www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:22 am

First topic message reminder :

Eja te dashurojme prane dritares

Tash eja e dashur, te dashurojme prane dritares,
qe t’na lakmojne te gjithe kuriozet e mbare lagjes,
ata, qe kohen ma renduan mbi shpatulla çdo nate,
mungesen tende ne trup, ma gllenden porsi plage.

Lakuriq te dashurojme e dashur, pa gajle, deri vone,
te krenohemi me afshin e ndezur ne dhomen tone,
t’na xhelozojne fqinjet e zgurdulluar, si une me pare,
kur s’te kisha prane e kundroja i etur, si lisi i thare.

Te çmallemi mu ketu, perpara perdes gjysmehapur,
per zerat qe sonte heshtin, por shpesh me kane tallur
kur per syçkat e mi tinzar perleshje sensuale aktronin,
duke me shpuar ne gjoks, pa ditur se sa me mundonin.

Ta kuptojne dhe ata, qe sonte, vrojtojne te vetmuar,
se jeta ka dy faqe, ku veç ne njeren jeton i dashuruar,
ne tjetren do jesh e do xhelozosh dashurite ftojake,
qe te pervelojne nga larg me epshet e tyre bubulake.
Komentoni poezine time ekzibicioniste nese deshironi! ...pasi mendoj se koha sot mund te jete vertet e tille. Njerezit xhelozojne prane dritares pa e ditur sa vrasin, por duke ditur se dikush po kuriozon.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:54 am

Zemer!

Sa bukur kur ti je
prane meje, kaq i paarritshem, i pazevendesueshem! Sa emocion kur me
sheh ne sy edhe pse buzet nuk flasin une e kuptoj qe ne ate shikim ka
deshire, dashuri, ndjenje, mall!
Shpirt! Me dritheron kur me prek aq
embel me duart e tua, aty eshte fillimi i botes se pafund, ne ate cast
gjithcka nuk ekziston me, vetem une dhe ti ne qiellin e shtate! Oh
zemer ti me puth si engjell!

Zemer dua te te them se cdo gje
merr forme kur ti je prane meje, dua te te them sa i rendesishem je per
mua, i nevojshem ne jeten time, i domosdoshem per shpirtin tim!
Ah... zemer sa shume gjera me duhet te te them por e di qe as lapsi as letra nuk do mjaftonin!
Shpirt! Zemer! Yll! Diell qe me ndricon! Ajer qe marr fryme! Ti me jep jete! Me mbush me Gjithesi! Thesari im! TE DUA!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:54 am

Më fal një buzqeshje zemrën mos ma lëndo,
më thuaj dhe njëherë të dua dhe fort më përqafo.
Z´dua ta di se cili je, kjo zemër për ty po rreh,
ky sy për ty po qan, sepse dua të të kem pranë.
Nëse një ditë do bëhem hi,
ta dish se jam djegur për ty


Nese te thone se te kam harruar,dije mir se te kane genjyer,por ku mund ta marr ate zemer qe te harroj ty,deshmitar zotin e kam se pa ty e lumtur sjam,mos kujto se ne jeten time lumturi kam pa ty,mos kujto se nuk po vuaj se un lot nuk kam ne sy.


A ka shpirt ne bot dhimbje qe ska pas,Cila zemer mjer dike se ka dasht,A me ke dashur ti sa te kam dashur un Spo mund te besoj se kja ka mar fund,A do te ishe kthyer nese te kishna Thir ? se spo mund te pajtohem Te them LAMTUMIR...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:55 am

per dite e me shume po me mungon
per nate enderrat per ty nga gjumi me zgjojne
zemra shume po te kerkon
syri as kun nuk te shikon
nga do qe shkoj imazhi yt perpara me del

beje zemren gur dhe ngreje receptorin zerin ta degjoj
se zeri yt i embel shume po me mungon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:55 am

perse kjo dashuri
keshtu mbaroj
nuk kam mundesi
te te perqafoj

kohen qe kaluam bashk
gjithmon do e kujtoj
dashurin qe kam per ty
kurr sdo ta largoj

zemra ime me shum
po copetohet
shikimi yt
dot sme largohet
cdo dit e me shum
po me afrohet

a thu vall ku je tani
athu ke per mu merzi
athu vall mendon per mu
edi se e ke njeriun
me te qetesu

me kujtohen fjalet
kur mi thoje mua
me kujtohet kur me thoje
se sa shum te dua ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 5:56 am

Allah tek ti u mbeshteta tu luta per ate qe
qe deshta me se shumti njet tu luta mem ndim
edhe fatin me me caktu te falemnderon ty o zot

Qe me ndimove ne ket bot te gjitha deshira mi
plotsove po fatin nuk ma dergove athua kush esht
fati im ku gjendet ai tani do te pres deri sa te vdes
vetem fatin e askujt mos ta rrembej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:17 pm

Dashuria jone u tret dhe humbi
ajo mbeti ne harrese dhe ne botentjeter te vetmise.
Dashuria jone perjetoi zhgenjimin dhe pikellimin.
Lotin ne syte e mi dhe zine e vuajtjen ne
zemren time te varfer dhe te mjeruar.
Dashuria jone tani na u shemb
e ndjej dhe zemren time tani se sa
po me dhemb,kur te mendoj ty se
per ty tani jetoj me lot ne sy,
Dashuria jone perjetoi vuajtjen
perjetoi zemerimin ,tradhetine dhe
pameshiren ,por nuk mund te them
me zemer se dashuria jone por
mund te them me te drejte se kjo
ishte dashuria ime e cila gjeti ket
zhgenjim dhe tradheti te bere nga ti.
Dashuria ime ,ishte ajo qe vetem
ty ta kushtova dhe si me ktheu mua
kete te mire ,me vuajtje per jete dhe
me plage ne zemer te jetoj te
kaluaren ta jetoj,vetem me nje kujtim
sa te deshti zemra dhe shpirti im.
Sa lotet ne syte e mi me rane
sa te zeza zemra ime perjetoi,e
perse te gjitha keto?vetem pase ti
deshte keshtu te besh,sdo te jesh
e meshiruar te zoti edhe pse te une
mbete e paharruar dhe nje plage e
pasheruar ne zemer me ty jete kam
me nderruar vetem me nje deshire
te madhe ,edhe nje here me te perqafuar.
Tani jetoj i vetem pa shprese
se dashuria jone mbeti ne harrese
dashuria jone mbeti ne mes te nje
rruge te humbur te cilen nuk munda
te gjej me vone pasi qe tradhetia
jote jehoi mbni tere jeten time
dhe nje dashuri te madhe qe e kisha
per ty ajo teresisht u varros mbi
varret e dashurise se madhe .
Ndoshta ,nje dita ndoshta do te kete
nje jete te ndryshme ne kete bote
nje jete me te mire per ty por jo
edhe per mua ,sepse une do te jem
i larguar nga kjo bote dhe do te jem
i kthyer ne boten tjeter ku me nje
mendim te prere jam dhe me nje
bindje te madhe se atje eshte jeta
dhe realiteti,kjo bote eshte vetem nje
genjeshter e madhe dhe pa aspak
gezim e lumturi dhe me vuajtje te rende
Edhe sa do te jetoj duke te menduar
edhe sa kohe do te jetoj duke te
enderruar vetem ty e askern tjeter
por mire e di dhe kuptohem ne dashuri
se ky eshte fakti per dashurine dhe
se nuk eshte aq lehte te harrohet dashuri
e vjeter e cila kaloi neper gjakun tim
dhe neper venet e mia si nje uje qe
te pershkon tere trupin dhe per jete te
mbetet ne vene .
Ndoshta nje dite do te degjosh nje ze
ndoshta atehere do te kuptosh se sa
kisha vlere une per ty ,dhe se tani
po bindesh se ti je me e palumtura ne
kete jete ,duke menduar se dashuria
jone po mbetet ne harrese ,dhe une
do te mendoj atehere se kjo qenka
me se e vertete dhe duket se ka ardhe
fundi,nje fund i rende dhe i veshtire
per te thene ty me gjithe zemer dhe
me pikellim te rende e te hidhur me
nje lot te turbulluar, e dashura ime
te lutem edhe pse ti ishe fajtore per
te gjitha ndoshta nje dite zemra ime
perseri do ti fale gabimet e tua dhe
do te thote perseri se une te DUA.
Por me mbetet e vetmja fjale tash
qe duhet ta them me shume lot dhe
me merzi ta madhe ,qaooo , shko
nga une jeto jeten tende e lire sikur
deshte vete sikur te tha ndoshta nena
yte dhe ti e degjove ate sikur te tha
shko tani nga jeta ime dhe me ler te
qete me zemren time te lenduar dhe
te plagosur sepse ate ti e ke varrosur
per te mos e zgjatur me shume edhe
pse kam fjale te pambaruara per ty
vjen edhe ky fund te them per hir te
dashurise dhe per harresen e dashuris
sone e cila erdhi--LAMTUMIR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:17 pm

Sonte

Te shpresoj para se Dielli
ne perendim te humbe
Te prese para se rrezet e para
kur puthin qiellin
Te kerkoje,Sonte,Neser....
gjithe jeten ne kerkim...per ty
Sonte,Neser e vetmuar..
me Sy tek ti
Flase e thrrase,per ty
Eja Shpirte
Eja me rrezen e para ne mengjese
Eja me ngrohe qdo qelize te trupit tim.
Se edhe kjo eshte jete
Qe qdo kush e kupton
Se ne gjuhen shqipe eshte
Gravue e shkrue ne zemren time
Fjalet TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:17 pm

Ku je Ti


Më prit sonte në ëndërr se do të vi,
por mos u tremb përsëri!
Flej, sdo të trokas as në der,
as nuk do të zgjoj,
por do të puthi lehtë,
dhe prap do të shkoj...


Nëse më pyesin engjujt
qka ke pa me sy?
Unë do të flas
Veq për TY!
Në emrin tënd,
do të bëj be,
atëherë dhe engjujt
do të qajn për NE!


Kur në varrin tim fillon punimi
Kur në varrin tim fillon vajtimi
Kur në varrin tim të vëjn kurora
atëherë i DASHUR dije se të harrova!


Një ditë kur të zgjohesh,
mso laj syt me lotë!
Dikush do të thotë,
se nuk jam nkët botë!
Ti mos pyet si vdiqa,
pyet si jetova,
pyet si më shkuan ditët
që pa TY i kalova...


Që të kujtoj më shtin e kaluara!
Që të dua më thot zemra!
Të më duash nuk të dëtyroj,
por duam nëse e meritoj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:18 pm

Dy hapa larg dhe vija tek ty,
Atje, atje ku ishte enderra ime,
Atje ku ti me pret i vetmuar,
Atje ku vetem tel te ben shoqeti.


Dy hapa larg , dy hapa larg matane
Pas mureve te lagesht e te erret,
po na zhduket liria , qe prej saj na ndane
Dhe mbeten te gezuar

Sa te lumtur jane tani,
ndersa syte e mi vetem lotojne
edi se si ti ndihesh
Po nuk te dihmoj dot

Jam e vetmuar,jam e shkaterruar
skam c'bej me beso..
do te lutem per dicka
te lutem , mos me urre dhe mos me harro...............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:18 pm

Une e di qe ti me urren
po e ke gabim
une edi qe ti nuk do te me flasesh
mos e moho
Une edi qe ti as te me shikosh nuk do duash me
edhe kete edi , e mos me thuaj jo
I di i di te gjitha, po te kerkoj falje
edi qe gabova
po te dish vetem nje gje
qe kurr su pendova qe te Dashurova....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:18 pm

Dua te mar frume ..
po jam e burgosur..
dua te shokoj syte e ty..
po u verbova..
dua te therras emrin tend..
por me bene memece nuk mundem..
dua te digjoj zerin tend..
po me shurdhuan nuk munde...
dua te fluturoj te vi tek ty...
po me prene krahet nuk mundem..
dua te eci sedi se ku ...
po me prene kembet..
dua dua te bej gjithcka po nuk mundem
Dua te vdes ...
po skam as zemer sa me moren...
dhe ma hodhen ne fund te oqeanit...
dua dhe te qaj po skam as sy se me verbuan..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:19 pm

Te kesh frik te qash..
dhe ta besosh te verteten
nuk edi, cuditem me veten
pse ndodhin ato qe ti nuk i do
pse ndodhin te gjitha te keqijat
kur ti nuk je gati ti presesh
sa cudi...
pse Zoti ta mer forcen per te jetuar
pse Zoti te mer gjithcka
dhe sje ne gjendje ta perballosh
sa cudi,
pyetje pa pergjigje..
te kesh frike te jetosh
dhe thua, se dua me Jeten...
dhe pastaj pergjigjesh
pyetjeve qe jua ben vetes..
sa cudi....
a ka pergjigje per pyetjet qe ja ben vetes?...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:19 pm

Kam menduar per nje kohe te vjeter
Ketu era, tek me shtyne, ne gjoks me qane
Kur kam dashur me shume nje tjeter
Kete nate, prape ne mendje e kam


Mos u merzit .Ti ne krahun tim
Une, sekret e mbaje dhe, s'ta them
Kjo ere e cmendur, me s'ka kthim
Por dhe ne kthefte, me s'do kete vlere


Ky mendim eshte i vangullt e pa shprese
Do te mbyllet bashke me vetrinine aty
Pa lene asnje shenje, asnje mbrese
Se, mua s'do me gjeje me Ty!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:20 pm

Atij qe syte nga lotet mi treti,
Atij qe zemren pa meshire ma vodhi,
Atij qe i ftohte akull qendron
Atij qe shpresat ne humnere mi hodhi.

Atij qe vetem per vete jeton,
Atij qe ndoshta per mua smendon
Atij per te cilen shpirti renkon,
Atij qe zemra ime e dashuron

Atij qe largohet kur une jam prane,
Atij qe me sheh,mban koken menjane,
Atij qe kur shoh trupi dredhone,
Atij me te cilen gjeta belane.

Atij qe vargje shume i kam shkruar,
Atij qe nje buzeqeshje sme ka dhuruar,
Atij qe aq indiferente qendron,
Atij qe kalon rruges,ben si sme shikon.

Atij ja kam falur zemren,
Atij dhe vetem Atij
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:20 pm

Vetëm ty të dua,me dashuri dhe sinqeritet sonte do të
shkruaj këtë letër për ty,ty që zemrën ma
rëmbeve,ty që ma ndryshove jetën time,ty që të
dua dhe do të duapër tër jetën.
Ndoshta me
këto fjalë nuk dot mjafton që të tregoj se të
dua,edhe psepër ty po vuajaq shum, sa që edhe letra
është duke ikur nga lotët e mi,dhe shpresoj që
një dit të vish dhe tmi fshish ti kta lot që rjedhin
vetëm e vetëm për ty.Edhe sa duhet të pres që
ti tma falësh dashurin tënde,pa të cilën nuk mund
të jetoj, edhe sa duhet të pres që ti tmë thuash
të dua,jeta është e vështir,por edhe e bukur,por
sikur të jesh ti pran meje,ajo do të ishte si njëpallat
dashurie,në të cilin dot jetonim vetëm ne të dy,si
dy lule të posaqelura,si dy zogj duke fluturuar,si dy dashnor
t'vërtet,un jetoj vetëm për ty,dhe nuk dua që
t'shoh me tjetrin.
Zemër vetëm ty të dua, po ti a më don.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:20 pm

Shpirt dje me rreke,
e zemren pezull perseri ne duar po ma mban...
Mi the fjalet aq ashper sa drodhen trupin fort ... e buza do te puthi e syte ti ngul ashtu mbi syte e tu.....
a do ta kuptosh te shkreten jete e ndoshta ta kuptosh veten aty brenda se si jemi gatuar ne rreshtat e egersires,
ne rreshtat e nje dashurie.............
ne rreshtat e asaj dashurie te cmendur ..
te lenduar ne cerrjet e gjembave te nje trendafili....
do ta kuptosh se rruga ime eshte e gjate te takohet perseri me tenden??
............do ta kuptosh se eshte e gjate e plot lendim...................
.....kuptoje vetem nje here se dhe frike kur te kem do ti shtrengoj buzet fort e syte do ti mbyll ashtu ne erresire....
do mendoj per te kaluaren me ty te embel............
do mendoj se sa shume te dua .... sa shume te dua ne kete bote......
do mendoj se dhe pak do jem me tyyyyyyyyyyyy
do mendoj se sa te bukura jane gjerat kur jam prane teje...........
do mendoj se sa shume kam qare per ty
do mendoj se gjithcka e ka nje te keqe e nje e keqe e ka nje te mire..............
do mendoj se sa e bukur eshte jeta.. kur ne te ben pjese ti.............
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:21 pm

me vret largesia jote.... tregoj gjendjen time
shpirterore....jo per fajin tend,per faj te dashurise.Nuk ndjej me
ekzistencen time ne kete bote sepse nuk je prane meje....Je shume
larg,saqe zemra po vuan shume mungesen tende,dhe therret emrin tend ne
cdo moment .Ne ke cast qe po te shkruaj po dridhem,po nxjerr lote nga
trishtimi i mungeses tende.....Nje trishtim i mallkuar qe me ndjek ne
cdo moment..Kudo qe shkoj kam imazhin tend me vete,sepse mendja te ka
pikturuar ty.Sa me mungon....Sa po vuaj nga largesia jote.Te lutem
rikthehu,mos me le ne vetmi,mos e ler zemren time te cmendet.Me ka
marre malli per ty ....te ndjej fryemarrjen tende,dhe te shikoj perseri
syt e tu... te kuptosh dhimbjen time dhe vuajtjen nga ikja jote.... Cdo
nat shikoj yjet dhe yllin me te shndrishem kam vene emrin tend dhe aty
brenda yllit kam ruajtur kujtimet qe kam per ty....Cdo nate sa here te
shikoj ate yll te bukur do me kujtohesh TI
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:21 pm

Zemer!

Sa bukur kur ti je
prane meje, kaq i paarritshem, i pazevendesueshem! Sa emocion kur me
sheh ne sy edhe pse buzet nuk flasin une e kuptoj qe ne ate shikim ka
deshire, dashuri, ndjenje, mall!
Shpirt! Me dritheron kur me prek aq
embel me duart e tua, aty eshte fillimi i botes se pafund, ne ate cast
gjithcka nuk ekziston me, vetem une dhe ti ne qiellin e shtate! Oh
zemer ti me puth si engjell!

Zemer dua te te them se cdo gje
merr forme kur ti je prane meje, dua te te them sa i rendesishem je per
mua, i nevojshem ne jeten time, i domosdoshem per shpirtin tim!
Ah... zemer sa shume gjera me duhet te te them por e di qe as lapsi as letra nuk do mjaftonin!
Shpirt! Zemer! Yll! Diell qe me ndricon! Ajer qe marr fryme! Ti me jep jete! Me mbush me Gjithesi! Thesari im! TE DUA!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:22 pm

Fjale ne ere, une dhe ti te ngaterruar ne uraganin e jetes....kjo vorbull ndjenjash te cuditshme, dashurie e trazuar me largesi, nje pike xhelozi dhe mall....te rremben, duam apo sduam ne, fati yne me hapa te kundert nga njeri-tjetri, por perseri gjurme te pashlyeshme lene ne te tashmen.........Akoma se shoh thembren e kembes tende e as ti timen...derisa gjunjet tane te perthyen, ti do jesh i gjall nen mua, e une do te dua sikur te te kem timin perjete...............Te ardhmen do tja le ne dore te panjohures, nuk do ta programoj .....do jetoj ate qe kam, ate qe deshiroj tani....dhe ajo qe une dua je ti.....kete, i dashur as ti dot sma ndalon, sepse nuk e ke ti ne dore.
I dashur sa te lumtur jane keta gishta qe po te shkruajne, levrojne me emocion mbi tastiere, behen bas mbi tastiere, behen bashkpuntoret e mi ne keto fluturime mendimesh.....copeza te vogla shpirti qe shperthejne sapo dalin jashte, e kthehen perseri tek une me imazhin tend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:22 pm

Më fal një buzqeshje zemrën mos ma lëndo,
më thuaj dhe njëherë të dua dhe fort më përqafo.
Z´dua ta di se cili je, kjo zemër për ty po rreh,
ky sy për ty po qan, sepse dua të të kem pranë.
Nëse një ditë do bëhem hi,
ta dish se jam djegur për ty


Nese te thone se te kam harruar,dije mir se te kane genjyer,por ku mund ta marr ate zemer qe te harroj ty,deshmitar zotin e kam se pa ty e lumtur sjam,mos kujto se ne jeten time lumturi kam pa ty,mos kujto se nuk po vuaj se un lot nuk kam ne sy.


A ka shpirt ne bot dhimbje qe ska pas,Cila zemer mjer dike se ka dasht,A me ke dashur ti sa te kam dashur un Spo mund te besoj se kja ka mar fund,A do te ishe kthyer nese te kishna Thir ? se spo mund te pajtohem Te them LAMTUMIR...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:23 pm

per dite e me shume po me mungon
per nate enderrat per ty nga gjumi me zgjojne
zemra shume po te kerkon
syri as kun nuk te shikon
nga do qe shkoj imazhi yt perpara me del

beje zemren gur dhe ngreje receptorin zerin ta degjoj
se zeri yt i embel shume po me mungon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:23 pm

perse kjo dashuri
keshtu mbaroj
nuk kam mundesi
te te perqafoj

kohen qe kaluam bashk
gjithmon do e kujtoj
dashurin qe kam per ty
kurr sdo ta largoj

zemra ime me shum
po copetohet
shikimi yt
dot sme largohet
cdo dit e me shum
po me afrohet

a thu vall ku je tani
athu ke per mu merzi
athu vall mendon per mu
edi se e ke njeriun
me te qetesu

me kujtohen fjalet
kur mi thoje mua
me kujtohet kur me thoje
se sa shum te dua ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:24 pm

Nuk jam poete,te shkruaj poezi
Por fjalen te dua,E shkruaj vetem per ty!
mos harro , edhe pse larg syt e mi po jeton
malli per ty gjdo dit zemren ma pervlon
kurr nga zemra nuk do te largoj
nuk dua as nje moment pa ty te jetoj
edhe pota me u rrotelu
un prap te du...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:25 pm

SONTE E VETMUAR JAM PER TY PO MENDOJ
I THEM ZOTIT A THUA KU ESHT AJ A ME DASHURON A
MENDON PER MUA A DO TE ME THOT PERSERI TE DUA
UNE PO VDES TA SHO AJ PER MU SMENDON A THUA E DIN AJ MORE ZOT SE SHUM PO ME
LENDON.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   Thu Jan 14, 2010 8:25 pm

Fjalët e mija ti aspak si kupton
Nuk e din që zemra ime vetëm ty të don
Nese me don mua tjeter mos shiko
bindu ne vetvete se vetem nje e don
edhe pse jam e re teper xhelozoj
nuk dua tjeter kush vendin tim ta zavendesoj...


Malli për buzët e tua po më kall
takimin me ty po e pres me mall
Eja mos më le me lotë në sy
se keto lotë po derdhën veq për ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: " Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

" Poezi "- Eja te dashurojme prane dritares

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 11Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum