www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Apr 08, 2010 12:26 am

First topic message reminder :

vargje desha për ty te shkruaj
por vullneti po me mungon
ndoshta qe jam ne dhe te huaj
dhe une ty nuk po te shoh

disa vargje i kam ne zemer
por nuk di si te shprehem
me mungon Ti atje larg dhe kom mall
nuk e di a do vish vall

disa vargje qe vetem Ti i kupton
je aq larg dhe me mundon
po pres thirrjen tende çdo dit
dhe kur te vij une Ti mos ik

disa vargje pa kuptim
e din veq Ti shpirti im
mos me thuaj ate qe nga tjeret ke ndegjua
une jom ai qe vetem ty te dua
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Oct 23, 2012 7:08 am

Lutje

perpara tymit
harroj zjarrin

perpara puthjes
harroj dashurine

perpara lules
harroj aromen

perpara emrit
harroj njeriun

me vini perpara oren
te harrroj kohen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Oct 23, 2012 8:27 am


Ti qe me je larg

Nga maja e malit
nga dega e pemes
të qoj përshëndetje
nga mesi i zemrës

E dua te keqen
e dua një emër
të dua ty
me shpirt e me zemër

Edhe pse je larg
asgjë nuk më pengon
se kjo zemra ime
vetëm ty të don

Nuk të dua me hile
nese don me dit
të dua me gjith
zemër e me shpirt
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Nov 03, 2012 6:30 am

I Qmendur

Me thone se jom i q`mendur
i q´mendur se ndjej dashuri
me thon qe jom i q`mendur
se ndjej mall te shkruaj poezi

jom i q`menduar jom une
se shume besoj tek ti
se te dashuroj pa hile
vall a quhet kjo Q`menduri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Nov 05, 2012 2:26 am

Lexo pak

shkruaj poezi si pas stilit tem
dhe spo ma nin se kujt si pelqen
un shkruaj si di dhe me deshir
sepse te shkruaj me duket mir
prejsi mesova un me shkru
poezis ja kam fillu

veq nje laps dhe nje fletore
dhe poezit mkan shku per dore
me kujtohet koha e vjeter
un ne klas duke shkruar
veq me duhej ta kem nje leter
dhe ne endrra isha thelluar

te gjith qe shikoja benin detyra
kurse un kaloja tek bota poezis
me shikonin sa shum fytyra
qe gjindesha nboten e fantazis
ne boten time ku endrroj shumqka
dhe askush nuk me pengon

erdhi mesusja dhe me tha
ti vall mua a po me degjon
po te degjoj por edhe spot degjoj
sepse te shkruaj nuk te lejoj
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Nov 05, 2012 9:36 am

Eja ti

sonte gjumi nuk
po me mer,loti
ne faqe po me
rrjedh,sa shum
sonte jam merzit,
sa larg teje jam
o * Shpirt*

te dua te dua
te them te verteten
shume te dua shpirti im
me thuaj te dalim ne takim

te dua te pres
pa ty nuk vdes
ne yjet e nates ty
te pershedes.

nese ti nuk je fati
im plaga ne zemer
do te jet e thell
sa nje det s e ti
nuk je ajo qe
harrohesh leht==========javascript:emoticonp('luleperty')
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Dec 06, 2012 5:56 am

Nganjeher bejm shum per ndonje person vetem per ta bere te lumtur,nganjeher do mendosh t'ia dhurosh gjith boten edhe pse e veshtir,nganjeher derdh lote gezimi kur /ajo eshte ilumtur,dhe shpesh her ai person te zhgenjen sikur ti sje askushi per te,por ne fund do e kuptoj se kishte humbur Diamantin duke kerkuar gure.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Feb 16, 2013 9:55 am

TI
Oj ti Goc e bukur
qe po rrin ne Internet
po me trego te lutem
se me kand po flet

Oj ti Goc e huaj
Emrin tend ma thuaj
apo shkon ne shkon
apo je duke punu
a do te pranoje
ne fshat me u martu

Oj ti Goc qe je mbeshtet te kerri
kur te merr vap tu prisht Frigoriferi
Oj ti Goc qe nuk te njoh e nuk me njeh
a don nje akullore me ta ble
dhe keshtu bashk me u njoftu
te lutem askujt mos me i tregu
se sonte do te dalesh me mu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Jun 10, 2013 2:55 am

Erdha

Ishte nje kohe kur ne shume jemi dasht
ishte nje koh pa u njohur fare rrinim bashk
kujtoj ate kohe ore te tera bashk kemi qendru
njeri per tjetrin poezi kemi shkrue
sa bukur koha na ka kalue

Tash ne Faceboook rrjet social
te rinj e te reja jon ba budall
me ore te tera duke postue
me qindra e mijra shok duke pranue

Femrat duke bere fotografime vend e pa vend
komentet e djemeve me te lan mendet
komentet e ndryshme turp i botes
thuaje jemi 100 vjet para Evropes
nese shkruhet nje tem per Flamur
te vin komentet me zero kultur

E tash vall ne ku jemi
shok as miq me nuk kemi
njeri tjetrin harruam kaq shpejt
thuajse kemi ardh ne tjeter planet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 7 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblog
YlliehanaForum