www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:22 am

First topic message reminder :

Eja te dashurojme prane dritares

Tash eja e dashur, te dashurojme prane dritares,
qe t’na lakmojne te gjithe kuriozet e mbare lagjes,
ata, qe kohen ma renduan mbi shpatulla çdo nate,
mungesen tende ne trup, ma gllenden porsi plage.

Lakuriq te dashurojme e dashur, pa gajle, deri vone,
te krenohemi me afshin e ndezur ne dhomen tone,
t’na xhelozojne fqinjet e zgurdulluar, si une me pare,
kur s’te kisha prane e kundroja i etur, si lisi i thare.

Te çmallemi mu ketu, perpara perdes gjysmehapur,
per zerat qe sonte heshtin, por shpesh me kane tallur
kur per syçkat e mi tinzar perleshje sensuale aktronin,
duke me shpuar ne gjoks, pa ditur se sa me mundonin.

Ta kuptojne dhe ata, qe sonte, vrojtojne te vetmuar,
se jeta ka dy faqe, ku veç ne njeren jeton i dashuruar,
ne tjetren do jesh e do xhelozosh dashurite ftojake,
qe te pervelojne nga larg me epshet e tyre bubulake.
Komentoni poezine time ekzibicioniste nese deshironi! ...pasi mendoj se koha sot mund te jete vertet e tille. Njerezit xhelozojne prane dritares pa e ditur sa vrasin, por duke ditur se dikush po kuriozon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:36 pm

Mos Qaje Zemer Per Mua


Un e di se edhe ti do vuash
e di mir se do ta kesh veshtir
jo mos kerko falje
vet jeta esht e till

ti e di se un nuk rikthehem dot
gjdo fillim e ka nje fund ne ket bot
andaj mos qaj se sdua ti shoh lot
gjdo fjal sonte per mua esht e kot

te lutem fshi lotet nga ata sy te bukur nese ti qan un kurr sdo te jem e lumtur
e di se te lendon por ky eshte fund per ne qe nga sod fillon nje jet e re

mos mendo se kjo ndarje
mua nuk me vret
zemra po me denes
por lotet sdo te nxerr

jo mos qaj te lutem
lerm lotet te ti fshi
mos me kuito me dhimbje
por me dashuri...?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:36 pm

Pse me rrejte dite per dite
kto gjana nga ti si kam prit
se ti thoshe shume te dua
por me duket veq ke luajt
deri qe nje dite me bere te vuaj
e vraft zoti dashurin
qe me beri shume te qmendem
vetem nje gje i desha perendis
qe ai mua tme ket ne zemer
por zoti lutjen sma ndegjoj
mos vall deshi qe une te vuaj
dhe ai me tjera te shkoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 9:36 pm

Te kam then ndonjeher se vetem ty te dua

A e din se per jet ty do te Dua
Edhe pse me ty sdo te jem

Por ne zemer gjithmon do te kem

Dit e nat mendoj per ty

Se kjo zemer te don vetem ty

Zemra fort me rrah kur flas me ty

Pastaj qaj se nuk te kam pran ty

Me nje kenge te pershendes

Se per ty un vdes

Sa here ate keng ta degjosh

Mua te me kujtosh

Dhe kurr mos te me harrosh...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Mon Nov 05, 2012 9:14 am

Eja te dashurojm pran Dritares

O enderr, o enderr mos me mundo,
aty ku ke mbetur vazhdo,
enderr eshte edhe vete jeta,
e unë jam larg, shume larg nga e verteta!

Më shumë enderr se jete
pritjet e gjata kane,
sa shume mallengjehem kur zgjohem,
se ty nuk te kam prane!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Tue Nov 06, 2012 10:31 am

Eja te dashuroj pran Dritares

eja pran dritares ku Hena po bon drit
me fal dashuri te pakten nje dit
te lutem , nga un nuk je shum larg
eja tek dritarja ime se paku nje nat

po shikoj nga dritarja nje yll si po ndriqon
i lutem atij ylli te bej drit shum
e nga gjumi i rend ty te zgjon
te vish te dritarja ime aty te dashuroj
malli qe kom per ty sa shum dot perqafoj ...

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
E keqja
Ylli Forumit
Ylli Forumit
E keqja

Numri i postimeve : 850
Data regjis. : 12/12/2011

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Wed Nov 07, 2012 11:17 am

ooo mos hajde hiq te dritarja se nuk te dashuroj mo .t.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Wed Nov 07, 2012 7:34 pm

Eja te dashurojm pran dritares

Eja te dashurojm te gjithe te na lakmojn
do ta dim atehere sa veta na xhelozojn
eja te dashurojm sa jemi te ri
mos te na shkoj kjo dashuri

Ndonjeher ndalem, aty ku jam dhe mendoj..
Shikoj per rreth, po shum gjera si kuptoj..
Mundohem, mundohem sa qe skam fuqi..
Po prap e shoh, se afer meje je ti


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

" Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 11 e 11Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com
YlliehanaForum