www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:22 am

First topic message reminder :

Eja te dashurojme prane dritares

Tash eja e dashur, te dashurojme prane dritares,
qe t’na lakmojne te gjithe kuriozet e mbare lagjes,
ata, qe kohen ma renduan mbi shpatulla çdo nate,
mungesen tende ne trup, ma gllenden porsi plage.

Lakuriq te dashurojme e dashur, pa gajle, deri vone,
te krenohemi me afshin e ndezur ne dhomen tone,
t’na xhelozojne fqinjet e zgurdulluar, si une me pare,
kur s’te kisha prane e kundroja i etur, si lisi i thare.

Te çmallemi mu ketu, perpara perdes gjysmehapur,
per zerat qe sonte heshtin, por shpesh me kane tallur
kur per syçkat e mi tinzar perleshje sensuale aktronin,
duke me shpuar ne gjoks, pa ditur se sa me mundonin.

Ta kuptojne dhe ata, qe sonte, vrojtojne te vetmuar,
se jeta ka dy faqe, ku veç ne njeren jeton i dashuruar,
ne tjetren do jesh e do xhelozosh dashurite ftojake,
qe te pervelojne nga larg me epshet e tyre bubulake.
Komentoni poezine time ekzibicioniste nese deshironi! ...pasi mendoj se koha sot mund te jete vertet e tille. Njerezit xhelozojne prane dritares pa e ditur sa vrasin, por duke ditur se dikush po kuriozon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:06 pm

Vetvrasja

Sot të gjithë janë mbledhur
Por nuk është ditë gëzimi
T'gjithë janë te përlotur
Për t'më quar tek Varri.

Sikur t'kisha mundesin
Edhe t'ju tregoja
Se pa timën dashuri
Nuk munda te jetoja.

Mjaft më oj Nënë
Mos ma laj trupin me lot
Me dëshir time vendosa
T'ja jap fundin jetës së kot.

Me një cop letër ta sqarova
Dhe një Amanet Nënë ta kërkova
Dashurin time ta lajmëroni
Dhe për vdekjën time ta ngushlloni.

Ju lutem Nënë atë mos e mallkoni
Nuk është ai që jetën time morri
Isha vet fajtore, dhe Zotin e luta
Vdekjën ja kerkova, se jetën sun e ballafaqoja.

Tash dalngadal më mbuloni me dheh
Dhe e di se më kthim mbrapa s'ka me gjet
Oj Nënë të lutem mos më qaj
Se në tjetrën botë lumturin do ta gjaj.

Dheu e shtrengon fort trupin tim
Dhe ja fali këtë pikëllim
Zemra ime nuk mund më të rrah
Dhe ndjehem më mirë sepse dhimbje më s'ka.

Oj Nënë falma këtë gabim
por vetvrasja ma dha Lirinë
Ajo ishte gjëja që frymën ma ndali
Sepse Jeta vetëm pikëllim më fali.

Kam arritur në kët vend me lule
Dhe gjithmonë do ta pres dashurinë time
Ai do të martohet dhe do ta harron emrin tim
Mirepo unë do ta pres që ta takoj në qiellin tim.

Atëher do t'i them: " Për ty O Shpirt Jetës i dhash Fund
Isha shumë e re dhe të doja shumë
Nuk pendohem aspak që këtë ta dhurova
Sepse shumë të kërkova dhe më në fund të takova ......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:06 pm

Lamtumire

Mos me pengo te lutem, ik nga ke deshir
Mua me mashtrove, Tash ik kerko gjenj me mire...
Ndoshta neser do mendosh
per qastet qe i kaluam bashk
ndoashta ste intereson ne jete
se dashuria jone ka mbaruar vertet...
Tani me mes nesh vetem kujtimet kan mbet
lumturia jone e bukur eshte tretur per jete.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:06 pm

Aty ndodhem un ku rreh zemra jote ,
me ke bere per vete o yll i kesaj bote ,
sa her marr frym ty te kujtoj ,
vetem ZOTI e din sa te dashuroj .....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:07 pm

Jam pajtu me fatin tim
Se nuse edikujt tjetêr
Kam me u ba..!
Jam pajtu me mêrzin
Se e jotja sbahem ma..!
Pajtohu dhe ti me fatin ton
Mê uro fat e lumturi
Se veq ty tê deshta fort
veq ZOTI nalt se sa edi..!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:07 pm

A ke fjet oj zemer,
A ke fjet o rrush,
Ruaj buzt e embla,
Po ti vjedh naj kush.

Nese rastesisht te mungojn buzet e mia,
Mos u deshpro se keshtu e ka DASHURIA,
Kur njeriu e ka zemren plot dashuri ai ushqehet me shpres,
por kur ajo dashuri shendrrohet ne urrejtje ateher edhe shpresat marrin fund.

Nese beson diqka ne ket jet,
Dije se une te dua met vertet,
Nese krejt bota eshte kunder meje,
Askush smund te ma shuaj DASHURIN qe kam ndaj teje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:07 pm

Ti je...

ti je nje yll qe jeten ma ndriqon
ti je nje enderr qe nga gjumi me zgjon
ti je si nje magji qe shpirtin ma pushton
ti je si nje krijes e rralle qe mua me dashuron

ti je jeta per mua
ti je thjesht fjala "te dua"
ti je libri qe un hap cdo dit dhe lexoj
ti je nje zemer qe un gjithmon pikturoj...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:07 pm

Te jesh i bukur, nuk ka rendesi
se bukurine tuaj e josh nje njeri
Te jesh i zgjuar, sdo te thote gjithcka
se mendjen ta prish dhe nje budalla
Te jesh i pasur, kot sa je
parate sot i ke neser si ke
Te simpatizosh dike,eshte fare kot
se thua eshte engjell e te del idijot
Te jesh i sinqert eshte fatkeqsi
ne kete bote rebele nuk njihet drejtesi
E te dashurosh, thone eshte gje e bukur
nese dashuron vertet ke bere dhe nje tjeter te lumtur.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:08 pm

Fati Që Se Mendova Fati im u shua
dhe une ende te dua
ah sa shum gabova
kete fat se mendova

Një fat i rënde ne jete
nje fat i shuar
nje fat ne dashuri
fati i mallkuar

Ku te kerkoj tash
tani ku te gjej
nuk mundem askund
vetem do te urrej

Fati im me humbi
fati im u shkund
sa shum te kerkova
smunda te gjej askund

Mbaje mend ne jete
dashurine time
sepse fati jone
mbet ne perkujtime

Do te dua ende
edhe pse ste kam ngat
do te kerkoj nje dashuri
e cila me sjell Fat......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:12 pm

KoHa

Koha po kalon e vitet po shkojn...
a thua ndonjeher per mua mendon ???
ma jep nje pik shpres kohen ta jetoj
po pres me lot ne sy,te kthehesh perseri
e te me largosh kete vetmi...

Ne pritje harova hapat e tu
me ngjan si ne ënderr
eh...kur largohsh ti
me duhet te filloj perseri
duhet te vazhdoj pa ty...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:12 pm

ZemRes

Shiu perplaset xhamave
Lotet rjedhin faqeve
Kujtimi atyre diteve ushton
Mendimet pa meshire torturon

Por Zemra eshte stoike
Se rahuri nuk pushon
Sepse eshte edhe lirike
Dhe ne te pamunduren beson

Sa te dua nuk do doja
Jeten tende ta shkatroja
Se pa ty dot nuk duroja
Fajin e ka gjoksi,pararoja..!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:13 pm

Gjdo gje po iken!!

Jetet tona po marrin rrugen per ne pakthim…
Asgje me nuk leviz .Erresire.Hap perden e zez te ditares sime.Qfar shoh?
Shoh vjeshten qe ka ardhur,por kete here pa bukurin e saj.
Qetesi.Asgje nuk degjohet vetem zhurma e lapsit qe shkruan mbi fleten e bardhe.
Zemra me eshte ndalur.Nuk rrah me.
Gjaku nuk leviz dhe trupi me eshte bere si akull.
Jetova per ty,tani me s"jam gjalle.
Enderrova endrren qe sme takoj mua.
Shiu filloi.Pika e tij tingellojn ne dritaren time si fjala lamtumir e dashur!
Ti po ik,po le pas vetes hirin e zjarrit qe patem ndezur ne te dy.
Erdhi fundi I papritur me shum mall e merzi!
Erdhen netet pa gjum edhe shum lot ne sy.Me trokiten vuajtjet ne shpirt qe s"kan te mbaruar.
Ne pasqyr nuk shoh me vetveten por shoh nje vajz te mallkuar nga rrjedhat e jetes.Te mallkuar nga djalli e len ne vetmi nga fati.
Edhe muret me perqeshin se si mbeta vet e braktisur nga ti,jeta dhe dashuria.
Po e mallkoj veten se te tregova qe te dua me shum se vetveten.
Tani po varros zemren dhe shpirtin do ta mbaj te burgosur.
Gjithqka do te kisha falur ne kete jet vetem qe kjo ndarje te mos ishte e vertet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:13 pm

U NDJEVA FAJTORE

Se sa shum e duam nje person , e kuptojm pasi qe ta humbasim ate./ateher kur flillojm ta ndjejm mungesen e tij,kur i kujtojm momentet e bukura qe i kaluam me te.
jeta shpeshëher na vë në sprovë,nganjëher mendojm se valet e jetes ne disa raste jan te pakalueshme,dhe personi i vetem me te cilin shpreh ate qe ndijen esht aj person qe e ke ne zemer..
ne bejm shum gabime , shpeshëher pendohemi per gjerat qe i bejmë, por ndonjeher pendimi eshte i kot..
nje person te shtrenjet ne zemren time e lendova aq shum sa qe nuk lash vend per falje..
edhe pse ishte shum e veshtir, ishte e vetmja zgjidhje apo i vetmi vendim qe mund te merrja..
zemra e cila ishte e mbushur me dashuri u nda ne 2 pjes,njera mbeti tek ti dhe tjetren e mora me vete..
kaloj nje koh dhe un nuk mundesha te te harroja,smunja te te shikoja ne sy pasi qe e dija se te lendova pa fajin tend.u ndjeva fajtore....
vendosa te te kerkoja falje, po sgjeja dot fuqi, lotet me rridhnin pa pushim..
por ne zemren tende mbretronte shpresa se nje dit do te kthehem .. dhe ashtu u be .
mblodha gjitha forcat dhe bashkuam pjeset e ndara te zemres,, e jetojm te lumtur..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:14 pm

SHKAKTAR JE TI"

Ti qe nje dite ike
dhe me le mua ne vetmi
ti qe buzeqeshjen rinore
ma trete pergjithnji
ti qe ne momentet e veshtira
nuk pate aspak meshir
shkaktar i jetes sime
,,ishe vetem ti,,
kaluan dite te veshtira
qe nuk mund ti numeroj dot
duke menduar
se do te vi nje dite
e te ringjallem perseri
ne kete bot.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:14 pm

Te kam dashur shum sa qe smendojsha qe jam ne gjendje te dua
por i erdhi fund dhe tash sje me mua
Erdhi fundi pa prit dhe pa kujtu erdhi ajo nat dhe me the s´te du
skish qte bej por vetem ta pranoj
Te humba dhe tash po vuaj ne vetmi sepse zemra ime akoma rreh per ty...
Edi qe ma nuk ka kthim por smund qe te harroj sepse te kam desht si askend me par ishe dashuria ime e vertet besoj se sdo te harroj kurr per jet...
Por sme ka mbet asgje tjeter vetem qe te them lamtumir te deshiroj qe te jesh i lumtur edhe pse me ke lendu ndoshta ndonjeher do te bjen ndermend se sa keq ke vepru..
Por dije se tani sdo ta fal sepse po mundohem qe nga zemra ime te largoj dhe nese njeher ma bere te vuaj pa te ber asgje
ti herdo kudo do ta perseritsh kta
Dije se do te vi dita qe e lumtur do te jem por kurr sdo te harroj dhe ne zemer per jet do te mbaj!!!
TE KAM DASHT ME GJITH ZEMER E SHPIRT TI KET MIR E KE DIT!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:15 pm

Premtimi u thye dhe c'do gje perfundoi
Si ne fund te endrres, u zhduk cdo iluzoion
Ne zemren time dimer i gjate filloi
E di se s'te kam por shpresa jeton.
Dua dua dua dua
Vetem ty te dua
Me ndihmo qe jeta ime te kete kuptim
Dua dua dua dua
Vetem ty te dua
Me trego a merr fund dhe ky pikellim?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:15 pm

"Urim i munguar

E gjate m'u duk ora,
e pafund ndoshta,
por urimin tend se mora,
shpresat qene te kota.....

Tere diten cel e kam shtrenguar,
prita urimin tend,
ate urim te munguar,
qe lendimin e ka te rende.

Pa fund mashtrime
dhe fjale te pandjera,
vetem justifikime
dhe lendime te tjera.....

Keto ti dhuron
dhe serish justifikohesh,
gabimet i mohon dhe
me fjale vrasese ne sulm hidhesh.

Vertete s'eshte fundi i botes
qe s'u dha 1 urim,
ja leme dhimbjet kohes,
cdo gje ne kete jete e ka nje kthim.

Mund te kesh arsye pa fund,
arsye qe ndoshta une s'i di,
une mikja,shoqja jote e durueshme dhe kur s'mund,
ajo qe te fali nga vetja teper dashuri.

Ti nuk e dhurove
dhe pse pafund u prit ai urim,
s'ka gje katil i femrave,
kam faj une qe lashe tek ty zemren,shpirtin tim.

Ti s'mund ta harroje
dhe perse-ne e di,
ti qe s'pranon faje
dhe indiferent rri.

S'te takonte t'me vrisje mua,jo ti,
A s'ka vuajtur boll ky shpirti im?
Ti qe gjithcka timen di,
Si munde te mos e beje ate urim?

Ty qe te them dashuri e mik,
ty qe te hapa zemren,fshehtesite te tregova,
me ty harrova qe dashurine e kam frike,
tek ti une besova.

Nuk eshte ndjenje,perqafim as puthje 1 urim,
por eshte melhem per shpirtin,
per te duruar largesine,
Ai urim eshte nje shkak i mire,
per t'i treguar dikujt qe s'eshte hedhur ne harrim.

Mendo c'te duash,
dhe qe po e ul veten=
une kete per askend se bej,
Por prap njeri mbetem,
kam nje mall qe dhemb.

Vertete jam larg-dhe u bene kohe,
kjo s'do te thote te mbytem ne harrim,
une kam kujtimet atje,kam jeten,shoqerine.
Kam vendin ku linda....ku rastesisht te njoha ty shpirti im,,,,,
,,,,Me lot ne sy e mbyll kete vajtim......
ME DHIMBJEN E MUNGESES SE TENDIT""""URIM"""""
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:15 pm

Ah zemra ime, trishtimi yt, me vret ne zemer ngadale,
lotet e tu notojne ne syte e mi qe diell nuk kane pare!
Une dhe ti jemi njesoj!
kemi 1 enderr, 1 deshire
vuajme per ndjeshmeri
duam te prekim delikaten "dashuri!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:16 pm

Shpirti im-

Edhe kur me thua jo
te kam Shpirt.

Dhe kur ben sikur harron
te kam Shpirt.

Dhe kur Rrugen me tregon
te kam Shpirt.

Kur me merr me perqafon
te kam Shpirt.

Neper Endrra torturohem
nate per nate,
vjen Mengjesi e pa Ty zgjohem
e pa Fat.

Me ty Zemren e kam humbur
per gjithmon,
vetem Ti me ben te lumtur
e kuptoj.

Ti, ti je Shpirti im
ti je Dielli im
pse me fal Trishtim?

Ti, ti je Shpirti im
ti je Dielli im
ti je Loti im
Pse me fal Trishtim?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:16 pm

Te kujtoj
Ne keto qaste ne vetmi
Ne keto dite te veshtira te jetes sime
Kjo dashuri qe kam ndaj teje
Me ben te vuaj per ty

Gjithmon ne shpirt te mbaj
Qe nuk me lejon te harroj
Ato dit te bukra
Me dhimbje i kujtoj

Te kujtoj me shpirt e me mall
Ato momente I perjetoj
Ne gjum te endrroj
Ne mengjes lotoj

Lotet qe pikojn ne buz I shijoj
Shpirtit tim I tregon
Se sa te embla ishin ditet per mua
Qe I kaluam bashk

Ato dit kur papritmas ti shkove
Vetem dy gjera I mendoja
Se ishe nje femer e bukur
Dhe shum te dashuroja

Dashuria eshte e bukur
Se nga shpirti ta dhuroj
Por nese nuk e pranon
Koptoje se shum me lendon

Lendimet ne zemer me shkojn
Nga dhimbja lotet pikojn
Buzet e thara I shijojn
Edhe ditet e fundit te jetes nuk do te harroj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:16 pm

Nata plot dashuri


Ah sikur te isha shtrat
qe trupi yte te pushoi mbi mua
te mbaj e te shtrengoje
e te them se te dua
Ah sikur te isha mbulesa jote
trupin tend ta mbuloj
te ngrohi e te ledhatoj
qe as gje te mos lendoj
Kur te fikesh dritat
ne zemren tende do te ndriqoj
edhe pse nuk jam aty me ty
ti e din se shum te dashuroj
Tani mbylli syt e fli e qet
ne enderr me enderro
zgjohu me plot gezim
mua me kujto.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:17 pm

ZOTI IM
Mos me lejo te me mashtroj suksesi
e as humbja te me hedh ne deshperim
me perkujto vashdimisht se mos suksesi
eshte sprov qe i paraprin suksesit
ZOTI IM
me meso se toleranca eshte
shkalla me e lart e fuqis
ndersa deshira per hakmarrje
shenja e par e dopesis
ZOTI IM
nese ma merr pasurin,ma le shpresen
nese ma dhuron suksesin
ma dhoru edhe forcen qe ta mundi humbjen
nese ma merr dhuntin e shendetit
ma dhuro dhuntin e besimit
ZOTI IM
kur te gaboj ndaj njerzve
ma dhuro forcen e te kerkuarit faljen
ndersa kur njerzit gabojn ndaj meje
ma dhuro forcen e faljes
ZOTI IM
kur te harroj ty
ti mos me harro mua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:18 pm

Kujtim eshte edhe koha e loteve dhe e vuajtjes pas ndarjes.Gjithqka e imja dhe gjithqka e jotja eshte kujtim.Te dashuruar,enderronim,shpresonim dhe i besonim dashuris sone.

Te dashuroj prandaj dhe deshiroj te puthi, kam deshire qe pas cdo muzike te ndizet flaka e puthjes.Vetem deshiroj por nuk realizoj, jo pse nuk dua une, por pse ti je larggg.........

......pse?

.......pse keto dhimbje kaq te medhaaaa?

Ndoshta se Dashuria...eshte shume me e forte se mendja..?

Sa here po pyes veten ...Pse...por asnjehere s`po mare pergjigje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:19 pm

Ishte nje nate e e ndriqueshme vere me plot yje dhe shume gjera te vecanta rreth nesh.Ja keshtu ishte ajo nate,as qe e pata menduar qe ne nje atmosfere te tille te lekundet zemra ime.E mendova thjesht,do te jete nje nate si gjithe te tjerat,me pak buzqeshje, ashtu si perhere.

Sapo mberiva ne vendin e caktuar syte me shkuan ne fytyren tende engjellore.Nuk mundem ti harroj per asnje cast syte e bukur,ata sy qe me skllaveruan me jave dhe dite te tera.Sa bukur ndriste buzeqeshja ne fytyren tende,sa te mira i kishe gropezat ne faqe.Nuk te njihja e mezi prisja te me prezantoesh plotesisht.
Bota mu shfaq me gjith bukurite e saj kur dora ime preku doren tende.Te ndjeva me tere forcen e shpirtit,e kuptova se cfare fshihnin vetullat e vrenjtura.Mjaftoi kaq pak kohe qe une te humbisja mendjen,te mbyllesha nen masken e heshtjes.Mjaftoi aq kohe,qe une te ndiqja me sy cdo veprimin tend.Ndoshta nuk ka bukuri me magjpese te natyres nga floket e tua te rrudhta qe te derdhen mbi shpatull.Kam zili eren e flokeve te tu qe me flladisnin aq embel.Nuk po zgjatem te flase ne detaje per pasojat qe me ndodhen mua,por te siguroj se isha dhe jam e jotja me tere qenien time.

Ke dicka te vecante ne shikimin tend magjpes,me duket sikur shpaloset kaltersia e detit me ate te qiellit, Nuk e paramendoja se do te qendroja para nje bukurie te tille.Te kujtohet shpirti i vogel kercimi i pare? Si mund te harroj trupin tend te brishte,duart e vogla qe me rrethonin qafen,dhe aromen e flokeve tua qe i adhuroj me shume se cdo gje ne bote.Isha e emocionuar si asnjehere me pare,po kerceja si mos me keq,por qetesohesha kur shikoja buzeqeshjen tende hyjnore qe me inkurajonte,me jepte shprese e me bente te te shterngoja embelsisht belin tend prej zane.

.........Tashme te kam larg,te kujtoj me mall.Por nuk do te vonoje qe do te kem perseri ne krahe si dikur.Te te perkedhel floket e te te ndjej zemren e vogel kur rreh prane meje...SHPIRT me ka marre malli shume ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:19 pm

Lerem te qaj..Kur mendoj per ty Dhe edhe shpirti leshon..!
Mendoj per gjene me te bukur ne jete.. Mendoj per dashurine tone.
Kur mendoj per ata sy te bukur..dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per floket mbi gjoksin tend..dhe zemrat qe rrahin pandal.
Kur me ty bisedoj dhe heshti..dhe dridhem kur me flet ngadal ..
Mendoj se brenda teje ka dicka..Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.
Dicka qe me ben te ndihem si engjell ...Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj.
Ti me shtrengon aq fort prane vetes..Dhe une ngadal peshperis te Dashuroj...
Nese nuk te thash se per mua je ti ai qe me fal buzeqeshje ai qe me fal ngrohtesi...
Nese s'ta shpreha dot sa shume te dashuroj fajin e kish natyra qe si dha zemres goje...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:19 pm

SOT E NDALA LOTIN MOS TE PIKOJ
SOT E NDALA ZEMREN MOS TE LENGOJ
SOT E NDALA SHPIRTIN MOS TE RRENKOJ
SOT VETEM SOT DUA TE FESTOJ!

SOT DUA TE HARROJ TE SHKUAREN
SOT S'DUA TA PERMEND TE KALUAREN
SOT VETEM SOT DUA TE JEM E LUMTUR
SOT DUA TA FSHI JETEN E VUAJTUR

SOT DUA TE IMAGJINOJ JETEN TIME
SOT S'DUA TE KAM KUJTIME
SOT DUA TE JETOJ PA TY
SOT S'DUA T'KAM LOT NE SY....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

" Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 8 e 11Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum