www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Apr 08, 2010 12:26 am

First topic message reminder :

vargje desha për ty te shkruaj
por vullneti po me mungon
ndoshta qe jam ne dhe te huaj
dhe une ty nuk po te shoh

disa vargje i kam ne zemer
por nuk di si te shprehem
me mungon Ti atje larg dhe kom mall
nuk e di a do vish vall

disa vargje qe vetem Ti i kupton
je aq larg dhe me mundon
po pres thirrjen tende çdo dit
dhe kur te vij une Ti mos ik

disa vargje pa kuptim
e din veq Ti shpirti im
mos me thuaj ate qe nga tjeret ke ndegjua
une jom ai qe vetem ty te dua
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Sep 23, 2010 8:46 pm

mergimtar,ti je shpirti i poezise,sidomos kesaj erotike,na dogje krejt valla
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Sep 24, 2010 7:47 pm

Nëse je e vetmuar,
nëse je në mendime,
pyete zemrën tënde!
A e don zemrën time?

Dashuria… eshte detyre, plotesoje
Dashuria… eshte pasuri, ruaje
Dashuria… eshte loje, luaje
Dashuria… eshte mister, zbuloje
Dashuria… eshte fat, perfitoje
Dashuria… eshte avanture,por kujdes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Sep 24, 2010 10:33 pm

E kam len duhanin
ah sa i lumtur them
edhe pse shkoj i ziu
trashegimtar ma le nja rrem

as edhe një te mir te vetme
nga ai se fitova
xhepat me rrinin bosh
dhe shendetin demtova

ishte për tu festuar
ajo dit e bekuar
kur me bindje vendosa
nga duhani për tu larguar

nuk ishte leht
duahnin për ta harruar
qdo kund me del perpar
dhe shum net për te kam enderruar

u be si u be
nga duhani u largova
ashtu si edhe prisja
aq leht nga ai s'shpetova

do te ishte mir
sikur t'me mbetej te pija qaj kamelic
por ngado qe shkoja
ne goj mbaja një qiqkalic

me ket ves timin
shum tjer i infektova
madje edhe shokun tim
qe shum koh me te kaloja

na than se qka na than
a' lan gje pa na then
burrat duhanin nuk ban me lan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Sep 24, 2010 11:42 pm

e krejt fb e mori zanin
se ky Malesori
e ka lene duhanin
nuk mbet me te meta
veq pak te manget
me shkopinj nga ecen
i ldire dhembet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Sep 25, 2010 12:22 am

duhnanin ma nuk po e pi
gjith diten po rri ne shtepi
po ha shtapiqa e kikirika
veq tu hanger po me shkon dita
ne fb tu bisedue
ne forum duke postue
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Oct 15, 2010 7:23 pm

Në tër trupin shikimin ma lëshon
Më pëlqen kur më ngacmon
Me bisht të syrit të vështroj
Buzën ngadal e kafshoj
dhimbjet nuk po i duroj
Por që të më ofrohesh, stë lejoj
se prej te dashures nuk po guxoj
Plas prej atje dhe vetëm fantazo
Se në realitet më tepër sguxoj


U than gjethet e ksaj stine
dhe ran para meje por kjo zemer
qe te deshti tash po rrah larg teje.
I kujtoj buzet tua dhe po e pys veten...
A me genjeve ti apo genjeva veten
Shko jeto larg meje edhe pse te dua
Un sisha për ty apo ti nuk ishe për mua..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Oct 15, 2010 11:22 pm

Me thone se jam dobesuar dhe jom shkri
Une u them se po dixhem per dashuri
Une u them: Mos me shikoni ne fotografi
shum i bukur kom qen kur isha me iri

Endrrat i shoh gjithnje pas mesnate,
shetis neper fusha…,male e shpate,
diku larg ne mal,ndalem me pushue
me duket se vjen nje zan me thot te due

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Oct 15, 2010 11:36 pm

Babi im


Babi im dikur
ishte punetor , ishte zoteri,
kishte nje rrog qe mbante shtepi
po tash kur te ja permendesh
shum i vie merzi

40 euro pension merr
eshte plote hidherim,
shpesh shan dhe pshertin
ku me mbeti mundi im

Vajzat i thone me te mire
rri ne shtepi se je plak
djali ta ploteson cdo deshire
po na del te gjitheve hak.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Oct 15, 2010 11:44 pm

Malësor shkruajti:
Babi im


Babi im dikur
ishte punetor , ishte zoteri,
kishte nje rrog qe mbante shtepi
po tash kur te ja permendesh
shum i vie merzi

40 euro pension merr
eshte plote hidherim,
shpesh shan dhe pshertin
ku me mbeti mundi im

Vajzat i thone me te mire
rri ne shtepi se je plak
djali ta ploteson cdo deshire
po na del te gjitheve hak.

bravooo shumm e mir poezia
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Oct 16, 2010 12:05 am

Oret e dites une
ne orar i ndaj,
dhe me koh
qdo dit ja filloj


Nga puna kur vij
eshte ora 14 dhjet e pes
ne kete kohe cdohere
dreken me deshire pres.

Pasdrekes filloj
menijehere nj kaffe te pi
dhe filloj te shkruaj poezi

shpejt dita po kalon
behet mbermje ,ora tete,
atehere shpirtin ushqej
me nje qajt te nxeht

Naten ne ora dhjete
veshi pixhama shpejt e shpejt
dhembet shpejte shpejt i laj
dhe endrra me qon ne mbretrin e saj

Para dite kur jom ne shtepi
ndodh e shkruaj poezi
ne mesdite, cdo aktivitet shuaj
ne FB filloj te shkruaj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Oct 16, 2010 12:15 am

vjeshta

Cdo dite, ne cdo skaj
shihet dore e saj,
shume gjethe qenkan skuqur
debora e bardh i paska zbutur

Rruges se vjeter
prape duke kaluar
qdo cep i saj me
gjethe qenka mbuluar

Diku ngjyre e verdhe
dikun edhe geshtenja
i shqelmoj me kepuca
se per ti henger duhet
me qen me te buta

Vjeshta eshte punetore
natyren e zbukurove
i dhe nje pamje tjeter
aq bukur e ke zbukurue
qe nuk kom qare pa fotografue

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
HOPE
Kontributor
Kontributor
HOPE

Numri i postimeve : 8249
Data regjis. : 06/11/2009

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Oct 16, 2010 12:30 am

Malësor shkruajti:
vjeshta

Cdo dite, ne cdo skaj
shihet dore e saj,
shume gjethe qenkan skuqur
debora e bardh i paska zbutur

Rruges se vjeter
prape duke kaluar
qdo cep i saj me
gjethe qenka mbuluar

Diku ngjyre e verdhe
dikun edhe geshtenja
i shqelmoj me kepuca
se per ti henger duhet
me qen me te buta

Vjeshta eshte punetore
natyren e zbukurove
i dhe nje pamje tjeter
aq bukur e ke zbukurue
qe nuk kom qare pa fotografue


T'lumt bravoo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Oct 16, 2010 12:37 am

babi im

Kishte marr nje foto
dhe me endje e shikonte
ju dridhke fotografija ne dor
mu dukt se i thoshte keshtu
koha e rinis te ka kalu
babi ju pergjigj tash ekom kuptue
se sa shum paskam ndryshue

Dukem me i rrudhur
eshte ndryshe cdo gje,
por se kam pritur
te mos kem dhemb më.

Castet e jetes i kupton
por edhe i shef tash ne karton
e ketille mbetet gjithmone
pleqeri tash na i kujton

Si nata pa hëne
eshte femiu pa nene,
pa krah nuk shkon ne Hava
eshte nje femi pa baba

me keto fjal e perfundon
fotografin ne gjep e leshon
edhe keshtu njeriu jeton
edhe pa rrym edhe pa uje
me 40 € penzion ne muj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Oct 17, 2010 8:09 pm


Hej ti, atje!… Pa eja pak pran
Bëj pak humor! Më bëj të qeshi
A nuk më sheh me shpirt të vrarë
Dhe sytë e mi te ajur duke qar

a nuk mund te le kete rrug te humbur
ta gjej nje rrug me te mir
dhe te kapur dorë per dore
te shkojm nje rruge por jo Qorre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Nov 06, 2010 12:22 am

Mjegullat nëpër sy,
sytë më janë verbuar
,me duket se jame ne qiell,
e preki qiellin
sa shpraztirë,
era e ftohtë
edhe ato të vetmuara,
gjithekund shpraztirë e pafund,
i vetmuar jamë nuk di katë shkojë.
Cila rrugë më qon në drejtim të mir,
jam në udhëkryq
i humbur e i hutuar qëndrojë
dua të jemë ai që isha,
dua të dalë nga ky vetemi,
dua të gjejë rugën e humbur.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Nov 20, 2010 8:06 am

U puthëm një herë pa prit
desha edhe heren e dyt
por ti fillove me ik
per se dyti ishte deshtim
mendova nuk eshte fund por fillim


Një puthje e thatë dhe kaq.
me mbeten buzet that
nuk futa gjum ne sy thash
s’flasim për atë dashuri.


Se s’bëmë ndonjë mëkat.
Në u puthëm ne dikur,
se besova qe ste shoh kurr
ma theve zemren ma bere gur


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
Shaban Cakolli

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Nov 20, 2010 7:01 pm

eh dajo ta paska leshuar mjekerr
se femra eshte,dinake e vjeter
here puthet me ty,her me tjeter

Ajo te ka ikë
nuk ta dha puthjen e dytë
se ti mirë se ke tupitë
xixa me i qitur dy syt
me e pas shtrenguar fort
së dyti nuk ishte ikur dot
po i dhe puthje te thatë
ashtu nuk duan,gocat as gratë

po pate mundesi dhe sot
shtrengoje e mbushe gojen plote
se femrat janë për qudi
ato argetohen,ti mbetesh me lot ne sy
ndegjoje nipin çka të thotë
një femër mos me mbetur në botë
për to nuk derdhi lot.........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Dec 02, 2010 1:52 am

Deti

Mendova sa isha ne det

Si ta marr pak det

Ta sjelle ne Kosove

dhe femijet ti gezoj

Por edhe per pleqte

Qe s`jane mire me shendet

Thash si t`ia marr

Pak det Ulqinit

T`ia fale Dukagjinit

Pak rere e uje te kalter

edhe ta qoj te daja

Thash s`behet belaja

Ta sjell do rere nga ky det

te me uroj femijet qdo vjet

Keshtu mendova sivjet

Kur isha ne det.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Dec 13, 2010 1:11 am

hallet e mergimtarit

Ra telefoni dhe degjoj nje ze
dikush nga ana tjetr me tha"
e dashura po te le"
zeri mu ndal syte mu verbuan
qka degjova zemra e shpirti se besuan
i hipa shpejt avionit ne Kosove te vi
qe ti ndegjoj mendimet nga ti
dikur ishim te lumtur por njerezit na ndane
dashuria jone ishte e bukur por ate na i vrane
u larguam nga njeri tjetri por se donim kete fund
dashuria nje kujtim mbeti dhe ate se gjetem askund
une nuk mund te jetoja me ne Gjermani
sepse jeten ma ka bere hi
ketu doja te nisja nje jete te re
duke mos menduar qka flasin me per ne
u mundova shume por kurre sia dola
sepse shume kujt i besova

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Dec 27, 2010 1:30 am

PSE ?

Ka shume e shume pyetje
mikja ime e dashur
Pse ma vrane dashurin
Pse ma kerkon biografin


Pse ma demtove fletoren e poezive
dhe ma mbushe me vizatime
Perse ma more lapsin tim
vetem ta zbuloja ty tradhtin


Pse neve na ndan
Ç`iu bera athua vall
Pse mi moren kepucat
qe mi donte edhe shkolla


Pse na ndoqen nga shtepija
kur me se shumti kish nevoj pleqria
pse na ben te mbajm zi
pse nuk na lan te jetojm ne shtepi

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Dec 27, 2010 1:57 am

per ty

te dal me shetit me ty
e beje me knaqesi
pastaj shetitja kur te perfundoj
mbes vetem ne shtepi dhe mendoj

punet e shtepis i beje vet
pastaj ulem lexoj gazet
dhe marr nje kafe per ta pi
e marr telefonin te flas me ty

Here ashtu e her keshtu
me te gjitha s`muj mu pajtu
fjalet tua i degjoj me deshir
shpesh ke mendim te mir

Te gjithe sot jemi te ditur
ashtu si une edhe ti
po nuk te takoj ty
atehere une ndij vetmi
shpesh te quaj edhe mbretresh
me humoret tua me shtin me qesh

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Dec 27, 2010 2:14 am

Si qan Linda

Nje dite vet u binda
se me lot qan Linda,
asnje ze s´mund ta leshon
se nga syri loti i pikon

Kur keta lot i shiqoj
dhemb shpirti s´mund te duroj
mos vall syri ju ka semur
qe ece uji si ne gurre.

Pamje serioze qenka kjo
pse vall nuk na trego
linda ngreh koken lart
per keta lot fajin dikush bart

Po deshet imagjinoni
vetme lotet mos mi shiqoni
- uji qe del nga syri jone
lot eshte quajtur gjithmone.

Njeriu kur eshte i deshperuar
i merzituar i tradhtuar
mllefi shpirtin e pushton
edhe fjala e mir e mundon

Qe te zhduket kjo energji
syri loton si thua ti,
pas kesaj zemra e lenduar
ndihet me e lehtesuar.

por ti loj kur te ban
andaj loti s'te del o gjan,
qarjen e ke te planifikuar
nga dikush qe ka gatuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Dec 27, 2010 7:00 am

U kTheve pa pritur tek une
por ishte kjo teper von
Nuk te thash mir se erdhe
por te pyeta se ku po shkon
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Dec 28, 2010 5:23 am

Ku do shkoja nese jo tek ti
Mendja askund tjeter nuk me rri!
Do vije bashke me diellin
tere boten me vete do sjell!
Vala e detit ne breg me therret
Endrra jone aty na pret!

Nese ti nuk do te kishe emer
do te te therrisja Dashuri
dhe nese dashuria nuk do te kishte emer
do ta therrisja me emrin tend.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
alketa
Fillestar/e
Fillestar/e
alketa

Numri i postimeve : 21
Data regjis. : 28/01/2011
Age : 29
Location : Albania

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Jan 28, 2011 6:28 am

Mergimtari im

Te merzitem nuk me bjen rrall
Mergimtarit tim po ja them ca fjal
Sa e sa vite per ne kan kalu
E zemra e shkret akoma ste ka harru

Qdo dit e qdo nat ty po te enderron
Qdo minut e sahat,ty pote kerkon
Qdo lindje e perendim te pret me u kthy
Eja mblidhmi copat se zemra me eshte thy

Eja me perqafo o mergimtari im
Afer veti me ofro e duje shpirtin tim
Ndaloma ket lot qe e kam ne sy
Prej se ke shkuar zemren ma ke mbyll me dry.

Eja e hape zemren ajer pak le te merr
Ti she pak lulet se aty e ka krejt terr
Por zemren kur shkove ma ke mbyll me dry
Qelsin e ke marr, e drynin spo muj me thy

Te dua shum o mergimtari im
Kete po ta them sepse ti se din
Asnjeher qe te desha nuk te kam treguar
Mendoj se me kete gjest paksa e kam tepruar.

Ma fal kete gabim,eja me dashuro
Ma fal jeten e mos me fajso
Ma fal te pakten vetem nje bised
Se me kete largesi je ka me mbyt krejt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 5 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum