www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi "vargje per TY "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 9:56 pm

First topic message reminder :

E dashura ime

Të të them se sot jam sentimental
Ndoshta është turp
Koha është bërë bajate
Ajo kështu duket tek ëndrrimtarët,
le të shuajmë
e le të vuajmë edhe pse nuk është e drejtë

E dashura ime lëkura na kërcet,
pas zjarreve të ndezura në fëmijëri,
hutimi mbi atë diçka bajate sjell ujërat e turbullta,
Pas turneut të mërzitshëm dhe apetiteve adoleshente
Ndihemi të plakur në rininë e hershme!

E dashura ime unë njëherë të pata thënë se ekziston
lumturia në sytë e të verbërit,
pranë të sëmurit me vdekje luten engjujt,
Rrugët zbrazen nga kriminelët,
atëherë kur funeralet qarkullojnë të heshtura
në kanalet e nënvetëdijës së rojeve të natës!!!

E dashura ime të uroj ditë të këndshme!..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:29 pm

ENDE E NDJEJ PRANIN TENDE

Ndjehem quditshem...
Me duket se qdo dite te jetes sime e kam kaluar me ty.
Kam ndjenjen se te kam prane,kam ndjenjen se ti ende po me mbron pertej asaj
largesie te pafund.
Une ende po jetoj me ty,por nuk e di a po jeton edhe ti me mua....
As drita e diellit nuk mi ka verbuar syte sa mi ka verbuar shkelqimi i syve
te tu.
Ah!!!!
Sa me mungon ai shkelqim.
Me mungon aq sa me mungon ti.
Nese dashuria eshte kaq e qmueshme pse Zoti e nderpreu ate.
Me mungon zeri yt engjellor
Kam shum nostalgji per aromen e lekures tande,me shume se qdo gje me mungon
ajo
Sot ndihem quditshem,sepse kam gabuar shume here me ty.
Te kam bere te ndihesh keq,e per qudi asnjehere nuk jam penduar me shume se
sot,dhe sot me shume se kurre po ndjej nostalgji per Ty......
Te humba per gjithmone por ende e ndjej pranin tende tek une.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:29 pm

TE SHIKOJA....

Te shikoja ne sy....
Shume te lodhur ata ishin
Te mbytur ne lot
Ata me shikim nuk kishin.....

Te preka floket....
Butesia nuk ishe me aty
Ato ishin te thara
Sikur thonin te ngel faji ty....

Te preka buzet ....
Jete ne to nuk kishte me
Te thash me fal
Por goja jote nuk fliste me....

Ta preka zemren....
Ajo rrahjet i kishte ndalur
I humba ndjenjat
Kjo bote per mu ka mbaruar....

Ta pash shpirtin.....
Larte ne qiell po shkonte
Me tha te kam FALUR
Me gjithese ti ke shum faj.....

Te humba ty.....
Kete kurre nuk ja fal vetes
Ti ne shpirtin tim do qendrosh
Tani e gjithe JETEN
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:30 pm

NGADAL PËSHPËRiS
Kur mendoj për TY
dhe ethe shpirti lëshon,
mendoj për gjën më të bukur në jetë,
mendoj për dashurinë tonë.
Kur mendoj për sytë e trishtuar
dhe buzët që dridhen pa fjalë,
mendoj për flokët e tua mbi gjoksin tim
dhe zemrat që rrahin pandalëNATES HENES YJEVE
Nates Dicka Ti Tregoj Se Nje Vajze Dashuroj
i Tregoj Sa Shum e Dua Dhe Se Di Ajo a Me Do Mua
Ri i Qet Me Thot Hena Mos u Mundo
Ri i Qet Me Thojn Yjet Se Ajo Te Do
Po Ajo Vajz Vall Q'Po Mendon
Besomeni Mua Se Un Ate Shum e Dua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 31
Location : No Active....

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun Jan 24, 2010 10:30 pm

-----PARAJSA-----
Sa djerse u derdhen ne netet e ftohta,
Nga ngrohtesia e trupave leshuar.
Sa fjale u thane me ze te embel,
e sa buzet belbezonin.
Te kemi pare valle Parajsen,
Paraardhesit s´do te na besonin.

U thane vargje per poezi,
Qe poetet shume kerkuan
Nuk patem faje as une as ti
Ngrohte lotet nga shpirti buruan.
Kekroje fjale tet them sa shume te ndjeje
Si poetet dhe une te gaboje,
Ka shume fjale magjike ne jete:
Te dua,te adhuroje

Jam une ai qe ty te ndjene me shume,
Ne gjithe bardhesine qe mua me rrethone
Je ti drita ime qe me verbon
Je ti vetem TI

Dua bukurine tende kur ti zgjohesh ne mengjes,
Jane puthjet e tua qe me japin jete
Aromen tende trupi im e kerkone
Te dua,Te dua po kaq nuk mjaftone!!

Te kemi pare valle parajsen
Para ardhesit s´do te na besonin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun May 23, 2010 6:25 pm

Po te them sa ty te du
nina nina nuuu
due me u trau

shum ë shkronja i ka alfabeti
vetem shkronja ..A...
ne zemer me mbeti!!

Nuk jam Amerikan
me te than I LOVE YOU
Por jam PRISHTINALI
Qe te them ty TE DU

Nuk jam INDIAN
me te gjuajt me shigjet
por jam Prishtinali
qe te dua per jetë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun May 23, 2010 6:34 pm

Po Të Isha me Ty,
Do Të Ndalej Kjo Stuhi, e Di
.
Po edhe Nëse Bëhet Vapë
Unë ,Freskinë Do Ta Jap .

Por , a eshte Ëndërr Kjo Që Dua
Ti a ke Guxim te më Njohësh Mua

A ke Pyetur Sa Jam i Lodhur ,
Apo ke deshir per te me njohur

Vitet po kalojn shpejt
Kurse Koha Askënd Nuk e Pret .

Kam Vendosur Ose Të Gjej Ty
Ose tërë Jetën Ta Kaloj Vetmi

Nëse gjërat kështu Do te shkojn
une dhe ti te lumtur do te Jetojm
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   Sun May 23, 2010 6:43 pm

Ku me ike ku humbe ku u trete
një plage ne zemer me mbete
një zjarr qe kurr nuk shuhet
një emer qe perjete ruhet

Se di c'me ndodh kur jam me ty
Kur me shikon me ata sy
Kur me buzeqesh me ledhaton
Koke e kembe ti me pushton.


Nuk di qfar mendimi ke ti për mua
Kur te shtrengoj por nuk te them te dua
Kur them se vdes për buzet e tua
Nuk di a me beson ti mua?

Nuk di c'do te ndodhe me ne te dy
Sikur te mos jem me me ty
Sikur kjo ender te ndalet një dite
Nuk e di a do te shoh me o drite?


Pa ty nuk mund të rri
Pa ty jeta më behet hi.
Pa ty varri nuk më parnon..
Se zemra vetëm ty të don..


Pse e denon vetën dhe mua..
Pse se thua fjalen qe te dua..??
Pse e shkel ti kete fjal
Tani dikur pendimin nuk ta fal
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi "vargje per TY "   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi "vargje per TY "

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 3Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog
YlliehanaForum