www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Apr 08, 2010 12:26 am

First topic message reminder :

vargje desha për ty te shkruaj
por vullneti po me mungon
ndoshta qe jam ne dhe te huaj
dhe une ty nuk po te shoh

disa vargje i kam ne zemer
por nuk di si te shprehem
me mungon Ti atje larg dhe kom mall
nuk e di a do vish vall

disa vargje qe vetem Ti i kupton
je aq larg dhe me mundon
po pres thirrjen tende çdo dit
dhe kur te vij une Ti mos ik

disa vargje pa kuptim
e din veq Ti shpirti im
mos me thuaj ate qe nga tjeret ke ndegjua
une jom ai qe vetem ty te dua
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
lola

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 29
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Jan 28, 2011 5:13 pm

SHum poezi e bukur alketa,te lumt

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Jan 28, 2011 6:44 pm

TI qe je larg

Jom munduar per mos me gabu
qe me don ti kete e kom besu
kur te pyta a do te vish me mu
the vendlindjen s´muj me leshu

ne jete ka interes ne dashuri ka stres
ne tradheti ka ironi,te marrin ne goj
duke thene se si je ti
kush i fshin lotet e tu
kush merzin ty ta largon
te vij une ndoshta nuk eshte von

Shum po merzitem foton tende shikoj
lot mbi te rrjedh se dot ste harroj
dua te urrej por është e kot truri dirigjon
zemra s´te pranon nese për mua nuk mendon
Eja Shpirt mos ma mundo edhe gjumin
ste le te flesh them nates mos kalo
them ores rri pusho m´ka mar malli te te shoh

Qeshu ti vetëm të qeshin ata sy,
lotët e dynjas i derdha unë për ty.
kam nevoj te te shoh ne sy
prandaj dua te jem me ty
Kur jemi bashke jemi tre une ti dhe dashuria
Kur jemi vetem jemi po prap tre une ti dhe vetmia.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
alketa
Fillestar/e
Fillestar/e
alketa

Numri i postimeve : 21
Data regjis. : 28/01/2011
Age : 29
Location : Albania

MesazhTitulli: faleminderit shum   Fri Jan 28, 2011 8:51 pm

lola shkruajti:
SHum poezi e bukur alketa,te lumt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Feb 07, 2011 5:26 am

Mërgimi

Për ty vendelindje qe te lash
me 17 Shkurt Gezuar ditelindjen te thash
Ti po feston une jom shum larg
Që loti pa dashje më rrjedh si varg.

Eh mërgimi mërgimi sa njerz kan than
qe shijova tash kush nuk me beson
Sot disi forca e ndjenjave lëshuar me ka
askush a je merzitur nuk me tha.

Eh jeta si jetë kuptohet von
Kur mergimi rënd mbi supe pushon
Kur rinia shkoi pa u hetuar fare
Mergimi qenka si rrug Magjistrale

Disa qeshin se si asht e mundur kjo
Lexo me shpirt por edhe kupto
Se jeta asht jet të lutem beso
Dhe ardhmerin të lutem nderto
edhe pse je larg jeten jeto

Dhembja e madhe ne gjoksin tim
me rendon shum per memdheun
kur fati nuk me buzeqeshi
shpirt e zemer mua mi ndezi

Ka zen vend dhe nuk luan dot
qe me ben syrin te qaj me lot!
qe me dridhet buza e that,
shpirti digjet flake-flake.

Shum rend qenka keshtu t'jetosh!
me dhembje, mall, pa dashuri
perse zemra nuk gezohet dot,
perse te jetohet ne vetmiMbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Feb 08, 2011 7:49 pm

Keng me lot

Pa ngo knena Qik e mir
per djem ki pak meshir
kie meshir edhe ban rahmet
se per pak s´bahet kjamet

Hajde mori qik ne kafiq
nganihere banu si qingj
Banu qingj nen lendina
mos me te vra dashi me brina

percillet duke rrahur
me ritem te njetrajsehm
nje teneqe te ndryshkur
me nje stups prej druri
gjysm te kalbur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Feb 08, 2011 8:01 pm

Vendi im

Phu phu popull i shkret
me politikan te paepur
shtat lekur ti kan rjepur
ne nje vend pa nxemje e drita
qeveritaret tu shetit me xhipa

Jua zuri frymen pasuria
shpejt e shpejt ban shtepija
Populli kot po bertet
dendur dhe kelthet
aq sa ka kuvet
me hajni ska bereqet

Deputet edhe me banesa e shtepija
per popull nuk te rrok merzija
me banesa por edhe me lokal
a po dini se keni ftyren e pa lar

Rroft thot vendi im
per asgje nuk pagujm tatim
me mbani ne zemer o njerz me hater
une i kom tri shtepija
e ju nuk keni as qader

Ndergjegja flen edhe kotet
populli po i fshin lotet
na rrofshin Patriotet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Feb 08, 2011 8:27 pm

Princesha ime

Edhe sonte ne kete natë Dimri
Mi trazon endrrat

Sykaltroshja ime

Ah sikur ta dish sa shumë te dua
sa afer zemres e mendjes te mbaj

SHpirti im

Sikur te isha një Skifter me krah
te fluturoja lart te te gjeja
te rrembeja si një zogez
dhe te sjell këtu pran meje

Princesha ime

Me yjet e qiellit te kthjellet
emrin tend e therras ne kete nat te qet
era ti perkedhel floket
bashk me emocionet e mia

Dielli im

Ku bota e vogel me duket
e ti je shum larg meje
apo edhe je dikun afer
dhe une nuk te shoh

Engjellusha ime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Feb 11, 2011 1:28 am

shum pak ka qe te miren ta mendon,
nese s'ka interes për to nuk egziston,
kungja nuk jom ka gjuj e din jom i vertet,
kuj si pelqen po me vjen shum keq
apet falje kerkoj ndoshta dikend po e lendoj,
munona me bo mir kerkan nuk pe gjykoj,
pom vjen keq dhe nuk jom tu ba shaka
t'lutna ndrysho ne jet me veten mos hi n'gjyna,
tasht pe di je tum ngu,
gjithqka je tu menu,
ja ki me ec perpara ose veq ki me sharru,
haroj t'keqijat ne jet,
t'mirat gjithmone kujtoj,
se un për veti e di po thash edhe ty t'kallxoj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Feb 19, 2011 2:17 am

Pavaresia e Kosoves

17 shkurt ne 2008
ndodhi diqka me te vertet
Ndryshoj harta ne Gjeografi
Kosova u be me Pavaresi

U perhap Lajmi me gezim
Qe nga Londra n,Washington,
Nga Paris, Bruksel, Berlin,
Shpalli Kosova pavarsin,
Lavdi ty o populli im.

O Kosova e vujatur mbijetove,
shum bij kesaj toke ja dhurove
Ti ne shekuj bere ,Histori,
Brez paz brezi nen serbi.

Erdhi dita e Lirise,
Erdhi ora e Pavarsise,
Me respekt perulen Malet,
Kenga e bukur nuk ndalet

Me trimat e tu dhe Amerika,
Sot per ty, pra, zbardhi drita,
Se harrojm kurrnjeher
erdh te na vizitoj Toni Bler

Kush e la Nanen pa djal,
Kush e la nusen pa burr,
ishte kjo Serbia dinake
bere gjithqka meshir nuk pate

Historija mbi ket dhe,
Ke pas njoft nji Skenderbe,
dhe mendove qe ma nuk vje
por u lind prap ky burr shipetari
me emrin e madh Adem Jashari

Amanet moj nana te mjera,
edhe per ju ka ardh Pranvera
Ne qdo vit ne qdo pervjetor
Kosova po i nderon
qdo pervjetor me kurore ne dor

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Mar 01, 2011 7:40 pm

Per ty

Qdo nate po qaj une
se pa ty nuk ka gjume
syt e mi te kerkojn ty
po ku je nuk e di

me mungojn syt e tu
qe me duket i kom harru
me mungojn buzet e tua
kur thon aq bukur te dua

qdo here muziken kur degjoj
me duket se floket tua i ledhatoj
qdo dit keshtu i vetmuar
sa me ka marr malli ti prek ato duar

per mua qdo gje eshte ne qetesi
prandaj dua qe te vij tek ti
i kom harruar ato buzeqeshje
kur e theje ti qdo heshtje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Mar 01, 2011 7:44 pm

zemra ime

Sa Yje Ka Nata Smundesh Me I Numru
Sa Vuaj Per Ty Nuk Mundesh Me Besu
Ket Qe Pe Ta Shkruaj Mos Ja Shkruj Tjeter Kujt,
Se Zemra Ime Nuk Esht E Gjtihkujt.

Smundem të mendoj
diqka më të mir në jet
se sa vetem ty te dashuroj
ti ndjej puthjet tua
ta ndjej ngrohtësin tënde

Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
vetem ti te jesh e imja per shum vjet
Smundem të mendoj diqka më të mir në jet
që me vdek per ty ti me mbet
Sepse jeta ime pa ty nuk ka kuptim.
atehere ma thua mua qe ne fillimMbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Mar 08, 2011 7:54 pm

Gezuar Festat

Dy festa të bukura të prindërve të mi
njëra në shkollë e tjetra në shtëpi
Njëra e mësuesit tjetra e nënës
të dyja shkëlqejnë si drita e hënës.
Shtatë Marsi në shkollë tetë Marsi në shtëpi
...të dyja i ç'moj festat t'ua uroj! **GEZUAR 7-8 MARSIN**
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Mar 08, 2011 8:19 pmUrime 8 Marsi Festa e Nënës


Ja tek erdhi perseri 8 Marsi festa me domethanese per Femrat Shqiptare pra Nenave tona kudo qe jan ato punojne , jetojne edhe mesojne sod.
Pra nga thellsija e zemers desha te ju uroj 8 Marsin kete dite te shenjet te gjtha Nenave ,Motrave kudo qe jam ato ju deshiroj te gjitah te mirat ne kete jete ,duke ju deshiruar jete te gjate, gezime, dhe Zoti i shperblefte per çdo gje qe kane bere dhe bejne per femiun e tyre, pra per te gjithe neve qe sod jemi.

Ah Nena ime e dashur
tash siur te kisha pran
per ti dhene keto lule
qe ne dor Dor i kame

Nene e dashur sa bukur
te ishe edhe ti ne kete bote
sa do te isha i gezuar
qe erdhi 8 Marsi i nenave
festen per te uruar

nene e dashur te dua
edhe qe pa ty nuk po ndjej kenaqesi
ne zemern tande te dashur
e gjeja gjithmon me butesi

qe ty nje lule ta dhuroj
mbi keta dhe poe leshoj
se lotet spo mundem ti ndaloj
sa veshtir qenka kjo dit
dhe te ishe gezuar kur te me shihje
do te me thoje sa qenke rrit
pranoj keto lule edhe qe ne dy
sot nuk po shihemi dot
te rrij me teper pran teje
nuk mund ti ndali keta lot

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Mar 12, 2011 3:29 am

Ti Dashuria ime

Qka te shkruaj tash
nuk kom me as fjal
nuk me ka mbet as zemra
se ty te gjitha ti kom fal

sikur lumi qe rrjedh uje
une po derdhi ashtu lot
pse nuk po bashkohemi
nuk po e kuptoj dot

Shum bre u Vunove,
Thash se me Harrove,
Shum Nervoz po Bana,
kur po ma ban me sy zana

Para se me Fol,
Mendo mir e Holl,
Ata 3 minuta qe Mendon,
Gjithe shka mund te dryshon

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Jul 10, 2011 9:27 am

Ta kujtoj edhe nje here


Nuk e di a e din “Ti” por ja une te tregoj
Se dashuria e pare nuk qenka loj
kur te bish ne Dashuri
mund ta shkruash edhe nje Histori
Zemra flet shume, goja pak me pak
por qe me largohesh ti
nuk kisha menduar aspak.
Rreshtat skan te ndalur
dhe zemra filloj vajin
per te kaluaren e vet
se te kam dashur me te VERTET.
nuk di a te thirri apo te kendoj
qe edhe mali dhe oqeani,
deti dhe fusha te me kuptoj
duke e mbajtur emrin tend ne zemer
po edhe te me thirresh ne emer
nuk do ta pranosh me kete zemer

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Aug 02, 2011 11:36 pm

shiqova vall dikush ka shkruar
thash me vete poezit i kan harruar
mendova te shkruaj nje une
pa poezi nuk kom as gjume

kam nje shoke eshte beqar
vishet bukur si nje djale
ka shume vite nuse kerkon
nuk e di thote,askush nuk me afron

por nje dite ngusht mbeti
me i mire ketu tha-eshte bereqeti
cfare pret kur ske fare
mere me mire nje vajze Kosovare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Aug 05, 2011 8:31 am

Vetem per Ty

Në këtë natë të qetë
fryen një erë e lehtë
e kujtoj të dashurën
qe në zemër me ke mbet

Pse të dua kaq shumë
unë as vetë se di
ndoshta me kanë dehur
puthjet qe mi dhurove ti

Të dua të dua
deri sa të vdes
sa më do ti mua
përgjigjen e pres?

ç’ka donë me të thanë
ç’ka donë me të tregu
ç’ka donë më tepër
se me te than te Du

Nëse ke sy shiqom
nëse ke vesh ndëgjom
nëse ke shpirt sherom
nëse ke zemër mua me don
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Oct 11, 2011 8:39 am

Sonte

Sonte do te filloj ndryshe
Sonte ca libra do ti shfletoj
Sonte dua te jetoj
Sonte do tia jap hakun drejtesis
Sonte do ti bej vend ne zemren time dobsis

Sonte do te arrij ta ze kohen
Sonte ndoshta edhe do ta kaloj
Sonte do ta frenoj veten
Sonte aventurat do ti nderpres
Sonte sdo te jetoj me iluzione
Sonte do te lindi qe kurr te mos vdes

Sonte me ty po flas o e bukur
Sonte dua te me degjosh
Sonte po te njoftoj e ti merre si te duash ta analizosh
Sonte e tutje po mua askund nuk do te shkosh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Feb 09, 2012 9:17 pm

MIT DIR

Mit dir kann ich lachen, kann ich weinen,
wenn Tränen kullern, weißt du, was sie meinen.

Mit dir kann ich frei sein, kann ich leben,
ohne dich würde es meine Welt nicht geben.

Du bist ein Engel, bist wunderbar,
mit dir ist das Leben sonnenklar.

Ich will nicht streiten, will dich nie verlieren,
ein Leben ohne dich würd´ ich nie riskieren.

Du bist mein Stern, du bist mein Licht,
ich hab dich lieb, vergiss das nicht!!

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Feb 09, 2012 9:25 pm


Dashurija

Ne sy - mbeshtjelle dashuria
Ne fjale - strukur embelsia
Ne buze - e fjetur ngrohtesia
Te tria - m’i dhuroi dashuria
Ne trup mbeshtjelle jeta
Ne buzeqeshje - e sinqerta,e verteta
Ne - peshtjellima te nxehta
Nje mrekulli, ku pa goje mbeta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Feb 09, 2012 9:41 pm

Shpirti imë

gadale e me vemendje zbres shkalleve te kujteses
dhe perpara me dalin qastet qe kemi kalu
se bashku.Veshtire qenka te shkruash per nje person te dashur
i cili shpirtin ta qeteson edhe me shume
mendime e nuk te le te qete as ne gjumin e nates.
Fjalet e tua nxoren lot nga syte e mi
qe mbeten vetem kujtime per kohen qe me plagosi.
Prita gjate,si lulet e vyshkura qe presin diellin pranveror,por.....
Q'te bej tani kur jam mesuar me fjalet ,me buzeqeshjet e tua qe me benin
perhere te lumtur.
Te desha dhe te dua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Feb 09, 2012 9:57 pm

Keshilla

Mos e mer cdo lule
qe ti falin brigjet
kujtoje Nje Zemer
Qe per Ty po digjet
kujtoje Nje Zemer
qe per Ty po Vuan
Askush ne kete bot
Mallin Tend Sma Shuan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Feb 21, 2012 7:38 pm

Dashuri e humbur

Do ta lendosh kete zemer
Qe brenda po te mban
Do vrasesh kete shpirt
Qe per ty po qan.

Nese nuk do me
Eja dhe ma thuaj
Nje shpirt qe ka vuajtur
Prape do te vuaj.

E humbe nje dashuri
Qe te deshi pafund
Do fusesh ne dhe, nje njeri
Qe jeten ta kushtoi kaq shumë

Por qfar te them un tash,
kur ti e din shumë mir?
Te dashuroj dhe mos t`kam afer,
qenka shume e veshtir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Feb 21, 2012 7:46 pm

Ne ëndërr

Sa her qe ëndrra shoh
Nje princesh simpatike
Me duket si kur e njoh
Madje e kam edhe mike

Ajo me beri ftesë
Ti beja vetem shoqeri
Por i erdhi ne kujtese
dhe me tha te kom simpati

Po qka jom une thash me vete
nuk isha i pashem ne te vertet
Se di qka tek une gjet
E me tha te dua per jet

E embel dhe e bukur
Buzqeshjen ma kishte fal
Vallzova me nje flutur
vetem ne ënderr e kom par
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Feb 21, 2012 8:07 pm

Emrin Tradheti

Te quajta dashuri por ishte e kot
te endrrova si princesh
por kjo shpejt mbaroj ,
te fala jeten se te quajta dashuri

por me mir paska qen te thoja tradheti
por me thuaj tash ku te besoj
do te mendohem mir, se te gaboj
nese prap te dashuroj

me besnikrin tende tani veten e mallkoj
besen nuk e mbajte me tau tradheti
mendon se do te jesh e lumtur me avanturen tani
ndoshta do te ndryshon ti
emrin prap do ta kesh tradheti
me von do ta kuptosh edhe ti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 6 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum