www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 E vërteta mbi SHIK-un kërkohet nga AKI-ja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
geli
Offline
Offline
avatar

Numri i postimeve : 4761
Data regjis. : 08/10/2009
Age : 33
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: E vërteta mbi SHIK-un kërkohet nga AKI-ja   Sun May 30, 2010 8:30 pmPrishtinë, 30 maj - Koha Ditore në botimin e sotshëm, në një shkrim analitik, shkruan se ligjvënësit kosovarë, më saktësisht anëtarët e Komisionit parlamentar për mbikëqyrjen e Agjencisë së Inteligjencës duan të vërtetën mbi SHIK-un.
Shefi i Agjencisë së Kosovës për Inteligjencë, Bashkim Smakaj, pritet që gjatë muajit të ardhshëm të marrë ftesë për t’u paraqitur në Kuvendin e Kosovës, për të dhënë shpjegime mbi prezencën e shërbimeve partiake në vend. Shkak për thirrjen e tij nga autoritetet e organit më të lartë legjislativ në vend do të jetë raporti i fundit i Komitetit Kombëtar për Politikë të Jashtme të Amerikës, i cili në fillim të këtij muaji ka dalë me konstatimin se Shërbimi Informativ i Kosovës është ende duke vepruar në Kosovë. SHIK-u që zyrtarisht ishte shpallur i shuar një ditë para hyrjes në fuqi të Kushtetutës së Kosovës, është i njohur si shërbim i afërt me partinë më të madhe në vend, Partinë Demokratike të Kosovës. Kryetari i Komisionit parlamentar për mbikëqyrjen e Agjencisë së Inteligjencës, Gani Geci, e sheh të nevojshme që shefi i AKI-së të japë versionin zyrtar, nëse vërtet është shuar SHIK-u, apo ende është duke vazhduar të funksionojë në mënyrë jolegale.
“Nëse një organizatë e huaj vjen nga përtej Atlantikut dhe konfirmon se në Kosovë funksionon SHIK-u, atëherë edhe ne si mekanizma përgjegjës për shërbime inteligjente, ose duhet t’i demantojmë, ose t’i konfirmojmë zyrtarisht ato që thonë të tjerët për këtë shërbim”, ka deklaruar Geci.
Ai nuk ka precizuar kohën e saktë se kur do ta ftojë Smakajn në komision, por ka siguruar se kjo gjë do të ndodhë brenda muajit në vijim.( Tekstin e plotë mund ta lexoni në gazetën e sotme Koha Ditore)

_________________________________________________________________________Faktet kallxojn syt shikojn gjerat ndodhin..

<marquee bgcolor=orange> Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz</marquee>
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

E vërteta mbi SHIK-un kërkohet nga AKI-ja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum