www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:22 am

First topic message reminder :

Eja te dashurojme prane dritares

Tash eja e dashur, te dashurojme prane dritares,
qe t’na lakmojne te gjithe kuriozet e mbare lagjes,
ata, qe kohen ma renduan mbi shpatulla çdo nate,
mungesen tende ne trup, ma gllenden porsi plage.

Lakuriq te dashurojme e dashur, pa gajle, deri vone,
te krenohemi me afshin e ndezur ne dhomen tone,
t’na xhelozojne fqinjet e zgurdulluar, si une me pare,
kur s’te kisha prane e kundroja i etur, si lisi i thare.

Te çmallemi mu ketu, perpara perdes gjysmehapur,
per zerat qe sonte heshtin, por shpesh me kane tallur
kur per syçkat e mi tinzar perleshje sensuale aktronin,
duke me shpuar ne gjoks, pa ditur se sa me mundonin.

Ta kuptojne dhe ata, qe sonte, vrojtojne te vetmuar,
se jeta ka dy faqe, ku veç ne njeren jeton i dashuruar,
ne tjetren do jesh e do xhelozosh dashurite ftojake,
qe te pervelojne nga larg me epshet e tyre bubulake.
Komentoni poezine time ekzibicioniste nese deshironi! ...pasi mendoj se koha sot mund te jete vertet e tille. Njerezit xhelozojne prane dritares pa e ditur sa vrasin, por duke ditur se dikush po kuriozon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:50 pm

,,Dashuria e pa arritshme,dashuri e enderrave''

Dashuri e pa arritshme ishe ti per mua
dashuri e enderrave qe ne zemer e mbaj
dashuri e cila me shtyri te them te dua
dashuri e cila me beri qe te qaj

Dashuri e vertete ishe ti per mua
por asnjehere ne jete e shijuar
edhe pse kurr nuk te takova
ta dish se me zemer te kam dashuruar

Dashuri e papare ne jeten time
ne zemer me mbete si pike
dashuri e cila me ben jeten jetime
dhe ne zemre me nguli thike

Dashuri e pa realizuar e pa fat
dashuri e pakufizuar nga largesia
nje dashuri qe e kisha ne mend
nje zemer tash vuan nga vetmia

Deri kur per ty do te mendoj
deri kur shpirti ty do te kujtoj
deri kur une i mjeri te duroj
deri ne fund te jetes zemra
tyy do te dashuroj

mos e kupto kete si nje fjale te thjeshte
mos e kupto kete sikur tjeret thone
se kur te njoha menjehere te kam deshte
dhe do te vazhdoj te dua pergjithmone
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:51 pm

Jetën për ty do ta jap, vetëm ty të dashuroj.!!
Zemrën time do ta jap,dhe askush nuk mund të më ndalë..
PSE-Pse xhdo nat une të kujtoj..?
Pse xhdo nat une të ëndroj..?
Pse xhdonat, une qaj për ty
Emrin tënd përnat e përmendi.
Qka me i be ksaj zemrës se shkrejtë, që smë la të jotoj rahat në ket jetë..!
Kur shof dikand në rug, mendoj se ti..!
Ah une i shkrejta, jam tu vedk për ni Vajz të ri.
Pse ndodhi ajo Vajz të jet ne zemrën time, kur do të më hiqen mua kto kujtime..??
Qko po ndodh o zot, qka po ndodh me mua ..
Hiq spo e di,pse qa shum e dua..!!
Kur do të jet mjaft, për të mos kujtoj, se gjysmën e jetës ajo ma ka ngrëne..
Nuk e disha se do të ndodh kjo punë,por pse mu shtau edhe një mërzi..??
Se për ty ojë Vajz e shkrejtë,edhe natën nuk muj me flet..
Nuk mendoj për as gje tjetër,emri yt nuk zen vend tjetër.
Por me ma than fjalën **TE DUA** ather mundesh me më qetsua.
U dashurova qysh në femijeni, smundje keqe paska qen edhe kjo dashuri..
Se s'besoj se mund të jetoj pa ty.!
Zemra ime gjithmon vajtonë.
Syt e mi gjthmonë lotojn.
Emri yt në zemër më flen, me krah hapur gjithmon të pret.
Pa ty syri kot lotën.
Pa ty zemra kot vajton, Djalin tjera e dashuron dhe mua më haron..!
Ditët po kalojn, po arin në fund por dashurin qe e patëm, mos mendo se do ta gjejsh dikund..!!
Do të mundohem me të haru, por hiq se di si me vepru.!!
A thu do të jem gjall o zot..??
A po do të më mbulojë kjo tokë..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:51 pm

Ndoshta bota do permbyset, se di cdo te ndodhe. ndoshta do vdes une. ndoshta ti. ndoshta do vdesim te dy. ndoshta jeta gjithmone do te na ndaje, por edhe pse te ndare,dashuria per ty gjalle do te me mbaje. ndoshta ti je i kunderti im, por dashuria nuk njeh paragjykime. ndoshta dikush tjeter ne zemren tende qendron, por kot nuk thone: NJERIU ME SHPRESA JETON

Që kur të njoha ty, kuptova dhe ndjeva diçka,- pa e ditur që ishte dashuri... Tani që të njoh, mësova se si duhet dhe si ndjehet me të vërtetë një njeri!... E di që dashuria shuhet, por TI ishe dhe do mbetesh së paku një kujtim në jetë!. TË DUA!.., edhe pse s'dua që të jesh veç një kujtim !!!....

Qesh shpirt qesh
dhimbjen lotet trishtimin lermi mua
ato tashme me njohin e nuk me kafshojne dot!
Qesh shpirt nese nuk do qe une te vdes se e qeshura jote eshte jete per mua!
Qesh shpirt qesh se ndoshta nje dite do te qesh dhe une!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:52 pm

KËNGË E JETËS...

Ma vranë dashurinë e shpirtit ëndërrat
që mëngjesëve më këndonin këngë të jetës
ma vranë dhe nuk ju dhëmba kur pa ndjenja ngela
si krijesë e tyre në teatrin me rërë ngritur pranë brigjesh largimi
varkë e braktisur edhe unë në ktë rrugë mërgimi.
Kërkoja akoma të zgjoj këngë të herëshme brënda meje,
tek mbështesia fjalët mbi buzë me dëshira të ndezura
kur shetitjeve me natyrën që më shfaqej e brishtë
fshiheshin dejeve të zemrës dhembjet e hekurta!
Rendja të kapja fluturat e bardha të paqës agimeve vendit tim
që netëve në këtë largësi të më ri-sillnin ëndrrat
kujtimet që brënda meje pushuan
...të vrara varur në trungjet e prera të kohës ....tashmë tharë!
Dikush donte të më shihte duke qarë
por unë qesh përsëri!
Lotët kthyer një vazo e kristaltë brënda shpirtit tim
e çdo ditë dashuria derdhet si lule mbi buzë e tingëllonë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:52 pm

Të ndahemi...
Le të ndahemi tani sa ka mbetur
Në lidhjen tonë pakë shkëlqim.
Të ndahemi përpara se nektari në gotat tona të ketë mbaruar.
Të ndahemi përpara se hëna të perëndojë në një agim.
Përpara se të lindë dielli e njerëzit të jenë zgjuar.

Le të ndahemi tani sa ka mbetur në buzët tona tinguj e gaz.
Të ndahemi përpara se zemrat tona t'i pushtojë urrejtja.
Të ndahemi përpara se gjuha të pushojë së rrjedhuri mjaltë.
Të ndahemi përpara se në gojë të na ngrijë buzëqeshja.

Le të ndahemi tani pasi dëgjoj zëra të trishtuar.
Të ndahemi sa nuk ka ikur nga fytyrat tona drita.
Të ndahemi përpara se stuhia të ketë filluar.
Të ndahemi përpara se zemrat tona t'i ka#@*%!ojë frika.

Le të ndahemi tani si të panjohur e të harrojmë se ç'ndodhi.
Të ndahemi e ta lëmë të nesërmen të lindë një kohë të re.
Të ndahemi me kohë të mirë përpara se të na prishet moti.
Të ndahemi sa nuk kanë filluar shtërngata e rrufe.

Le të ndahemi pra tani pasi kam ftohtë e frikë, të lutem lerna.
Na lerë ta braktisim këtë vend të errët e të kthehemi nga erdhëm.
Të ndahemi si të panjohur para se të na ndodhë më e keqja.
Përpara se urrejtja për njeri-tjetrin të na e ketë pushtuar zemrën.

Të ndahemi sa ka mbetur pakë besim
Të ndahemi të mos vuajë më ky shpirti im
Të ndahemi natën të mos na shohë njeri
Të ndahemi, të ndahemi të t"harroj ty.

Se kam të lehtë ndoshta as dhe ti
Të ndahemi të mos marrë më vesh për ty
Kur u bashkuam ish ditë me diell
Të ndahemi me dëshmitar hënën në qiell.

Në ndarjen tonë yjët le të bëjnë sehir
Të ndahemi natën kështu është më mirë
Të ndahemi sa nuk është tharë loti në sy
Të ndahemi mbase është më mirë për të dy.

Të ndahemi dhe le të fryjë furtunë
Të kujtojmë veç ditët që u deshëm shumë
Të ndahemi e mos mendo për mua
Ta fshijmë nga kujtesa fjalën:"të dua"..

Të ndahemi në fshehtësinë më të madhe
Më pas t'i harrojmë këto brenga edhe halle
Të ndahemi të mos na shohë askush
Të fshihemi në vreshta mbuluar me rrush.

Dhe qielli le të ndahet atë natë
Dita të mos vije nata të jetë e gjatë
E ashtu të lagur të dy të vrapojmë
E njeri-tjetrin përjetë ta harrojmë.

Të ndahemi dhe të harrojmë çdo gjë tonën
Të ikim larg, sa më larg ta hedhim këmbën
Të ndahemi dhe të ikim sa më larg mërguar
Ta fshijmë nga kujtesa këtë ëndërr të mallkuar.
Të ndahemi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:52 pm

"MOS MË LE..."

Po të lutem me gjithë zemër, mos më ik, mos më le,
Këta lotë që nuk po ndalen t'i kam fal, a i sheh...
Nëse të pëlqen ndonjë tjetër, pse nuk flet, pse s'ma the,
Ku të mbeti dashuria, ai premtim që ma dhe...?

...Mos më le, mos më le!

Mos ma le shëtitoren sonte, s'jam mësu të shetis vetë,
Këto rrugë që i kaluam, sikur qajnë, mbetën shkretë...
Ah kjo zemër që më digjet, më s'duron pse s'pëlcet,
Po e shoh se pa mëshirë po më vret...

...Oh, mos më le, mos më le!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:53 pm

Të desha si e çmendur.
Në përçapjet e jetës vetëm ty te mendoja.
Nuk doja asgjë tjetër, veç te dëgjoja frymëmarrjen tënde në veshët e mi, të shëroja buzën time të thare me buzën tënde të ëmbël, të ndjeja aromën e trupit tënd, që më jep jetë, dhe...Pastaj të vdisja, duke thënë: Të paktën jetova një çast.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:53 pm

Ti se meriton dashurinë time"

Ti hyre në zemrën time e gjete të vrarë
kisha harruar të qeshuren
shok kisha trishtimin!
nga plagët e jetës i mbushur me vrerë
doja të shërohesha
tek ti pashë shpëtimin!!

Të desha si shpirtin - si i verbër të besova
ëndërrat ty ti fala
shpirtin tim ta dhashë!
qaj- qaj zemra ime - kam frikë se gabova
desha të të shëroja
më shum plagë të dhashë!!.

Qaj-qaj zemra ime-dhe un bashkë me ty
ajo kurrë s'më ka dashur
iku më harroj!
në vend të dashurisë- lotin më la në sy
e desha me shpirt
ajo më mashtroj!!.

dhe pse zemrën time ke për të ma coptuar
dora mu më dridhet
kto fjal kur ti shkruaj!
zhduku përgjithmon - ti s'më ke merituar
me shpirt të kam dashur
kurrë për ty me s'do vuaj!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:53 pm

nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...


Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete...


Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo) qe nuk di not mund edhe te mbytet...


Dashuria e pare ka me shume nektare...


Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...


Jeta eshte nje lule, prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj...Ngadhnjeni dhimbjen,sundoni jeten dhe besoni ne enderrat tuaja se ato nuk ju genjejne
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:54 pm

Mos u dorezo,cdo gje vdes,vdes jeta e jeton vdekja,vdekja e pret vdekjen,jeto jeten

-Mos ndalo duke kerkuar ate qe do...mund te perfundosh duke dashur ate qe gjen.

-Nese per tan boten ti je nje person, dije se per nje person ti je bota!

-Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende!

-Nese do ta dije sa shumm te dua do te ulje syte qe te mos shihje sa me ben te vuaj.

-Shpirt, cdo minute me ty eshte jete e vertete, cdo minute pa ty eshte shprese per te jetuar.

-Nese do te me gjuash ne zemer..shikoje mire shenjestren, aty je ti!

-Leri buzet e mira te takojne te tuat, syte tane sapo u takuan.

-Do doja te isha nje pike loti qe te lindja ne syte e tu... te jetoja ne faqet e tua dhe te vdisja ne buzet e tua.

-Kur dikush te do mos shiko se sa, por shiko se si..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:54 pm

DASHURIA LIND NGA URIA, RRITET NGA USHQIMI DHE VDES NGA NGOPJA.

-Shpesh deti flet me fjale te largeta, thote gjera qe askush si di, vetem kush di te degjoje mund te kuptoje, por ti degjo zemren time do te te thote: TE DUA ....TE DUA PERJETESISHT!

-Me dashuro, me nje dashuri te zjarrte si deshira per te jetuar e per te vdekur; me dashuro me nje dashuri te embel si lenda qe nderton endrrat: eshte gjithcka qe kerkoj ti!

-E shkruajta te dua ne rere, e fshine dallget, e shkruajta ne qiell, e fshine rete, e shkruajta ne zemer, do mbetet perjete.

-Te dua, pa ditur si, kur dhe nga! Te dua pa paragjykime dhe mendjemadhesi. Keshtu te dua, sepse nuk mundem te te dua ndryshe!

-Midis endrres dhe realitetit nuk ka asnje ndryshim, sepse ti di te besh realitet gjithcka qe kam enderruar

-Me mire te humbesh jeten per urrejtje, se sa te largosh vdekjen ne pritje te dashurise tende!

-Nese cdo here qe mendoj per ty, do te binte nje yll, qielli do te vdiste nga vetmia.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:54 pm

Te dua..nuk e di si, as prej sa, as prej nga...Te dua pa probleme dhe krenari; te dua ne nje menyre qe vetem une mund ta konceptoj.

-Largesia eshte armiku i vertete i te dashuruarve...por eshte dhe ajo qe me shume nga te gjithe na ben te ditur se sa duhemi...

-Pash ne qiell qe mungonte nje yll, u ktheva rastesisht mbrapa dhe te pash ty.

-Ndonjehere endrrat behen realitet, por me ty, realiteti u be nje enderr.

-Nese ti nuk do te kishe emer, do te te therrisja Dashuri, dhe nese dashuria nuk do te kishte emer do ta therrisja me emrin tend.

-Nese do te zbuloja rrugen per tek zemra jote, do te fshija cdo gjurme per te shmangur kedo qe mund te me ndiqte pas.

-Do te mesohem me mosqenien tende, do t'u them njerezve qe "ishte fati", do te dij te shtirem i lumtur....kushedi a do te jem ne gjendje t'i them zemres sime qe mbaroi!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:55 pm

Kur me dhe dashurine zbulova jeten, kur te dhashe veten time zbulova lumturine.

-Ajo qe behet per hir te dashurise eshte pertej te mires dhe se keqes.
-Dashuria plotesohet kur dy shpirtra bashkohen ne nje frymemarrje te vetme.

-Nese dikush te sheh me lote ne sy, duaje sepse ka frike se mos te humbet.

-Kur te bije shi, dil nga shtepia...dhe leri pikat qe bien te te prekin...jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t'i jap.

-Te pres jashte botes...aty ku realiteti behet magji...te pres aty ku urrejtja behet dashuri...ku lotet kthehen ne rreze dielli...te pres aty ku le krenarine pergjithmone...te pres aty ku zemra ime sdo te vuaj me!

-Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

-Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:55 pm

Pasuria nuk te jep dashuri, por dashuria na ben te pasur.

-Je fjala qe me vjen pas. Je zeri qe i jep force gjithe mendimeve te mia.

-Nese dashuria do te kishte ze, zemra ime do te kendonte perjete.

-Emocionet e dashurise jane ethe te shpirtit, kur te shoh vdes nga te ftohtet..brrr..uvaaa....

-Mora nje trendafil dhe per te mos e lenduar e vendosa ne zemren time.Tani ta dhuroj ty qe je dashuria ime e pafund.

-Me duart e mia do te desha te te qoja ne parajse, por kur te shoh, je ti qe me sjell parajsen ne mendje.

-Eshte e veshtire t'u thuash njerezve qe do "Te dua", kur e di qe keto fjale mund te te bejne ta humbesh pergjithmone.

-Ajo qe behet per dashurine eshte pertej te mires dhe te keqes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:56 pm

-Do desha te shkrihesha ne trupin tend, si bore ne diell, per te reshkitur embelsisht pergjate shpatullave te tua dhe per t'u zhdukur vetem pasi te te kem peshperitur sa shume te dua.

-Syte e tu si te nje maceje jane per mua nje gervishtje ne zemer.

-MOMENTET E BUKURA NUK I NDJEN KUR I JETON, POR VETEM KUR I KUJTON ME NOSTALGJI....

-Kam besuar se kam dashur shume persona...por vetem tani qe te humba kuptova qe je njeriu qe vertet dua .....je ti..... Te dua!

-Nese do te me duhet te zgjidhja mes teje dhe jetes time do te te zgjidhja ty, sepse je ti jeta ime.

-Gjeja e fundit qe kujtoj eshte imazhi yt me ate te kapur prej dore qe dilnit nga jeta ime....pas kesaj...asgje...

-Mos e fshij embelsine tende, sepse te jesh e ndjeshme nuk do te thote te jesh e 'dobet' por te kesh nje zemer qe rreh me fort se te tjeret.

-Ti me the per te te harruar, por une kam qen aq i harrueshem sa qe kam harruar per te te harruar...

-Dashuria eshte si nje zjarr qe te djeg brenda. KUJDES!!! Mos e shuaj kurre!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:56 pm

-I tha dashuria miqesise: pse ekziston ti kur jam une? Miqesia u pergjigj: Per te mbushur me nje buzeqeshje atje ku ti le lot.

-Kur linde ti binte shi...nuk ishte uje, ishin engjejt qe qanin sepse kishin humbur yllin e tyre me te bukur.

-Nqs do te jesh i lumtur per nje cast, Rebelohu! Nqs do te jesh i lumtur per gjithe jeten, Fal!

-Largesi eshte per dashurine ashtu si era eshte per zjarrin. Shuan ate te voglin por ushqen ate te madhin.

-Nqs enderron vetem, eshte thjesht nje enderr, nqs enderron cift, eshte realitet qe fillon.

-Dashuria ime per ty do te mbaroje atehere kur nje piktor i verber do te arrije te pikturoje zhurmen e nje petali trendafili qe bie mbi toke ngadale.

-E dua dashurine, sepse eshte lumturi, ndonese te jep ndonjehere trishtim, por prape eshte e bukur, sepse eshte DASHURI.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:57 pm

Nje puthje krijon nje histori te bukur dashurie, por poezia e ben te pafund!

-Cfare eshte tjeter nje puthje: Vec nje apostrofe e kuqe mes fjaleve TE DUA!

-Te duash eshte te zgjedhesh, te puthesh eshte sigla e zgjedhjes!

-Puthje te njejta nuk ekzistojne, cdo puthje ka shijen e vet!

-Jane te embla fjalet e tua por jane me te embla puthjet qe i vodha buzeve te tua!

-E cfare eshte nje puthje? Nje sekret i thene ne goje, nje cast te pafund qe ka feshferimen e nje blete midis luleve.

-Eshte me e lehte te japesh nje puthje se sa ta harrosh ate

-Puthjet nga puthjet shume ndryshojne,
por puthjet e tua te embla do te jene pergjithmon.

-Nje fjale na liron nga te gjitha peshat dhe dhimbjet e jetes, ajo fjale eshte DASHURI

-Ne fund te fundit nuk vlen te shpikesh "te pamunduren"...e lehte per t'u thene, e veshtire per t'u bere...kjo gje e komplikuar quhet DASHURI!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:57 pm

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, e dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse shpirti rrin n'vetmi.

Kur ti lexosh keto rreshta
mendo se jam afer me ty
te tregojn shkronjat e zeza!
sa me mungon mua ti...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:57 pm

Zoti te ti me ka derguA e din Djal se si jemi taku?
me fal se te verteten kurr sta kam tregu!

Nje dit isha tuj mendu
tu mendu e tu Vajtu" Pse Zoti mu me ka harru?"
Pse une pa fat kam qellu?
Oh kisha pas deshir mu dashuru
kur do te vjen Princi
dhimbjet e Zemres me ma sheru?!

Nje rreze ne Zemer filloj mem shendrru
Zoti mua mu ka lajmru
ja nisi me mu me bisedu!

Pse bre SAMKA po fol keshtu?
Pse mendon se te kam harru?
Po ty Princin ta kam dergu
shum te Bukur ta kam kriju
por pa fat kish qellu
Zemra eshte ti vajtu
fjalen dashuri qe shum koh se ka ndegju
Ajo ty pot pret, veq me kliku
shko ne ZEMRA(CHATE) se ki me taku, e ke shum mu dashuru!!!

Une thash Zoti qenka Tranu
po si fol mor ky me mu
une neZEMRA(CHATE) kam mu dashuru?!!!
Po sguxoj kuj mit tregu
se gjith Bota dot kesh me mu!!!

Disa koh kish kalu
po fjalt e Zotit si kisha harru
ZEMRACHATE thash du me provu
du mu ju lajmru
thash qeta du me kliku!
"Tung" ja shkrova, fillum me bisedu.
Ja filloj mem tregu:
se pa fat kish qellu
Zemra ish tu vajtu
fjalen Dashuri qe sa koh se kish ndegju
po e Pret Princeshen me ju lajmru
Plaget e Zemres me ja sheru!!!
Oh smujta ma me duru
Fjalet e Zotit mu kan kujtu
ka Qjelli kryet e kam qu
me lot ne sy jam Falemenderu
per Princeshen qe ma ka dergu!

Ah po shum kemi bisedu
une Qaj e aj tu lotu
ah po shum jemi Dashuru!

Kur erdh dita mu taku
kurr ate dit skam me harru
dit me shi kish qellu
Engjujt prej gzimit ishin tu vajtu
se sod Princesha Princin ka me taku!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:57 pm

Un Jetova


Ket poezi ia kushtoj atyre qe me nje kohe kan dashuruar
dhe tani jane te ndare dhe atyre qe vuajne
ia dhuroj dhe ndienjat keshtu po i shprehi
..ti e dashur qe nuk din te dashuron ,
per dashuri qe sia vlen jeee po ne ate kohe
ti je krejt e qmendur emrin tend e kam
ne zemer me dashuri e shenova nje enderr
te bukur te vertet e mendova ,
ne dashurin tende si u mashtrova
me fal qe te dashurova kot ish me prit dashuri
prej teje nkete bote te rejshme qka s'paska,
ti as ne mendje nuk e paske mua tme dashuroje
me fal qe te dashurova hakmarrjen e dhimbshme
do ta bej nuk ka njeri qe se bene mtrego
kjo cila me rend eshte qe ma bere mua
cdo gje e ka rendin e vet mos harro se rendi
edhe te une nje dite vjen dhe kete asnjeher
mos e harro ai qe qesh i fundit me mire qesh
ate qe e bere afer nuk te jet nje kijamet
do te pelcet hapi veshet mire dhe ndegjo
me ty kam pune hakmarrjen do ta marr
ti sa her qe troket dera duke menduar
a eshte ai a e hape ndonjeher ti sa her
cingeron telefoni a eshte ai duke te thirur
a e hape ndonjeher duke kaluar ne lagje
me sy mua a me kerkove ndonjeher keto ti
nuk i perjetove keto ti nuk i din keto un
i perjetova une i i di pa ti nuk i din
pa zot ti nuk e din pa fe ...
dashuria jote pa e Jetuee a mbaroj
lulet e tua pa qel a u kputen shpirti yt
i poshter ne kete bot a u djeg
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk
i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot ti nuk e din pa fe
ti hic nje pas nje Duhanin a ndezee ,
ty ndonjeher a te kan rrjedhur lotet neper sy,
ti duke dashuruar a u trathtove
keto ti nuk i perjetove keto ti
nuk i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot ti nuk e din pa fe
ti cdo njeri qe e pe a e perngjate me mua
por ti mua jo po dikujt tieter a i the te duaa
ti nuk mund te thuash bre loqk ti
nuk mund te dashurosh
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot ti nuk e din pa fe ..ti a u zhgenjeve
ndonjeher pse linde ,ti a u dehe ndonjeher nga dashuria
ti ndonjeher nje robi rob a ju bere keto
ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot une i di ....ti kafiterit shtepi
a i bere ,zoti egziston dikujt tjeter
a iu dashurove ,ti dukee pirr a ke fjete
neper qoshe te sokaqeve keto ti nuk i perjetove
keto ti nuk i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot une i di pa fee
ti drejtesin tende nje njeriut a ja shite
ti dukee e ditur a e fute veten ne zjarrr
ti me vite te tera per hir te dashurise a u lendove
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot une i di pa fee .... a rrjedhen lotet
e tu ndonjeher si shiu . Jeta jote e shkrett
zemra jotee si guri a eshte mesuar te vuaj
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din
pa zot une i di...ti me nje grop qe ska dalje
je futur ,ti ne nje dhom te erret a ndejte vetem
,ti me nje vuajtje qe sperfundon a u dogje
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din pa
zot une i di... shpresat dhe enderat e tua
pa u realizuar a u shuan , ti per te harruar
ne vendet qe linde u rrite a shklove ndonjeher
,ti drejtesin se deshte qe te turprohesh e pa bes
, keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din pa
zot une i di pa fee...ti neper mure te duaa a
e shenove ndonjeherr, ti a i beson vetes
dhe qe kjo dashuri te mos perfundoj ,
ti a ie lutur ndonjeher te zoti qe te bashkoj
me te dashurin ,keto ti nuk i perjetove
keto ti nuk i di keto un i perjetova une i di
pa ti nuk i din pa zot une i di pa fee..
ti a i drejtohesh zotit ndonjeher duke i thene pse
me krijove pse sme le te jetoj ,ti a i dola azrailit
ndonjeher perpara duke i thene s'mund te ma marresh shpirtin
ti a iu hidherove fatit pse un humba e ti po fiton,
keto ti nuk i perjetove keto ti nuk i di
keto un i perjetova une i di pa ti nuk i din pa zot une i di pa fee..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:58 pm

Syte e tu....

Here me mbysin ,here me ngjallin
Here me shuajn ,here me kallin
Here me shtangin,here me dridhin
Here me cmendin ,here me lidhin

Here sa embel me qetesojn
Here sa ashper me terbojn
Here sa bukur dine te flasin
Here sa tmerrshem dine te vrasin

Here me bejn te te dua
Here te te urrej deri ne pa fund
Here te te kem kudo me vete
Here te te mos shoh kurr ne jet

Edhe te bukur edhe te rrezikshem
Edhe te kendshem edhe te frikshem
Edhe lule edhe therre
Edhe drit edhe terr

Shum te quditshem megjithate
Perulju Zotit per ket dhurat
Se rrall jan ata qe mbajn
Sy qe syve tu u ngjajn............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:58 pm

KAM RËNË NË HALL
Kam rënë në hall
jam lodhur keq
netë për netë
në internet
veq për ty po rri
pa fjetë
në zemrën time vlon një mall

të ma thuash veq
atë fjalë
ti mbyllesh,bëhesh dry
unë vuaj shumë për ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:58 pm

TE DUA
Te dua o shpirti im!
Te dua o SyN!
Te dua sa oqeani me thellesi!
Te dua sa qielli me kaltersi!
Te dua ylli im me i shendritshem!
Te dua misteri im me i mahnitshem!
Te dua s'kam dashuruar kurre!
Te dua si gruaja qe do nje burre!
Te dua sa qmenduria!
Te dua me shume se gjithesia!
Te dua te me besosh!
Te dua qe te me dashurosh!
Te dua nen henen me vezullime!
Te dua nen dritat me shkelqime!
Te dua me ndjenjen me te madhe!
Te dua edhe me merzi apo halle!
Te dua sa kurre s'ta them dot!
Te dua me shume se qdo gje ne bote!
Te dua me qdo dashuri!
Te dua vetem ty Te dua, te dua kaq shume!
Te dua pafundesisht si nje rryme!
Te dua edhe me shume se vetja ime!
Te dua o shprese me mendime!
Te dua por mos trego!
Te dua, I love You,
Te dua o diell rrezearte!
Te dua o hyjni i paster!
Te dua e me ty jam ne dashuri!
Te dua se ti vetem me sjell lumturi!
Te dua me shume se kedo!
Te dua dhe te dashuroj!
Te dua oh Zot sa te dua,
sepse vetem ti je ne bote per mua!
Te dua dhe s'kam as frike as turp ta Mohoj,
sepse vetem me ty ne kete JET
Te dua dhe per ty Enderroj!
Te dua, por edhe te adhuroj!
Te dua sepse me do edhe ti!
Te dua o e vetmja imja dashuri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:58 pm

Te kam borxh dy fjale qe dot nuk ti thashe, te kam borxh nje puthje qe dot nuk ta dhashe, te kam borxh nje leter qe dot nuk ta dergova' te kam borxh nje lule qe dot nuk ta dhurova, te kam borxh nje jete qe dot me ty s'jetova, te kam borxh nje dashuri qe dot me ty s'perjetova, per borxhet mendova dhe pse nuk kam faj, ty po te betohem nje dite do te ti laj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:59 pm

vetem per ty se je shum e mir..
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta nje dite, ne te ardhmen
.♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ti perseri, do te kthehesh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Por gjalle, mua te mjeren
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.S"besoj se do te me gjesh.
•♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Mbi varrin, ku une prehem
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Me keqardhje, do te lotosh
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe ikjen tende, prej meje
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Perjete, do ta mallkosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, shume i permalluar
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Portretin tim, do ta kujtosh
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Kur mbi pllake, te gdhendur
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Emrin tim, do te lexosh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Si kurre, ndonjehere
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*. Do te ndjehesh, fajtor
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Per zemren time, te mjere
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Qe ti vete e copetove
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, per te paren here
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Mua falje, do te me kerkosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Por pergjigjen time, nen dhe
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.S"do mundesh, ta degjosh.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Do te te fal, apo jo
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.As vete, nuk e di mire
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Pasi atehere, shpirti im
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Do te jete, plotesishte i shkrire.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, do te mbjellesh lule
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Mbi dheun e varrit tim
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Me qellim qe ato te celin
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Si kujtim, per dashurine
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥️*.Por lulet, do te vyshken
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe pa gjethe, do te ngelin
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Edhe me gjak, po ti ujitesh
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Ato kurre, nuk do te celin.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta naten, do te me presesh
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ne enderren tende, te trokas
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Por edhe ne qofte se vij
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Asnje fjale, nuk do te flas.
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Me hijen e vdekjes, do te vij
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe syte mbi ty, do ti zgurdulloj
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.Frike ne zemer, do te te shtij
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Derisa ty, te te tmerroj.
♥️*..☆★.•°•.☆♥️*.
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndaj, po deshe te jetosh
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ne heshtje i pa shqetesime
♥️*.•°•.☆★.•°•.☆ ♥️*.Ben mire qe te harrosh
♥️*..•°•.☆★.•°•.☆♥️*.Mua dhe dashurine time.
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.♥️*.
♥️*.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, vetem atehere
♥️*..☆★.•°•.☆I ♥️*.qete, do te jetosh
♥️*.•.☆★.•°•.☆♥️*.Dhe shpirtin tim, nen dhe
♥️*.°•.☆★.•°•.☆♥️*.Ndoshta, nuk do ta trazosh!!!...
♥️*.★.•°•.☆★.•°•.♥️*.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

" Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 6 e 11Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum