www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ballkani në BE, jo para 2020

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Ballkani në BE, jo para 2020   Tue May 25, 2010 10:18 pmZagreb, 25 maj - Në konferencën e radhës për Ballkanin, e programuar në 2 qershor në Sarajevë, ministrat e jashtëm të Bashkimit Europian, nuk mund t’iu ofrojnë vendeve të rajonit asnjë premtim konkret për anëtarësimin e Ballkanit në BE. Lajmi është publikuar në të përditshmen e Zagrebit “Jutarnji list”, ku jepen edhe detaje të draftit, që do të dalë nga kjo konferencë.

Në këtë dokument, shkruan gazeta, do të marrin pjesë vende të rëndësishme të Ballkanit, por nuk do të ketë asnjë premtim konkret dhe parashikime opotimiste. Gazeta shkruan se BE nuk do të gënjehet më si në të kaluarën, kur ka pranuar vende vetëm pjesërisht gati, dhe se për vendet e Ballkanit kjo nuk do të jetë më e mundur.

Edhe vetë Kroacia, që pritet t’i bashkohet BE-së më 2012, ka gjasa që negociatat të shtyhen deri në 2013, ndërsa shton se vendet e tjera e kanë të vështirë të hynë në BE para 2020-s. Ndërsa për Serbinë, nëse gjithçka shkon sipas planit, ka mundësi që negociatat të nisin më 2012, por për anëtarësimin do të duhet një kohë më e gjatë, thekson gazeta.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Ballkani në BE, jo para 2020

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum