www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poesi dashuri veq mos qaj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Joniii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Joniii

Numri i postimeve : 1230
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 23
Location : As N'tok As N'qiell

MesazhTitulli: Poesi dashuri veq mos qaj   Sat Mar 20, 2010 2:59 am

Vdekje Per Dashurine!!!

Kam deshire qe te vdes
per kete dashuri
por askush mos ta dije
se po vdes per ty

Do te vdes per ty
askush sdo ta kuptoj
se ne jeten tende
une me nuk ekzistoj

Nese une vdes
jeto ti pa shpres
se kurrr me goja ime
s`te thot Mirmengjes

Vdekja eshte nder
nese vdes mbi ty
dhe nese dora jote
mi mbyll keta sy

Kur te kuptosh per vdekjen time
te varri im mos u afro
lerem te qete ne ate bote
trupin tim mos e trazo

a e kuptove se per ty
edhe vdekja nuk me ndali
e dhash jeten per kete dashuri
kete jete ty ta fali

a e kuptove jeten
si nje zemer gur
une e dhash nje jete per ty
e ti mendoje se esht avantur
Une su pendova aspak

qe per ty humba rinine
tani kalbem ne nje varr
i vdekur per dashurine
___________________________________________

Me fal qe te deshta e kete ti se meritove
Me fal qe po vuaj e kete ti ma shkaktove
ndoshta vjen nje dit qe kurr ti se mendon
dhe ateher e merr denimin qe e meriton


___________________________________________

per ne ska pyetje ska as pergjigje vazhdo
si me par dhe njeher zemra dot digjet
vetem lute zotin te ti fale gabimet
se ne boten tjeter i fillon gjykimet
atje llogarit ke me i dhen vet
nese me kerkon mua kurr sme mem gjet
une do te jetoj ne nje jete te bekuar
se kurr ne kete bote askend se kam tradhtuar
sikur ma bore mua atje ke me gjet
me rende se mua do e kalosh ate jete_________________________________________

Nese ste kujtoehem
Do te prezantohem;
TE DUA e kam emrin
VETEM TY mbiemrin

I lindur nga nje femer
Me vendbanim tek nje
zemer nga kombesia
Jam SHQIPTAR ne LIEBE

Sjam ""TRADHTAR""


____________________________________________

O zemer e djegur
Ta puthje nje here
Pa le te kishe vdekur
T'ja puthje nje here syte
Ta plotesoje deshiren
Le te mbeteshe pa drite
Do ti mbaje mend fytyren
Eh si eshte ndertuar kjo bote
Themelet dot nuk ja gjen
Germon, por mundi te iken kot
Se ne drite asgje nuk kren
Ketu lindi gezimi
Ketu lindi perpjekja
Me tutje hidherimi
E me tutje vdekja
Vitet jane duke kaluar
Dita diten zevendeson
Dhe njeriu i shqetesuar
Ti ktheje prapa kerkon
Me falni qe shkruaj keshtu
Kjo eshte menyra ime
Nuk kisha rruge tjeter
Histori eshte jeta ime
Zemren e qeshur, te gezuar
Kur dikush e ngacmon
Sjo me s'ka per te pushuar
Por vetem helm leshon
_________________________________________

E bukur kjo e jotja !!! E ngjashme kjo e imja


U ktheva nje dite ne qytetin tim
me mallin e dyfishte ne shpirt
kisha kohe qytetin pa pare
por dhe ty pa te pare shume dite

Nuk ish nevoja tme thoshte njeri
qe ti nuk ishe me ne qytet
se vendi ku rrije me prisje gjithnji
ate dite kishte mbetur i vetem, i shkrete..._____________________________________________

do vije nje dite kur ne at qytet te vjeter do takohemi perseri
se di a do tme njohesh ndoshta s do t njoh as un ty
ndoshta do shikohemi me habi ndoshta edhe lot do na mbushen kta sy
do na kujtohen ditet kur ne ishim bashk dikur
apo do te behemi sikur su njohem kurr
por gjitha keto me nuk kan rendesi
ti jeton pa mua e un jetoj pa ty `` por sa jemi t lumtur `` kete vetem Zoti e di:(
_________________________________________________________

Do të puth ëmbël
që gjatë të më kujtosh
nëse ndonjë herë largohesh
përsëri të më kërkosh

Ti më bën akull
ti më bën zjarr
ti po më mbyt
ti po më ngjall

Kur bisedoj me ty
krejt i harrojë
pa ty nuk vdes
as s'mund të jetoj

Pse të dua kaq shumë
unë as vetë se di
ndoshta me kanë dehur
puthjet qe mi dhurove ti

Dashuria fillon me puthje
e mbaron me lotë
ai që e ka provuar
më nuk e duron dot

_________________________________________

Do të puth ëmbël
që gjatë të më kujtosh
nëse ndonjë herë largohesh
përsëri të më kërkosh

Ti më bën akull
ti më bën zjarr
ti po më mbyt
ti po më ngjall

Kur bisedoj me ty
krejt i harrojë
pa ty nuk vdes
as s'mund të jetoj

Pse të dua kaq shumë
unë as vetë se di
ndoshta me kanë dehur
puthjet qe mi dhurove ti

Dashuria fillon me puthje
e mbaron me lotë
ai që e ka provuar
më nuk e duron dot

____________________________________

Ne qiell sonte s;ka yje nata i ka fshehur
Qielli eshte merzitur eshte bere si i dehur
Edhe une bashkohem me te
Qe te dy qajm ne fshehtesi
Ti kerko femra me te bukura se une
E une te kerkoj vetem ty

Nese ne dasmen tende bije shi
Dije se jane lotet e mallit qe pikojn per ty
Nese ne dasmen tende shkrep nje rrufe
Dije se nje mallkim nga une e ke

U thane gjethet e kesaj stine dhe rane para meje
Por kjo zemer qe te deshti tash po rrah larg teje
Edhe boten te ma falin une prap do te dua
Kur e di se dora jote do mban nje unaz te huaj

SINQERITETI NE DASHURI

Aty ku skrep nje dashuri e vertet
Hapet nje vullkan i pashuar perjete
Si dy zogj te bukur jemi ne te dy
Kush po ti merr mendet asvete nuk e di
Atje te nje lum ku ka lule shume
Kur te jesh ne gjume vi dhe te puthi une
Ndoshta e teprova por s'ka rendesi
Te gjitha po i shkruaj vetem e vetem per ty

Une vuaj per ty dhe ti asgje
Une fali dashuri per ty ti nuk e qmon
Une fali jete per ty e ty nuk te mjafton
Andaj te them largohu se ti nuk e meriton

Lotet qeme pikojn zemra me coptohet
Enderoj te kaluaren qe tani me kujtohet
Me forc te fundit tani po te shkruaj
Te them Lamtumir edhe ti me thuaj

LAMTUMIR PER GJITHMON
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poesi dashuri veq mos qaj   Mon May 10, 2010 6:32 am

Moj e mira larg ne prishtin
fort po tutna qe me ke harrue
Babit ti ai ke tregue
a e dini qe na dy jena fejue

ma nuk po rrihet ne kete gurbet
veq ne Prishtin po me rrin met
po vi po jau baj hunt pershesh
se mihanen po doni mi shti ne thes


po ne koft se i kini ra pizhman
me fejes hajgare nuk ban
muj mu ba une krejt dushman
vi e marr Mihanen ner jargan

shpesh ne enderr une ty po te shoh
me djers po lahna si nje lum
kur po me del gjumi OH
po baj ku dreqin te kom

prishtines i dalt flaka
se po me doket me iku nafaka
:haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poesi dashuri veq mos qaj   Mon May 10, 2010 6:35 am

Dy sy te medhenj te kisha do te doja
Ne çdo vend ty te shikoja
Dy vesh te prehte gjithashtu do te doja
Ne çdo moment ty te degjoja

Por prap ta dish do t'me mungoje
Ne çdo sekonde qe s'do t'me shikoje
Ne çdo minute te jetes time
Ty do te t'kerkoja i dashura ime

E kur te dy te ishim prane
Do te doja qe çdo gje te pushonte
Asnje ne bote te mos punonte
Do te doja qe te gjithë t'me degjonin mua
Kur me zjarr do te te them :TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poesi dashuri veq mos qaj   Mon May 10, 2010 8:48 pm

ne një kafe vetem shkova
tri pije i kerkova
një ishte that e dy te plota

e mora te paren got
ne buze e afrova
ishte shum e embel
për ty e rezervova

e mora goten e dyt
pak me buze e preka
schweppss i idhet
menihere e hjeka

i mora dy gotat
i qita ne një got
u bë embel e idhet
se keshtu është
kjo botë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poesi dashuri veq mos qaj   Mon May 24, 2010 8:49 pm

A ka patur dikush nga ju
prangat e heshtjes dhe vetmise
Sa te renda qe jane
Sa hidhur qe flasin
Aq sa edhe gjuhen e tyre helmojne
Une u gabova qe nga endrra u shkeputa kaq heret
Ja pse tani rri ne heshtje
e fshehur si është me keq
një nga keto arsye e ka
Ky Gurbet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poesi dashuri veq mos qaj   Mon May 24, 2010 8:51 pm

Prit prit, mos bjer ne gjum,
Se dua te them te dua shum,
natën e mir e gjum te embel,
Me jep një puthje e me shih ne enderr.

Perse sonte edhe yjet nuk shkelqejn?
A thua edhe ato mungesen tende e ndjejn.
Te lutem mendo pak ne mua, dhe ne zemren
tende ruaje një vend për mua. TE DUA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
bRuNneta
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
bRuNneta

Numri i postimeve : 14528
Data regjis. : 01/10/2009
Age : 33
Location : Kalimtare ne rrug te gjata....

MesazhTitulli: Re: Poesi dashuri veq mos qaj   Sat Jun 05, 2010 9:01 pm

Je gjithqka...

Sikur të isha ëndërra,
Në syt e tua të vloja,
Si Dielli I bukur,
Në mëngjes, të të zgjoja,
Të ti prekja flokët,
Me buzëeshje plot mall,
Sa do ishim te lumtur,
A e mendon vall?
-
A e mendon se je passion,
Në syt e mia,
Emocion,
Më I madh se vetmia,
Je Lumturia,
Në zemrën time,
Dashuria,
Që më thell ne mendime.
Je mirësia,
Të z’behtës time,
Gjithësia,
Pa kufizime,
Je gjithçka çë kam,
Je momenti,
Je shprehja ime e fort,
Je komenti,
Je fjala për mirësi,
Je vargu në poezi,
Deri sa stë kam ty pran,
Sit jetoj ne vetmi!
A më thua vall ti

_________________________________________________________________________


Fati nuk është vendi drejt të cilit udhëtojmë...por mënyra e udhëtimit ..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poesi dashuri veq mos qaj   Sun Jun 06, 2010 8:04 am

ti ecje perpara
une ecja pas teje
e binte shi te kishte lagur
po kishe një Qader ne dor

as qe te bie ndermend
qe ke diqka ne dor
fija e flokut tend lagej
une te vija ty pas
si një hije dielli

spo permend inicilaet
se e din qe për ty vuaj
Ah e bukura e kesaj toke
trup e flok si shqiponje

ti ishe dhe do te jesh
pjes e zemres time
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poesi dashuri veq mos qaj   Sun Jun 06, 2010 8:07 am

..çdo minute për ty mendoj
mos mendo se te harroj
çdo dite mendjen tek ti e kam
edhe pse i yti nuk jam.

për ty jam, ne zemer ty te kam
për ty vdes vec mua te me kesh!
për mua je çdo gje
me ka marre malli te degjoj ate ze.

Me ka marre malli te te shikoj
me ka marre malli te te perqafoj.

për dite e me shumë po me mungon
çdo natë endrrat për ty nga gjumi me zgjojne
zemra shumë po te kerkon
por syri im askund nuk e shikon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poesi dashuri veq mos qaj   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poesi dashuri veq mos qaj

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com
YlliehanaForum