www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Microsoft Windows 7 Enterprise x86 April 2010 Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Microsoft Windows 7 Enterprise x86 April 2010 Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Microsoft Windows 7 Enterprise x86 April 2010

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Joniii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Joniii

Numri i postimeve : 1230
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : As N'tok As N'qiell

Microsoft Windows 7 Enterprise x86 April 2010 Empty
16042010
MesazhMicrosoft Windows 7 Enterprise x86 April 2010

Microsoft Windows 7 Enterprise x86 April 2010 23h6ngo



Microsoft.Windows.7.Enterprise.x86.Integrated.April.2010-BIE



Windows 7 Ndërmarrja është më e avancuar Windows Sistemi operativ për PC të biznesit, të dizajnuara për të përmbushur nevojat zhvillim të përdoruesve dhe të profesionistëve në organizatën tuaj, si brenda dhe jashtë zyrës. Me karakteristika të veçantë dhe përfitimeve, Windows 7 disqet e Ndërmarrjeve kosto më të ulët totale të pronësisë duke ndihmuar përdoruesit e qëndrimit tuaj produktive kudo, rritjen e sigurisë dhe kontrollit, si dhe thjeshtimi i PC menaxhimin e të gjithë organizatën tuaj.

-------------------------------------------------- ------------------------------


Përdoruesit Bëni produktiv kudo
Punonjësit mund të punojnë me më pak ndërprerje për shkak se Windows 7 sjell punën solide dhe besueshmërinë nga dita e parë. Me DirectAccess, përdoruesit celular mund të thjeshtë dhe më të sigurtë akses burimet e korporatave, kur të dalë nga zyra. BranchCache bën përdoruesit në degët e me lidhje të ngadaltë më produktive, duke përshpejtuar qasjen në fotografi arrihen shpesh dhe faqet Web.

Rritja e sigurisë dhe kontrollit të
Windows 7 ndihmon rritjen e fleksibilitetit të ofruar me sigurimin e kompjuterave dhe të dhënave. Organizatat mund të shqetësohen më pak për të dhëna të ndjeshme në laptopë humbur ose USB drives, sepse, përveç mbrojtjes disqe të brendshme të vështirë, Windows BitLocker Drive Encryption encrypts disqet e jashtme gishtit dhe hard disk me BitLocker Go, dhe jep çelësat shërim në mënyrë që të dhënat është i arritshëm kur nevojshme. Për ndërmarrjet që kërkojnë nivelin më të lartë të pajtueshmërisë, të profesionistëve mund të përdorni të reja kërkesë-bllokimin e mjeteve në AppLocker të diktojnë të cilat aplikacionet mund të kandidojë në kompjuter përdoruesit, duke siguruar ende mënyrë tjetër për të kufizuar rrezikun e softuerit me qëllim të keq.

Aerodinamike menaxhimin e PC
Nëse të profesionistëve të menaxhuar dhe për të vendosur desktop, laptop, apo mjedise virtuale, Windows 7 e bën punën më të lehtë. menaxhimin e avancuar imazhin dhe mjetet vendosjen e mundur të profesionistëve për të shtuar, hequr, dhe të raportojë për shoferët, Paketa Gjuhësore, dhe më të reja, dhe të shtyjë ato imazhe të sistemit të desktops duke përdorur më pak bandwidth rrjetit. scripting reja dhe aftësitë e automatizimi të bazuar në Windows PowerShell 2,0 ulë kostot e menaxhimit të problemeve dhe kompjutera. Për ndërmarrjet e brishtë duke e bërë të Virtualization klient, Windows 7 ndihmon gjithmonë e më shumë të lehtë të mbajë imazhet virtuale makinë me të njëjtat mjete e përdorur për imazhet e fizike dhe të ofrojnë një përvojë të pasur e përdoruesit mbi lidhjet e largëta.

7 Ndërmarrja e sistemit operativ Windows (OS) është në dispozicion të klientëve të Microsoft Software Assurance. Me Windows 7 Ndërmarrjeve, ju mund të përfitojnë nga karakteristikat e mëposhtme të cilat nuk janë në dispozicion në Windows 7 profesionale:

DirectAccess: Jepni mobilë seamless qasje në rrjete të korporatave, pa një nevojë për të VPN.

BranchCache: Ulja e përdoruesve të degës zyra e kalojnë kohën e pritjes për të shkarkuar fotografi në të gjithë rrjetin.

Federatën e kërkimit: Gjeni informacion në depove të largëta, duke përfshirë faqet SharePoint, me një ndërfaqe të përdoruesit të thjeshtë.

BitLocker dhe BitLocker To Go: Ndihmë mbrojtjen e të dhënave për PC dhe disqet lëvizshëm, me të vrasin për të zbatuar encryption dhe çelësat rezervë të rimëkëmbjes.

AppLocker: Specifikoni atë që software është i lejuar për të kandiduar në PC një përdorues të nëpërmjet qendror, por elastike Grupi i Politikave.

infrastrukturës Virtual desktop (VDI) optimizations: përvoja e përmirësuar përdorues për VDI me multimon dhe mbështetje mikrofon, të cilat kanë aftësinë për ripërdorimin virtual drive hard (VHD) imazhe të boot një PC fizike.

Multilingual user interface: Krijimi i një imazhi të vetëm OS për vendosjen e të përdoruesve në mbarë botën.

Music:

Ekstrakt Files
Burn Image to DVD
Boot prej DVD
Instalo në hapësirë unpartitioned pa serial
Check-Dir BIE në DVD

Link

[You must be registered and logged in to see this link.]
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.biz

 Similar topics

-
» Microsoft Windows Server 2008 R2 Enterprise x64 April 2010
» Microsoft Office 2007 Enterprise Portuguese EUR Edition
» Microsoft Office 2010 Blue Edition (Reupload 04-16-2010)
» Microsoft Office Professional 2010 (v.14/RTM/2010)
» Diskeeper 2010 Enterprise Server 14.0.909 | 44.14 MB
Share this post on: reddit

Microsoft Windows 7 Enterprise x86 April 2010 :: Komentet

No Comment.
 

Microsoft Windows 7 Enterprise x86 April 2010

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Shkarko::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Programe-
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Internet | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum