www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Calciopoli – Zamparini akuzon Moggin për skandalin Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


Calciopoli – Zamparini akuzon Moggin për skandalin Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Calciopoli – Zamparini akuzon Moggin për skandalin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Joniii
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
Joniii

Numri i postimeve : 1230
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : As N'tok As N'qiell

Calciopoli – Zamparini akuzon Moggin për skandalin Empty
MesazhTitulli: Calciopoli – Zamparini akuzon Moggin për skandalin   Calciopoli – Zamparini akuzon Moggin për skandalin EmptySun Apr 18, 2010 4:39 am

[You must be registered and logged in to see this image.]Përderisa dëshmitë e Calciopolit kanë zgjuar shumë pluhur në jetën mediatike italiane, zhvillimet e ditës së sotme janë jo pak të zakonshme dhe jo pak sensacionale kur dihet magnituda e manipulimeve, me Tottin këtë herë në qendër që i shpëtoi një dënimi, dhe presidentin e Palermos, Maurizio Zamparini, i cili akuzon Moggin.
Fracesco Totti i shpëtoi një dënimi pas ndeshjes ndaj Palermos, pasi që në telefonata shihet qartë një intervenim i zyrtarëve romakë dhe dizejnatorëve Bergamo dhe Pairetto që në raportin e ndeshjes të mos përmendet Totti. Si pasojë, ai luajti në derbin ndaj Juventusit, të cilën e fituan këta të fundit me rezultat 2-0.
Nga ana tjetër, Jean-Claude Blanc është vënë në mbrojtje të ekipit rreth kësaj çështje pas akuzave të Moggit se Blanc po bën pak për ekipin: “Juventusi po e shikon situatën nga afër dhe na duhet kohë për të vlerësuar situatën dhe për të vënë drejtësi”, theksoi Blanc.
Palermo gjithashtu u akuzua për telefonim të arbitrave, por presidenti kontrovers Maurizio Zamparini nuk përtoi aspak për ta akuzuar Luciano Moggin si krijues të kësaj rrëmuje.
“Unë gjithnjë kam qenë kundërshtar i Moggit në Serie A, si i Moggit ashtu dhe i Giraudos. Unë ua kam tërhequr vërejtjen Bianconerëve kur e kanë punësuar dyshen. Moggi e kupton futbollin, por nuk është shembull i drejtësisë në sport. Nëse ai është përzier në Calciopoli duhet fajësuar Juventusi. Ne i kemi telefonuar gjyqtarët, sepse donim të mbronim klubin”, ka thënë Zamparini.
Për këto zhvillime kritik u tregua presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis i cili deklaroi: “Nuk jam as brenda e as jashtë zhvillimeve dhe nuk jam në gjendje të flas për Calciopolin. Por, unë pyes veten nëse duhet të qëndroj ende në këtë ambient futbollistik”, përfundoi Laurentiis.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.biz
 

Calciopoli – Zamparini akuzon Moggin për skandalin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Del Neri akuzon gjyqtarët
» Zamparini: Palermo do të kualifikohet në LK
» Zamparini: Pastore do të largohet
» Zamparini nuk e jep Pastoren as për 50 milionë
» Zamparini: Rossi ideal për Romën
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Sport::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Lajme nga sporti-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Internet | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum