www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 poezi by DoNì..!!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
DoNì
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
DoNì

Numri i postimeve : 2980
Data regjis. : 02/02/2010
Age : 25
Location : MiLaNo*ViTi

MesazhTitulli: poezi by DoNì..!!   Thu Feb 11, 2010 11:47 am

pyess zemrën si ndihett tani
përxhixhen ndjenjat zemër po vdess për tyy
pyess syrin përse loton
përxhixhet loti dashurin e juaj askush nuck përballon
pyess mëndjen përse e mëndon
përxhixhen mëndimet vallë dashurinë e juaj kush harron
pyess vehtën përse shkruan
përxhixhën shkrimet jan dy të rinj që njëri tietrin e duan
pyess duart përse jeni tharë
përxhixhën tharjet po tani s'ke ass lot për të qarë
pyess zemrën tënde c'farë ke
përxhixhet kurreshtja ti e dinn sa të dua ore
pyess malet përse kështu
përxhixhën drunjtë ti s'ke faj që je dashuru
pyess hënën c'farë po ndodh
përxhixhën yjet dashurinë tuaj dikush e ka hodh
pyess diellin përse nuck ngroh
përxhixhet i gjori tanii edhe un kam të ftoh
pyess shiun përse nuck ndalon
përxhixhet i lodhur nuck kam bessuarë se të tradhëton
pyess buzët përse më jan bërë shkrumb
përxhixhet gjuha dashurinë e jetëss sapo ke humb
pyess gjithc'ka hich pa ndal
prap se pra c'do përxhixhe nuck thotë që mundësh me i'a fal
pyess të dashurën përse më tradhëtove
përxhixhët e gjora nuck di si ndihem që në mua u dashurove
pyess dashurinë c'faj kam un
përxhixhët e gjora zemra yte dashuron shumë
pyess vehtën prap sa i marrë që jam
dic'ka brënda më bëri të kuptoj që fai aspak nuck kam
gjitha këto pyetje marrëzi dashurie
gjitha ato fjal thjesht fjala ndyrsie
gjitha ato puthje të zjarrta u doxhën
dashurinë për ty edhe yjet të urrenin u përpoqën
tanii pass gjithë spiegimeve kam fillu me't harru
se e kam kuptu që për veprën tënde s'ka falje me kërku..!!
[i]
[/center]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.tk
DoNì
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
DoNì

Numri i postimeve : 2980
Data regjis. : 02/02/2010
Age : 25
Location : MiLaNo*ViTi

MesazhTitulli: Re: poezi by DoNì..!!   Thu Feb 11, 2010 11:50 am

Vohn e kuptova që e dashurova,
vehtëm lott e hidhërime i dhurova.
Kur e pata nuck dita me mbajt,
e'h tanii si i gjor ri tu i qajt.
doja të bëja shummë,
nuck e dija se kështu po e humb.
nuck kisha eksperienc në dashuri,
më shummë më pëlcente fjala tradhëti.
doja të vazhdoja i njëjti të jam,
nuck kisha forcën që sott e kam.
dashuria e mallkuarë mua më lëndoi,
pastaj tradhëtia a thua sa të hidhëroi
vallë a të kam thënë ndoj'herë të du,
vallë përse inspirimi im nuck më ka leju.
anni ti mundësh dhe këtë dashuri me harru moj goc,
vetëm të luss mua më jep pak forc.
c'do ditë e c'do natë kështu kam mëndu,
se si këtë poezi të vrazhdë tyje me ta kushtu.
now go can you fly,
please let me cry.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://ylliehana.tk
 

poezi by DoNì..!!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog.com
YlliehanaForum