www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pasha performancë të shkëlqyer në Oslo kualifikohet në finale!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
starka
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it


Numri i postimeve : 6260
Data regjis. : 21/11/2009
Age : 30
Location : No Active....

MesazhTitulli: Pasha performancë të shkëlqyer në Oslo kualifikohet në finale!   Fri May 28, 2010 12:56 am"Është momenti më i bukur i jetës time. Ndjej se Europa u bë një familje sot në skenë.”- ky është komenti që këngëtarja shqiptare Juliana Pasha ka bërë për gazetarët në konferencën për shtyp të organizuar menjëherë pas përfundimit të natës së parë gjysmë finale të festivalit Europian.

"Nuk mundem pa ty”, në anglisht "It's all about you", u përzgjodh nga televotimi i hapur në të gjithë Europën ndër 10 këngët të cilët do të marrin pjesë në natën finale të shtunën më 29 maj.

Gjatë konferencës këngëtarët kanë tërhequr shortin se kur do të këndojnë këngën në natën finale. Kështu Shqipëria do të këndojë e 15-ta dhe për të gjithë televotuesit do të jetë me kodin 15. Nëntë këngët e tjera që hynë nga konkurimi i mbrëmshëm në finale janë Moldavia, Bosnja Hercegovina, Belgjika, Serbia, Bjellorusia, Greqia, Islada, Rusia dhe Portugalia

Ndez skenën e Oslos, me këngën "Nuk mundem pa ty” këngëtarja shqiptare Juliana Pasha. Kjo këngë potente e ka cuar Pashën drejt finales së madhe të Eurovisionit, në 29 maj.

Me një performancë të shkëlqyer, këngëtarja jonë ka rrëmbyer edhe duartrokitjet e shumë spektatorëve.Pasha ka kënduar e 12-ta në gjysmëfinalen e parë të festivalit Europian të këngës, mes shumë këngëtarëve të tjerë europianë, të cilët garuan për një vend në finalen e 29 majit.

"Nuk mundem pa ty” është një kompozim i Ardit Gjebresë dhe Pirro Cakos dhe është kënga fituese e festivalit Kombëtar të Radio Televizionit. Juliana Pasha e con në 7 numrin e pjesëmarrjeve të Shqipërisë në këtë kompeticion të rëndësishëm të muzikës europaine. Për herë të parë Shqipëria u përfaqësua nga Anjeza Shahini, e cila u rendit e 7-ta në finalen që u zhvillua në Stamboll. /www.besniku.tk/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Pasha performancë të shkëlqyer në Oslo kualifikohet në finale!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ.::Arti dhe Kultura::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Kinemaja dhe Televizioni-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum