www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


LK: Interi është kampioni i ri i Evropës Mir_se10
www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.


LK: Interi është kampioni i ri i Evropës Mir_se10
www.ylliehana.biz
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

www.ylliehana.biz


 
PortaliForumLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 LK: Interi është kampioni i ri i Evropës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
osa001
Mister Forumi
Mister Forumi


Numri i postimeve : 7128
Data regjis. : 04/11/2009
Location : as n7-te as n8-te

LK: Interi është kampioni i ri i Evropës Empty
MesazhTitulli: LK: Interi është kampioni i ri i Evropës   LK: Interi është kampioni i ri i Evropës EmptySun May 23, 2010 8:13 am

Jose Mourinho ka bërë histori me Interin, pasi ka arritur t'ia sjellë titullin e parë në histori në Ligën e Kampionëve.
Nerazurët mposhtën Bayernin e Munichut me rezultat 2-0 në finalen e zhvilluar në Bernabeu, për t'u shpallur kampion i ri i Evropës.

Në një ndeshje që me posedim i takoi Bayern Munichut, Diego Milito ishte lojtari i ndeshjes, pasi shënoi të dy golat e ndeshjes, nga një në secilën pjesë.[You must be registered and logged in to see this image.]
Pjesa e parë

Edhe pse posedimi i takoi Bayernit të Munichut, rastet më të mira të pjesës së parë i pati Interi. Nerazurët e filluan ndeshjen në mënyrë më kërkuese duke krijuar disa raste shënimi me anë të treshes sulmuese Pandev, Milito, Eto’o.

Në anën tjetër gjermanët tentuan të krijojnë raste kryesisht me anë të kundërsulmeve që kishin si pikënisje anësorin e djathtë Arjen Robben, por që u shfrytëzuan nga dy sulmuesit Muller edhe Olic.

Holandezi pati një rast të mirë shënimi në minutë e 23-të të ndeshjes pas një rrëmuje para portës së Cesar, por goditja e tij u dërgua lart në publik. Në anën tjetër, mesfushori tjetër holandez, Wesley Sneijder, pati një rast të mirë nga goditja e lirë, por topi u mbrojt nga portieri Butt.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Pas 34 minutash lojë italianët hapën rezultatin me anë të një goli të shënuar nga Diego Milito. Pas një topi të gjatë të pranuar dhe një asistimi nga Sneijder, argjentinasi nuk fali nga afërsia për të çuar në avantazh ekipin e trajnerit Jose Mourinho.

Rastet vazhduan edhe në pjesën e mbetur të ndeshjes, me Robben një goditje e fuqishme e të cilit përfundoi jashtë kuadratit të portës kundërshtare, ndërsa Sneijder huqi nga afërsia në anën e kundër, pasi goditja e tij u mbrojt nga portieri gjerman.
Pjesa e dytë

Vazhdimi i dytë i ndeshjes madje solli edhe më shumë raste dhe emocione. Këtë pjesë ishin gjermanët që kërkonin më shumë golin e barazimit, ndërsa italianët kërkuan të shtojnë epërsinë me anë të kundërsulmeve.

Pas më shumë se një ore lojë, bavarezët patën një rast të shkëlqyeshëm për të barazuar ndeshjen, por Cesar ndërhyri në mënyrë të shkëlqyeshme për të mbrojtur një gol të sigurt (63’). Braziliani pati edhe një reagim të përkryer dy minuta më pas (65’) për të mbrojtur një goditje të dërguar në këndin e djathë nga Robben.

Megjithatë ishin edhe kësaj here nerazurët më të saktë dhe sërish Milito ai që shënoi. Pas një kundërsulmi të shpejtë në minutën e 70-të të ndeshjes, argjentinasi arriti të depërtojë nëpër mbrojtjen bavareze nga ana e majtë, për të dërguar topin në të djathtë të rrjetës së Butt.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.ylliehana.tk
 

LK: Interi është kampioni i ri i Evropës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 

 Similar topics

-
» Neuer: Kush është Interi?
» Messi:Interi Eshte I Shkelqyeshem Por Ne Do Te Fitojmë
» Juventusi larg Evropës
» Turpërohet kampioni
» Nuk ndalet kampioni
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Sport::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Lajme nga sporti-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | ©phpBB | Forum mbështetës | Report an abuse | Latest discussions
YlliehanaForum