www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:22 am

First topic message reminder :

Eja te dashurojme prane dritares

Tash eja e dashur, te dashurojme prane dritares,
qe t’na lakmojne te gjithe kuriozet e mbare lagjes,
ata, qe kohen ma renduan mbi shpatulla çdo nate,
mungesen tende ne trup, ma gllenden porsi plage.

Lakuriq te dashurojme e dashur, pa gajle, deri vone,
te krenohemi me afshin e ndezur ne dhomen tone,
t’na xhelozojne fqinjet e zgurdulluar, si une me pare,
kur s’te kisha prane e kundroja i etur, si lisi i thare.

Te çmallemi mu ketu, perpara perdes gjysmehapur,
per zerat qe sonte heshtin, por shpesh me kane tallur
kur per syçkat e mi tinzar perleshje sensuale aktronin,
duke me shpuar ne gjoks, pa ditur se sa me mundonin.

Ta kuptojne dhe ata, qe sonte, vrojtojne te vetmuar,
se jeta ka dy faqe, ku veç ne njeren jeton i dashuruar,
ne tjetren do jesh e do xhelozosh dashurite ftojake,
qe te pervelojne nga larg me epshet e tyre bubulake.
Komentoni poezine time ekzibicioniste nese deshironi! ...pasi mendoj se koha sot mund te jete vertet e tille. Njerezit xhelozojne prane dritares pa e ditur sa vrasin, por duke ditur se dikush po kuriozon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:28 pm

Se isha e vetmuar ti nuk më mendove,
se ndjeja shumë dhimbje kurrë nuk më kuptove,
tani vjen afrohesh më thua se të dua,
të lutem të largohesh mos shiko më nga mua.

Çdo gjë ka ndryshuar s"është më si më parë
Unë nuk jam më ëngjëll jam kthyer në djallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:28 pm

Ç'do shikim i yti është një lotë më tepër
Ç'do buzëqeshje një dhimbje më shumë
Ç'do prekje një plagë e vjetër

Ç'do puthje një vuajtje pa fund
Ç'do lotë është një pellg trishtimi
Ç'do fjalë një hap më larg

Më kujto nëse do të kesh mallë
Më harro që të vuaj më pakë!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:28 pm

Kërko ndihmë te Zoti të të shpëtojë prej mallkimit tim.
Kërkoji falje PERENDISË, pse e vrave shpirtin tim .
Shpreso që kur të vuash dikush të të qëndroj pranë
Se do të vrasë ajo zemër që dikur e....vranë....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:28 pm

Ndoshta unë kam faj, por të lutem më fal
të paktën kur të flas më thuaj një fjalë
e di që nuk më do dhe nuk më ke dashur,
por ta dish se unë akoma të dua
dhe pse u solle keq me mua ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:29 pm

I thashë qiellit ca fjalë për dashurinë e humbur,
por qielli smë dëgjoi dhe yjet zbehu

I thashë hënës ca fjalë për ëndrrën e shthurur,
por hëna s"më dëgjoi dhe dritën fshehu

I pyeta përsëri me zërin e shpirtit
se mos dashurine time ndokush e kishte gjetur,
por një zë nga toka mu përgjigj:
s"kthehet në jetë diçka që ka vdekur!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:29 pm

Dhe natyra ka ndryshuar nga dita që ike ti,
qielli nuk është më i bukur vetëm shi e lotë në sy.
Nuk ka hënë nuk ka yje gjithçka u mbyll në vetmi,
nuk ka më puthje të gjata, përkëdhelje, as dashuri.

Nuk ka më mbrëmje kush më pret,
as mëngjes që më zgjon mua.
Nuk kam krah kokën ta mbështes,
s"të kam pranë ty, që Të dua.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:29 pm

Ndjej mijëra mendime të gërmuara,
në botën e zezë të shpirtit tim.
Si jetime kam mbetur,
në udhëkryqin e rrugës pa kthim.

E gjithë bota më kundërvihet,
për shkak të drejtësisë së shpirtit tim.
Kam mbetur mbi qelizat e mykura,
me një fije shprese ,,,
Se ndoshta do kthehesh në krahët e mi ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:29 pm

Fjala dhe gëzimi, loti në sytë e mi
realiteti dhe mashtrimi, ishe vetëm ti.
Të desha aq shumë, ishe ëndrra ime
je fryma në gjumë, errësira jetime.

Ja, tani të humba, e heshtur të mendoj
të dua si e çmendur, a do mundem të të harroj?!
Ik më mirë ik, më lër që të rri vetëm
se edhe pa ty shpirtë do ta kaloj jetën..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:30 pm

>>NE VARRIN TIM<<


Kur ty te thone
se nderrova jete
mos u mundo
per te me gjete

gjej nje arsye
ngusheloje veten
prej sot pa mua
e kalon jeten

ska me dhurata
nuk ka as lule
thike shum te mprehte
ne zemer me ngule

me fal qe me vete
smundem te marr
tash foleja ime
gjindet ne varr

harrom mua te lutem
dhe gjeje nje tjeter
tani shpirti im
shkon ne boten tjeter

ta le nje amanet
kurr mos e harro
eja te varri im
dhe me vizito

atje qenka e rende
jeta ne vetmi
por me mire atje
se me te renden tradheti

a je tash e gezuar
kur une nuk ekzistoj
kur per jete e mot
te tjetri te dhuroj
ne varrin tim
nuk ka shum hapsire
kjo jete e vetmise
qenka e veshtire

jetoj une pa ty
edhe ne kete bote
s'harrova te vuaj
as te derdhi lot

mos mendo se jeta
tani ka kuptim
kur ti vete e vrave
pa meshire shpirtin tim

dua te mallkoj
per shum e shum mote
sdo te harroj se mua
me vrau dora jote

doja te behem engjell
nga ajo bote te kthehem
te shikoj si jeton
dhe zemra a te thehet

por ti kurr s' kishe zemer
skishe ndenja fare
ishe shpirt katile
dhe zemer tradhetare

mendoja se per ty
ja vlen kjo jete
por kurr se mendova
qe pa ty kam me mbete

mbeta une pa ty
kur me mbuloj kjo tradheti
dhe kur vuajta me lot zemre
deri kur me mbuloj dheu i zi

mbi varrin tim
hidhe nje grusht dhe
sepse tash pa mua
fillon nje jete te re

nese me vjen te varri
mos me sjell kurore
as mbi varrin tim
tlutem mos prek me dore

kjo do te me lendoje
edhe ne varr
pastaj lulet e tua
sdo te mundem ti marr

nje ngushtice e madhe
drite nuk ka veq terr
une do te shkoj ne parajse
ndersa ti ne ferr

tradhetia jote
e rende kishte qene
mbi trupin tim
ma hodhi dhene

me lotet e mia
trupin tim e laj
dheun qe kam mbi
spo mundem ta mbaj

zoti i madh nje dite
do te me lehtesoje
e din ai qe skam faj
dhe do te me meshiroj

por mendoj per ty
si do ta kalosh
kur ne varr te vish
valle si do te jetosh

ne ferrin e erresires
ne anen e meshires
u luta une pa shprese
i humba anen deshires

harroje doren
qe dikur te ka prekur
mendo dhe kujto
se tash jam i vdekur

une me s'ekzistoj
se jeta me mori
tash shtepia ime
gjindet te vorri

e di qe se meritove
une per ty te vdes
por ja qe zemra e vuajtur
smundi me te pres

se meritove kurr
per ty une te vuaj
e as nje fjale te vetme
per ty une ta shkruaj

e di qe keto poezi
ti kurr si sheh as si lexon
por i shkruaj te kuptojn tjeret
se si femra tradheton

nje tradheti qe ska falje
tradheti qe ska meshirim
qe te shton plage ne zemer
qe asnjehere ska sherim

ne varrin tim
gjen fotografine time
e gjen te coptuar
edhe zemren time

ate ti e bere
kur mua me braktise
kur kuroren e vdekjes
mua ma qendise
*
nganjehere pyes veten
si s'kishe meshire
pse kur me tradhtove
e bere kete me shum deshire

a e kupton jeten
dhe ndenjat e zemres
se spaska me te rende
se tardhtia e femres

skishte me rende ne jete
te vuash per nje femer
ndersa ajo tjetrin
ta mbaje ne zemer

tash loti im ndalet
dhe vuajtja ime perjete
tash une mbetem i vdekur
trupi pushon tash qete

me mire pranova varrin
se tradhetine ta duroj
me mire pranova vdekjen
se smunda plagen ta sheroj

edhe ne ate bote
une ende do te vuaj
ne shpirt e ne eshtra
ende do te ruaj

kujto veq nje gje
kur te jesh ne gjum
se e vrave zemren
qe te deshti shum
*
Ne VARRIN TIM
nuk ka gezim
nuk ka qetesi
ende mendoj per ty...
Me lot , vuajtje e me kujtime
ne shpirt e ne zemer, me lutje te
pandale te zoti per te me marre jeten
sepse nuk eshte lehte te perballosh
tradhetine dhe plaget e zemres qe
te shkakton nje vajze e pa zemer dhe
e pandjenja, e pameshirshme , shkruaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:30 pm

a thua kush te tha sod urime ditelindjen...
a thua kush te tha i festosh edhe 100...
a thua kush shum fat te uroj...
a thua kush e zuri vendin tim...
a thua kush te perqafoj dhe ditelindjen ta uroj...
a thua kush ti puthi buzet e zjarrta sod...
a thua kush te uroj shum lumturi...
a thua ty te ra ndermend per mua kur te thoja ket ditelindje bashk do ta festojm...
a kjo dhurat qe ty deshta ta dhuroj mua jeten ma shkurtoj....
a syt e mi sod veq ty te kujtojn se ditelindjen nuk mund ta urojn...
a buzet e mija veq ty te kerkojn ket ditelindje ta urojn....
a zemra ime sod u shkrumu se ditelindjen nuk ta ka uru...
a si mund mos te jemi bashk kur ket e enderruam por qenka shkru keshtu per ne te dy...
a dikush ket enderr na e prishi...
a sikur te isha e fshehur sod te shija ty sa i lumtur je a po me kujton mua....
a dikur te kisha premtu se ditelindjen kom me ta uru....
veq nje falje te kerkoj se ditelindjen nga afer nuk munda ta uroj veq me zemer te kujtoj...
dhe shum ditelindje te uroj.....dhe shum per ty une sod po lotoje......

sa koh ket dit e prita....
ket dhurat ta dhuroj por ky fat me mashtroj...
sa her ket dit e enderrova qe ty ditelindjen ta uroj dhe ata syt e bukur ti shikoj....
sa her ket dit e enderrova qe ditelindjen ta uroj e buzet e embla ti shijoj....
sa her ket dit enderrova qe te jem pran teje per ditelindjen tane....
sa her ket dit enderrova por me shum lot e lotova qe ty ditelindjen nuk ta urova....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:31 pm

Edhe sonte i dashur ne Ditëlindejn tende festojm të ndarë !!!

Qëndroj si stuhi para njerzve të gëzuar,i shikoj dhe buzëqeshi deri
sa në zemër kam një pikëllim.Edhe disa minuta dhe tek ti do të ndahet
festohet ditelindja jote ,edhe disa minuta edhe ti e
feston diku në mesin e njerzve të gëzuar.Si kur se të kam para syve
,si kur se të shikoj me shikim të ngrohtë dhe çoj gotën duke ta
uruar ditelindjen të gjithë te dashurit tuaj ,ahh sa veshtire per mua sonte ,
si kur se ndoshta më lehtë do të ishte nese këto minuta i kalloj ne iluzjone!
Po unë nuk dua të shikoj dhe ta dijë si jeton bota e gëzuar kur prap
sonte të ndarë festojmë.Nuk kam dëshir ti shof të dashuruarit duke u
përqafuar kur se edho sonte nuk je në perqafimin tim.Nuk dua tju
bashkangjitem atyre që pa kur far dhimbje ose brenge janë me të
dashurit e vet kur unë ty stë kam pranë!Nuk dua ta shikoj qiellin plot e përplot vransi dhe re të zeza,të cilat më kanë mbuluar,nuk dua sepse më duket në këto çaste se edhe qielli pikon lot diku larg atje tek ti,ashtu si tek unë!
Por qëndroj,qëndroj në mesin e tyre,në mesin e të gëzuarve,të
dashuruarve,në mesin e atyre që festojnë së bashku,qëndroj dhe për
ty mendoj.Edhe sa vite tjer ,edhe sa ditelindje tjera,edhe sa gëzime tjerë
...edhe sa?A gjindet përgjigje për këto pyetjet e mija ndokun tjetër
se unë për këto përgjigje nuk kam?A gjëndet spjegim për këto dhimje
dhe definicion i kësaj dashurije?A është kjo një fantazi a po një
dashuri e ndaluar?Më ndihmo ,më udhëzo,më trego,se vetëm së bashku
mundemi të qëndrojmë të fortë!
Dhe le të festojnë bota,të gëzohen të gjith,të shkruajn fjalët e tyre
dashurije në rërën e lagur,të cakrrojnë gotat,të përqafohen!Diku larg
e di se ti je ,se ne mesin e tyre gjindesh,por ne zemrën time të mbajë
dhe prap njëri pa tjetrin Ditëlindjen tende festojmë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:31 pm

Dhurata e ditelindjes u tha....


Dhuraten qe ta kam ble per Datlindje,
Hala e kam ne Dhomen Time,
Nuk erdhe me Marr tash ktu po Rrin,
Do ta mbaj gjithmon Kujtim,

Me Lule te Bukura e kam Lulise,
E me do Poezia te Dashurise,
Un ato Lule me Lote shum her i kam Vadite,
Sa te Bukura jan ba dhe jan Rrite,

Tash dote vjen edhe Pranvera,
Lulet kan me Lulzu jo Flet e Kuqe por te Zeza,
Tash e Vadtit jo me Lote e Dashuris por te Merzise,
Te shkretat edhe Lulet mu tha ja kan Nise,

Nana me vete Lulet Zi mos i kam Ngjyros,
I tham jo jo por ni Yll asht Fundos,
Tash e di se kot po Shkruje,
Vet Gabova si kam faje Kerkuje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:31 pm

SYTË E TU "

Herë më mbysin,
Herë më ngjallin
Herë më shuajnë,
Herë më kallin...
Herë më shtangin,
Herë më dridhin
Herë më çmendin,
Herë më lidhin...
Herë sa ëmbël më qetësojnë,
Herë sa ashpër më tërbojnë...
Herë sa bukur dinë të flasin,
Herë sa tmerrshëm dinë të vrasin...
Herë më bëjnë të të dua shumë,
Herë të urrej deri në pafund...
Herë të kem kudo me vete,
Herë të mos të shoh kurrë në jetë
Edhe të bukur,
Edhe të rrezikshëm
Edhe të këndshëm,
Edhe të frikshëm
Edhe lule,
Edhe therrë
Edhe dritë,
Edhe terrë
Shumë të çuditshëm,
Megjithatë Falenderoje Zotin për këtë dhuratë,
Se rrallë janë ata,
Që syve tu u ngjajnë......!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:32 pm

Une jam
Une jam ajo qe vuaj ajo qe per dashurin
tone shkruaj
ajo qe ende gjdo gje kujton
ajo qe ty don te harroj


E ti ti ike pa fjal s munda te te ndal
por tani kam kuptuar se kisha gabuar
ne ty qe jam dashuruar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:32 pm

DIKUR E JOTJA

Era e leht e erresires kalon
era mengesit pushonte nen duart te mia drita e qiellit e pasonte shiun
zogjet cicerroheshin me forc si te marr per eren e shiut ata iken e kuptuan se ajri u behe i ftoht
ne ndikim te sherdhuese ne ter shtirjen e kohes se kesaj dite te ftoht qe shkuan te gjith dhe un mbeta vet me shiun....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:32 pm

Syt e Zi me nuk jan Syt e mi

- te kam rujt me butsi ne zemer
- por ti dashte tjeter emer
- e di Zoti sa tkam dasht
- e din Ai si ndihem tash
- ndoshta malli ka me marr
- zemra kurrr ska me ta fal
- e tradhtove rinin time
-msolle dhembje n'zemren time
-do tmundohem te harroj veshtir e kam
kete e pranoj LAMTUMIR MOJ LAMTUMIR
TE UROJ UN CDO TE MIR :'(


Nuk ish qaq e leht
kur dikujt
zemren ja dhuron
e qaj dikushi
ta kthen shpinen
se dashuria nuk i mjafton
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:33 pm

Nga dikush qe nuk eshte me ne kete jete

Koha e rinise koha e merzise
ne zemren time hapi rruget e dashurise
u bera kjo qe jam me ndihmen e zotit
edhe pse jeta ime shpesh ishte rrug e lotit


tjera veprime kerkonte ketu jeta
ndersa tjera ndenja e mall kisha ne zemer
rruge te lumturise asnjehere nuk gjeta
valle pse o Zot? a veq pse isha femer!


Per bukurine time eshte kujdesur zoti
e per syte e mi kujdeset vetem loti
edhe pse jeta e mire e qete edhe luksoze
por per zemren time nje plage e rende nervoze


Nuk eshte kjo jete ,kur zemrat jane te ndara
por eshte nje pranvere me lule te thara
tani gjithqka ketu u ndryshua
barra me e rende ka rene mbi mua


Nuk mundem ta hjek kete mall e pikellim
veshtire se ketu gjindet pak gezim
krejt ate gezim edhe lumturi
tani e gjej vetem ne poezi


ata me mesuan shum ngjarje te vertetes
ata ma tregua edhe fatin e jetes
mirpo fati yne paska shum pengesa
rruget e saj i hap e vetmja,Fejesa

Ekziston ne bote tani nje njeri
qe me shpirt e zemer ndjen(te ofron)dashuri.
mirepo tash une luaj nje rol vendimtare
ne familje jam vet kryefamiljare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:33 pm

Nuk jam amerikan met than I LOVE YOU

Por jam shqiptar qe te them Te Dua

Nuk jam indian te gjuaj me shigjeta

Po jam e dashura jote qe do te dua vetem

Ty sa do ekzistoj jete jeta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:33 pm

Më Djegi Dashuria

AH UNE E MJERA
SHUM VUAJTJE PO HJEK
DJALIN që E DO ZEMRA
NUK MUNDEM AS TA PREK

NE SYTE E MI
MBET vetëm një LOT
TE TJERET U DERDHEN
NEPER këtë BOTE

URIME DHE SHUM FAT
NE JETEN E RE
GEZOHU TI ,SE MUA
ME MBULUAN ME DHE

KUR JAM e VETMUAR
VEc NE TY MENDOJ
S'DI A KAM TE DREJTE
APO PO GABOJ

SIKUR RRJEDHE LUMI
MUA ME RRJEDHIN LOT
PSE NA U NDANE ZEMRAT
NUK PO E KUPTOJ DOT

ATE DITE KUR MBI TRUPIN TIM
TE FILLOJ MBULIMI ME DHE
ME ZEMER TE LUTEM MOS ME QAJ
POR FILLOJE një jetë TE RE

QKA TE SHKRUAJ
KUR SKAM ME FJALE
NUK KAM AS ZEMER
SE GJITHA TI KAM FALE

AJO DASHURIA
që I PATA BESUAR
NE THELLESINE E TOKES
MU ME KA MBULUAR

TREGOJU TE GJITHEVE
SI është E VERETETA
THUAJU SE për TY
MUA ME SHKOJ KJO JETA

ERDHI DITA TE NDAHEMI
FJALE E FUNDIT E VESHTIRE
JO NUK KAM ZEMER i DASHUR
ME TE THENE LAMTUMIRE.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:34 pm

ENDE E NDJEJ PRANIN TENDE

Ndjehem quditshem...
Me duket se qdo dite te jetes sime e kam kaluar me ty.
Kam ndjenjen se te kam prane,kam ndjenjen se ti ende po me mbron pertej asaj
largesie te pafund.
Une ende po jetoj me ty,por nuk e di a po jeton edhe ti me mua....
As drita e diellit nuk mi ka verbuar syte sa mi ka verbuar shkelqimi i syve
te tu.
Ah!!!!
Sa me mungon ai shkelqim.
Me mungon aq sa me mungon ti.
Nese dashuria eshte kaq e qmueshme pse Zoti e nderpreu ate.
Me mungon zeri yt engjellor
Kam shum nostalgji per aromen e lekures tande,me shume se qdo gje me mungon
ajo
Sot ndihem quditshem,sepse kam gabuar shume here me ty.
Te kam bere te ndihesh keq,e per qudi asnjehere nuk jam penduar me shume se
sot,dhe sot me shume se kurre po ndjej nostalgji per Ty......
Te humba per gjithmone por ende e ndjej pranin tende tek une.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:34 pm

VDEKJA


Këtë letër i dashur ta shkruaj prej frontit
kurë të dëgjojsh për mua
të lutëm zemër mos të del loti,
këto vargje ti shkruaj sepse vdekja më ariti
me shpejtësi të madhe mua më grabiti,
kurë ta lexojsh këtë letër, të lutëm mos u brengos
si hije mbas teje vij, ti mos u merakos
kurë të iki une ti mos më vajto
bane vetën te fort edhe tek varri kurrë të shkojsh,
një lutje për ty që ishe bota pran syve
mos u pendo fare, gjith më mbaj në kujtime
edhe gjethët kurë të qelin ti mu më imagjino
ndër drurin e blinit era e leht në flokt e tua do të valoj
e ti si një engjëll pran drurit qëndro
atëherë i dashur dije se une ende jetoj
do të jem ajo furtun që degët i trazon
mos u tut fare se une vec të përqafoj,
kjo i dashurë është letra e fundit nga unë
mbaje në gji, kurrë të mërzitësh e shpalon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:34 pm

FALJA EGZISTON

E braktisur....
E vetmuar....
E harruar....
Ju lutem mos me harroni,edhe une jam diku!
Thjeshte:Egzistoj....
Edhe pse per mua si intereson askujt.Mos me lini vet,e nese dikush don te rrij me mua,ju lutem,ju pergjeroj qe per te te mos flasin....
Per qka do me folni e per ate joo, joo-ajo dhemb...
Me vret shpirtin.E kam pritur kete e dija qe do te ndodhte,por ja qe ende me dhemb plaga e asaj dashurie.
E kuptoni qe ndonjehere njeriu gabon,edhe gabimi falet keni degjuar per ket fjale?"Falje".
Ju si duket jeni mesuar vetem ti gjykoni njerezit.Si nuk e kuptoni qe gabimi im nuk eshte ber me qellim,e ter kjo ka nje arsyeje dhe nje pergjigje...."DASHURIA"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:35 pm

TINGULL TUPANI

E degjoje nje tupan dhe e pyes veten:
A thua kush eshte ai fatlum qe martohet sot?!....
Kush po ben darsem deri sa une zhytem
ne lot.Ti sot po martohesh!
E une ku do te mbetem une?!
Cfare do te bej pa ty....?
Tingulli i tupanit me shpon timpanin e veshit,
deri sa jashte po bejne dasem...
Ah!Tupan i mallkuar,sa neverites qe je
Perse une duhet te vuaj deri sa ti qesh e gezohesh.
Ne vend qe nusja te isha une,
eshte tjetra e gezuar dhe e lumtur....
E une jam mbyllur ne shtepi dhe pres dasmoret e tu
deri sa kalojn rrugen me nusen tende dhe qaj
pa lot,sepse duke qare per ty edhe lotet me jane shterur.
Une urrejtjen nuk e njoh,di vetem te dashuroj.
Dhe prap shpresoj se fati shpinen nuk ma kthen
dhe ndoshta tupani nje dite do te bjer edhe per mua,
por ta dish se e lumtur nuk do te jem kurre,
sepse lumturia e vetme per mua ishe TI....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:35 pm

LAMTUMIR I DASHUR

Lotet me rrejdhin shpirti me renkon
Amendon i dashur per dashurin ton
Me pak shpirt s'fundi po te shkruaj
Te them lamtumir edhe ti em thua
Utha nji shpirt pa dashuri
Me tjetren te uroj shum knaqesi
I-e vetmuar do te rri si lulja pa shih
Rinin duke kaluar i dashur pa ty
Idashur ne ket bot te deshta vetem ty
Dashuria qe kaloj smun ta harroj
Ajo eshte nji humbje e madhe tragjike
Shum njerz thojne qfar gjraje besnike
Un e perfundoj me lot shpresen time
Rinis duke i than lamtumir dashuria ime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:35 pm

TE LUTEM ME FAL

Me fal qe te lodha me lutje, me fal qe nga ti kerkova puthje me fal qe nga ti kerkova takime me fal qe te bera nervoz me shikime por pa ty jeta po kalojka por prap se prap pa ty spo bojka me fal por ne sishim per njeri tjetrin prandaj secili le ta gjej te vetin. me fal por une ne ty jam i dashuruar edhe pse nga feja jam i ndaluar me fal por kete spo mundem ta besoj por me duhet patjeter ta pranoj por une per ty bera qdo gje e me ne fund sarrita asgje me fal por ndoshta kam gabuar se tani shume vone e paskam kuptuar me fal por te uroj jete dhe suksese mos mendo me per mu por mendo per vete te lutem harrom se une do te mundohem edhe pse e kam te veshtire por do te perballohem te lutem e din se sa te deshta dhe te dua e per ty kam mall te lutem qdo gje qe bera ma ben hallall
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

" Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 10 e 11Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum