www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tre avokatë amerikanë mbrojnë Limajn

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Tre avokatë amerikanë mbrojnë Limajn   Fri May 28, 2010 1:38 amPrishtinë, 27 maj - Tre avokatë nga Stamfordi (SHBA) janë angazhuar si pjesë e ekipit ligjor në përpjekje për të shfajësuar Ministrin e Transportit, Fatmir Limaj, në një rast korrupsioni që ka nxitur debate edhe jashtë vendit. Përfaqësuesit ligjorë, Stiven Siger (Stephan Seeger) dhe Rajan 0'Nil (Ryan O'Neill), me qendër në Stamford, fundjavën e kaluar kanë ardhur në Kosovë për t'u takuar me Fatmir Limaj, i cili është nën hetime me pretendimin se ai dhe një pjesë tjetër e personelit të ministrisë kanë pranuar ryshfet në këmbim të kontratave për ndërtim të rrugëve në Kosovë, shkruan portali "Greenwichtime.com", të cilin e transmeton QIK-u. Ndërkaq, si thuhet, avokati i tretë, Mark Sherman, ka qëndruar në vend për të lobuar tek zyrtarët amerikanë për këtë rast. Sherman ka thënë se Limaj, një figurë prej lideri në partinë qeverisëse, PDK, ka këshilltarë në Greenwich. "Ne jemi të bindur se mund të japim kontributin tonë të madh në ekipin mbrojtës të ministrit, si dhe të ndihmojmë në ngritjen e vetëdijes këtu në SHBA rreth këtij rasti", thotë Sherman, i cili planifikon që edhe ai të udhëtojë në Kosovë. Gjithashtu thuhet se gjatë viteve të fundit, Limaj ka udhëtuar shpesh për në SHBA për t'u takuar me zyrtarë të zgjedhur. Limaj, së bashku me një delegacion nga Kosova, u takuan me shumë figura politike shtatorin e vitit 2009, përfshirë republikanin Xhim Hajms, për të diskutuar zhvillimet politike dhe ekonomike në Kosovë. Por, Hajms (Jim Himes) thotë se nuk ka qenë në dijeni për rastin e Limaj dhe se nuk e njeh atë jashtë atyre dy takimeve të shkurtra. Përveç tre avokatëve amerikanë, Limaj përfaqësohet edhe nga një avokat nga Kosova dhe një tjetër Anglia

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Tre avokatë amerikanë mbrojnë Limajn

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum