www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Britania e Madhe me mbështetje të pandryshuar për Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Britania e Madhe me mbështetje të pandryshuar për Kosovën   Sat May 29, 2010 2:32 amBritania e Madhe, edhe pas ndërrimit të banorit të saj të parë në Downing Street, Nr.10, ka ritheksuar qëndrimin e përkushtuar për pavarësinë e Kosovës dhe ndihmën e pandryshuar për integrim në familjen ndërkombëtare.
“Mbështetja e pavarësisë, sovranitetit dhe të integritetit territorial të Kosovës nga ana e Mbretërisë së Bashkuar është e patundur,” tha në fjalën e tij në mbledhjen e fundit të Këshillit të Sigurimit, ambasadori britanik, Ser Mark Lyall Grant. Ai ka theksuar
progresin në Kosovë gjatë muajve të fundit që reflektohet në mbajtjen e suksesshme të zgjedhjeve lokale, që tha se ‘demonstron përkushtimin e vërtet të qeverisë së Kosovës që të përmirësojë përditshmërinë e bashkësive pakicë.’ Më tej Ser Lyall Grant theksoi se ishte tepër e rëndësishme për Kosovën që të ndërmerrte hapa të përmirësojë standardet në qeverisje dhe sundimin e ligjit. Kjo është esenciale për Kosovën në mënyrë që të zë hapin e progresit me vendet fqinje drejt integrimit evropian. Edhe qeveria e re konservatore britanike inkurajon bashkëpunimin midis Prishtinës dhe Beogradit për çështje praktike dhe ka mbështetur thirrjen e Sekretarit të Përgjithshëm për “fleksibilitet dhe pragmatizëm në gjetjen e zgjidhjeve”. Pasi ka theksuar mbështetjen e punës së EULEX-it dhe të misionit të BE-së mbi sundimin e Ligjit në Kosovë, ambasadori britanik nënvizoi se “Kosova tanimë e ka vërtetuar qëndrueshmërinë e vetë si një shtet i pavarur e mbështetur nga BE-së me perspektivë evropiane.”

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Britania e Madhe me mbështetje të pandryshuar për Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum