www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 poezi pak te nxehta

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
osa001
Mister Forumi
Mister Forumi


Numri i postimeve : 7128
Data regjis. : 04/11/2009
Location : as n7-te as n8-te

MesazhTitulli: poezi pak te nxehta   Sun Feb 07, 2010 7:43 am

Me te qit n’bjeshke,po t’myt guri
Me te djerg n’shpi, po t’han katuni
Me te qit n’mal tutna t’han uki
Me te shti n’gjep,tutna po t’hupi
Ishalla t’ruen zo’i lumi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.tk
osa001
Mister Forumi
Mister Forumi


Numri i postimeve : 7128
Data regjis. : 04/11/2009
Location : as n7-te as n8-te

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Sun Feb 07, 2010 7:43 am

Mori emire ne hije t’blinit
Tu ka qkye kmisha rreth gjinit
T’paska dal shyta pahiri
Por si gur xhevahiri
Jepja pak qati jetimi
Jetim zeza qka po lyp
Ni kafshat buk e ni kokerr kryp
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.tk
osa001
Mister Forumi
Mister Forumi


Numri i postimeve : 7128
Data regjis. : 04/11/2009
Location : as n7-te as n8-te

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Sun Feb 07, 2010 7:44 am

Mori emira ne at koder
E mir je veq pak evogel
Djali dades jam tamam
Matmi vithet sa gjan i kam
N’dash me gishta ndash me pllam
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.tk
osa001
Mister Forumi
Mister Forumi


Numri i postimeve : 7128
Data regjis. : 04/11/2009
Location : as n7-te as n8-te

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Sun Feb 07, 2010 7:44 am

Moj emira pash ate nan
Hiqja gjoksit ate gjilpane
Ti shoh shenjat ka ti kam lane
Ik bre dreq se mke ba nishan
Qortue m’ka burri mram
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.tk
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
bRuNneta

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 33
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Sun Feb 07, 2010 8:40 am

U SA TE DUA I DASHUR
BESO SE TE DU VEQ TY
KREJT NE JET RREGULLAT
PER DASHNI VEQ NJA 10
HER I KAM THY.........haha

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Thu Apr 08, 2010 1:17 am

Si Kafeja pa filgjan ...
si shtepija pa tavan ...
te deshta se ishe zonjush
me mashtrove me një sakuz

E lam sonte mu taku te sana
po nuk te kishte lan nana
tha prit qiko vete loken
po duhet me mjel edhe lopen

erdhe ti mu hodhe me turr
krejt floket mi ke shkul
dhe me the me don mu
jeten me mu don me kalu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Sat Apr 10, 2010 3:57 am

Dikur ne ecmekohen ishimnje shoqeri
e kalonim kohen per mrekulli
gjersa lamyy beri nje befasi
e hapi n je forum te ri
shokeve nuk ju tha lamtumir

ecmekohen filluan anetaret me u ndrrue
te vjetrit erdhen ketu
e me anetar te ri forumi u shtu
shum anetar fillun me mungue
disa u fejuan disa ishin martue
po erdhe shum te tjer
te ylliehana paskan shkue

per qdo dit vizitoja kete faqe(ecmekohen
shkruaja poezi lexojas mesazhe
e takova nje shok qe nuk muj me harru
po nuk shkoj shum edhe aj u martu
ne forum filloj me mungu
kur kuptoj se kisha mbet vet
e bere nje lutje shpejt e shpejt
te dashures se vet i kishte kerkue
me i dhan leje me mue me shkrue
per qdo dit bashk kemi shkrue poezi
edhe qikat ne valle i kemi shti

vendosa shkurt me ardh ketu
pak miza me ju leshu
ngapak me ju nervozu

Tu ngjat jeta oj BruNeta
apo sheh se ku te gjeta
besoj e kuptove meniher
se nga Malsori kjo thirrje po vjen
BruNeta aka diqka te re me kallxue
mos vall edhe ti je martue
por hiq nuk jom tu besue
hala mbiemrin se paske ndrrue

per ttoole diqka pa shkrue
nuk po mundem me u durue
se edhe huna eshte tu mu krue
e di kjo nuk bahet nervoz me mue
me filozofit emia tash u msue
ttoole ty te marrt era
ishalla virresh ne banderr me tela
e un vi me te shpetue
se elektroniken e kom studiue
ne ecmekohen me gjen mue

edhe Mandarina e pash dikun
ishalla eshte ajo qe po mendoj un
me BMW te zez qe vjen ne katun
sa pluhuri prej saj tu shkue
veq qobani din me kallxue
edhe per kete kom nje urim
ishlla BMW je i jet pa benzin
bahet nervoz tu e shty
vendos ne ecmekohen me u kthy

Lamyy aje burr si je
mir se te gjej ne shpin e re
edhe anetar mjaft paske tubue
tash edhe arat mundesh me i punue
besoj se ti po me njef mue
erdha pak me ju me bisedue
me keta rreshta me perfundue
se ne ecmekohen po me presin mue

kaq me sot due me perfundue
se kom shum pun pa i punue
ne ecmekohen me gjeni mue
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vala
powered by PTK
powered by PTK
Vala

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 28
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Sat Apr 10, 2010 7:17 pm

malsori e paska than
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
geli
Offline
Offline
geli

Numri i postimeve : 4761
Data regjis. : 08/10/2009
Age : 33
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Sat Apr 10, 2010 7:32 pm

haha malsor mir se erdhe edhe ti ketu e flm per poezin :P

ej njeri qe ku e ki temen per poezi kushtuar anetarve.
http://www.ylliehana.biz/poezi-f14/poezi-kushtuar-anetarve-te-forumit-t1284.htm


me repsket per ju. lamyyy

_________________________________________________________________________Faktet kallxojn syt shikojn gjerat ndodhin..

<marquee bgcolor=orange> Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz</marquee>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Sat May 08, 2010 7:22 am

o lamyy qka je hutue
merre lapsin me sulmo mue
se ashtu une due
pak mem xigelue
e tani nuk mundesh me shpetue
me kepuca kom me te gjue
se shpulla te kom sakatue
qe nuk mujte me i durue
e the po due mu dorzue ahahah
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ARIEL
i/e Përjashtuar
i/e Përjashtuar
ARIEL

Numri i postimeve : 2612
Data regjis. : 02/12/2009
Age : 34
Location : Aty ku zemra ime ndjen me shume dashuri,,knaqesi dhe lumturi

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Wed May 12, 2010 2:01 am

Nje dite nje engjell me pyeti
se qka mund te beje per ty
une ju pergjigja dhe i thash
ruaje atej njeri qe po e lexon kete poezi...........

Kujtoj per ty endroj per ty
Kujtimet me mbajn
kujtoj e kujtoj gjersa te lodhem
bie ne gjume gjumi s'me ze
e ulur kujtoj e kujtoj
gjersa ti te vish e te mi mbyllesh syt
me endra jetoj enderoj e endroj
gjersa nuk mundem me
gjersa t'me thuash ti lerem te qete
e pastaj zgjohem e nga endrat marr shpres
qe me shtyjn per te jetuar ...........

Sonte e ndjej qe ende te dua
edhe pse ne kete qast nuk je me mua
a i ndjen rrahjet e zemres sime
po si une a ndjen shqetesime

A e din qe sonte jane dy sy
qe nuk mund te mbyllen nga malli per ty
A e din qe sonte diku ne nje dhome
eshte nje shpirt i vetem qe ti i mungon.............


S'ka me fjale s'ka me gezim
ka veq heshtje dhe pikllim
s'ka me drit ka veq terr
s'ka me lule ne pranver
s'ka me takime ka veq mall
pse s;me vrave por me le te gjall
gabuam aq shume sa ishim te ri
nuk menduam fare se fjalet vrasin dashurin
sa jam e vetmuar si asnjehere ne jete
vetem si nje ender hija jote me ka mbet................

Pse e denon veten dhe mua
pse e fik dashurin qe une e dua
pse sot me urren mua
kur e din qe ende te dua?Huh?

Shtrati shume i ftoht
nata shume e qete
pa ty shpirti im nuk mundem me fjet
eja me perqafo
eja me shtrengno
eja ngrohe shpirtin tim
se veq ty te do...........

Te dua edhe pse me urren
te dua edhe pse ne vetmi me lene
te dua edhe pse s'kam shpres
te dua edhe pse s'je e vetmja krijes

Kur ta kujtosh Mitrovicen
kujtom edhe mua
kujtoje vendin ku me the te dua
si shejn ndarje apo largimi
te mbetet Mitrovica si shejn kujtimi ...........

Nuk mundem me
Jam lodhur nga genjeshtrat e tua
prej teje me s'dua te ndegjoj asgje
Se kupton se kthim nuk ka me
ik largohu e gjeje nje tjeter
per mua je veq histori e vjeter
qe me s'dua ta kujtoj por thjesht te mendoj qe kurr s'ekzistoj..........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Sun May 23, 2010 6:11 pm

Shoqeria kujtohet
Tradhetia denohet
Fjala e keqe në zemer
shënohet
Vajzat janë Katile
dashurin e bejn pa hile
Djemt janë te but
dashurin e kan të shkurt

Nëse je shqiptarë
Si shqiptar qendro
nëse je tradhetar më
mirë mos JETO......

Mos ma shiko shkrimin
por mbaje kujtimin
në qoft se vdes
kujtim do te mbes
I bukur nuk jam
As simpatikë
Mjafton qe ndaj teje
do te rri Besnik
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   Mon Nov 05, 2012 9:51 am

ti qe je dikun

Ne fillim cdo gje ishte perfekte
sdua qe te mbes i vetmuar
perse me dhem shpirti dhe
un skam qetesi perse nuk
funksionoi gjith kjo dashuri...

-Largesia Eshte Armik,
Se Dy Te Dashuruar I Ndane Per Jete..
-Nese e do tjetrin shko
un nuk te ndal
nese te kam penguar te lutem me fal…

-Sa jete e poshter sa jete e ndyr
dhe kur sduam te jotjme e kemi per detyre………
-Bjeri zemres time me sa te ke fuqi,
por kujdes mos e vrasesh se brenda saj je ti !
-Me fal qe te deshta me fal qe te dua
,me fal qe s’jam me ty
e me fal qe ti je pa mua!
Me fal qe te mendoj,
me fal qe s’te harroj,
me fal qe pa ty s’mund te jetoj!

qenka e veshtir te jetosh i maskuar duke mbajtur
ne zemer njeriun qe ke endrruar
-U thane gjethet e shtatorit e rane para meje
perse valle un qe te desha tani jetoj larg teje
i kujtoj puthjet e tua qe ti mua mi dhurove
po perse valle nuk ma the shkakun qe larg meje shkove
pa ty e vetme po lotoj edhe pse te dua shum lotet spo mundem ti ndaloj .
ta ndjej mungesen tende edhe ne gjum edhe boten te ma falesh loti im prap do te pikoj
kur e din qe ne zemren tende une tani me nuk ekzistoj
-Por qfar te them un tash,kur ti e din shum mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,shum esht e veshtir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: poezi pak te nxehta   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

poezi pak te nxehta

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblog
YlliehanaForum