www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:22 am

First topic message reminder :

Eja te dashurojme prane dritares

Tash eja e dashur, te dashurojme prane dritares,
qe t’na lakmojne te gjithe kuriozet e mbare lagjes,
ata, qe kohen ma renduan mbi shpatulla çdo nate,
mungesen tende ne trup, ma gllenden porsi plage.

Lakuriq te dashurojme e dashur, pa gajle, deri vone,
te krenohemi me afshin e ndezur ne dhomen tone,
t’na xhelozojne fqinjet e zgurdulluar, si une me pare,
kur s’te kisha prane e kundroja i etur, si lisi i thare.

Te çmallemi mu ketu, perpara perdes gjysmehapur,
per zerat qe sonte heshtin, por shpesh me kane tallur
kur per syçkat e mi tinzar perleshje sensuale aktronin,
duke me shpuar ne gjoks, pa ditur se sa me mundonin.

Ta kuptojne dhe ata, qe sonte, vrojtojne te vetmuar,
se jeta ka dy faqe, ku veç ne njeren jeton i dashuruar,
ne tjetren do jesh e do xhelozosh dashurite ftojake,
qe te pervelojne nga larg me epshet e tyre bubulake.
Komentoni poezine time ekzibicioniste nese deshironi! ...pasi mendoj se koha sot mund te jete vertet e tille. Njerezit xhelozojne prane dritares pa e ditur sa vrasin, por duke ditur se dikush po kuriozon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:19 pm

Dy fjalë që të gëzojn
dy fjalë që të hidhrojnë ,
dy fjalë që tër jetën ta ndryshojn

dy fjalë që kan domethënjen qka ndi unë për ty ,

këto dy fjalë dua që të mi thuashe edhe ti!

dikushë thot se këto dy fjalë nuk jan shumë,

por kan shumë rëndësi ,
me këto dy fjalë mundesh ta ndërtojshë një ardhmëri ,
edhe për këtë dua të ti them ty këto dy fjalë i dashur
TË DUA...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:20 pm

Jam vetem dhe me mungon nje puthje po te dergoj tek yjet e nates po e postoj,kam mall ne shpirt kam dhimbje ne zemer se je per mua e vetmja enderr e vetmja dashuri qe nuk do te dorzohem se dashuri deri ne vdekje.
Si gongje trendafili esht dashurija e par, kepute kur te vdes dhe ma vej aty per mbi varr, derdhi dy pika lot qe gongjja te lulzoj, kshtu qe edhe ne varr do t'te dashuroj shpirt........
im binjake je e vetmi ti ... dhe te duaa shummmmmm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:20 pm

MË NDIHMO TË ËNDËRROJ

Më ndihmo të lutem, më ndihmo të ëndërroj,
Që gjithë këtë hapësirë komode nga shpirti ta largoj.

Të pushtoj gjithë hapësirën e detit dhe të qiellit,
Dhe gjithshka të kaltër ta mbledh në sytë e mi,
Dhe ndër to me një varkë të bardhë,
Si në një det të qetë, të lundrosh ti lumturi.

Deti le të prehet për një çast në breg,
Dhe qielli sytë e kaltër le t'i mbyllë njëherë.

Më ndihmo të lutem të bëhem më e mirë,
Të varros gjithçka që e vdes njeriun në shpirt,
Dhe të dashuroj gjithçka që atë e rilind.

Ashtu siç fle fëmija, mbështjellë me ëndërr të bardhë,
Ashtu le të flë dhe trishtimi i kësaj bote brengëshumë,
Strehëve të kaltra të horizonteve të ëndrrave,
Le të prehemi për një çast lumturi, ti dhe unë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:20 pm

Kohen e kaluar sod e kujtoj
se të dua aq shum as vet se besoj
ike larg mendova se zdo te kthehesh
zemra e heshtur ka filluar te kthjellet.

Se kur te pash mbeta e habitur
kthimin tënd nuk e kam pritur
Pse u ktheve për te me lenduar mua
sa deshi zemra ime per të pushuar.

Ike shkoe dhe me lendove
se qfar ndjeva per ty ti nuk e kuptove
e pyes veten pse e deshta njeriun e gabuar
pse u dasht ne ty me u dashuruar
sashum jam munduar me te harruar
por gjithmon kam deshtuar.

Sod ndjej shum per ty
zemra nuk tregon sa shum e ke thy
tani e di kur shuhet dashurija ime per ty
kur te vdes e te me mbyllen kta sy.

Te lutem te vish per te me vizituar
thuaj me fal dhe se kam gabuar
ndoshta dote gezohem edhe pse jam e shtrir ne varr
do ti ndjen edhe shpirti im keto fjal
po ti them kto fjal se shpresat me jen shuar
nuk te harrova edhe pse jam munduar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:21 pm

NUKKKKKKK E DI

Nuk e di mendjen tende
nuk e di qka imagjinon
kete qe ta bera ta kerkova
por ti se pranon.

u bera i keq ne ty
edhe i pa bese.
ate qe epremtoi une
ashtu do te mbese.

Deren qe e mbylla
me dry e dryjova
qte bej e nderuar
ishte siq ishte keshtu u pajtova.

Tani te uroi suksese
per ty jet dhe harmoni
bisedat tone do te jene
vetem ne poeziiiii.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:21 pm

Jeta eshte pishine per te notuar
Jeta eshte poezi per tu recituar
me librin e istrucionit ne duar
Jeta eshte ajo qe te iken pershalesh
duke mos e kuptuar
Jeta eshte qiell per te fluturuar
bileten e avionit ne oferte te prenotuar
Jeta eshte oper per tu degjuar
por teater perpara duhet ndretuar
jeta eshte ajo qe te jep dashurin
e cila me vone shenderrohet ne trishtim
Por Jeta te jep zgjuarsine
duke e vertetuar se ku e ke gabim.
Jeta te jep shprese
qe ne vend te mos mbesesh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:21 pm

DHURATA QË NUK FALET

1.
Të ndjeva sikur ishe me mua
Aq afër, e largët më ishe,
Jetova një ditë në ëndrra
Askush me mua nuk ishte!

2.
Të preka me duart e ngrira
Më përvëlove akulli im,
Hapa sytë shikova terrin
Më verbove me një shikim!

3.
Të pashë hije e tretur
Atje përtej shtatë malesh,
Në botën e fundosur në hapsirë
Ishe dhuratë që nuk falesh!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:22 pm

RIKTHIMI

Ti më vjen sikur një rreze
Dhe më futesh në gji,
Zemrën time te ngrirë
Ma ngroh përsëri!
Dhe në sytë e mi të shterur
Që pa ndarë derdhnin lot,
Solle dritën e dashurisë
Më të fortën në botë!
Unë që rrugën kisha humbur
Atë ditë kur ike ti
Rikthimi yt më përtëriu
N"rrugë më solli përsëri!
Me buzëqeshjen tënde të ëmbël
Edhe bota u mbush me gëzim
E si t"mos ngjallet jeta ime
Me ty në përqafim!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:22 pm

PRITJA SA E GJATË!

Me orë të tëra qëndroja
Sytë hapur në largësi,
Shikoja mos vallë diku larg
Do të shfaqesh ti!
Por ti nuk dukesh, nuk vjen
Stuhi e fortë ne po na ndanë
Edhe dielli pa ty nuk shëndrit
Kurse zemra ime qan, qan.
E ti plagët veç mi thellon
Unë askund shërim nuk gjej,
Dhe këtë dhembje që më përvëlon
Askujt nuk ia rrëfej!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:22 pm

LIGESIA DHE MIRESIA

ME QUAJTE VAJZE HYJNORE
ME TRAJTOVE SI DJALLEZORE
ME QUAJTE SHUM TE RESPEKTUAR
ME BERE KREJT TE POSHTERUAR

ME QUAJTE SIMBOL TE PASTERTISE
ME MVESHE VEPREN E SHEMTISE
ME QUAJTE MBARTESE E DASHURISE SE DLIRE
ME SULMOVE SI MOHUESE E VEPRES SE MIRE

ME QUAJTE VAZHDIM I T'BUKURAVE FSHEHTESI
ME GODITE PAMESHIRSHEM ME DINAKERI
ME QUAJTE SHPIRT TE NDRIQUAR
ME THIRRE ZEMER E HELMUAR

A E DIN QKA ESHT MIRESIA
A E DALLON QKA ESHT LIGESIA
A E DIN KUSH DO SHEMTINE
A E DALLON KUSH N'ZEMER MBJELL BUKURINE

A E DIN QKA ESHT NDERI
A E DALLON NGA SE VJEN SHERRI
A E DIN QKA SJELL SMIRA
A E DALLON QKA ESHT DESHIRA

KERKO MBROJTJE KERKO DRITE
NGA UNIKU I GJITHESISE
KUR TE NDJESH RREZET E TIJ
DO NJOHESH DASHURINE E HYJNISE ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:23 pm

LOTËT E SHPIRTIT TIM"

E përlotur e fyer me zemrën e coptuar
dashuri e pastër sonte për ty vuaj!
Krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti s'do pushoj me vite - me muaj!


Lotët që unë i derdha, ty në shpirt s'të kanë prekur
vaji i shpirtit tim për ty është një lojë
lulët mbi zemrën time të fyer të vdekur
ikja e pakthim më vrau më thërmojë!.


Hapu o varri im i ndjenjave të mia
digju shpirti im flakëve të dashurisë
ai kurrë s'më ka dashtë, e mua po më vret vetmia
zemrën ma mbuloi hiri i padrejtësisë!


Shkretëtirë e pafund, pa ty më duket jeta
qofsh i lumtur ti mbi vajin e shpirtit tim
plagë e zemrës time, duke qarë unë mbeta
vdekja m'u afrua jeta s'ka kuptim!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:23 pm

Vetmija...

Mbrëmja, po afron, e unë akoma e vetmuar
lotët ende s'më kan pushuar
Dielli nuk i thau, ato s'kan të ndaluar
Hëna do buzëqeshi, ndërsa unë në trishtim..
Pa ty...Me të mjerin fatin tim

Ti nuk jeton më, tretesh në varr të zi
Unë e gjallë pa ty, tretem në vetmi

Për ty që të desha dhe më doje shumë
as varri nuk e tret, dashurinë tonë se humb

Në e lidhëm besën, fjalën e dhamë
Jeta nuk na deshi dhe ne dy u ndamë

Unë në këtë botë e ti në botën tjetër
Kurrë s'do të të harroj dashuri e vjetër...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:23 pm

Kemi kaluar vite te bukura bashke
te mbushura me emocione
dashuri, sakrifica dhe lumturi

Me vjen shume keq
qe s'do ekzistojne me
dite dhe vite te tilla
Pasi ishe ti ai qe i mbylle te gjitha
per hir te nje dashurie te re

Do mundohem te hedh pas te kaluaren
duke i vene nje gure zemres
per mosringjallje te ndjenjave
dhe do perpiqem te filloj nje jete te re.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:24 pm

Të shikoja në sy
shumë të lodhur ata ishin
Të mbytur në lot
ata më shikim nuk kishin
Të preka flokët
butësia nuk ishte më aty
ata ishin të thara
sikur thonin fai të ngel ty

Të preka buzët
jetë në to nuk kishte më
Të thash më fal
por goja jote nuk fliste më
Të preka zemrën
ajo rrahjet i kishte ndaluar
I humba ndjenjat
kjo botë për mua ka mbaruar

Të pashë shpirtin
lart në qiell po shkonte
Më tha të kam falur
edhe pse ti ke shumë faj

Të humba ty
këtë kurrë nuk ja fal vetes
Ti në shpirtin tim do qëndrosh
Tani e gjithë " Jetën
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:24 pm

Dy fletë shkëputen nga ditari i kohës
Se më s'mund të vazhdonin bashkë
Q'do rresht me dashuri aty mbulohej
Në ditët e shkuara që shumë ato i kan dashtë

Dorë për dore dikur rrugëve ecnin pa u nda
Tashmë kjo u kthye në dikur
se ata për njëri-tjetrin, tani sjetojnë më

Dy fletë të një ditari plot kujtim
Shkëputen, palosen dhe vihen diku në fillim
Në ditar cikli vazhdon
Shumë dashuri të tjera presin për të shkruar në të

Fletët e shkëputura shpesh i lexoj
Dhe përsëri i palos dhe me kujdes prap aty i vë..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:24 pm

Kur Shpirti thellë mu thye nga një dashuri
Kur zemra fort shpërtheu nga një tradhëti
Thellë më plagose një Zot e di
Thellë më lëndove mëkatari je veç ti

Të urreva, të shava, e të mallkova
Se zemra më dhimbje smbante dot
Se ëndrrat e katër vjetëve ran
U shkrinë e u kthyen në lotë.

Lotë gëzimi e hidhërimi veç për ty derdha
E jo më kurrë atë se bëj
Se zemra veç një herë lëndohet
E jo më kurrë në një të re ajo nuk shndërrohet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:25 pm

Merri duart që të prekën, sytë që të shikuan,
merre ndjenjën që këtu brënda më përvëloi
merrmi këmbët që të mos kthehem te ti,
të lutem merrma Puthjen merrma jetën.

Harroje se ekzistova, jetova për ty
harroje se të desha e besova në ata sy,
merri të gjitha janë të tuat se dua të jesh i lumtur ti,
vetën time se shikoj kam humbur s`ekzistoj!

Ishe ti që më dhurove dashurinë, lumturinë
ishe ti që mi dhe të gjitha e mi more, tani ike u largove!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:26 pm

Cigaraja jote jam unë i dashur dhe pagjumsia mban emrin tim,
më kot përpiqesh të më harrosh, unë kurrë për ty s"do jem kujtim
dhe kur puthesh me të tjera ato prapë janë buzët e mia,
shtrëngimi yt aq i tendosur është malli im nga xhelozia.

Kthehesh në dhomë i rraskapitur e ankthin nis përsëri
ku duke qarë e lebetitur vetmia ime kthehet tek ti.
E shikon shtratin ke frikë të shtriesh,
mos ndodhem unë nën çarçafë
merr shishen fillon të pish
të harrosh gjurmët që tek ti lash!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:26 pm

Nëse një ditë do verbohem dhe s"do mundem dot të shoh,
më fol kur të kalosh pranë se nga zëri do të njoh.

Do të më kujtohet dashuria që bashkë kemi jetuar,
do më kujtohen përqafimet edhe pse do jem verbuar.

Do të qaj për një çast, pastaj do të qesh,
do i puth buzët e tua dhe në krahët e tua le të vdes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:26 pm

Se di .....

Se di kur u njohëm,
se di ku u takuam
as kur për herë të parë folëm,,
as kur u dashuruam

Se di kur erdhi ai muzg
që mbuloi çdo gjë
të dua të thashë i dashur,
por ti nuk ishe më..

Se di pse ike prej meje,
ndoshta se di as ti vetë,
për mua do jesh i dashur
gjithçka që humba në jetë...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:27 pm

Mallkuar qoftë zemra që tha Të Dua
Ty që mijëra shigjeta hodhe mbi mua
Si harrove mirësitë, çdo gjë e le pas dore
Takimet që shkuan e vanë si ujë, rrëkezëve shkëmbore

Akoma sdi çtë bëj,të jetoj prap me shpresë
Apo ti jepem vdekjes dhe hije të mbesë......
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:27 pm

Ishim ne të dy një çift i gëzuar,
takoheshim bashkë me frikën e shoqëruar,
jetonim me shpresën që gjithmonë jemi bashkë
edhe pse njerëzit kurrë se kanë dashtë.

Ne ishim dy, e njerëz kish shumë
na ndanë nga njëri-tjetri e s"takohemi më kurrë.
I ndanë dy ëngjëj, dy zemra vranë
që s"kishin asnjë faj,,, veç në dashuri ranë!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:27 pm

Mos mi kthe të gjitha ato që ti dhash,
edhe pse një tjetër e ke gjetur tash.
Të ndahem prej teje e kam shumë vështirë,
se nuk mund të them fjalën lamtumirë.

Larg do të jesh kur unë do të kërkoj.
Larg do të jesh më nuk do të takoj,
ti dhëndërr do bëhesh e nga unë do shkosh,
por dije se kjo zemër kurrë nuk do të harrojë...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:27 pm

Kërko ndihmë te Zoti të të shpëtojë prej mallkimit tim,
kërkoji falje Perendisë pse e vrave shpirtin tim.
Shpreso që kur të vuash dikush të të qëndrojë pranë,
se do të vrasë ajo zemër që dikur e vranë...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:27 pm

Një ditë do shihemi do bëjmë sikur kurrë s"jemi parë,
tjetrit do i thuash ati zemrën ja kam vrarë.
Do vazhdosh rrugën drejt, kokën pas s"do e kthesh,
do kërkosh lumturi por vështirë se do e gjesh,
në zemrën time plagë e pa shërushme gjithmonë do të jesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

" Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 9 e 11Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum