www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Parisi po kërkon nga shtetet afrikane ta njohin Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
geli
Offline
Offline
avatar

Numri i postimeve : 4761
Data regjis. : 08/10/2009
Age : 33
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Parisi po kërkon nga shtetet afrikane ta njohin Kosovën   Wed May 26, 2010 10:25 pmBeograd, 26 maj - Në pritje të vendimit të Gjykatës Ndërkombëtare të Drejtësisë në Hagë, Franca ka nisur iniciativën për valë të reja të njohjes së pavarësisë së Kosovës, citon sot RTK-ja një shkrim të gazetës “Veçernje novosti” të Beogradit.

Gazeta mëson nga “burimet e informuara mirë diplomatike” se Parisi po përpiqet që në takimin e ardhshëm të nivelit të lartë Francë-Afrikë në Nicë, në qershor, të diskutohet edhe çështja e njohjeve të reja të Kosovës. Mësohet se Parisi do ta ftojë ministrin e Jashtëm të Kosovës Hysenin, e pastaj Sejdiun apo Thaçin, gjë për të cilën po insiston ministri i Jashtëm i Francës Bernar Kushner. Prej 42 vendeve afrikane, pavarësinë e Kosovës deri më tash e kanë njohur 11. Franca trysni po ushtron mbi 18 vende si : Madagaskarin, Mozambikun, Burundin, Beninin dhe Bregun e Fildishtë. Njëkohësisht Arabia Saudite po vepron në drejtim të Organizatës së Konferencës Islamike, Britania në drejtim të vendeve Karaibe kurse SHBA drejt vendeve të Ame rikës Latine , shkruan ne mes tjerash kjo gazetë.

_________________________________________________________________________Faktet kallxojn syt shikojn gjerat ndodhin..

<marquee bgcolor=orange> Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz</marquee>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Parisi po kërkon nga shtetet afrikane ta njohin Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum