www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pacolli lobon për njohje të reja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
lola
Përgjegjës i Forumit
 Përgjegjës   i Forumit
avatar

Numri i postimeve : 29035
Data regjis. : 05/11/2009
Age : 28
Location : ɐuɐɥǝıןןʎ ɐןןɐɥɐɯ ǝʇ :)

MesazhTitulli: Pacolli lobon për njohje të reja   Thu Jun 03, 2010 5:09 pm
Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli, ka vazhduar fushatën lobuese për njohje të reja të Kosovës- thuhet në një njoftim të AKR-së, ku bëhet e ditur se së fundmi, Pacolli ka takuar një sërë personalitetesh që morën pjesë në Samitin treditor “Francë-Afrikë”, të ftuar nga presidenti i Francës, Nicolas Sarkozy dhe ministri i Punëve të Jashtme të Francës, Bernard Kouchner.
Njoftohet se gjatë qëndrimit në Nicë, kreu i AKR-së ka zhvilluar takime me liderë të vendeve që ende nuk e kanë njohur pavarësinë e Kosovës, me ç’rast ka shfrytëzuar këto takime për të kërkuar nga personalitetet më të larta të shteteve pjesëmarrëse, njohje sa më të shpejtë të pavarësisë së Kosovës.

Në njoftim thuhet se Pacolli në Nicë është takuar me ministrin e Jashtëm të Ganës, Alhaji Mohammed Mumuni dhe me ministrin e Jashtëm të Zambisë, Kabinga Jacus Pande, nga të cilët ka kërkuar njohjen e Kosovës, dhe njëherit ka paralajmëruar vizitën në këto vende gjatë muajit qershor. Kryetari i AKR-së është takuar edhe me ministrin e Punëve të Jashtme të Tanzanisë, Bernard Membe, i cili i mundësoi Pacollit takime shumë të rëndësishme me shumë shtete me rëndësi të Afrikës. Ndërkohë, bëhet e ditur se presidenti i AKR-së ka marrë premtim për njohje të shpejtë të Kosovës nga shteti i Tanzanisë, që siç thuhet, njohja nga Tanzania tashmë është në procedim e sipër.

Pacolli, të martën mbrëma në Nicë, shtroi një darkë miqësore ku ishin të ftuar 12 përfaqësues të lartë të shteteve Afrikane, me të cilat Pacolli po mban kontakte të vazhdueshme për njohje të pavarësisë së Kosovës.

_________________________________________________________________________Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.biz
 

Pacolli lobon për njohje të reja

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum