www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Apr 08, 2010 12:26 am

First topic message reminder :

vargje desha për ty te shkruaj
por vullneti po me mungon
ndoshta qe jam ne dhe te huaj
dhe une ty nuk po te shoh

disa vargje i kam ne zemer
por nuk di si te shprehem
me mungon Ti atje larg dhe kom mall
nuk e di a do vish vall

disa vargje qe vetem Ti i kupton
je aq larg dhe me mundon
po pres thirrjen tende çdo dit
dhe kur te vij une Ti mos ik

disa vargje pa kuptim
e din veq Ti shpirti im
mos me thuaj ate qe nga tjeret ke ndegjua
une jom ai qe vetem ty te dua
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Wed Jun 16, 2010 8:04 pm

po ku jeni moj rini
qe nuk po merreni me poezi
une këtu i kom pyet disa veta
te gjithë me than kemi fakulteta
krejt me shkolla te larta e inzhiniera
e me poezi haber nuk kena

duke veshtruar yjet
mu kujtove ti
një mall qe kom për ty
ku jeni oj rini

qka është kjo qe sonte po ndjej
qka është kjo qe sonte me mundon
edhe gjumin krejt po ma largon
pse është kjo ndjenj sa here ju shikoj
pse është kjo ndjenj sa here ju takoj

një rreze dielli hyri thell ne zemer
dhe aty lexon vetem një emer
dhe kete emer secili e di
Përshëndetje oj rini
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Jun 18, 2010 7:35 am

E mora ni Leter te Bardh,
Edhe ni Laps me i shkru do Fjal,
Ja nisa me shkru,Dora tu mu Dridh,
U mundova sa ma mir do Fjal mej Lidh,

Jom lodhur dhe po vuj
Jam met si Peshki pa Uj
Prit duke u lagur ne Shi,
Tuj prit se një Dit? po vjen Ti,

Merziz spo muj me vu Kapak,
Zemra nuk rreh pa Gjak,
Shpirti nuk Jeton pa Ty,
Vetem ti me ke Pelqy.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Jun 18, 2010 7:41 am

Merre me mend sa kujtimet i kom ne kry,
Edhe me provu nuk mundem mej Shly
Shum njerz i kom dasht deri tash,
Sa kushi Zemren ma ka Plas

Ka disa i due hala
Shum kom me i Pa,
per te keq asken se du
E di se nuk kom qef me Paramendu,

Edhe aty ki shum Emra,
E veqon ata qe ta don Zemra,
Kom shum gjana por nuk po i foli
se me duhet me kerku ndihm nga Doktori
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
yllkaa
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
yllkaa

Numri i postimeve : 2093
Data regjis. : 28/05/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Wed Jun 23, 2010 11:00 pm

Mërgimi

Për ty mor bir që aq larg të lash
Që sot ditlindjen gëzuar s të thash
Ti u rrite u ngrite e un mbeta larg
Që loti pa dashje më rrjedh si varg.

Eh mërgimi mërgimi sa njerz kan than
Që kaq shum shijuar edhe vet e kam
Sot disi forca e ndjenjave lëshuar me ka
Gëzuar ditlindja e djalit nji shoqe me tha.

Eh jeta si jetë kuptohet von
Kur mergimi rënd mbi supe pushon
Kur rinia shkoi pa u hetuar fare
Edhe mergimi si rrug margjinale

Disa qeshin se si asht e mundur kjo
Lexo me shpirt por edhe mëso,
Se jeta asht jet të lutem beso
Dhe ardhmerin të lutem nderto


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Jun 24, 2010 5:36 am

Te kujtoj po me thot e kaluara
te dua ty po me thot zemra
te me duash nuk te detyroj
po me duaj ti nese e meritoj

nese ne jet diqka nuk te shkon
mos harro qe eshte dikush qe ty te don
edhe ketu ku jom nuk do te merzitem
se pa fat as une nuk do te rritem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Jun 26, 2010 10:16 pm

Matura 95
E vrava veten u bëra Gurbetli
Askush varrin nuk ma di!
Te tjerë kalojnë e më shkelin sipër.
edhe disa thon ma kan lakmi
Si unë,te jene
Kurbetçinjë,
Maturmbaruar.
Varrin s’ma di njeri.
Fundjavës do mblidhet për kujtim
E di.
Dy sy përmallshëm do të më kërkojnë
Dhe në paçin dikë në krah,
Në çdo cep do shkojnë e vijnë.
Unë jam këtu,
pas shtat shteteve
Këtu, në kodrën e lartë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Jul 11, 2010 9:56 pm

një mesdit kur isha ulur ne breg,
ne zallin e ngrohte po rrija i qete.
Nderkohe erdhen tek une oh sa mrekulli,
një tufe miskoja te vogla me furi.

Nga veshjet e Miskojave dallova krejt
qe te gjitha ishin, femra për lezet.
Sic mundet dhe ju te kini degjuar,
femrat e keqija, eshte tmerr ne te pickuar.

Ende isha duke qendruar
ne ate peshqir te pikturuar
një miskoj femer me afrohet
dhe mbi trup tim ajo ndalohet.

Ashtu pa zhurme shumë
miskoja u afrua tek une.
Gjakun e jetes sime shijonte
mua me kruhej vetes fuqine ia shtonte.

Fundja, çka kuptuat nga kjo histori
Qe femrave su besohet o njeri
Ndaj çfarë jeta mund te na mesoje,
cili nga ne do te triumfoj
:haha: :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Jul 13, 2010 8:38 pm

Sonte nuk dua asgje mi kujtu
sonte Dua gazin e lumturin
nuk Dua ta kujtoj vuajtjen e tradhtin


Dua sonte jo vetem yjet
te me bejn sshoqeri
Dua qe sonte ne mesin e tyre te jesh edhe ti
nuk dua sonte te flas
as për at varr te zi
nuk dua sonte te qaj me lot
nuk Dua te iku nga kjo botë
Dua te shkoj ku ka vetem qetesi
dua qe sonte te jem me shoqeri
nuk Dua te jem e vetmuar ne asnje qast
nuk po dua zemra ime do te pelsas
As sonte nuk dua me me pengu
dua sonte te shoh vetem drit
jo vetem qiriu te me bej drite
Dua sonte zemren ta shpalos
o jo te dal ne diell me u sos
Dua sonte librin e dashuris te perfundoj
Dua qe tash mos te nderroj
Dua te rri te kjo bote
se nuk eshte vetem me mashtrime
por ka shpesh edhe gezime
Dua te shkoj te ai shtrati im
se dikush aty po me pret
Dua te jem i lumtur ne kete jet
Te tregoj qe jam tu mendu për ty
Une kame vetem një porosi
Dashuroni te lumtur pa tradheti

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Jul 15, 2010 5:13 am

dy dit kom mungue
askush poezi nuk ka shkrue
apo doni qe une ma ja fillue
se pa poezi nuk muj me jetue

dua ti te vish shpejt
dua të ndihesh e qetë
dua te mos qeshesh
ti me poezin time
dua të kesh vetem gëzime
gjithashtu suksese në studime.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Jul 15, 2010 5:24 am

Prane teje kur jam,
prane meje kur je,
po me rrodhen lotët,
mos me pyet PSEEE


Po më rrodhen lotët,
mos fol! Më shiko,
nese m`dridhet zëri,
mos me thuaj JOOO


Pranë meje kur t`ulesh,
ma fshijë lotin tim,
po te deshti zemra,
merrëm n`perqafim


Nese POO më thua,
thuaj se kurrë s`është vonë,
merrem merrem afër,
më mbajë pergjithmonë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Jul 15, 2010 5:28 am

Në Zemrën Time,
Nuk ka më diell,
Gjithqka çë kisha,
U Zhduk si re në qiell.
-
Paraja,Jeta dhe Shoqëria,
gjithqka ce më më ka mbet
ësht fleta dhe dashuria,
depresioni dhe vetmia.
-
I shoqeruar nga vetmia,
me një stilograf në dorë
i shpreh dhimbjet e mia
si Mbreteresh pa mbreteri
-
Pasuria qe kisha
ishte thjesht nje sprove
dhe jeta qe mendonja esht e lumtur,
u shendrua ne lote.
-
E gjith ajo shoqeri
qe mendoja esht e duhur
u shendrua ne ere
dhe u zhduk si pluhur.
-
Mendoja se jam i zoti
kur ja thyja zemren dikujt
nuk mendoja se dikur
do mbizotroj loti
dhe kam per te vujt,
-
Por hap mas hapi,
u preka në dashuri,
e shijova dhimbjen e saj
mesova per lumturi.
-
Mesova te vlersoj
dhe gjithqka ne jet
mesova se dashuria
esht pasuria e vertet.
-
Kuptova se,
paran,jeten dhe shoqerin
vet duhet ta formosh,
por gjithqka esht e kot
nese zdin te dashurosh
-
Dashuria esht qarku i jetes,
lumturia esht stoli e saj,
nese te mungon dashuria,
jeta esht lotë dhe vaij.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Jul 15, 2010 5:32 am

Mos u largo
Mos mu largo nga zemra
nese te largohem nga syt
Mos me thuaj ti mua jeto
nese nuk jom fati yt

Ti vazhdo jeten ashtu pa mua
ti mos harro qe sikur une te deshta
tjeter mos kërko
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Jul 15, 2010 6:40 am

do te vazhdoj te shkruaj
deri ne fundin e kesaj bote
dhe nuk do te harroj kurre
si me mashtroi bukurija jote

do te jesh e turperuar
me zemer edhe me shpirt
por do te jesh e paharruar
sikur kete nuk ke me dite

tani e mallkoj tere boten
e mallkoj jeten e shkrete
e mallkoj dashurine tende
qe me la mua te vuaj kete jete

do te mbetesh e mallkuar
ne zemren time e harruar
por një gje mbaje ne mend
se shum te kam dashuruar
nese kthesh do te jem i gezuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Jul 15, 2010 6:46 am

se kam besuar se më ike si era
Se besoj se pa ty do te me kaloj vera
Në çdo hap në çdo vend
per ty
Në gjum më bie ndërmend
Kur flej
Më duket të kam pranë
une ty
Kur qeshi më duket më shikon
ti
Kur qaj më duket më pajton
sa bukur
Eja pranë meje
sa nuk me ka lujt mendja prej
kreje
:haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Jul 15, 2010 7:03 am

Oj ti qik e bukur
qe po rrin ne Internet
apo me kallxon
me kan po flet

Oj ti qik e huaj
emrin ten ma thuaj
a je ne shkoll
a mos je ne pun
a kishe pranu
me u martue ne katun

Oj ti qik qe je pshtet te kerri
kur te merr shum zheg
tu prisht frigoriferi
oj ti qik qe nuk me njeh
a don nje akullore me ta ble
edhe bashk me u njoftu
mos e le nanes pa i kallxue
qe sonte don me dal me mue :haha: :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Jul 18, 2010 2:56 am

Kosovë me pret se po vi

Ç'do kujtim Për Ty Kosovë Zemren po Vret,
kur po kujtoj ditet e rinis po dridhem si termet
Ato rreze dielli qe po ngrohin token
kur jom ne Kosov me duket e kom boten

Sa i Vetmuar Pa Ty Kosove Jam.
te Pata Një Zemër, Tash me nuk te kom
Sikur gjethja ne vjesht bjen
lulzon nje tjeter vendin ma zen

Po buzeqeshi nga dhimbja per ty
hape deren se une po vi
Mos mi Shiko Lotet Ne Sy
Mos Me Thuaj Asgje Tjeter
Se kete dhimbje e kom per ty

Mos ma vraj shikimin Tim
Mos me thuani fjalet pa Kuptim
Mos mi Jepni Zemres Shpejtesi
ma shum se 4 javë nuk rri

Se shum Unë Kam Vujt Per Ty !!
Mos mendo se kom mbarue
se ne qdo cep te zemres me ke mua
Mos mendon dikush kot
se per Kosoven nuk qaj me lot
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sun Jul 18, 2010 4:13 am

Kush ma vrau mua gezimin
Dhe urrejtjen kush ma ngjalli,
Të më bëjë të humb besimin,
Te me shohin te hidhur

Bie të fle, s`me zë gjumi,
Sa me zë, del dhe prapë,
Buçet mendja porsi lumi,


Ja, ku jam, tani i ulur,
I përkulur mbi një letër.
I menduar e kokulur,
si e kalova vall jetën?

Si jam ndjer te kjo botë,
Nga u nisa, dhe qfar rruge mora.
ç’kam bërë, çfarë ka mbetur,
qka kom korrur e kom mbjellur

Këto vite për një çast
I kalova nëpër mend.
Jeta qenka një dhuratë,
Aq e dhimbshme por e shtrenjtë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Wed Jul 21, 2010 3:49 am

dola rruges me shetit
sweet tha paska ardh auslanderi prej gjermanis
kur po shkoj ne kafe me hy
me thot Sweet po vij me ty
e marr nje kaffe per me pi
e per mue ake ba porosi
po ta kom porosit nje limonad
se me ke pritur me qokollad

kur po due per me shkue
Sweet thot rri me mue
prit kete limonad due me perfundue
ishalla nuk kie me shkue me gatue
hajde te bejm pak muhabet
trego a eshte veshtir me jetu ne gyrbet
Nuk di Sweet merzia na mbyti
merzija na ka ardh deri te fyti
per vendlindje malli po na merr
kemi deshir me ardh gjith me kerr
ne gyrbet na jemi msue
nuk ish kan keq me ardh me mue
me u knaq tu bisedue

Sweet nese don te qoj ne shpi
po jo me hi ne kerr e mu shtri
nese don ulu ne karrig perpara
e kom merzi me hanger fara
kush ulet perpara duhet me dit
se ne semafor duhet me koqit:haha: :haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Medina

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Wed Jul 21, 2010 4:23 am

hahahah em ke disponu me ket poezi se qysh isha nervoz heheh talent je ti aaa
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Wed Jul 21, 2010 4:40 am

Udhëtoja, lundroja,
Kërkoja qetësi.
Kurrë nuk mendoja,
Të gjej mike të mirë...

Njerëzit rreth meje
I konsideroja miq.
kurr nuk kom menduar
te ju kem armiq

Mendoja se mike
Është vetë njeriu
po nuk pate nje shoqe shoqe:
“do te jesh ditëziu“.

bidsedoj me shoqe
kudo dhe ne qdo vend:
“E ke një mike të mirë,
Kur punon me mend

Nëpër shumë udhëtime,
Nëpër përrenj e lumenj,
kom gjetur miq te mir
por edhe nga ata qe
me i pa nuk ke deshir .

Edhe pse e dinin se
Bashkë bëjmë më shumë,
po nese nuk te pelqen
nese don te rrish keq s`te bjen

Miq e mikesha
kom bere ne ket bot
Por atë, qetësinë
Nuk ma jepnin dot!

Pas një rruge të gjatë
Shkrepi një shkëndijë,
Ndriqon atje larg
.nje vajz malesie

Di të shkruaj shum e të them pak
Mundohem me brishtësinë e fjalëve të mia
ta shprehi fuqin e buzeqeshjes tënde
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Aug 06, 2010 7:12 pm

Jam KUR E VETMUAR
Mendoj vec NE TY
S'DI A TE DREJTE Kam
APO ekom shprehi

Kam Shum po qef me ty me Nejt ,
Ti per mu ti je e Shejt ,
Je per mu si Flaka Qirit ne Errsi ,
Sikur i Burgosuri del ne Liri ,

Aiiiii edhe ti Zemer , Hajde bre Ma ,
Pika ne zemer don mem Ra ,
Edhe Buzt mu kan Tha ,
edhe floket dojn mem ra

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
geli
Offline
Offline
geli

Numri i postimeve : 4761
Data regjis. : 08/10/2009
Age : 33
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Aug 06, 2010 7:32 pm

poezi te mira


Aiiiii edhe ti Zemer , Hajde bre Ma ,
Pika ne zemer don mem Ra ,
Edhe Buzt mu kan Tha ,
edhe floket dojn mem ra


veq qyky strof hahah i fort mergimtar


_________________________________________________________________________Faktet kallxojn syt shikojn gjerat ndodhin..

<marquee bgcolor=orange> Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz</marquee>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Aug 07, 2010 8:56 am

Fluturo moj Flutur e mos u ndal
se zemren time dua me ta fal
Aty dot gjejsh gjithqka qe te mungon
Zemren time shum ma gezon

Ngutu Flutur qka po prit
apo je zemren time duke lyp
eja shpejt sikur era
Hy ne Zemer se automatik qelet dera

po te pres prapa deres
aty i ke lulet e pranveres
nuk pres me teper se 40 minuta
po nuk erdhe dije une hupa

:haha:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Sat Aug 07, 2010 9:22 am

Me doket ke than diqka Dje,
Tash ban kishe nuk me njeh
Me doket se kam ëndrruar,
po me doket diku jem Takuar,

po me duket qe kom ardh dje
ditet spo guxoj me i ngjeh
po mendoj mos dikun kom gabu
qka kom than me i realizu

nuk jom edhe aq perfekt
nuk jom edhe i trent
po kryet e kom si ciment
mrapa nuk kthehem leht

mundohem te jem serioz
por aspak nuk jom gjeloz
me zemer jom shqiptar
per kete ndihem krenar

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
Malësor

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Aug 09, 2010 8:35 am

Ne oret e vona
dola ne rruget tona
ne rruget tona po pres kot
nese je penduar trego sot

jetoje jeten une nuk te pengoj
nuk do te behem shkaktar te denoj
vetemija eshte e keqe
dhe te vjen qdo here pa prit
por kjo ndodh nuk ban mu merzit

nga zemra ime ti afer kalove
por te kesh afer nuk pranove
dola me te prit ti fillove me ik
nuk dita ku mete kerku
vetem po te them se te du
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | Computers and Internet | Internet | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblog.com
YlliehanaForum