www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Apr 08, 2010 12:26 am

vargje desha për ty te shkruaj
por vullneti po me mungon
ndoshta qe jam ne dhe te huaj
dhe une ty nuk po te shoh

disa vargje i kam ne zemer
por nuk di si te shprehem
me mungon Ti atje larg dhe kom mall
nuk e di a do vish vall

disa vargje qe vetem Ti i kupton
je aq larg dhe me mundon
po pres thirrjen tende çdo dit
dhe kur te vij une Ti mos ik

disa vargje pa kuptim
e din veq Ti shpirti im
mos me thuaj ate qe nga tjeret ke ndegjua
une jom ai qe vetem ty te dua
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Apr 08, 2010 12:34 am

RRuges po po me vie ti mrapa
me eleganz po i hedh ata hapa
nga bukuria jote pa frym kom mbet
se i paske syt si magnet

Hypa ne Autobus ti serish nga mrapa
po me terbon se po plas nga vapa
kur zeri yt foli une u treta
kur mu afrove i htuar mbeta

ty te shihja ne qdo mengjes
dhe një kafe nga ti po e pres
nese vonohesh te pres
se pa ty do te vdes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu May 06, 2010 8:04 pm

Une jom Malsori
jom i shtir si Bekim qorri
ju tregoj me emocione
i kom shum profesione

kom lindur ne shtator
dua te behem piktor
shkruaj edhe poezi
deri sa te me hidherohesh ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu May 06, 2010 8:11 pm

Eh,e dashura ime
gjithë natën na merr malli...,
mua për poezine,ty për dashurine...,
për dashurine derdhim lote…une e ti…

E dashura ime! Lotet qe derdhem
do ta shkrijne ,akullin
dimrin do e bejne vere me lule
dhe do ta shuajne mallin

Ja,për çdo dite ,e dashur na ik koha
here me poezi...,dashuri...,lote.
e nuk e di ne cilin vend do e bejme
do e bejme një natë...,një natë bashke

Eh,e dashur Mbyllma dritaren...,mbyllma
me shaj...,digjmi poezite...,letrat
une te them:"Te dua", “TE DUA
une te them :"TE DASHUROJ

për ty do te shetis tere natën pa gjumë,
tere natën do te pres ne mes te livadhit
e ,ti nese don,mbylllma deren e dritaren
qe te mos kem nga te futem ne shpirtin tend
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu May 06, 2010 8:18 pm

Pse nuk dashurova tjeter
po ty te zgjodha
Se ti nuk sheh fare
sa shum u lodha
Pse nuk me tregon
qka don te me thuash
pse kshtu me mundon
apo te vjen mir me mua te luash
pse me thirre kur nuk me ke dashur
apo deshe qe une nga ti te jem i varur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu May 06, 2010 8:19 pm

Hape zemrën të hyj mbrenda
mbylle shpejt se u qmenda
dora shkruan zemra ndikon
ktheje letrën nese ti don

Hape zemrën dhe vajto
hape dritarën dhe shiqo
hape letrën dhe lexo
të kamë në zemër mos harro

Pse të dua kaq shumë
unë as vetë se di
ndoshta me kanë dehur
puthjet qe mi dhurove ti

Nëse ke sy shiqom
nëse ke vesh ndëgjom
nëse ke shpirt sherom
nëse ke zemër dashurom
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu May 06, 2010 8:40 pm

Nuk jam poet,te shkruaj poezi
Por fjalen te dua,E shkruaj vetem për ty!
mos harro , edhe pse larg syt te mi po jeton
malli për ty gjdo dit zemren ma pervlon
kurr nga zemra nuk do te largoj
nuk dua as një moment pa ty te jetoj
edhe nuk te pata vetem
me te rrutullu por
une prap te du...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu May 06, 2010 8:42 pm

Nëse flasin keq për TY...
se ti ke faj,mos u mërzit e dashur,
se unë para tyre do të dale do tu them:
...edhe une kam faj...

Nese ndihesh e vetmuar
me krahet e pellumbit fluturo
dhe puthe henen për mua
asgje tjeter mos i trego ...

deri sot
se ndoshta neser ose një dite
atje me ty do jem dhe une
bardhe,zi, terr a drite
s'prish punë te dua shumë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu May 06, 2010 11:12 pm

Nga shpejtesia e jetes ulem
pak ma teper te mendoj
ndezi dhe një cigare aty te pushoj
por gaca e cigares ne kemb me ra.
Ahh!..........Kemba!.......
nuk mundem qe te ec.
ishte shpejtesia e jetes
qe me dogji aq keq.
shpejtesia e jetes rrugen perseri
vazhdova ,pa ditur se kaq shpejt
shkon kjo jet.
Se ne jete nuk duhet shpejtesia,
se ajo mi dogji te dy kembet e mia
sa do te kisha femij te rrija
e ti kisha 1000 deshira
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu May 06, 2010 11:32 pm

Eja .......qendro prane
eja te q`mallallemi
se erdhi dita sot
qe bashke te ndahemi.
do me kujtosh bukuroshe
dhe do te kesh zili
do mbushesh jastekun me lot
dhe to te tretesh si qiri.
kur te kthehem nga kurbeti
nuk e di vallë si doo te jesh ti
martuar apo me femijë
apo keshtu si tani .
ato syte e tu moj ....
ende po i mendoj
por kjo ishte enderr shpejt do te kaloj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun May 23, 2010 8:07 am

O forum forum i bukur
po na bene te lumtur
kemi tema te bukura shum
poston ti e postoj unë
kemi vajza e quna fantasik
pa na pershendet asnje nuk ik
disa i njohim e disa jo
une jom kjo ti je ajo
ska rendesi po su njofem sot
do te nihemi neser ose ne mot
me rendesi jemi një gjak
shkruajm nuk merzitemi aspak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun May 30, 2010 8:41 pm

Edua kete jete ta jetoj
se ajo eshte e imja e pranoj
e dua se kam shum per te bere
me pelqen ato ti perjetoj

E dua kete jete dhe e pranoj
me problemet qe ka dhe prap jetoj
e dua kete jete se dua ta jetoj
te tregoj cudira cfar une bej

E dua kete jete dhe jeni te mirepritur
ne ditet e mia qe kam arritur
e dua se kam shum per te bere
me pelqe kur gjerat e mia i kam vete ne dore
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun May 30, 2010 8:44 pm

Ne oret e vona shkruaj pa mbarim
ne poezi tregoj sikur te jete tregim
jam un aty vete po nuk dukem
ashtu me pelqen ne rreshta te zhdukem

Ne rreshta pa mbarim shkruaj jeten
ne oret e vona shkruaj te verteten
poezit e mia qe jan te pa lexuara
zhdukem aty brenda cdo gje per te kujtuar

Ne jeten plot poezi jam futur
aty dua te rri i lumtur
me pelqen ne rreshta te jetoj
se e di qe vetem aty nuk gaboj

Me pelqen te zhdukem ne endrren time
te ruaj aty gjith kujtimet
ti shkruaj ato ne vargje poezi
me ore te tera te kujtoj vetem ty

Nuk mbarojne se shkruari poezit e mia
aty me pelqen te rri ku i kam deshirat
te shkruaj ne oret e vona pa mbarim
ne rreshta te zhdukem per qefin tim .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Jun 06, 2010 9:32 am

Endroj te gjej nje Njeri se e kupton fjalen dashuri.
Te shoh se me don dhe e du ne syt e tu
Endroj te perfundojn ditet se me vetmuan.
Te takoj dikend se me nje ZEMER nuk luan.
Te zgjohem me nje gezim ne mengjes.
Te di se me at dashuri dua te vdes.
Endroj nje njeri se me don pa gabime.
Endroj nje Femer per tja falur zemren time.
Endroj te me shtrengonte fort ashtu si di
Por ku esht ajo engjul me syt e zi.
Ajo engjul se dua tja lexoj deshirat nga buzet e mira.
Veq ket e kerkoj skam tjera deshira.
Ndoshta aj do me gjen se Zemren e kam hapur per te.
Po shpresoj, se ne endra per nat e kerkoj me ze.
Te pres Engjellushen time deri ne fund te jetes te pres.
Se kam deshir te jam pran teje deri sa te vdes.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Jun 06, 2010 9:33 am

Kta njerzt me dy ftyra
krejt veq seri i kqyra
Kan mbet pa besim
E jan mbet me tradhtin
Ku jan mbet shqiptart e vertet
Qe ta japin besen per jet..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Jun 06, 2010 9:37 am

Kur ne dy u njoftum
Zemra ime bonte bum bum
Emri yt i bukur dhe shqiptare
me kete zemer te madhe
I menqur je kush nuk ta kalon
Po them qe te dua qdo or
Kur te shoh baby me sy
Dua qe tme thuash qe jam per ty
Ju luz zotit qe te pelqej
Ateher te tregoj se per ty qka ndjej
E ndjej dashurin dhe lumturin
Shpirti im pa tendin nuk rin
Ne endra per qdo nat te kam
Dua qe veq e yti te jam
Nuk dua qe te shikojsh tjeter
Zemra per ty po digjet si leter....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Jun 07, 2010 6:29 am

Jom duke u Mendu,
kom mbet tu u Kujtu,
Qysh me ja Nis,
E qka me Shkru,

Qka me Shkru,
E ku me ja Nis,
Qysh me ja hek mallin e merzis
te kisha dit bile me i ra qiftelis

Shkruj dy fjal e shkyj Fleten,
Prap kape e nisja nje tjeter
Prap fillo e keshtu me Rrall,
Si prej Zemres me tret ket Mall,

Spo me kujtohet asgje prej Mendjes,
Por due me shkrue si prej Zemres,
Fjalt e Zemres kur nisi mej mbledh,
Asht si Lulet kur dalin ne Pranver
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Jun 07, 2010 6:36 am

e mora nje fletore
diqka me shkrue
po mundohem me vizatue
ky profesion nuk me ka shkue

i bera disa pika ne fleta
duke kujtue sa shpejt po shkon jeta
dhe si gabim nje lot ne flet me ra
dhe mu kishin shlye disa fjal

Ehh ku kesh dhe ku me mbeti
Kesh iri tash me plaku Gyrbeti
Prap po e tregoj t`verteten,
për gjdo dit po e shkolloj Veten.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Jun 12, 2010 6:44 pm

Erdha ne Gyrbet,
Kur i Pata 18 Vjet,
Une nga gjumi u zgjova
mire u pafshim se une shkova

Shendosh e mir ketu Mrrina,
Por nga te fotoftit gati u merdhina
ma von filloj te rrezoj dielli
Mu dokshin Njerzit për Seri,

një vend jo i Rahatshem,
një vend për mua jo i Pershtatshem,
Kisha shum mall për at Dhe,
Kisha mall për Shok e Shoqe e aty ku kam Le,

Shum mall per daj e per Hall
i thoja vetit Mergimtar,
Kur un u nisa,e maj ne mend se si Qajshin,
Faqet e mija me Lot mi Lajshin,

Nuk i kuptosha ato Gjana,
Tash po e shoh vetit qka i Bana,
Sikur ne vend te huj,
as i lumtur as i gzur

Pa Shok as Shoqe si i Vetmuar,
Me shikojshin si nje te `huaj,
Shum shpesh mendojsha se jam Anderr,
Por ne vertet isha Zhganerr,

Tash po e kuptoj se qka qenka Jeta,
Aty ku i lash me nuk i gjeta Gjeta,

Tash po e kuptoj se dheu i Gyrbetit shum i Ranë,
Syri Lotin me nuk po e Banë,
Aty ku kom lindur e ko m kaluar femijerin
Aty dua tash ta ndertoj shtepin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
вєLтz

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 30
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Jun 13, 2010 7:25 pm

Te pergezoj per keto poezi Mergimtari, shum te mira.. haha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Jun 13, 2010 9:03 pm

Aq ma shum qe te dojsh Dikan,
Aq ma i pa Dashtun ki me Kan,
Edhe pse ket kurr ske me Kuptu,
Se nuk ndalesh kurr me Mendu,

Jeten e dryshon ashtu siç Mendon,
Gabon e nuk Mendon
Ni pjes te Jetes e Shkatrron.

Mendja asht gjithqka ne ket Dhe,
Mendo ndryshime e ne diqka te Re,
Bani Zotit Lutje,
Sepse jeta nuk eshte vetem Vujtje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Jun 13, 2010 9:08 pm

Me mungojn Buzet Tua,
Pse ato nga un jan Largua,
Me mungon Dashurija Jote,
Qe me mall po e pres Sonte
Me mungon Shpirti Ytë,
Se mi lan me Lotë Sytë

Me mungon ti Engjullesh,
Qe te doja shum Perbes.
Me mungon gjdo gja prej Teje,
Pse ike ti tash prej Meje,

Me mungojn prekjet Tua,
At`her kur ishe me Mua,
Me mungojn fjalt e Fundit,
Ma moren Zemren si Kokrra Plumit,
Me mungon gjithshka ne ket Jet,

Me mungon ajo se e dua Hala,
Me mungon ajo se, se kam Ma,
Me jetu nuk qenka Leht,
Ndoshta ishte ma mir me pas Vdek
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Jun 14, 2010 8:37 pm

Ti me the te shkoj sot
eh... shpirtin ma vrave, e syri derdhi lot
kete nuk mund ta spjegoj dot
Ti me the te shkoj sot
po perse ka njerez te till ne kete bot
Oh... Zot i madhi Zot
perse kaq shumë padrejtesira ne kete bot
Perse ka njerez qe din vetem te vrasin?
njerez qe din te lendojne, shpirtin thell ta godasin
dhe asgje ate nuk mundet ta sheroj
Perse ka njerez qe zemren
me fjal te hidhura te vrasin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Jun 14, 2010 8:42 pm

Te je e bukur, nuk ka rendesi
se bukurine tuaj e josh një njeri
Ti je e zgjuar, sdo te thote gjithcka
se mendjen ta prish dhe një budalla
Te je e pasur, kot sa je
parate sot i ke neser si ke
TY me te simpatzue nuk po di
se them është engjell me del Katile ti
Te jesh i sinqert është fatkeqsi
ne kete bote nuk njihet drejtesi
Ty me te dashurue është gje e bukur
ndoshta me ty do ta beje një jet te lumtur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Wed Jun 16, 2010 8:01 pm

Ka me ardh një Dit,
Ski qare pa me prit
Ka me ardh ni Kohë
qe ski me than me jo

Gjaku te qarkullon ne Trup,
Maje veten ruju mos u Tut,
Jeta eshte per te tan
mos u ban e keqe gjitheqka me than

Njerz me punue ma pak
me u dasht mu ba rahat
Si u nis ne Fillim,
Kshtu dot shkon deri ne Perfundim,

Kur po mendoj fell e ma Fell,
po mke duket vetja si ne Shpell,
për gjithe qka njeriu po mendo
qka kom ndegjue me lexu nuk po sho
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 7Shko tek faqja : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum