www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Joniii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Joniii

Numri i postimeve : 1230
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : As N'tok As N'qiell

Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable Empty
23032010
MesazhOpera 10.51.3315 Final Multilingual Portable

Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable T03uow

Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable | 9.99 Mb


Opera nisi si një projekt i kompanisë më të madhe të kërkimit në Norvegji e telekomit, Telenor, në vitin 1994, dhe branched jashtë në një kompani të zhvillimit të pavarur me emrin Opera Software ASA në vitin 1995. Opera Software zhvillon Opera Web browser, një cilësi të lartë, shumë-produkt platformë për një gamë të gjerë të platformave, sistemeve operative dhe produktet e ngulitur internet.

Opera është e njohur si më të shpejtë dhe më i vogël i plotë-shfletuesi tipare, një zgjedhje e parë për njerëzit që përdorin PC-të moshuar dhe Windows 95 dhe një alternativë e shkëlqyer për të IE default nga Microsoft. Opera, para së gjithash, është klienti i World Wide Web, që është programi për nxjerrjen e informacionit nga WWW si dokumentet e krijuara me ndihmën e HyperText Markup Language gjuhë (e shënimit të HyperText HTML).
Kërkesa e ulët për burimet e sistemit. Opera do të punojnë edhe në 386 kompjuter rreth 6 MB memorie operative. MDI interface. Ju mund të hapura, pa shpenzime të veçanta të kujtesës ndonjë sasi e dritareve të punës brenda një dritare, duke zgjedhur kështu një ujëvarë tabulared ose mode.

Karakteristika Explore tonë më të reja
• Quick Find. A keni harruar ndonjëherë faqe ku ju ka gjetur se neni i madh ose që dhuratë e përsosur? Kur përdorni Opera browser kujton jo vetëm tituj dhe adresat, por përmbajtja aktuale e faqeve Web që vizitoni.
• Opera Link. Access your site-esh Web kudo! Link Opera syncs your bookmarks dhe Speed Dial mes kompjuterat tuaj dhe telefonin celular.
• motor ri browser. Ne kemi bërë shfletuesit më të shpejtë në botë edhe më shpejt me mbështetjen e lartë për standardet Web. Opera 9,5 është më i shpejti të fillojë, më të shpejtë në ngarkim faqet Web dhe më të mirë në drejtimin e aplikacioneve preferuar tuaj Web.
* Më shumë se 2x më shpejt se Opera 9,2 në vizatimin javascript dhe HTML
* Trajtimi i shpejtë i palës së tretë plug-ins
* Fillojnë shumë shpejt kohën
* Mbështetjen e mrekullueshme për standardet Web

Thjeshtojë jetën tuaj online
• Speed Dial. Typing adresat për faqet që vizitoni shpesh është i paefektshëm. Get preferuar faqen tuaj Web, thjesht me një klik. Speed Dial është një set of bookmarks vizuale e shihni kur keni hapur një skedë të re, si një pult, për jetën tuaj online. Për të shtuar një faqe të re, thjesht klikoni mbi Speed Dial bosh dhe Opera do të bëjë sugjerime të bazuara në histori dhe në shfletim bookmarks.
• Mouse Gestures. Me Opera ju mund të lundruar Web me miun tuaj. Një gjest miut është kryer duke klikuar dhe mbajtjen butonin e djathte te mausit dhe lëviz miun në një model të lehtë. Kryen lëvizjet me miun për të hyrë edhe karakteristika të njohur si «Prapa», «përpara» dhe «» Open tab ri. Si Opera's keyboard shortcuts, gjeste të miut janë plotësisht të përshtatshëm, kështu që ju mund të qepur atyre ndonjë mënyrë që ju dëshironi.
• Download Manager me BitTorrent. Latest files shpejt me Opera. Opera fillon shkarkoni sa më shpejt që ju keni shpëtuar fotografi, e kështu që nuk ka kohë tretur. Ndalo dhe rifillojë shkarkime me shtytje e një butoni, dhe zgjidhni dosjet të shumëfishta për të shkarkuar të njëjtën kohë pa ndonjë bujë. Opera gjithashtu karakteristika të ndërtuar në mbështetje për protokollin e shpërndarjes sociale fotografi, BitTorrent, që e bën të lehtë për fotografi download Torrent pa nevojën për një aplikim të veçantë.

Master informacionit tuaj
• Tabs dhe Seancat. Opera është shumë dritë në kompjuterin tuaj, kështu që është e mundur që të ketë shumë skeda të hapura në të njëjtën kohë. Drag and drop tabs rreth të ndryshojë rendin e tyre, ose të merrni një vrojtim duke pushuar mbi ato me miun. Ju edhe mund të ruaj një sesion të skedave për më vonë, duke e bërë të lehtë të marr deri ku u ndërpre.
• Përmbajtja bllokuar. Imazhe Blloku, pop-ups, dhe plug-ins ju nuk dëshironi. Djathtas-klikoni dhe zgjidhni "përmbajtje Blloku" për të elementeve selektive disable annoying. Për të bërë Web pages load më shpejt, ose për të shmangur përmbajtjen ofenduese, përkohësisht fikur imazhet duke shtypur butonin e imazhit. Në Opera, pop-up bllokimi i zgjuar është kthyer paraprakisht.
• Zoom Fit dhe në gjerësi. A është e vështirë për të lexuar përmbajtjen në një faqe? Përdor butonin Zoom Opera në qoshe të drejtë të ulët të resize faqet Web. Nëse faqe është tepër i gjerë për ekranin tuaj, goditi thjesht "Fit Width për" dhe Opera do resize Web page kështu që ju shmangur Scroll horizontale.
• Built-in e-mail dhe Newsfeeds. Opera e ndërtuar në e-mail klient të përmirësuar përgjegjshmërinë features. Ajo gjithashtu Rinxjerr dhe kërkimet postën tuaj dhe lajme të ushqen edhe më shpejt se më parë. Në Opera, Newsfeeds janë ruajtur në kompjuterin tuaj kështu që ju mund ta lexoni ato më vonë, edhe kur jeni offline. Tag artikuj Easily kështu që ju e dini që ata që ju duan të lexojnë, të cilat ato janë të rëndësishme, të cilat ato janë të funny, etj

Përvojën tuaj në shfletim Personalize
• Customize your browser. Opera është e lehtë të përshtaten. Zgjidhni mes qindra e lëkurat dhe strukturave, shtoni ose hiqni butona, panele, ose të ndryshojë layout gjithë shfletuesit. Është e lehtë për të bërë ... ose zgjidh.
• Shto një widget në jetën tuaj. Widgets jane aplikime te vogla Web (multimedia, Newsfeeds, lojra dhe më shumë) që e bëjnë përvojën tuaj desktop më shumë argëtim dhe e dobishme. Përdorimi menu Widgets për të zbuluar Widgets reja dhe qasje preferuarat tuaja. Widgets.opera.com Vizitoni për të mësuar më shumë.
• Quick and Kërkim i përshtatshëm. Merrni hyrje të shpejtë në Google, eBay, Amazon dhe më shumë me fushë kërkimi në kënd të drejtë sipërme. Ose edhe më shpejt, kërko direkt në shiritin e adresave ndërtuar duke përdorur fjalë kyçe-në dhe i përshtatshëm. Për shembull, tipi "G Opera" në shiritin e adresave të kërkuar për "Opera" me Google. Ju gjithashtu mund të krijojë your search Web nga çdo fushë kërkimi në internet, thjesht duke klikuar mbi të drejtën e një fushë kërkimi dhe duke zgjedhur "Krijo Search".

Web Bëni një vend më të mirë
• Qëndro i sigurt me mbrojtjen e Mashtrimit të ri dhe eV. Jo të gjitha faqet e Web janë ato që ata thonë se janë. Në Opera 10, mashtrimi Mbrojtja është aktivizuar me default, automatikisht zbulimin dhe t'ju tërheqin vërejtjen për faqet mashtruese Web. Mashtrim Mbrojtja është mundësuar me phishing informacione nga Netcraft dhe PhishTank, dhe mbrojtjen Malware nga Haute Sigurt. Malware është softuer me qëllim të keq fshehur gjithë Web. Përveç kësaj Opera 10 mbështetje certifikatat Extended Validation (EV). Kjo jep siguri dhe besim për të shtuar faqet Web të sigurt. Lexoni më tepër rreth Opera Sigurimit mbi: [You must be registered and logged in to see this link.]
• Hartuesit Web: Meet Opera Dragonfly. 10 opera përfshin një version preview i Operas Dragonfly, mjetet e ardhshme tonë zhvilluesi i saj. Opera Dragonfly bën zhvillimi web duke përdorur Operës më të lehtë se kurrë, të dyja në kompjuterin tuaj dhe telefonin celular.


Download Links:

[You must be registered and logged in to see this link.]





[url=http://click.yottacash.com/?PID=57bb26dd-427c-4be3-a217-7303208d0731&q=Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable.rar]FAST DOWNLOAD: Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable[/url]

[url=http://click.yottacash.com/?PID=ff91659a-0803-4c1e-bcd5-2faa7142c279&q=Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable.zip]FAST MIRROR: Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable
[/url]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.biz

 Similar topics

-
» Opera 11.00.1156 Final Multilingual Portable | 9.3 MB
» Portable 7-Zip 9.20 Final Multilingual | 1.9 MB
» Portable DVDStyler 1.8.2 Final Multilingual | 7.38 MB
» Portable ChromePlus 1.5.1.0 Final Multilingual | 28.53 MB
» Portable Miranda IM 0.9.11 Final Multilingual | 3.6 MB
Share this post on: reddit

Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable :: Komentet

No Comment.
 

Opera 10.51.3315 Final Multilingual Portable

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Shkarko::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Programe-
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum