www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KFOR apelon për qetësi, respekton të drejtën e protestës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
geli
Offline
Offline
avatar

Numri i postimeve : 4761
Data regjis. : 08/10/2009
Age : 32
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: KFOR apelon për qetësi, respekton të drejtën e protestës   Sun May 30, 2010 8:17 pmPrishtinë 30 maj- Një ditë para mbajtjes së protestës së paralajmëruar nga shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së në Mitrovicë, KFOR-i u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që protesta të jetë paqësore, ndërsa ka paralajmëruar se do të ndërhyjë nëse do të ketë veprime të dhunshme.Nëpërmes një deklarate për shtyp, KFOR-i mbështet lirinë e shprehjes dhe të grumbullimit të njerëzve si të drejta themelore të njeriut, po ashtu si shenjë dalluese e demokracisë. “Në këtë kontekst, ne i shohim demonstratat dhe manifestimet edhe si obligim për qytetarët, të cilët kujdesen për vendin e tyre”. Por KFOR-i i inkurajon të gjithë qytetarët që ta përdorin këtë të drejtë në mënyrë paqësore dhe të qëndrojnë larg nga çfarëdo grupi apo aktiviteti të dhunshëm. Trupat e KFOR-it theksojnë se do të jenë në vend për të mbrojtur të gjithë protestuesit paqësorë, por gjithashtu do të marrin masa të duhura për të kundërshtuar çfarëdo veprimi të dhunshëm. Organizata e Veteranëve të Luftës (OVL) e UÇK-së i ka ftuar qytetarët e Kosovës që nesër të marrin pjesë në një protestë paqësore në Mitrovicë, me moton “Të mbrohet sovraniteti i Kosovës”, për të kundërshtuar shkeljen e vazhdueshme të sovranitetit të shtetit të Kosovës dhe mbajtjen e zgjedhjeve të Serbisë në Kosovë.

_________________________________________________________________________Faktet kallxojn syt shikojn gjerat ndodhin..

<marquee bgcolor=orange> Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz</marquee>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

KFOR apelon për qetësi, respekton të drejtën e protestës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum