www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Serbia, e obliguar të zgjidhë problemet me Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Serbia, e obliguar të zgjidhë problemet me Kosovën   Fri Jun 04, 2010 2:16 am

Në vazhdën e takimeve të tij gjatë vizitës zyrtare në Finlandë, kryeministri Hashim Thaçi është takuar me kryeministrin këtij vendi, Matti Vanhanen, me ç’rast kanë diskutuar për zhvillimet në rajon dhe raportet bilaterale në mes të dy vendeve.
Thaçi ka njoftuar nikoqirin e tij me zhvillimet në rajon dhe me progresin që po shënon Kosova në ndërtimin e shtetit dhe paqes në rajon. Kreu i qeverisë kosovare ka falënderuar qeverinë dhe popullin finlandez për kontributin e vazhdueshëm për Kosovën në kuadër të kontingjentit të KFOR-it, në misionin EULEX dhe në kuadër të ICO-së.

Në takim janë vlerësuar shumë lartë marrëdhëniet e deritanishme bilaterale në mesë të Kosovës dhe Finlandës dhe është shprehur gatishmëria dypalëshe për të vazhduar trendin e ndërtimit të marrëdhënieve të mira dhe me interes reciprok. Thaçi ka ftuar investitorët finlandezë që të jenë prezentë me investimet e tyre në Kosovë, për çka Kosova ofron kushte dhe ambient të përshtatshëm për zhvillimin e biznesit.

Në njoftimin e Zyrës së kryeministrit thuhet se Vanhanen ka vlerësuar arritjet e deritanishme të Kosovës dhe ka konfirmuar vazhdimin e mbështetjes së Kosovës në procesin e integrimit të saj në strukturat euroatlantike. Në takim është konstatuar bashkërisht se Raporti i Progresit për Kosovën që pritet të publikohet sivjet do të evidentojë progresin e shënuar në zhvillimin e proceseve pozitive në Kosovë.

Në konferencën për shtyp, të zhvilluar pas takimit, kryeministri finlandez është shprehur qartë për perspektivën evropiane të rajonit, duke theksuar se Serbia, në këtë kontekst, është e obliguar që të zgjidhë problemet në raport me Kosovën.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Serbia, e obliguar të zgjidhë problemet me Kosovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum