www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sa jan tradicional Rinia jone ne Diaspor...?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Sa jan tradicional Rinia jone ne Diaspor...?   Sun Jan 17, 2010 6:14 pm

Miq te dashur sa jan tradicional Rinia jone ne Diaspore.. A kan njohuri per Kombin dhe traditat tona..?


Cfar mendoni ju..?Pres mendime..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 32
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Sa jan tradicional Rinia jone ne Diaspor...?   Mon Jan 18, 2010 11:35 pm

Hm... mendoj se po deri diku mundohen ti mbajn traditat edhe pse jetojn larg vendit te tyre....kudo qe te shkosh tradita nuk harrohet eshte diqka qe ekemi ngjak...nganjher nvaret edhe prej familjeve se nese i lan pasdoresh ata rinia edhe me leht i len...po traditat ikan harru edhe ikan lan pas doresh ne vendlindje ,,,

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
DioRa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 2834
Data regjis. : 15/11/2009
Location : ...Ne Endrat E Tua...

MesazhTitulli: Re: Sa jan tradicional Rinia jone ne Diaspor...?   Tue Jan 19, 2010 9:11 am

Une mendoj se nese kan lind atje, jetojn atje edhe ne vendlindje gati asnjeher nuk shkojn s'din asgje ose din por per ata nuk vlejn traditat tona a po kombi sepse ato e jetojn jeten si te huajit dhe s'din send per traditat dhe kombin….

A nese familja eshte ashtu qe femin e meson cdoher se kush jan, traditat kombin dhe kryesorja se ne shpi te folet shqip, te shkojn ne pushim etj etj…Ateher si harrojn…

Edhe pse mendoj se traditat ma tash rinia edhe pse i njohin si pelqejn…Keshtu qe vin duke u larguar…
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
KaTiLe
DJ Ylliehana
DJ Ylliehana
avatar

Numri i postimeve : 11862
Data regjis. : 08/11/2009
Age : 33
Location : Ne rruge pa kthim..

MesazhTitulli: Re: Sa jan tradicional Rinia jone ne Diaspor...?   Tue Jan 19, 2010 11:07 pm

Shum mendime te mire keni dhen..

Edhe un mendoj ashtu, se ne pytje esht se si rritet nje femi ne shtet te huaj.. Nese lejojm qe fmit tane te mos din asgje per Kombin dhe fene tone, natyrisht qe do te asimilohen.. E falenderoj Zotin qe kam keta Prind qe i kam.. Se sote ndoshta sdo te isha kurr ne kete Forum shqiptar, por ne at Zvicran..

PS: I pelqej dasmat tradicionale me DEF yhyhyhyhyh knaqna tybe haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Sa jan tradicional Rinia jone ne Diaspor...?   Wed Jan 20, 2010 1:26 am

hiq dhe shume....


hiq-- ne ket kategori hyn ajo rini qe jan lidhin teper lart kishe jan integru he shtetin ku jetojn dhe as qe duan tja din per traditat apo Kombin ...

shume-- ne ket kategori hyn ato persona qe jan familjar rriten dhe jetojn me familjet e tyre dmth marrin parasysh keshillat dhe fjalet e prinderve apo te afermit...

per mendimin tim nuk mendoj se ka te bej se ku ka lind nje femij , se jan do do qe shum shpejt jan ardhen ktu e me veprat e tyre te papelqyera bien ne sy te keq meniher e leje ma ata mu interesue per Kombin ,nuk e perjashtoj se ne ket grup hyn edhe shum tjer qe kan lindur, jan rrit dhe jan shkolluar ktu qe kan marr traditat e te huajve ama krejt rendesin e ka familja ska lidhje se ku rritet ne mergim apo ne vendlindje .....dhe per Fund nuk thujn kot se ...qka ska n`deti ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
DoNì
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 2980
Data regjis. : 02/02/2010
Age : 24
Location : MiLaNo*ViTi

MesazhTitulli: Re: Sa jan tradicional Rinia jone ne Diaspor...?   Fri Feb 12, 2010 1:17 am

nuck kam shumë të flass në këtë temë
vec nji po e them

ujku qimën e ndërron por zakoni s'e harron..!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Sa jan tradicional Rinia jone ne Diaspor...?   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Sa jan tradicional Rinia jone ne Diaspor...?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Diaspora Shqipëtare-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum