www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AutoriMesazh
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Apr 08, 2010 12:26 am

First topic message reminder :

vargje desha për ty te shkruaj
por vullneti po me mungon
ndoshta qe jam ne dhe te huaj
dhe une ty nuk po te shoh

disa vargje i kam ne zemer
por nuk di si te shprehem
me mungon Ti atje larg dhe kom mall
nuk e di a do vish vall

disa vargje qe vetem Ti i kupton
je aq larg dhe me mundon
po pres thirrjen tende çdo dit
dhe kur te vij une Ti mos ik

disa vargje pa kuptim
e din veq Ti shpirti im
mos me thuaj ate qe nga tjeret ke ndegjua
une jom ai qe vetem ty te dua
_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Aug 09, 2010 9:35 am

Dashuria eshte gezimi per tu bere dy.
Dashuria eshte frika per tu bere tre.
Dashuria eshte tmerri per te ngelur nje.
Dashuria eshte dobesia fizike e shpirtit
Dashuria eshte poezia e ndjenjave...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Aug 10, 2010 5:38 am

Buzet e tua po rreshqas si Sapun,
faqet e embla si Llokum,
Thonjet e gjat kur ti kom shique
dy metra larg tu kom largue

Me dry e kam mshel ket Zemer për Ty,
qe mos te mundet askush me hy
Kam Shpres se mua vetem nuk me Len,
Do te pres deri kur te Vjen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Aug 10, 2010 9:38 am

Telefoni im po hesht
kot pres ti nuk therret
une s'kam faj pse nuk cingeron
pse me thua don te me takon
je duke mesuar s'ke pas koh
dikur do te shkoj mos me kerko
por atehere do te jete vone

Mendoja mendoja
mes dhimbjesh te kujtoja
shkelqimin e syve tu
se shkoi dashuria, se shkoi lumturia

Jam e ulur këtu ne shkall
po shkruaj kete leter te bardhe
Kur pra do te kthehesh ti vall
Me mirë te binte termeti
sesa te egzistonte gurbeti

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Aug 10, 2010 9:44 am

Ulem para dritares dhe mendoj për ty
une e shoh një drit po mendoj qe je ti
shikimi yt para syve te mij te mbyllur
me jon lodhur nga deshira per te par
Dashuria ime e fort mirpo ti nuk po veren
zemra ime ka dhimbje por kete nuk po e ndejn
kujtimet qe nuk po mundem ti fsheh
ne zemren time kan fole

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Aug 10, 2010 9:53 am

Zemra ime tash po qan
Ora 1 e nates po shkon
une akoma skam gjumë ne sy
te mendoj dhe shkrihem per ty
zemra e shkreta ka ra ne hall
spo qka te beje ne kete koh vall
larg teje i pata shpresat e jetes
dítet po shkojne ne u tretem
a thua për fundimisht mua
nuk don me mua me u takua
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Tue Aug 10, 2010 10:08 am

sa shum te kam besuar
aq me teper te kam nderuar
por dhe mbi keto te gjitha...
shum te kam dashuruar

tash ti me nuk po shkruan
edhe une tash pak po shkruaj
por kjo nuk do te thotë
se për ty më nuk vuaj...

jeta po vazhdon perseri
e une po vuaj por nuk po qaj per ty
por kush spo e kupton perse...
sepse nuk te njoh as nuk me njeh

dije se me jetue pa ty
për mua qenka e kotë
dhe spaska aspak kuptim
te jetoj pa ty ne ketë botë

për fund te pershendes
kudo qe ti te jesh
edhe pse sje me mua
ne qdo hap afer do me kesh...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Aug 16, 2010 9:37 am

deri kur keshtu te Pres,
duke pritur do te Vdes,
Po ëndrroj vetem për Ty,
qe nuk munda nihere te shoh me Sy,

nuk po di se qka te baj
As ne ënderr nuk te Takoj,
Nuk shkon jeta pa u Pa,
e nga kush frig po ka

qe nuk do te shihemi kurr se prita
me pa durim prisja kur do te vij dita
Me ne fund mbeta prap ne kujtime
Nuk kam gezim,kur s`te kam afer Zemres sime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Aug 16, 2010 11:39 am

wauuuu,mergimtari,keshtu jane poetet e merguar te pervuajtur,mendoja se do te beheshit bashk pasi qe bere pushimet ne KS :.s.:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Aug 16, 2010 11:42 am

Dashuri
ka lloj-lloje
të sinqerta
dhe me droje
dashuria e sinqertë
i ngjanë një kopshti
të blertë
po bëre e trajtove ndryshe
duhet të dijsh se e vyshke.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Aug 16, 2010 12:05 pm

Mërgimtarë o mërgimtarë
prej pushimeve qysh don me ardhë
ti je nisë me një duf mall
po na thuaj,sa je çmallë?
Kur na shkove në Prishtinë
a u takove me shoqërinë?
A vallë ndjeve atje ndryshime
Se je nisë me një trastë premtime
për vizita dhe për takime
Nuk kuptova a të doli Sweti
veq do vargje tuaja poeti
thonë se u ktheve,pa pikë lezeti!!!.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Mon Aug 16, 2010 12:43 pm

KAM RËNË NË DASHURI

Kam një dhëmbje
s´mund e mbajë
as nuk kam,
me kend e ndajë


Me e mbajtë
zemra se duron
Me e përhapë
s´di si tingëllon?

Me i thanë hapur
druaj e humbas
mos me e shprehë
mund të pëlcas
shfryaj mëllefin
në poezi
kam rënë keq
në dashuri.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Wed Aug 18, 2010 12:59 am

për te gjithë gezimin qe solle ne zemren time,
për çdo enderr qe bërë pjes e jetes time.
Ishe forca ime kur nuk kisha fuqi,
ishe zeri im kur doja te flisja me ty
ishe pran syve te mi por nuk munda te shoh.
kur jom pran teje me ban te flururoj
per ta prek me duart e mia edhe qiellin,
drita ne erresire qe ndriqoj dashurine time
por ne mes genjeshtrash ti ishe e verteta,
bota ime është një vend me i mirë tani pran teje..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Wed Aug 18, 2010 1:17 am

sa mall kam kur ste kom pran
sa me shkon nerva kur me keshillon
sa me larg aq ma mir
sa me afer ma veshtir
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Aug 19, 2010 10:04 am

te kisha qen blet qe shetit neper lule
ne buzet e tua kisha pushue
mbi buzet tua kisha qendruar
puthje te embla te kisha dhuruar

prej aty asgje nuk me kishte larguar
rrenj te thella kisha leshuar
aty shtepin time kisha ndertuar
pergjithmon aty kisha jetuar


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MeLi
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7069
Data regjis. : 24/11/2009
Location : ne realitet

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Aug 19, 2010 10:23 am

Mergimtari te lumt shum poezi te mira ;)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Aug 19, 2010 10:24 am

keshtu jane poetet,mire ose hiq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Aug 19, 2010 10:27 am

qe qysh pelqehen poezit i kom shkruar kur kom qen duke i rujatur dhit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
MeLi
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7069
Data regjis. : 24/11/2009
Location : ne realitet

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Aug 19, 2010 10:28 am

Ska lidhje ku i ke shkrujt me rendesi te jen te mira dhe te pelqehen nga tjeret ;)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Aug 19, 2010 10:29 am

po,ama i ke ruajtur mire dhe ke krijuar vlera
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Aug 19, 2010 1:42 pm

I VETMUAR
Për pos meje
askush tjetër
mora lapsin dhe
një letër

më mbuluan
djersët në faqe
dhe i shkrova
disa vargje
vargu-vargut ju hidhërua
pse nuk ndejën
gocat me mua

Me pas qenë
pranë meje Alba
kisha shkruar vargje
më të gjata
Alba iku si gjumashe
këtu mbet veq swet-melaqe
vend se të shkruante pak humor
thoshte unë luaj basketboll
sikur nuk ndeji me dëshirë
tha unë shkova,natën e mirë
e unë mbeta si në skëterrë
besa ishin këtu nja dy djem
por me djem s´më rrihet
asnjëherë!!!..................
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Thu Aug 19, 2010 6:23 pm

Nuk jam poet,te shkruaj poezi
Por fjalen te dua,E shkruaj vetem për ty!
mos harro , edhe pse larg syt te mi po jeton
malli për ty gjdo dit zemren ma pervlon
kurr nga zemra nuk do te largoj
nuk dua as një moment pa ty te jetoj
edhe nuk te pata pran vetes
duke menduar se te kom fat te jetes
une prap te du...dhe nuk mundem me ta harru
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Aug 20, 2010 6:45 am

Jam poet
shkruaj poezi
nuk perqyrrem
per dashuri
kush më don
e dua,më don
kush nuk më don
në rr.s,le të shkon
ndërrohen stinët
thahen lulet
por poeti,nuk përkulet.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Aug 20, 2010 9:33 am

SHEGË E ËMBËL

Porta të mëdhaja
kurrë s´kam dashtë
në to fati më ka përplasë
anë për anë globit i rashë
shoqen tënde kund se pashë

Këndej s´kam ardhë
se kisha halle
çpaskan lindë nënat shqiptare
cila rreze ty të ka pjekë
moj e bukura eëmbëla shegë

A je shegë ti,a je njeri
a mos je produkt sheqeri?

Mos je rritë ndokund n´Dardhishtë
bukur të rrin shkëlqimi syshë

E kam pas zemren me dry
ku e gjete ti atë shkathësi
në portë t´zemrës ti më ke hy
si tinëzare,ike shpejt
e lëndove si me shigjetë
tani zemra po dënesë
ja shkëpute ti njëren pjesë
dhe pa te ndihet e huaj
ti i thua më prit me muaj
lëngon zemra,thotë po vuaj
muaj ,muaj shkon dhe viti
mos vono se s´mund të priti
ti pa mua dhe unë pa ty
lumturinë e mbyllim n´dry.


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Malësor
Poeti Forumit
Poeti Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4382
Data regjis. : 07/04/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Aug 20, 2010 6:21 pm

Pranver e Verë me Kaluan,
edhe per mua dikush po Shkruan,
Ket poezi qe jom tu Shkrue
Mundeni te gjith me lexue

shpesh une po mbetem pa gjum
ty ne enderr po te shoh shumë
nese nuk ma kthen kete leter
une them se ke gjet nje tjeter

jeten duhet per ta jetuar
nje jet pa ty eshte e pa besuar
edhte shum leht per ta shkatrruar
por e dhimbshme per ta kujtuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   Fri Aug 20, 2010 9:20 pm

Etje


Tërë ditën punova
tërë natën nuk fjeta
në ty kur mendova
se ç´më mori etja.

Krojeve të burimit
sa shumë piva ujë
në mes flakërave dhe tymit
etjen s´mund ta shuaj


Se ç´më pyeti vasha
ç´digjesh kështu aman
se më mori etja
për burimin tënd.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezitë e Mërgimtarit.   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezitë e Mërgimtarit.

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 7Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum