www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi "vargje per TY "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 9:56 pm

First topic message reminder :

E dashura ime

Të të them se sot jam sentimental
Ndoshta është turp
Koha është bërë bajate
Ajo kështu duket tek ëndrrimtarët,
le të shuajmë
e le të vuajmë edhe pse nuk është e drejtë

E dashura ime lëkura na kërcet,
pas zjarreve të ndezura në fëmijëri,
hutimi mbi atë diçka bajate sjell ujërat e turbullta,
Pas turneut të mërzitshëm dhe apetiteve adoleshente
Ndihemi të plakur në rininë e hershme!

E dashura ime unë njëherë të pata thënë se ekziston
lumturia në sytë e të verbërit,
pranë të sëmurit me vdekje luten engjujt,
Rrugët zbrazen nga kriminelët,
atëherë kur funeralet qarkullojnë të heshtura
në kanalet e nënvetëdijës së rojeve të natës!!!

E dashura ime të uroj ditë të këndshme!..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:18 pm

KAM HUMBUR DICKA
AS VET SE DI SE CFARE
E NDJEJ BRENDA THELLE
SE ATY NUK KA ME ZJARR

NDIHEM FAJTOR PER DICKA
MEGJITHESE FAJ SKAM BERE
NESE NUK SHOH ENDRRA
GJUMI SI MUND TE ME ZERE?!

PYETA SHPIRTIN KURESHTARE
NDOSHTA AI E DI
MU PERGJIGJ :
ATJE NUK NDODHESH ME TI

Përher Rruges Kur Kalon
Zemra Ime Po Lenkon
Nisi Trupi Me Mu Dridh
N'kater Gjuha Mu Lidh

Ah Kjo Zemra Ime
Ka Ra N'dashuri,
Kto Buzet E Mija,
Të Dojn Vetem Ty

Heren E Mrame Moj
Kur Te Pashë
Nisi Gjuha Me Mu Trash
Desha Te Them Se Te Dua
Mjeri Une Nuk Kam Guxuar

Ah Kjo Zemra Ime
Ka Ra N'dashuri,
Kto Buzet E Mija,
Të Dojn Vetem Ty

Unë Të Dua Moj Une Te Dua
Per Ty Dua Me U Tranu
Ktheje Koken me shiko Mu
Per Ty Jam Moj Tuj Kẽndur

Ah Kjo Zemra Ime
Ka Ra N'dashuri,
Kto Buzet E Mija,
Të Dojn Vetem Ty

Wolf
Shiko Profilin Publik
Dërgo një mesazh privat tek Wolf
Vizito Faqen E Internetit të Wolf!
Gjej më shumë postime nga Wolf
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:19 pm

Duke Te Shikuar Lotet M'rrjedhin Pa Pushim,
Kan Kaluar Disa Vjet Qe E Vrave Shpirtin Tim,
Mu Kujtua Periher Ajo Koh E Keqe,
Kur E Prishe Jeten Time ,
Dhe Kurr Nuk E Ndreqe!
As Me Nje Fjal E As Me Lutje,
Ti Nuk Do Te Kthehesh Asnjeher,
Pse Nuk Me Tregove Kur Me Puthe,
Se Ti Mua Nuk Me Merr!?
Duke Me Shikuar Nuk E Di Si Ke Guxim,
Asgje Smund Te Jet Tani Si Ishte Ne Fillim,
Ti Si Duket Ke Harruar Plagen Qe Ma Le,
Ka Mbaruar Pergjithmon Tash Kurr Mos u Ktheh!
Sonte, nata është tërbuar mes engjujve
E era fryn si e marrë!
Dikush më foli me zë të heshtur,
E më tha: ëndërroj o shpirt i bardhë!

Heshtja më mbuloi në krahët e saj,
Ish ëndërr, e hidhur ,pa puthje!
Ish fllad i lehtë dimri,
Që iken me nxitim tutje!

Sonte , kam deshirë të çmallem
Me ndjenjat e mia të fshehura!
Do i heç me dhembje nga zemra,
Do bëhem zog i lirë, zog shtegëtarë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:19 pm

Nese nga Hija e Dashuris Te ndjek Trishtimi
Hiq dore Prej saj dhe kthehju vetmis...
Pastaj do ta kuptosh Vleren e Dashuris...

PO te kujtohen fjalet emia po te djeg te tret xhelozia porse keq me vjen vertet çka e lype e ke gjet..!!

Ndoshta koha dot ndryshoj dhe nje dite dot me kerkosh po smund ta blesh ti shpirtin tim dhe gjith boten po ta mashtrosh !

Qe kur ti je larguar..kenaqesia e imja e vetme qendron duke permendur emrin tend

Fjalen tradhtare Une se meritoj Po ua mbaj nderin prinderve dhe ty smund te pranoj.

Kurre se besoja e pa sherr une isha se je i pa shpirt ke te nuk e disha

55% me pelqen 66% kisha dal me ty 77% isha bashku me ty 88% isha feju me ty 99% isha martu me ty 100% TE DUA VETEM TY....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:20 pm

DY PIKA LOTI...

Dy pika loti, me rrodhen nga syte
Mbi letren qe po shkruaja, me rane
Thelle me tronditen, ne shpirte
Shpejte, nga letra u thane.

Mbi fjalen, ku qe shkruar "Te dua"
Pikat e lotit tim, rane
U treten me bojen e shkruar
Ku nje shenje te vogel, lane.

Pra me boje dhe me lot
Ti shkruajta ty, keto fjale
Nga ketu larg, ku s'te shoh dot
E ku te kujtoj me shume mall.

U bene kohe, qe jam larguar
E ne zemer, vazhdoj te te mbaj
Ndoshta, edhe te kam lenduar
Te lutem, besome se une s'kam faj.

Kur letren, ti ta marresh
Lexoje ne vetmi
Dhe lotet, qe do te derdhesh
Mos te ti shohe, njeri!!!...


Jeten time do e mbyll,
Me dhimbje dhe me brenga,
Kurre mos me harro,
Ke qene gjithmone ne zemren time brenda.

Sa shume kam per te thene,
Por fjale nuk gjej dot,
Nuk dua te jetoj me,
Dua te zhdukem nga kjo bote.

Te vdes e te fle e qete,
Ty me mos te te besdis ,
Zemra ime pac fat ne jete,
Rrugen time asnjehere mos e nis.

Ne qofte se te kam merzitur,
Apo te kam lenduar,
Te lutem me fal,
Kurre s'kam dashur per te keq trajtuar.

Kur mos jem me ne kte bote,
Dhe ti kerkon te me flasesh,
Gjithmone do jem afer teje,
Vetem duhet te bertasesh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:20 pm

Mos ki merak per mua!

Qe te Hene ja nisa vargut sot me sosi dite e Shtune
Ketu nje fjale aty nje tjeter pirg me letra,fjale pafund
Me brengosesh e me thua:“Mjaft u trete lumemadhe“
Se kjo bote nuk ka ket’ mendje,por me ka nje mal me halle

Po c’ti bej kesaj zemres time,flake e saj nuk shuhet kurre
Bie-ngrihem neper vargje te jap jete dhe ne nje gur
Ah te mijat,te pafundmet,me te bukurat enderrime
Por te lodha se jam shpirt qe kerkoj vec per shtegetime

Kur me vjen behar-bekuari e livadhet gjelberojne
Do me gjesh atje te njomur, pikla vese me mbulojne
Dhe kur bora te kete zbardhur dimrit plak edhe te ftohte
Strukur prane do ngjishem zjarrit si kotele per pak ngrohte

Melankolia nese troket ndonjehere dhe me rremben
Sa qete prehem ne krahet e saja,pikellimet ja rrefej
Ne mengjes ne me zgjofte ndonje zog a rreze e dielli
Rend marrosur ne dritare sy ngazellyer per nga qielli

Hic merak mos ki per mua ne me marrte gjumi ne varg
Dhe as driten mos e mbyll mrekullia shume nuk zgjat
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:20 pm

Si ndihem pa ty
Ku me ike ku humbe ku u tretë
një plage ne zemër me mbete
një zjarr qe kurr nuk shuhet
një emër qe perjete ruhet


Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e këmbë ti me pushton.

S'e di se c'ndjen kur me ke pranë
Kur te dy vetëm rrimë menjane
Kur koken ve tek gjoksi im
S'e di a e ndjen shpirtin tim ?!

S'e di c'mendim ke ti për mua
Kur te shtrengoj por s'them te dua
Kur them se vdes për buzët e tua
S'e di a me beson ti mua?

S'e di c'do të ndodhë me ne te dy
Sikur të mos jem më me ty
Sikur kjo ender te ndalet një ditë
S'e di a do të shoh me o drite?

S'e di pa ty çdo bëj o yll
Pa ty kjo botë me duket një pyll
Pa ty kjo botë s'do këtë kuptim
S'e di o fiksim i trurit tim.

S'e di valle a do të duroj
Pa e puthur me atë goje
Pa e prekur me atë dorë
S'e di a do ndjej me nxehte a bore.

S'e di sa gjatë do të vazhdoje
Por di sa shumë te dëshiroj
E di sa shumë ti me gezon
Kur pak vëmendje me kushton.

E ndjej se shumë do të te dua
Sa kohe këto buzë do me puthin mua
Sa kohe qe zemra do t'me punoje
Emrin tënd do të kem ne goje.

S'e di sa shumë do të zgjase kjo jetë
S'di si do shkoje ne te vërtetë
Por diçka di me siguri :
Ajo qe dua je veç.......... Ti.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:21 pm

Nuk deshta te jetoj pa ty...
po lotet tu nuk me lojn te...
vdes...
Ai loti yt me jep pak shpres...
Mosloto ti as une...
Sendoshta zoti se bekoj...
Dhurin ton...
SI uket kjo dasuri qenka...
Beume lot e jo lumturi...


Sod omveq lot ne sy...
per te shkreten dashuri...
edhe kur dikush qesh mua..
me vjen rand...

edhe kur dikush...
flet per dashuri mua...
prap me vjen merzi..
se me kujtohet..
kur ishim ne te dy...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:21 pm

******SIKUR******
Sikur zemren t'ma hiqni
perseti ty do te doja...
Sikur syt t'mi verboni
perseri ty do te shikoja...
Sikur kembet te mi shkurtoni
tek ti do te mundesha te vija...
Sikur trurin t'ma shkatroni
ti do te ishe ne mendimet e mija...
sikur duart t'mi shkatrroni
preseri ty do te shkruaj...
Edhe veshet po t'mi shurdhoni
nuk do te beni ndonje dem...
sepse personi do te degjoja...
Gjdo kend qe shipton emrin tend
edhe gojen po t'ma qepni
emrin tend do te mund ta them
po edhe pa fjetur te me lini
ne endrat e mija perseri ke vend
pea krejt keto i kisha mbijetuar
sikur ta dija se ne te dy
ndinjeher kemi per tu takuar.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:22 pm

Shume njerz kane pyetur
Qeshte dashuria?
Te tjeret ju jane pergjigjur:
Diqka larg nga vetmia.

Dashuri o mall i zjarrte
Per mua je nje gjest
Kur valle do ta nxjerr at malle
Qe sa vjen e me shume me djeg.

Dashuri e merguar
Kthehu perseri
Une ste kam harruar
Shpesh mendoi per ty.

Shume kohe mendoi per ty
O dashuri e merguar
Dhe do me vije cudi
Nese ti me ke harruar.

Shume larg nga bota jam
Dhe larg nga dashuria
C`do gje e hidhur ngjan
Ashtu sikur vetmia.

Sa kohe duhet te ngushllohesh
Me veten qe pergjigjie s`kthen
Por sa shume duhet te pendohesh
per cfar iken e me s`vjen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:22 pm

Nuk e Kam LehtNuk e kam te let...
nga zemra...
te largoj...


Qe aq shum te....
deshta...


Por nje gje do me...
mbetet kujtim...
shum poezi...
qe ty ti...
kushtova...


Qe sa her do...
ti lezoj...
veq syt e tu...
do ti kujtoj....


Ata sy qe zemren...
ma thyn...


Por une prat do te...
dua...


Nese dIkush me...
therret ne emer si ti...
une nuk do ti...
pergjegjem si ty...


Nese dikush me therret...
zemer...
une do mendoj se je ti...
por nuk do tja...
kthej pa e shiku ne sy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:23 pm

PATE NDENJA VALLË??!!A pate ndenja ti valle ?!
qe mua më le me malle
a pate ndenja me thuaj ?
qe keshtu me bere te vuaj
Krejt qka ishte shkruar
e shkroi nje madheri
qe ne dy na ndau
e me la me lot ne sy
Sa koha keshtu kaloi
dhimbjen time e rriti
askush ne jete se mendoi
as kete zemra nga ti se priti ...
A pate ndenja me thuaj
qe luajte me ndenjat e mia
me le me shprese te vdekur
me shprese nga dashuriaKu gabova o zot?
qe fati keshtu me ngjau
perse zemren time
pa meshire ma vrau?Qdohere qe u mundova
ate qe ta kuptoj
qdohere ndjeja ne zemer
dhimbje qe me lendoj...Fati im me iku
dhe jeten time e fiku
me la ne zemer zjarr
qe me dergoi ne varr
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:23 pm

Kur Mendoj Per Ty !Kur mendoj per ty
Dhe ethe shpirtri leshon
Mendoj per gjene me te bukur ne jete
Mendoj per dashurine tone.

Kur mendoj per syte e trishtuar
Dhe buzet qe dridhen pa fjale
Mendoj per floket mbi gjoksin tend
Dhe zemrat qe rrahin pandal.

Kur prane teje qendroj e heshtur
Dhe dridhem kur me prek ngadal
Mendoj se brenda teje ka dicka
Qe ti ma thua me zemer, jo me fjale.

Dicka qe me ben te ndihem si engjell
Dhe hap krahet drejt teje te fluturoj
Ti me shterngon aq forte prane vetes
Dhe un ngadal peshperis te dashuroj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:24 pm

NUK MË BESOVE!!!!!!!!Te thash se shum te dua
ti nuk me besove
te pyeta a me don
ti nuk me tregoveTe dhash fjalen time
ti nuk e pranove
ti thash fjalet nga zemra
e zemren ma lendoveNuk me besove
se vertete te dua
te deshta, po te deshta
por ti sme deshte muaTash humbi kuptimin
edhe vete jeta
u zhgenjyen nga ti
dhe fjalet e mia te vertetaKam dhimbje ne zemer
qe se din askush
kam zjarr te forte ne shpirt
qe po me djeg si prushVuaj shum , po vuaj
dhe per kete gje shkruaj
ne mes te kesaj bote
po ndihem i huajNe syte e mi te permallur
kane mbetur vetem lot
qdo dite me lutje drejtohem
te i madhi zotPor as tek ai beso
nuk po gjej dobi
dhe vazhdon kjo vuajtje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:24 pm

MOS MA SHKATRO JETEN

Te dua,me beso.
Te prita,mos harro.
Te gjitha per ty i lash.
Por ku je ti tash???
Pse me le kaq shum te vuaj???

Vetem pse jam dashuruar..
Kur e ke njeriun qe te don,
Dhe vetem per ty po mendon.
Ti mendon keshtu eshte mir,
Por jo,keshtu eshte me veshtir,
Mos e genje vetveten,
Mos ma shkatrro jeten.
Kthehu tek une,ende jam ketu,
Ne nje skaj te botes jam tu jetu.
Po te pres me mall une ty,
Qe te kthehesh perseri.
Mos humb kohe,mos u mashtro,
Te lutem mos me harro....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:25 pm

PSE NUK ISHE FATI IM

Pse nuk ishe fati im kur te deshti shpirti im
sa te deshti zemra ime tash pa ty rri ne kujtime
pse dielli me nuk lind pse qielli eshte amshuar
pse nuk me flet as me goj kur ne ty jam dashuruar

Do te isha i pajtimit qe te them se zemra te don
por spajtohem me mendimin se te humba pergjithmon
diferenca ne mosh nuk eshte aspak penges
un te dua me gjithe zemer per ty po jetoj me shpres

Bukuria jote e forte verboi syt qe te pan
por zemren nuk ma ndale qe per ty te qan
nje deshire ne jet e kisha por ajo kurr smu plotesua
vetem njeher te kisha pran dhe te bej me ty qka te dua

Vazhdo rruges tende koken mos e kthe
do te vdes per nje puthje qe kurr nuk ma dhe
do te jetoj per ty me te vetmin kujtim
endrra e parealizuar ne shpirtin tim

Per ty u mundova neper shi e bor
por qenka e kot sepse nuk shkon me zor
ta fali zoti bukurin qe e gezuar te jetosh
per nje dashuri te vertet e per te tjer mos ta shfrytezosh

Pse po me qan shpirti pse po vuaj me zemer
pse ende pa te takuar u dashurova ne emer
te thash se shum te dua por ti nuk me besove
ta fala dashurin por ti nuk e pranove
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:25 pm

Po e sho Fleten si e merr Era,
Po e sho si Shtepis i qelet Dera,
Po e sho Nanen si e don Fmin,
Por s´po sho ku Shqiptart e kan Ardhmerin,

Po sho shum Njerz te Shkretê,
Po sho shum t´lodhun me Jetê,
Po e sho Veten Ketu,
Por Lumturi s´po kam Asku,

Po e sho te Riun e t´vjetrin,
Po i sho si shkojn Njani me Tjetrin,
Po sho te Bardh e t´zi,
Por per vendê tim kurr s´po sho Liri,
Letren po e Puthi,
Per ty me Shkronja po e m´bushi,
Prej fjalve nga Zemra,
Me k´naqet Trupi der te Themra,

Shko moj Leter si Peshk pa Hala,
Zemres qe e dua banmi shum te Fala,
Nese e gjan te Merzitun per Mu,
Thuaj qe kurr s´kam me Harru,

Nese e gjan tuj Pritê,
Thuaj qe nuk e la pa ardh nje Ditê,
Nese e gjan me Lot ne Sy,
Thuaj qe aj te don vetem Ty,

Nese e she ne Kujtime,
Jepja Lumtirin e Zemres Ime,
Puthe shum dhe nisu kendej Shpejto,
Po te pres mos u Vono.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:25 pm

NJE DITE
Nje dite ti do te qash per mua

sikur kam qare une per ty!!

Nje dite ti do te me mungosh mua

sikur te kam munguar une ty!!

Nje dite do te kesh nevoje per mua

sikur une qe kisha nevoje per ty!!

Nje dite ti do te me duash mua

por.......une nuk do Te Dua ty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:26 pm

-----PARAJSA-----
Sa djerse u derdhen ne netet e ftohta,
Nga ngrohtesia e trupave leshuar.
Sa fjale u thane me ze te embel,
e sa buzet belbezonin.
Te kemi pare valle Parajsen,
Paraardhesit s´do te na besonin.

U thane vargje per poezi,
Qe poetet shume kerkuan
Nuk patem faje as une as ti
Ngrohte lotet nga shpirti buruan.
Kekroje fjale tet them sa shume te ndjeje
Si poetet dhe une te gaboje,
Ka shume fjale magjike ne jete:
Te dua,te adhuroje

Jam une ai qe ty te ndjene me shume,
Ne gjithe bardhesine qe mua me rrethone
Je ti drita ime qe me verbon
Je ti vetem TI

Dua bukurine tende kur ti zgjohesh ne mengjes,
Jane puthjet e tua qe me japin jete
Aromen tende trupi im e kerkone
Te dua,Te dua po kaq nuk mjaftone!!

Te kemi pare valle parajsen
Para ardhesit s´do te na besonin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:26 pm

eja Fshimi Lotet Nje Her"

Eja Fshimi Lotet Nje Her
Dikur Mund Te Jet Von
E Dij Qe Nuk Me Kupton
Dua Te Ta Shpreh Dashurin
Time Qe E'ndjej Ne Shpirt Per Ty
Vuaj E Ti As Qe Mendon Per Mua
Lotet Me Pikojn Ne Faqe
Ty A Te Intereson?
Sa E Pashpirt Qe Je
Ka 8 Muaj E Gjysem
Qe Me Ka Humbur Qelsi I Zemres Sime
Ai Ka Mbetur Tek Ti
Do Te Mbetet Pergjithmon Dashuria Ime
Ndaj Teje E Heshtur Siq Ka Qen Qe Sa Koh
Dashurin Qe E Kam Per Ty
Do Ta Mar Me Vete Ne Varr
Nuk Mundem Te Te Haroj Ty Dhe Emrin Tend
Sepse Jam E Dhen Pas Teje
Zemren Ma Coptove
Para Se Te Vdes Eja Fshimi Lotet Nje Her
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:27 pm

Ajo qe ti gjithmon ke ditur!!

Te dua shume
Nga thellesia e shpirtit tim
Dhe ndonjehere
Jam i trishtuar
Se di
Se shpejt, shume shpejt
do te shkosh
ne kerkim te fatit tend
Mos e moho
Dhe ti e dije
Gjithmone
Se ajo dite do te vinte
E di qe nuk kam bere asgje
per ta ndalur
Vecse te lash te shkosh
Qe-nje dite
te kthehesh
Ose te pakten
te me ruash
gjithmon
ne ndonje cep te zemres tende
Ne perjetesi
Per dashurine time
Qe na lidhi per nje jete te tere
Te shkurter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:27 pm

"LOTET E SHPIRTIT TIM"


I perlotur i fyer me zemren e coptuar
dashuri e paster sonte per ty vuaj
krenari e shqyer shpirt i sakatuar
loti sdo pushoje me vite me muaj


Lotet qe un derdhi ty ne shpirt ste prekun
vaji i shpirtit tim per ty eshte nje loje
lulet mbi zemren time te fyer te vdekun
shpirti im i vogel me vrau me thermoj


Hapu varri im i ndjenjave te mia
digju shpirti im nga flakt e dashurise
ajo kurr sme ka dashte po me vret vetmia
jeta ime e shuar nga hiri i padrejtesise

Shkretetire pafund pa ty me duket jeta
qofsh e lumtur shpirt mbi vajin e shpirtit tim
plage e zemres time duke qare un mbeta
vdekja mu afrua jeta ska kuptim
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:27 pm

LAMTUMIR

Lamtumir i tham njeri-tjetrit
dhe u nisem per shtegetim
pa harruar dashurin e vjeter
si te vetmin kujtim

Ajo qe ndjej per ty ma merr
shpirtin per te vetmen dashuri
e vetmja gje qe me kujtohet prej
teje ishte vetem nje LAMTUMIR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:28 pm

Te veshtire e kam

Te veshtire e kam
Te te shoh ne sy
duke e ditur se s'do jesh
kurre e imja
Duke e ditur se s'jane
Per mua ata sy.
Te veshtire e kam
Te te pranoj si shoqe
Me duket pa kuptim
me duket se jetoj kot.
Te veshtire e kam
me ty te bisedoj
mund te te them cdo gje
pervec fjales te dashuroj.
Te veshtire e kam
te te shoh ne sy
kur ti e di fare mire
se cafre ndjej une per ty.

Wolf
Shiko Profilin Publik
Dërgo një mesazh privat tek Wolf
Vizito Faqen E Internetit të Wolf!
Gjej më shumë postime nga Wolf

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:28 pm

Per ty Zemer

Kush Ishte ai Shpirt keq
Kush ai Dore e rende Qe
Te thyen Zemeren Dhe
Dashurine Tone Godet
Pse... pse zemer lejon
Pse degjon Te tjeret
Dashurine Te te udheheqin
Dhe zemeren te ta Lendojne
Nuk e sheh Para syve
çfar ke dhe po Humbet
Nuk I beso Syte e E zemeres
Qe te sheh dhe te do fort
Qe te ndien dhe Te dashuro
Perse...perse e dashur mendon
dhe renkon dhe zemrat tona
dit E nate i le qe te Vajtojn
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:29 pm

Cuditem me jeten,
Cuditem me veten,
Cuditem me ty,
Cuditem me ne te dy.

Te kujtohet si u njohem?
Nje dite shkurti,
Nje dite me shi,
Nje dite si nje enderr,
Nje enderr e gjate nje vit.

Po puthjen e pare e mban mend ?
Te qarte e kam ne mendje
si te ishte dje.
Me ne sfond « please forgive me »
pasioni mori jete.

Te lutem me fal thoshte kenga
Te lutem me fal me the dhe ti
E hidhur ish e verteta
E embel mjalte genjeshtra.

U zhduke ashtu papritmas
U zhduke pa lene gjurme
Prapa le vec dhimbje
Nje dhimbje pafund.

Ah sa te kerkova
Te kerkova pa u lodhur
Kerkova syte e tu
I kerkova gjithkund.

Pyesja veten “perse?”
Pyesja veten “po ti?”
Pyesja veten “si ike?”
Pyesja veten “do vije?”

Nje dite te bukur Maji
Nje dite te shenuar per ty
Nje dite qe kurre s’do e harroj
Nje dite = nje mrekulli

Qendruam ashtu si te shushatur
perball njeri-tjetrit.
Na dukej e pamundur
Me dukej si nje enderr.

S’te mbaja dot inat
S’mundesha kurrsesi
Te kisha kaq prane
Ishe vertet ti !

Askush s’mund ta besoje
Por ne vertet u njohem ate dite
Gjithcka kishim jetuar
Kish qen vec nje film.

Me kerkove nje perqafim
Por nje puthje te dhurova
Te ulur ne trotuar
Te gjitha i harrova
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi "vargje per TY "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum