www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjatë ditës pritet ekstradimi i shtetasve të Maqedonisë nga Izraeli

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Gjatë ditës pritet ekstradimi i shtetasve të Maqedonisë nga Izraeli   Tue Jun 01, 2010 9:27 pm
Tre shtetasit e Maqedonisë dhe shtetasi i Kosovës, pjesë e karvanit të anijeve humanitare pritet sot të deportohen nga autoritetet izraelite.
Lajmi bëhet i ditur për agjencinë e lajmeve INA nga Ministria e Jashtme e Maqedonisë. Tre shtetasit e Maqedonisë, Jasmin Rexhepi, Sali Emin dhe Sead Hasipi gjenden në paraburgim në burgun Ashdon dhe pritet t’i dorëzohen diplomatëve të ambasadës së Maqedonisë, të cilët më pas do ti nisin drejt Stambollit dhe më pas në Shkup.

Ministria e Jashtme njoftoi se shtetasit e saj janë në gjendje të mirë shëndetësore dhe se po ndiqet situata rreth përfundimit të procedurave të deportimit të tyre në rrugë diplomatike.

Shtetasit e Maqedonisë ishin pjesë e karvanit humanitar të përbërë nga disa anije, të cilat ishin nisur për ti dërguar ndihma popullit palestinez në Gaza, mirëpo ato u ndaluan nga forcat speciale dhe detare izraelite, për shkak të shkeljes së hapësirës së ndaluar detare në këtë zonë të ujërave ndërkombëtare, 60 kilometra nga bregu afër Gazës.

Në incidentin e shkaktuar midis anëtarëve të grupit humanitar dhe ushtarëve izraelit janë vrarë rreth 9 aktivistë humanitarë.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Gjatë ditës pritet ekstradimi i shtetasve të Maqedonisë nga Izraeli

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum