www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:22 am

First topic message reminder :

Eja te dashurojme prane dritares

Tash eja e dashur, te dashurojme prane dritares,
qe t’na lakmojne te gjithe kuriozet e mbare lagjes,
ata, qe kohen ma renduan mbi shpatulla çdo nate,
mungesen tende ne trup, ma gllenden porsi plage.

Lakuriq te dashurojme e dashur, pa gajle, deri vone,
te krenohemi me afshin e ndezur ne dhomen tone,
t’na xhelozojne fqinjet e zgurdulluar, si une me pare,
kur s’te kisha prane e kundroja i etur, si lisi i thare.

Te çmallemi mu ketu, perpara perdes gjysmehapur,
per zerat qe sonte heshtin, por shpesh me kane tallur
kur per syçkat e mi tinzar perleshje sensuale aktronin,
duke me shpuar ne gjoks, pa ditur se sa me mundonin.

Ta kuptojne dhe ata, qe sonte, vrojtojne te vetmuar,
se jeta ka dy faqe, ku veç ne njeren jeton i dashuruar,
ne tjetren do jesh e do xhelozosh dashurite ftojake,
qe te pervelojne nga larg me epshet e tyre bubulake.
Komentoni poezine time ekzibicioniste nese deshironi! ...pasi mendoj se koha sot mund te jete vertet e tille. Njerezit xhelozojne prane dritares pa e ditur sa vrasin, por duke ditur se dikush po kuriozon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:39 pm

Neese Sheh Nje Yll Qe Bije Nga Qielli Jan Lotet E Henes Qe Bijen Per Diellin Nese Me Sheh Mua Me Lot Ne Sy Jan Lotet E Mallit Qe Pikojn Per Ty Edhe Sa Koh Larg Teje Do Te Jem Mall Ne Zemren Time Edhe...

Dashuria Seshte Borxh Qe Duhet Te Paguaj Por Eshte Ndjenj E Shpirtit Qe Duhet Te Vuaj Dashuria Seshte Fjal Qe Per Momentin Lexonpor Mbetet Si Plag Qe Ska Gje Qe E Sheron Dashuria Seshte Lule Qe Vetem...

Neese Do Te Isha Me Ty Sonte Do Te Lusja Diellin Te Mos Lind Me Shpirti Te Me Prehej Ne Gjoksin Tende Do Te Lija Pa Mend Deri Sa Te Me Thuash Boll Se Po Me Qmend

Kujtoj Per Ty Endrroj Per Ty Kujtimet Me Mbajn Kujtoj E Kujtoj Gjersa Te Lodhem Bie Ne Gjume Gjumi Sme Ze E Ulur Kujtoj E Kujtoj Gjersa Ti Te Vish E Te Mi Mbyllesh Syt Ne Endrrat Jetoj Endrroj E...

Atje Ku Shkrep Dashuria E Vertet Hapet Nje Vullkan I Pa Shuar Pre Jete Si Dy Zogj Te Bukur Jemi Ne Te Dy Kush Po Ti Merr Ment As Vete Nuk E Di Atje Te Nje Lume Ku Ka Lule Shume Kur Te Jesh Ne Gjume...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:40 pm

Ne ket nate erresire heshtja mbretron
degjoj zerin tend qe nga large
thua se atje qenka shume mir
e une ketu ngadale shkrihem ne erresir
Thua se atje qenka shume ngrohet
shetit qdo nat buz liqenit shijon knaqesin e gjdo nate
e ketu gjdo nate eshte me e gjat se tjetra
Heshtje me shoqeron qudi
si mundet te jete atje kaq mir kaq ngrohte
kur une nuk jam pran teje

Deshta te thej qetesin e nates te vi te ti
deshta ta braktisi shtratin tim te ngroht
ti braktisi endrrat
te behem kalors mbi nje kali te bardhe
duke qare qiellin e hapur
deshta te behem engjulle te fluturoj
ne horizontet e endrrave tua
te vi me ket qetesi te nates
dhe te them se sa te dua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:40 pm

Nese pyet per mua i thoni se ka vdekur
Nese kerkon varin i thoni se gjindet
Ne fund te detit nese kerkon trupin
I thoni se eshte mykur nese kerkon
Shpirtin i thoni se pushon diku
Nthellsi te tokes nese kerkon
Syt emi i thoni se nga lotet
U verbua

Nese une do te vdes me mbulon
Dheu i zi mbi varrin tim do
Ta shkruaj te kam dashtur
vetem ty thikat i duroj
plumbat i pranoj por
Te ndahem prej teje
As qe e mendoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:40 pm

A ka njeri ne ket bot
qe s'gabon gjat jetes
te pajtohen zemrat tona
te jen larg njera tjetres
a harohet ajo nat
kur zemrat jan thy
a pajtohen syt e mi
mos t'shohim ma ty?
a ka njeri ne ket bot
qe nuk gabon gjat jetes
a pajtohen zemrat tona
te jen larg njera tjetres
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:41 pm

Te pyeta nqs me do..Mu pergjigje jo...

Te pyeta Nsq te dukem e bukur... Mu pergjigje jo...

Te pyeta Nqs jam ne zemren tende... Mu pergjigje jo...

Te pyeta a do qash nese do iki larg... Mu pergjigje jo...

Ateher fillova te heci Ma kape doren dhe me the... Nuk te dua thjesh...

Por te dua tmerresisht.. Nuk je e bukur... Por fantastike...

Nuk je ne zemren time Por je zemra ime...

Dhe nuk do te qaj nese shkon larg... Por do te vdes... I miss you so much!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:41 pm

Ahhhhhh Jetë

Ah jetë,ah jetë
Asgjë ska të vërtetë
Kush eshtë ai që dëshiron
Dëshirën s'ja plotson
Zjarri shkrumohet
E len tymin
Njeriu vdes
E len kujtimin
Syri im
gjithmon loton
Zemra ime...... Vetëm ty të donë
Ti nuk e di se heshtja vret
Se ngrin cdo lot që fërgullon
Ti nuk e di se heshtja cmënd
Se cdo ëndërr shkatërron
Ti nuk e di......
Më mirë më vrit me fjalë nëse do
Me heshtje jo ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:42 pm

Më Dogji Dashuria

Ah unë e mjera
Shumë vuajtje po heq
Djalin që e do Zemra
Nuk mundem as ta prek!

Në sytë e mi
Mbet vetëm një lot
Të tjerët u derdhëm kot
Nëpër këtë BOTE

Urime dhe shumë fat
Në jetën e re
Gëzohu ti, se mua
Më mbuluan me dhe.

Kur jam e vetmuar
Veç ty të mendoj
S'di a kam të drejtë?
Apo po gaboj.

Sikur rrjedh lumi
Mua më rrjedhin lot
Pse na u ndanë zemrat
Nuk po e kuptoj dot.

Atë ditë kur mbi trupin tim
Të filloj mbulimi me dhe
Me zemër të lutem mos më qaj
Por filloje një jetë të re.

C'farë të shkruaj
Kur skam më fjalë
Nuk kam as zemër
Se të gjitha ti kam fal.

Ajo dashuria
që i pata besuar
Në thellësin e tokës
Mua më ka mbuluar.

Tregoj të gjithëve
Si është e vërteta
Thuaju se për ty
Mua më shkoj kjo Jeta.

Erdhi dita të ndahemi
Fjalë e fundit e vështir
Jo nuk kam zemër i dashur
Të të them lamtumir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:42 pm

Dora ime sdo te ndalet
vetem per ty do te shkruaj
nje dite te vone do ta kuptosh
se per ty me zemer vuaj

Mergimtare jam ne kete bote
shum larg jam pa ty
syte per ty me pikojne lot
mos harro kudo qe je "Te Dua"
Te lutem kur te lexosh keto fjale
kupto se ketu eshte nje gje e vertete
kupto se per ty vuan shum nje vajz
qe jeton e vetem pa dashuri ne jete

Shum larg te kam me kilometra,
Por ne zemer as me milimetra,
Asgje nuk dua prej teje,
Vetem te kem afer shum afer meje

Deshiroj te shof me sy
te mos digjem mall per ty
sikur te isha rreze hane
do te hy ne dhomen tende,
vetem ta dish se sa te DUA
sdo te jetojsh as 1 orë pa mua!

Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te dashurova

Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une e mjera te duroj
deri ne fund te jetes zemra
ty do te dashuroj…............

Mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:42 pm

Vargjet e Fundit

Gjdo dit ështe e njëjta dit
njerzit po ata jan
jet e zakonshme monotoni,
gjith kujtimet mi more ti
Te ndryshoj nuk mundem jo
ti aktrove se me do
ti se ndjen deshiren e persosur
te zemres sime
qe aq thell ma ke plagosur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:43 pm

Te pres jashte botes…
ku realiteti kthehet ne magji…
te pres atje ku urrejtia kthehet ne dashuri…
ku lotet shnderrohen ne rreze drite…
te pres atje ku ndjenjat behen endrra…
atje ku e ke braktisur pergjithmone oren tende…
te pres atje ku zemra ime s"do vuaje me kurre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:43 pm

Kurr Sdo Tja Fali Vetes
Qe Se Pranova Te Verteten,
Eshte Dashur Qe Ta Thoja,
Te Dua Ma Shum Se Veten
Nese Me Ty Takohem
Me Shiko Ne Sy
Ta Di Se Ma Ke Falur,
Ashtu Si Ta Fala Un Ty!!

Ka Nje Koh Qe Ke Ndrryshuar
Qka Ka Ndodhur Me Ty Nuk E Di,
Sje Ai Qe Kam Dashuruar,
Tani Sillesh Si Tjeter Njeri,
Her Humbesh, E Her Lajmrohesh,
Si Me Par Un Me Nuk Te Takoj,
Nese Do Qe Te Largohesh,
Veq Vazhdo Se Edhe Pa Ty Jetoj!!!

Ti Bre Djal Qka Po Mendon
Me Kto Fjal Mu S'me Mashtrron
S'eshte E Leht Ti Mem Bind Mu
Nese Tjerat T'kan Lazdru
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:44 pm

Jetoj dhe vuaj ne nje vend te huaj

Pa TY une po vdes

por ne boten tjeter une TY do te pres...!

Tash ne perfundim

vetem nje fjal ti mbaje kujtim: TE DUA..?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:44 pm

e kapi ni leter ja nisi me shkru

po sun po muj se ne ty jam tu mendu

um shkon krejt koha tu shkru per ty

lexoj keto vargje se jan veq per ty

i kujtoj ditet kur i kaluam

i kujtoj qastet kur u takuam

e kujtoj puthjen kur ma dhe mua

edhe shum sene qe i kam nmendime

edhe shum sene nga zemra ime

po du mu shpreh krejt du me qit

pse me ke lan sjam tu e dit

pse bane stop e me ndalove

pse dashurin ti e perfundove

spo muj kurqysh hiq me kuptu

un te kam dasht ste kam tradhtu

nuk e di, ti a je tum besu

por zoti i madh me beson mu

hajt se ka zot aj e din vet

qysh ma ke vra zemren e mke lan te shkret

her do kur ti do te pendohesh

do te me lutesh por un nuk afrohem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:45 pm

ndegjom me zemer n´degjom me shpirt

sa te dua ti nuk je tu e dit

sam merr malli met pa me sy

sa shum vuaj un per ty

sa shum lotet me pikojn

sa shum zemra me vajton

sa shum shpirti per ty ka mall

edhe zemren ma ke kall

sa shum malli ma prish jeten

te dua veq ty dhe askend tjeter.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:45 pm

Hey Zemer me merr malli qe me ty nuk jam

po dixhem un si zjarr qe pran vetes nuk te kam

gjdo nat po mendoj veq per dashurin ton

a thu do zoti qe kjo jet t´na bashkon

te shoh un gjdo dit e nuk mund te flas me ty

zemra pom pikon gjak kur mshikon me ata sy

po rri un i heshtur dhe veq per ne mendoj

por spo di qka te bej spo di se si t´vreproj

kam mbetur peng i kohes e nuk levizem dot

po me plas kjo zemer po me mbushen syt me lot

Te Dua bre Zemer po ti kte se ke kuptu

po mendon qet genjej e qe muj met tradhtu

kto vargje maj ne mend n´Zemer per gjithmon

mbaje si kujtim dhe deshmis Dashuris ton

edhe mos harro se gjithmon do te Dua

ne ket Bot si MASHKULL egziston veq ti per mua..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:45 pm

edhe ket her prap mendoj ne ty

me foto ne dor dhe tshikoj ne sy

kujtoj ditet qe zbashku i kaluam

ato dit qe shum shpejt su harruan

mendove met keqen me lujt me mu

mendove qe kurr nuk muj met harru

largohu sa me larg prej meje

shko shko ndonje tjeter gjeje

sishte hera par qe me tradhtove

rrugen e keqe ti e morre

me tjetrin ne shtrat ti shkove

me lendove endrrat mi shkatrrove.shko tash jeto

zdua syt ti shoh

ti je vetem nje kujtes

e cila do te vdes do te vdes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:46 pm

kom harru zemer kur bashk me ty kom kesh
po nuk harroj heren e fundit kur jem pa qa ki vesh
nuk e harroj buzen tande kur buza jem e ka prek
nuk t'harroj une syn deri sa te vdes
e di u desht mu nda po ti nuk ki faj zemer
na ndan pa deshir tanen veq si ti skom me dasht femer
derisa un jom vetum e qeto fjal po ti tham
ti je me tjeter kon e un apet t'thirri n'telefon
cingrron cingrron po ti nuk e qon
e sho qe o kot se me ty mu kon apet shanc s'kom.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:46 pm

i kujtoj kujtimet e sun i harroj kurr

me kujtohen ditet tona kur bashk i kalum

me kujtohen takimet kur u takuam

me kujtohen lotet per ty kur me pikuan

me kujtohet puthja kur ti ma dhurove

me kujtohet nata kur befasin ma bere

me kujtohet dita kur dhuraten ma dhurove...,...,

ME KUJTOHET DITA KUR TI ME TRADHTOVE

POR PRAP UN MENDOJ NE TY

un mendoj per ty kudo qe shkoj

te kam ne mendje te kam ne zemer

un te kam ne shpirt te shoh ne sy un mendoj vetem per ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:47 pm

pse me le ne vetmi pse te lash un ty vet

pse tash LOTI zemren tende po e vret

pse edhe mu LOTI ma vran shpirtin tim

sa e keqe koka vetmia pa ty oh shpirti im.

syt e tu jan m´bush me LOT

se dashurin qe e patem

ne e humbem sot.

tash te vajton zemra

dhe LOTI pikon

zemra jot e shkret

mua me kerkon

tash e kuptove

pa mua nuk shkon

pranoje ti zemer

se ende me don.vajto me LOT vajto me shpirt

ti vet gabove mir e ke dit

ti vet m´tradhtove

oh shpirti im

smundem me ta fal smundem me u kthy

se ti me tradhtove sy me sy

se ti m´vrave n´shpirt e m´vrave ne zemer

lamtumir dashuri harroma ket emer.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:47 pm

Kohet e veshtira gjithmon kem kalu
t"lutem falum falum tash ti mu
do jetoj per ty une gjithmon
tash gabimet mi fal edhe t"lutem pranom
S"pate faj ti krejt fajet i pata une
T"lutem me fal se te dua shume
T"lutem me fal se nuk shoh tjeter perveq teje
T"lutem me fal se prej lotve mu kan shterr kta dy sy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:47 pm

zemer te kom dashte shume e ende per ty kam mall
zemer kurre se kisha besu se nuk je engjull por djall
Mori fund loqk kjo histori per mua edhe ty
e di se tash ike ra pishman edhe lutesh per mu kthy
hajt tash udha embar edhe nje keshille nga une
kurre mos i lendo njerezit qe te duan shume.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:48 pm

marr ni lapc ni leter dhe shkruj
per kujtimet tona dhe vujtjet qe vuj
rri mendoj po si kur un te kisha ndryshu
rri mendoj por si kur un mos te kisha lendu
athu sot e ksaj dite ti n´kraun tim
fjalt e zemres po dalin direkt pa sekret
pa ty jam siklet syt me lot zemren ma kan djeg

ja ku ndodhem prap ne te njejtin pozicion
veq vjet ishin gzim tash kjo deshton
fol ky deshtim shum deshperon shum keq u ndam shum pom mungon
dot doja te them ktheju prap te un
por fatkeqsisht gjdo gje ka marr fun
vet edhe ti e din po sdon me besu
sdi a beson po esht e njejt edhe per mu
akoma kujtohen ato dit gzimi
ato dit ku mes nesh segzistoj idhnimi
nejse e la me kaq spo them asgje tjeter LAMTUMIR DASHURI E VJETER
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:48 pm

Merrma Zot ti mu ket Jet
Zdu tjetoj pa Dashni n´jet
Pa Dashni e pa Shpresa
Qka pom Vyn mue Jeta
U perballova me Idhnime
Pa Dashni ne Jeten time
Krejt qka pata më si kam
Një Dashni te vetmen e pata
Aj shkoj eh mka lan
Tash në Rrug pa kthim jam
Si Jetim ajo mka lan
Mi murr krejt e më lendoj
Tash pa shpres po Jetoj
A asht rren a e vertet
Kjo esht krejt Realitet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:50 pm

Fjalt e Dashnis sesht leht mi Kuptu
Shkurt e Shqip duhet 2 her me mendu
Eh masandej mos me Gabu e mu Pendu
Se N´dashni zduhet me Luh
Se Zoti Madh munet met Denu
Se di a je tum Kuptu
Veq po mundohem me te mesu
Qe ne Dashnin tende mos me gabu.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:50 pm

Dashuria eshte ceshtja e ndjenjes e jo e deshires,
dashuria eshte nje por jeton ne dy zemra,
dashuria eshte plur qe e thuri natyra dhe
e zbukuroj fantazia.
Me mire te vdesesh sesa te japesh puthje pa dashuri,
puthja eshte himni i dashuris
ne rini jetojme qe te dashurojme,
ne pleqeri dashurojme qe te jetojme
Shpirti ka thesare qe i zbulon vetem dashuria,
te dashurosh eshte cmenduri,
te luash me ndjenja eshte krim
dhembja te bene te qash
ndersa dashuria te flasesh.
Nuk ka gje me te tmerrshme sesa te duash, e te mos te duan
nese nuk te ka prekur dashuria
je duke ecur neper erresir,
xhelozia lind gjithmon bashk me dashurin por
nuk vdes gjithmon bashk me te.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

" Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 11Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com
YlliehanaForum