www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Izraeli liroi mbi 400 aktivistë humanitarë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
WebMaster
Off line
 Off  line ™
avatar

Numri i postimeve : 2045
Data regjis. : 30/09/2009
Location : Prishtinë

MesazhTitulli: Izraeli liroi mbi 400 aktivistë humanitarë   Thu Jun 03, 2010 2:25 amTel Aviv, 2 qershor - Izraeli tha se ka liruar 400 nga më shumë se 600 aktivistët që u ndaluan në flotiljen humanitare që lundronte për në Gaza.

Zëdhënësja e Shërbimit të Burgjeve të Izraelit tha se rreth 450 aktivistë e lëshuan burgun në qytetin jugor Bersheba.

Në mesin e tyre janë 123 shtetas nga vendet arabe, përfshirë Jordania dhe Kuvajti, të cilët me autobusë u dërguan në Jordani, transmeton REL.

Pjesa tjetër e aktivistëve të liruar u transportuan sot në aeroportin ndërkombëtar në Tel Aviv për t'u deportuar jashtë vendit.

Shumica janë turq, që u morën nga dy aeroplanë të Turqisë në terminalin e aeroportit.

Autoritetet izraelite pritet t'i lirojnë edhe 186 aktivistë të tjerë nga burgu në Bersheba.

_________________________________________________________________________

Mirësevini në ylliehana Forum! www.ylliehana.biz

Off/On


Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Izraeli liroi mbi 400 aktivistë humanitarë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum