jane te kota
Jane fare pa dashuri
Ohh e cmendur un jam
Se besoj tek ti
Se te dashuroj pa hile
Valle kjo quhet cmenduri ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

" Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 11Shko tek faqja : 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog
YlliehanaForum