www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Të burgosurve shqiptarë në Beograd nuk u lejohen vizitat

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Të burgosurve shqiptarë në Beograd nuk u lejohen vizitat   Fri May 28, 2010 1:35 amPreshevë, 27 maj – Një delegacion nga Komuna e Preshevës, ndonëse ka pasur lejen nga trupi gjykues konform rregullave ligjore, nuk është lejuar të martën të vizitonte nëntë të burgosurit shqiptarë nga Presheva, në Burgun Qendror të Beogradit, bëri të ditur të mërkurën lideri i LKSH-së, Orhan Rexhepi.
Në Burgun Qendror të Beogradit, ku po mbahen të burgosur nëntë djemtë shqiptarë nga Komuna e Preshevës, të cilët që nga 23 shtatori 2009 janë nxjerrë para gjyqit serb në Gjykatën e Qarkut në Beograd nën akuzën për krime lufte ndaj joshqiptarëve, nuk u janë lejuar vizitat.
Lideri i Lëvizjes Kombëtare Shqiptare, Orhan Rexhepi, njëherësh dhe zv.kryetar i Asamblesë Komunale të Preshevës, dhe përfaqësuesi i Këshillit për të Drejtat e Njeriut, Atulla Rexhepi, megjithëse kanë pasur lejen nga trupi gjykues konform rregullave ligjore, nuk janë lejuar të realizonin vizitën e tyre, ndonëse kjo vizitë ishte e paralajmëruar dhe siç theksoi Rexhepi u pa qartë se të tjerët lejoheshin të hynin për vizita të ngjashme në të njëjtin burg.
Në Burgun Qendror në Beograd që nga 26 dhjetori i vitit të kaluar po mbahen nëntë qytetarë shqiptarë nga Presheva, nën akuzën për krime lufte të shkaktuara ndaj serbëve dhe joshqiptarëve në verën e vitit 1999, në rajonin e Gjilanit, menjëherë pas hyrjes së trupave të Aleancës Veri-atlantike në Kosovë.Faleminderit për rekomandimin

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Të burgosurve shqiptarë në Beograd nuk u lejohen vizitat

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum